Page 45 of 153 FirstFirst ... 35424344454647485595145 ... LastLast
Results 881 to 900 of 3053

Thread: ♦♦♦ WINDOWS 10 ♦♦♦

1. Back To Top | #881
    cauta firmele pe care le reprezinta hai ca poti

2. Back To Top | #882
    Quote Originally Posted by valivali123 View Post
    rocky, eu am gasit firme din astea, mai ales in presa si in servicii, am vorbit cu BSA si Microsoft pentru problemele alea. Nici tu nu poti generaliza, daca ai gasit cateva firme legale. Mai bine cauta rapoarte cu pirateria din Romania si vorbeste cu Galos si vezi ce spune firma interesata.
    Cateva firme legale??
    Pai de unde sa incep...

Key safety Systems Curtici, Faurecia Seating Talmaciu, SIMEA Sibiu, Inergy Automotive Systems, ULMA Packaging, Steinel Electronics, Harting Romania Manufacturing, Johnson Controls, JLG Manufacturing Central Europe, Langendorf Medias, ALT TechnologiesTransylvania, Henkel, TT Electronics, Assa Abloy Entrance Systems Production Romania, CIE Matricon SA, Vernicolor, Kromberg & Schubert, Barum Automotive, Leman Industrie, Prevent Automotive, Emerson, Eckerle Automotive, Dial Productie si Comert Export, Continental Automotive Romania, Swoboda Hartmann Romani, Yazaky Romania, PsiControl Mechatronics, TRW Automotive Romania, FMB Plastics, Autoliv Brasov, Sf. Gheoghe, Timisoara, Martifer, Celstica, Marquardt Schaltsysteme, Hella, Mgi Coutier ROM, Michelin Romania, Calsonic Kansei, Honeywell, Ursus Breweries, Comelf, Quin Romania, Plastor, JaszPlaszt RO, Compa, DB Schenker Rail Romania etc. pt. ca m-am cam plictisit.

3. Back To Top | #883
    Registered User RAN's Avatar
    Multe din situatiile alea sunt asa:
    -seful, am si eu nevoie de fotoshop.
    -fa o cerere si bag-o in sistem
    **angajatul instaleaza copie piratata

Firme alea, majoritatea, au licente enterprise pentru tot ce au nevoie, angajatii prefera sa nu treaca prin birocratia asociata pentru ca regulile sunt optionale. Aici mai au un pic de lucrat romanii

4. Back To Top | #884
    rocky, cauta cate firme sunt inregistrate in Romania si calculeaza procentul cu firmele alea pe care le enumeri. Iti da 0.0007 sau ceva e gen? Cam putin, bre Norocul unora ca e incredibil de greu pentru politie ca sa obtina mandat pentru perchezitie

5. Back To Top | #885
    Incep sa cred ca ai 12 ani.
    Toate firmele enumerate de mine sunt SRL-uri inregistrate in Romania dar nu ma mir ca nu au auzit de ele.
    Multe din firmele de mai sus au mii sau sute de angajati si am enumerat doar cateva, am liste cu peste 3 mii de firme mari si foarte mari din Romania.

6. Back To Top | #886
    habar nu ai cine are licente pirat, crezi ca daca tu vinzi la cateva firme ai salvat romania

7. Back To Top | #887
    cauta firmele pe care le reprezinta hai ca poti
    Nici nu am zis ca reprezinta Adobe. In loc sa te dai jmecher, poate dai exemple de locuri unde stii ca e piraterie. Siveco nu se pune.

8. Back To Top | #888
    traforaj, aia care vand la stat sunt in regula de obicei,stai linistit. Vorbim de piraterie la aia care sunt pe servicii marunte, în presa, cabinete de avocatura, cabinete medicale, notariate s.a.m.d. Jmecher ce inseamna?!

9. Back To Top | #889
    habar nu ai cine are licente pirat, crezi ca daca tu vinzi la cateva firme ai salvat romania
    Este tot mai clar ca de fapt tu nu ai habar si arunci chestii asa la intamplare.
    Firma la care lucrez furizeaza servicii aproape in exclusivitate persoanelor juridice si sunt mii si mii de companii in decursul a peste 17 ani.
    Ca o ultima mentiune in domeniul nostru de activitate rar intalnesti firme care sa aiba calculatoare cu Windows piratat, asta pt. noi s-ar numi o neconformitate si ar atrage consecinte grave daca ar ramane fara rezolvare.

10. Back To Top | #890

11. Back To Top | #891
    traforaj, habar nu ai de pirateria din mediul privat stiu destule din interior, am vorbit si cu avocata BSA, daca aia au un caz pe an nu inseamna ca nu e piraterie in romania Verifica mecanismul sesizare angajat/sesizare BSA/cerut mandat de perchezitie de catre politie si vezi cate luni trec
    Vali vali, daca te nasteai pe vremea lui Ceausescu ai fi fost un bun politruc, cred ca ai fi avansat in comitetul central, si poate cine stie, daca nu ar fi fost dat jos Ceausescu, acum serios, sunt curios ce castigi tu de pe urma tuturor turnatoriilor astea? Vorbesti cu avocata BSA din pasiune pentru turnatorie? sau e vreo bunaciune si ai vrea sa o pedalezi un pic?
    Are romanul o vocatie de turnator.....ce vroiam sa intreb, eu am win 7, cu licenta Vali, cu licenta, daca nu imi place noul produs pot reveni la 7 ? fara sa sun pe la ei, fara batai de cap ?

12. Back To Top | #892
    Nu vă supărați stimați tovarăși și preteni, dar aici ar trebui să se discute despre Win 10 nu piraterie și persoane juridice.

În speranța că vom reveni on topic:
    Microsoft suspends Windows Insider builds as it preps for Windows 10 launch | Windows Central
    S-a rezolvat: nu se poate!

13. Back To Top | #893
    Moderator Ivan's Avatar
    Dupa ultimul update nu imi mai merg jocurile fullscreen.
    Nu-mi dau seama daca e de la directx sau de la driverele video (si mi-e lene sa investighez, mai ales ca nu prea am timp de joaca), astept noi si noi update-uri.

14. Back To Top | #894
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Nici cu Alt+Enter ? mi s-a intamplat in W8 asta, s-a rezolvat cu o reinstalare pe curat(driver cleaner) a driverelor video. Mai poti incerca si full screen borderless daca jocurile au optiunea asta.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

15. Back To Top | #895
    Moderator Ivan's Avatar
    Problema nu e ca jocul nu trece in fulscreen mode, problema e ca imediat ce e fullscreen ingheata complet si irevocabil.

16. Back To Top | #896

17. Back To Top | #897
    Registered User Shade®'s Avatar
    A apărut și la noi la precomandă, versiunea retail în varianta pe stick USB. Măcar rămâne ideea că se va găsi retail, pe data de 29.07, pt. cine dorește. Dar așa bătaie de joc cu prețurile...
    Live in your world, get pwned in mine!

18. Back To Top | #898
    Registered User RAN's Avatar
    De ce sa nu cumperi de pe microsoft.com 8.1 la 119E?

19. Back To Top | #899
    Registered User Shade®'s Avatar
    Ah bineînțeles. Aici se găsește retail FPP (8.1) chiar mai ieftin de 119E. Evident ieși mai bine așa (aici ar mai fi de lămurit din partea MS cum se face clean install-ul ăla post upgrade), eu ziceam de achiziția directă a 10 (cum ar fi și normal de altfel pt. cine n-a avut licență de 7/8/8.1).
    Live in your world, get pwned in mine!

20. Back To Top | #900
    /DRIVE R@Z0R's Avatar
    A inceput sa vina 240 pe insider ?
    This kid also enjoys vitamin H .

1.  
Page 45 of 153 FirstFirst ... 35424344454647485595145 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks