brat Doua monitoare pe acelasi PC.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Doua monitoare pe acelasi PC.

Registered User

Question Doua monitoare pe acelasi PC.

Doresc si eu putin ajutor de la cei care au facut asa ceva sau care sunt ceva mai cunoscatori in cazul de fata.
    Am doua monitoare, placa de sunet onboard si voi mai lua inca o placa de sunet (un live sau audigy se) deci o sa am si doua placi de sunet, placa video cu conector dvi 7600 (deci se pot conecta doua monitoare).
    Vreau sa mearga simultan ambele monitoare si de ex. pe unul sa mearga un joc si sa aibe sunet dintr-o placa de sunet si in celalalt sa mearga un film si iar sa aibe sunet din cealalta placa. Calculatorul tine, problema e cum fac acest lucru?
    Cu sunetul cred k o sa fie mai greu. De ex in winamp e simplu ca ma duc la "preferences" si ii aleg acolo ce placa de sunet sa foloseasca, dar intr-un joc sau in bsplayer in care nu e aceasta optiune cum fac ?????

Si in cazul in care am omis ceva va rog sa mai adaugati daca mai e ceva de spus si trebuie facut sau vreun soft ceva etc
    MS

Registered User Mad_Turnip's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    jocul va folosi default output device. setezi cealalta placa de sunet default , iar winampul il scoti prin cea de-a 2-a care nu e default. cred ca merge
    ..::i'm mad...i'm evil...i'm --> ADRENALIN POWERED !! ::..
    0723039383 - YM : gulie_valentin ; valentin.valeanu@gmail.com
    valentin.valeanu@xbikers.ro

Zefir cata1812's Avatar
    Mie imi vine in minte acum varianta cu o masina virtuala folosind VMware, dar iti rebuie resurse, in special mult RAM ca sa poti rula si masina virtuala si un joc. Jocul va folosi cum a zis Mad_Turnip placa de sunet setata default iar filmul il rulezi de pe masina virtuala pe care setezi cealalta placa de sunet default. Cu semnalul video nu stiu dar in mod normal ar trebui sa fie posibil sa setezi ce iesire sa folosesti din placa video, de exemplu: setezi pentru pc-ul normal iesirea D-Sub iar pe masina virtuala iesirea DVI
    Last edited by cata1812; 16-03-2007 at 13:28.

Registered User mihi's Avatar
    Jetway's 915P-TWIN Mobo: One PC, Two Users

Nu cred sa gasesti produsul pe la noi, dar informatiile poate te vor ajuta.
    Statistically, one out of four men has some form of mental illness. So, if your three best friends are okay...

Registered User
    MS pt raspunsuri. Daca stie cineva un player video care sa mearga sa adaugi si subtitrari care sa aibe optiunea aceea ca in winamp sa iti alegi prin ce placa video sa scoata sunetul. Ar fi fost si winampul bun, dar nu se poate adauga titrare in el din cate stiu eu.
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Quote Originally Posted by cata1812 View Post
    Mie imi vine in minte acum varianta cu o masina virtuala folosind VMware, dar iti rebuie resurse, in special mult RAM ca sa poti rula si masina virtuala si un joc. Jocul va folosi cum a zis Mad_Turnip placa de sunet setata default iar filmul il rulezi de pe masina virtuala pe care setezi cealalta placa de sunet default. Cu semnalul video nu stiu dar in mod normal ar trebui sa fie posibil sa setezi ce iesire sa folosesti din placa video, de exemplu: setezi pentru pc-ul normal iesirea D-Sub iar pe masina virtuala iesirea DVI
    Destul de complicat acest program. L-am instalat si m-am uitat lung la el. Cred ca o sa fac mai simplu. Pt. audio pot folosi ce placa de sunet vreau, dar mai ramane sa gasesc un player video in care sa am optiunea ca in winamp sa aleg eu prin ce placa sa iasa.
    Last edited by !roN; 16-03-2007 at 15:48. Reason: Automerged Doublepost

Zefir cata1812's Avatar
    Sa stii ca nu e greu deloc, asa pare la prima vedere

Registered User aeon's Avatar
    chiar asa, nu e prea complicat
    player video: bsplayer si cred ca si media playerul din windows merge
    #aeon#

Registered User
    S-a rezolvat, se poate inchide MS

Zefir cata1812's Avatar
    Nu ne zici si noua ce solutie ai adoptat?

1.  
    Jerry DHB14 - Last post