Results 1 to 4 of 4

Thread: Spora Ransomware

1. Back To Top | #1

Spora Ransomware

Salut ! M-am pricopsit cu acest malware care cripteaza toate datele si face imposibila deschiderea lor.Acest cod (Spora) este aparut mai nou si cica nu s-ar putea face nimic pentru a recupera fisierele.S-a mai confruntat cineva cu asa ceva ? Intre timp am rulat malware bytes pentru a scapa de virus si am incercat si cateva programe pentru restore, dar trebuie executat deep scan la fiecare din ele(dureaza foarte mult) si dupa restore tot nu pot deschide fisierul.Ce e de facut mai de parte ? In cazul in care nu se pot recupera datele dau secure erase la ssd si reinstalez windowsul? Din pacate am doar un back-up vechi. Apreciez orice raspuns si sfat.Multumesc !

2. Back To Top | #2
    Slabe sanse sa recuperezi ceva, formateaza ssd-ul si reinstall curat de win.

3. Back To Top | #3
    Buna! Din experienta mea cu ransomwares, am putea recomanda utilizarea Recuva - Recuva - Restore deleted files, even if you've emptied the Recycle bin! - Piriform și acest ghid - http://http://manual-removal.com/spora/

4. Back To Top | #4
    Am fost lovit de același virus. Am urmat un ghid Spora de eliminare a ransomware-ului și, în cele din urmă, l-am scos cu instrumentul SpyHunter. Apoi am încercat să restaurăm fișierele cu Shadow Explorer, dar, din păcate, ransomware-ul șterge toate exemplarele de umbră și împiedică acest mod de recuperare. Apoi am încercat un instrument numit Stellar Phoenix Data Recovery și ne-a ajutat să restaurăm mai multe fotografii și parțial mai multe documente .. și bine este mai bine decât nimic. Vom încerca soluția Recuva pe care Darkiz a menționat-o, probabil că va restaura mai multe fișiere. Evident, este o amenințare devastatoare și sperăm că băieții buni vor găsi o modalitate de a elibera un decryptor liber disponibil.

1.  

Bookmarks

Bookmarks