brat Norton Antivirus dezinstalare?
Results 1 to 15 of 15

Thread: Norton Antivirus dezinstalare?

Registered User

Question Norton Antivirus dezinstalare?

Am o mica problema....am cumparat compul nou (acum cateva luni)....si a venit cu Norton.....a scazut abonamentul si as vrea sa il schimb ,nu mi se pare prea bun ....si cel mai mult ma enerveaza faptul ca nu are un uninstal.....parca ar face intentionat sa nu il poti dezinstala sa ramai cu antivirusul lor.....compul este un AMD Athlon 64 x dual core....poate cineva sa imi dea un sfat...cum as putea face sa ma scap de norton si care ar fi antivirusul cel mai indicat?

Registered User budha's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    Eu ti-as recomanda Nod32.Din punctul meu de vedere e foarte bun si isi face treaba bine.Isi ia update-urile de cateva ori pe zi.
    Pt a sterge urmele nortonului,iti sugerez sa folosesti asta :
    Attached Files Attached Files

Registered User
    Multumesc .....NOd....e cu abonament???stii ce vreau sa zic...la norton se platesc o gramada de bani si nu ii merita....

Registered User budha's Avatar
    El ii merita din pct meu de vedere.Ai PM.

2che Hadrian's Avatar
    Quote Originally Posted by Hateganul
    si cel mai mult ma enerveaza faptul ca nu are un uninstal.....parca ar face intentionat sa nu il poti dezinstala sa ramai cu antivirusul lor.
    1.si eu am norton..nu vreau sa intru in polemici ca e bun,..ca e rau..etc..dar tie iti trebuie un antivirus bun sau unu care sa il dezinstalezi usor..geez
    2.nu e singurul soft la care nu exista uninstall in start>all progr>...
    3.Add/remove ai incercat?
    Talking on E71,driving E87 on E85

SF
    SF is offline

Daca nu reusesti, install again si apoi o sa apara sigur in Add/Remove.

In Kaspersky we trust.

Registered User
    ...va multumesc....
    Hadrian....nici eu nu vreau sa intru in polemici cu bun sau rau.....mie nu imi place .,....si nici nu imi functioneaza prea bine....cu toate ca multi l-au laudat....nu a fost alegerea mea...ce a venit cu calcul....la add/remove apare doar sa dezinstalez ala pt upgrade.....

SF...l-am reinstalat dar tot nu apare....
    Am sa incerc pe week end cu prog...de la budha....

Nick anterior: yashu
    norton e ca ciuma lol, virusii nu-i prinde in schimb face sistemul sa mearga ca un P200mhz

reinstaleaza win shi baga-ti ori bitdefender ori kaspersky/nod32. Cam astia-s cei mai buni antivirusi la ora actuala

-p
    def helloWorld():
    print ''

Pure Black allblack's Avatar
    Quote Originally Posted by yashu
    norton e ca ciuma lol, virusii nu-i prinde in schimb face sistemul sa mearga ca un P200mhz
    norton 2005 e un AV excelent trebuie doar sa shtii sa il foloseshti, adica sa il lashi sa ishi faca treaba. 2004 shi 2003 au fost ratari de la symantec, dupa un timp NAV-ul ocupa proc-ul 100%. folosesc 2005 de cand a fost lansat shi nu am avut nici cea mai mica idee de problema cu viruseii...

on-topic: ar trebui sa il gaseshti pe la add-remove programs... daca nu exista pe acolo, instaleaza o versiune mai veche de NAV (2003 sau 2004), asta in caz ca ai instalat 2005-ul... sau daca nu ai 2005, instaleaza oricare alta versiune de NAV mai noua de 2003, dupa care o sa potzi sa faci dezinstalarea normal.
    Black... All Black...

Banned Sir Alex Ice's Avatar
    E asa de bun NAV-ul ca pe PC-urile infectate cu virusul ala care facea flood pe retea (al naibii lapsus) nici nu stergea virusul si nici nu lasa stinger-ul sa isi faca treaba.
    Bun rau
    Acasa folosesc EZ Antivirus de la Computer Associates, personal mi se pare satisfacator. Gaseste virusii si ii sterge, se prinde cand o pagina de internet se tine de potlogarii, ocupa putine resurse... E acceptabil.

Registered User
    e normal sa fie multi pro si multi contra....mie nu imi place cum merge la mine....avand in vedere ca calcul e nou....si antivirusul este ultima versiune....nu am nici macar cd-ul de windows...este tot instalat in el....deja....am formatat o data calcul ....multumita nortonului.....nu as vrea sa o mai fac o data....Calcul este un Packard bell si astia de la packard...mai nou...au totul instalat....stiu cand l-am formatat mi-a dat optiunea....de a nu instala nortonul.....dar daca e sa il formatez din nou.....tre sa salvez tot ce am in calc pe dvd-uri....si e o munca enorma....am doua harduri de 200 G.....pline aproape....

oni
    oni is offline
    Registered User
    Eu utilizez Norton; insa tocmai am gasit un virus de exe pe care-l curata F-Prot (de DOS). NAV-ul nu are habar... E relativa treaba cu antivirusurile astea.

De exemplu, s-a intamplat de 2-3 ori sa gasesc cate un worm pe care-l izolam. Am scanat cuu tot ce se poate si nimic nu l-a gasit. Dupa vreo doua (!) luni insa, conectez hardu' portabil pe care aveam worm-ul respectiv si sare McAfee, sau Norton si-l gaseste. Era o varianta a unui worm cunoscut. Halal timp de raspuns...

Pe de alta parte, la o chestie de gen Blaster, in 24 de ore am avut patch de la MS si removal tool de la diverse companii.
    E chestie de prioritate.

Registered User PigBrother's Avatar
    Only Chuck Norris protects better than Kaspersky.
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

Registered User

Thumbs up Salut

Salut am vazut commul Hateganului si am zis sa il ajut eu am Nod 32 de 3 luni cu licenta pana in 2010 07/09/2010 isi face updaturile odata la 2 zile (asa imi face mie acuma nu mai stiu ) dak il vrei ma poti contacta la idul de messenger ady_1962006

Antibăsist MYSTIK's Avatar
    da, dar ai intarziat cam 3 ani.
    Esti basist? Stai jos, ai nota 6... 6%.

Alarma, redevin rational,
    Propagandistul scarbos e cel mai prost animal.

1.  
    Jerry DHB14 - Last post