brat Nu vad ce scriu/ce mi se scrie in Yahoo messenger
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 38

Thread: Nu vad ce scriu/ce mi se scrie in Yahoo messenger

Registered User Wagram's Avatar

Nu vad ce scriu/ce mi se scrie in Yahoo messenger

Am reinstalat Windows '98 si , in mod inexplicabil, nu pot vedea ce mi se scrie sau ce scriu in fereastra de messenger. Am incercat solutia oferita de Yahoo pe site (Enable scripting in Internet Explorer) si tot nu merge. Nu este nici o problema de font, chiar nu stiu despre ce poate fi vorba. Are yahoo vreun soft de care este dependent si de care sa nu stiu? File transfer merge fara probleme, iar cei carora le scriu imi vad mesajele. S-a mai lovit cineva de problema asta? Am versiunea 6.0.0.1750.

expert de forum zoso's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    daca eu am 5.6 si tu ai 6 si ai setat pe "scriu ca idiotu cu culori" iar eu am setat pe "foloseste doar culorile mele" o sa vezi numa bucati de litere
    forumiștii nu au dubii, au numai certitudini.

LUFC JohnnyTorrio's Avatar
    Quote Originally Posted by Wagram
    Am reinstalat Windows '98 si , in mod inexplicabil, nu pot vedea ce mi se scrie sau ce scriu in fereastra de messenger. Am incercat solutia oferita de Yahoo pe site (Enable scripting in Internet Explorer) si tot nu merge. Nu este nici o problema de font, chiar nu stiu despre ce poate fi vorba. Are yahoo vreun soft de care este dependent si de care sa nu stiu? File transfer merge fara probleme, iar cei carora le scriu imi vad mesajele. S-a mai lovit cineva de problema asta? Am versiunea 6.0.0.1750.
    De obicei problema asta se rezolva numai prin format ... dar nu stiu mi se pare ca trebuie sa modifici ceva pe la registrii

Registered User Cr8Er's Avatar
    am intalnit problema asta la o sala si buba era un virus...dupa ce au scapat de el totul a revenit la normal

Registered User PigBrother's Avatar
    Un sfat exceptional de util, JohnnyTorrio... Mai ai ?
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

LUFC JohnnyTorrio's Avatar
    am intalnit la multi problema asta si toti au rezolvat-o prin format, nu a mers nici cu antivirus sau reinstalare

expert de forum zoso's Avatar
    scuza-mi impertinenta intrebarii: cat de deobitoc sa fii sa formatezi ca nu iti merge ym-ul?
    forumiștii nu au dubii, au numai certitudini.

Mezzoman cyfaws's Avatar
    Am rezolvat-o instaland niste controale din-ale gen msvcrt sau commdlg dar nu mai stiu exact ce. Sau mai incearca VBscript, java script sau ultimul Java Runtime. Sorry, dar am instalat o gramada atunci si nu mi-am dat seama care a rezolvat problema.

Cat despre ideile celorlalti...LOL!
    The most terrifying thing about the Universe is not that it is hostile but that it is indifferent. If we can come to terms with this indifference and accept the challenges of life within the boundaries of death, our existence as a species can have genuine meaning and fulfilment. However vast the darkness, we must supply our own light.
    Stanley Kubrick

Registered User reico's Avatar
    am auzit si eu de faza asta..ceva concret..stie cineva cum se poate rezolva? in afara de format klar
    - Erorile nedetectabile sunt infinite in varietate, spre deosebire de erorile detectabile, care sunt limitate prin definitie -

Registered User kelye's Avatar
    am intalnit-o doar la prieteni cu calculatoarele in pioneze rau (adware, spyware.. stuff) .. dar de obicei un simplu exit din yahoo si relogin rezolva treaba.. nu am gasit un motiv anume ....a .. mai opreau si din alte programe rulate (din start-up) .. so ceva legat de ram

Quote Originally Posted by zoso
    daca eu am 5.6 si tu ai 6 si ai setat pe "scriu ca idiotu cu culori" iar eu am setat pe "foloseste doar culorile mele" o sa vezi numa bucati de litere
    Ce legatura are ce ai spus tu cu ce am spus eu? Am zis clar ca nu vad nimic si nu doar bucati de litere, si nu , nu am setat "scriu ca idiotul cu culori" (te-as ruga sa te abtii de la afirmatii de genul asta), as fi precizat daca era cazul. Nu am specificat, insa am aceleasi probleme chiar si cu cei care folosesc aceeasi versiune de Messenger.

Cat despre celelalte sugestii o sa le incerc, multumesc, in afara de format, care nu imi surade in mod deosebit.

CEO
    CEO is offline
    Registered User CEO's Avatar
    Cam tarziu, dar e vorba de aceeasi poveste, in alta situatie. Se da un hdd extern (usb) pe care s-a mutat directorul 'temp' al xp-ului, din motive de performanta si altele. In momentul in care opreai hdd-ul extern, nu mai vedeai absolut nici un mesaj in messenger (unul din simptome). Nu e cazul aici, dar poate se va lovi careva de asta si ii va fi de folos asta.

Pentru cei care aveti/veti mai avea problema asta, mergeti aici http://ie6.yahoo.com/ie6/ si instalati. Eu unul asa am rezolvat problema.

Senior Jedi Oby One's Avatar
    Eu a trebuit sa fac un repair la windows ........ si de atunci nu imi mai merge yahoo de nici o culoare.
    Nu vad nimic din ce scriu eu sau ceilalti si va asigur ca windowsul este ~ fresh si nu am tot felul de tampenii instalate.

As fi apreciat un ajutor acum ......... dar voi nu ati postat solutia atunci cand atzi gasit o asa ca nu am ce face acum decat sa sap pe google ore intregi.

Solutia cu iexplore nu prea tine la mine ptr ca eu am iexplore x64 bit .......
    A Jedi's strength flows from the force

Registered User djlyon's Avatar
    Quote Originally Posted by cyfaws
    Am rezolvat-o instaland niste controale din-ale gen msvcrt sau commdlg dar nu mai stiu exact ce. Sau mai incearca VBscript, java script sau ultimul Java Runtime. Sorry, dar am instalat o gramada atunci si nu mi-am dat seama care a rezolvat problema.
    Man, ti se pare ca merge. is geast an optikal ilujan. Trebuia sa formatezi.
    Best regards,
    Dj Lyon

Registered User misu183's Avatar
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    Pentru cei care aveti/veti mai avea problema asta, mergeti aici http://ie6.yahoo.com/ie6/ si instalati. Eu unul asa am rezolvat problema.
    Era "Error Script" din Internet Explorer.
    Am facut update-ul si problema s-a rezolvat.
    Ceilalti m-a sfatuiau sa formatez si sa reinstalez Win.
    Multumesc pentru ajutor!
    Nu prea stiu cine sunt....

Registered User geo222's Avatar

Wink

Eu am rulat 2 comenzi in cmd ca in linkul de mai jos si totul e OK.
    Solutie: Nu imi apare ce scriu pe mess | Problema Yahoo Messenger

Nu e spam, chiar asta e solutia pe care o cauta toti

Banned Pierce's Avatar
    Bine ca ai raspuns dupa 3 ani....probabil foloseste deja porumbei pentru mesaje....

Registered User geo222's Avatar
    Quote Originally Posted by Pierce View Post
    Bine ca ai raspuns dupa 3 ani....probabil foloseste deja porumbei pentru mesaje....

Faza era ca eu am avut problema asta acum 2 zile si am tot cautat solutii. In timpul cautarii intrasem si aici si nu era nimic folositor. Acum cand am gasit solutia am zis s-o pun si aici, poate intra si alt besmetic pe topicul asta si macar sa isi rezolve problema

Are logica putin, nu?

Registered User wntd's Avatar
    niciodata nu-i prea tarziu
    Oricum,gestu conteaza

---------- Post added at 10:20 ---------- Previous post was at 10:18 ----------

apropo...m-am confruntat si eu cu pb asta de 2-3 ori,dar am rezolvat'o cu o reinstalare a messului.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast