Results 1 to 5 of 5

Thread: Problema ciudata video.

1. Back To Top | #1
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar

Problema ciudata video.

Deci, de cateva zile (nu tiu daca am apasat eu ceva shortcut key sau ce dreaq s-a intamplat) nu mai am full screen in video.

Nici wallpaper-ul nu se mai extinde pana la margini pe orizontala. Pe verticala o face dar nu si pe orizontala. La fel si in vlc, pe orizontala nu se mai intinde pana la margini.

Ce mama dreaq are? E fo enervant ...

Am win 10 la zi cu updates. Placa video este cea integrata din 4690k. Rezolutie 4k@30Hz (4096). Ciudat e ca arata ca si cum ar scala numai pana la 3840. Daca setez rezolutia la 3840 imi raman bare negre in lateral-ul desktop-ului. Am incercat diverse setari de scaling la TV dar acolo sigur nu am umblat ... in plus TV-ul are rezolutia 3840x2160 deci e ceva ciudat rau ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

2. Back To Top | #2
    as incerca roll back la video drivers. Posibil actualul sa nu fie bine bine optimizat pt rezolutia TV-ului tau
    din subteran

3. Back To Top | #3
    penUltimul update spune ceva de microsoft graphics iar driverul video zice ca e din 8 aprilie 2017 deci nu ar fi fost updates de driver ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

4. Back To Top | #4
    Vezi daca gasesti pe site-ul Intel un driver mai nou decat cel oferit de updates (s-a mai intamplat, chiar si la Win 10).
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

5. Back To Top | #5
    Dap, am gazit unul mai nou dar totusi destul de vechi (din aprilie). Pot in sfarsit sa imi setez rezolutia nativa (3840) si sa apara corect full screen. Merci pt idee

1.  

Bookmarks

Bookmarks