brat cum vorbesc in microfon si altcineva sa ma auda
Results 1 to 10 of 10

Thread: cum vorbesc in microfon si altcineva sa ma auda

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar

cum vorbesc in microfon si altcineva sa ma auda

am un microfon si conexiunea la internet e prin catv.
    cum fac sa vorbesc in microfon si sa se auda in boxele altui calculator conectat prin dialup la internet ?
    e posibil asa ceva?
    cu ce soft,daca da?
    ma gandeam ceva de genu eu sa aberez in microfon si cineva sa ma auda si sa-mi raspunda prin irc sau alt program de IM/chat

75% apa Doctor Bonez's Avatar
    netmeeting? yahoo messenger? msn messenger?
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    pai nu stiu.stiam ca pot chatui numai cu microfonul,dar nu stiu daca pot transmite doar intr-o singura directie

75% apa Doctor Bonez's Avatar
    nu inteleg care e problema. tu ai un microfon, initiezi o conversatie audio cu respectivul(a) - "voice" in yahoo, "audio" in msn messenger, in netmeeting nu mai tin minte, dar tot un buton e si acolo - si apoi vorbesti. ala te aude in boxe. daca are si el microfon poate sa-ti raspunda, daca nu, doar asculta...
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    cool
    o sa incerc

Wanderer THUNDER's Avatar
    Roger Wilco e perfect pt ceea ce ai tu nevoie.

Niet, roger wilco nu e tocmai perfect.
    Recomand skype. E facut pe baza tehnologiei peer-to-peer si se aude excelent la vre-o 4-5 KB/s. Compresia se modifica automat in functie de banda disponibila. Momentan e beta si free, probabil in versiunea finala unele optiuni vor costa.

Senior Jedi Oby One's Avatar
    roger wilco are o gramaaada de probleme... si se aude naspa si prin lan cu toate setarile la maxim .......
    A Jedi's strength flows from the force

Nick anterior: VUX Mitzone's Avatar
    Da' PicoPhone mere pe net?? sau doar pe LAN?
    "Augh! You are even uglier than I had thought possible! Can't you see you are making me sick? Please, foul creature, turn your head, or better yet, put a sack over it. Never mind, i have adjusted my display so it is dim enough to be tolerable. In answer to your question, our response is simple. We VUX do not share this range of motionand it appears as though your neck is brokenand you are a jabbering corpse. Ugh!"
    Mitza.ro@Gmail.com

Ce se foloseste in reteaua mea : (asta dupa multe programe incercate)
    Pt lan :
    - SideWinder Game Voice Share - dragut, simplu de folosit, se aude bine in lan dupa ce se ajusteaza din optiuni compesia si basca mai e facut de microsoft. Marea problema e ca nu suporta decat 4 utilizatori simultan, versiunea fara aceasta limitare cred ca vine doar daca cumperi nustiuce casti. Unul din plusuri este ca daca serverul iese din program, alticineva preia conducerea automat, nu "cade vocea" la toti.
    - BattleCom - preferatul meu, o tona de optiuni, multe compresii disponibile in functie de ce banda dispui. Problema e ca a fost papat de o companie mai mare (a se citi microsoft) asa ca productia lui a incetat subit. Mai se gaseste o varianta mai veche pe net (132 build 172) care pare a fi ultima. Mai exista inca o versiune mai noua insa e doar in germana. De ce ? nu stiu.
    Desi mie i-mi merge f bine, altii ce folosesc prastia de codec de pe placa de baza cu driverele cu care vine windowsul, s-au plans de instabilitate. Oare de ce.
    Pt net :
    - skype - mi-am expus parerea mai sus despre el. Ca o completare e foarte usor de folosit, are o interfata si o functionalitate ca un instant messenger. Doar ca nu e cu text e cu voce.

1.  
    Yellowstore - 728 - Last Post