brat Cum sterg o alta versiune de windows 7 instalata mai demult ...?
Results 1 to 14 of 14

Thread: Cum sterg o alta versiune de windows 7 instalata mai demult ...?

Registered User Merlin's Avatar

Cum sterg o alta versiune de windows 7 instalata mai demult ...?

Ideea sta in felul urmator, am avut alt PC (acum vreo 2 ani de zile, poate mai putin), l-am vandut si l-am luat pe acesta....inainte aveam XP primar si am pus windows 7 secundar (tot D era si inainte, D a ramas si acum)....doar ca atunci and am luat acest PC am ramas cu alt hard disk pe care am pus windows 7 curat, iar windowsul vechi chiar nu a avut nicio treaba.... deci chiar mi se pare dubioasa de tot problema asta a mea !!!

De aprox. un an stau cu acest windows vechi si ocupa aproape 8 gb degeaba de spatiu .... l-am si redenumit, deloc, nu vrea sa se stearga si pace Pana cand mi s-a pus pata rau de tot acum!

Vedeti si cele 2 imagini pe care le-am atasat! Am tot cautat pe google dar ceva sigur nu am gasit, decat solutii extreme gen FORMATEAZA DISKUL!

Nu vreau sa formatez si nu vreau sa pierd alte date, vreau doar sa sterg acest director , cum fac acest lucru ???

file - How do I delete Windows 7 directories from a previous install? - Super User

Cant delete old windows 7 install - Guru3D.com Forums

ba instalari dubioase de linuxuri, chiar nu vreau sa ma complic cu nu stiu ce distributie de linux ca sa sterg un 7-8 gb , pana la urma raman cu el si aia e daca chiar nu se poate
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails old windows.jpg   old windows2.jpg  

vlad_heretic's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Chiar nu gasesti sa imprumuti o zi un hdd de la cineva? Nu este o solutie extrema, ci una foarte simpla. Muti ce ai nevoie pe alt hdd, apoi formatezi si instalezi windows pe al tau. Ah, e putin riscant dar poti pune hdd-ul in alt sistem (nu primar, evident) si stergi de acolo directorul.
    "People will read again."

Acid Pimp Flat's Avatar
    click dreapta pe folder, Security > Permissions > Advanced > Edit si scrii "Everyone" bifezi Allow la toate, bifezi aia cu subfolders and files, OK, astepti, OK, apoi poti sa-l stergi

Windows 7 Take Ownership & Grant Permissions to Access Files & Folder
    BOICOTATI TAXIMETRISTII DIN BUCURESTI! NU MAI MERGETI CU TAXIUL!

Imi da eroare "DENIED" ca am incercat sa fac asta

Registered User F--14's Avatar
    Scrii pe stick un Puppylinux ceva si intri si razi ce vrei ? Lu' Linux nu-i pasa de ce windowsuri ai pe hard
    Cry "Havoc !" and let slip the dogs of war.

Registered User mhanor's Avatar
    Mai intai preiei ownership-ul, ca administrator, si apoi setezi drepturile. Sau cum zice F--14

Se scrie greu acel puppy linux ? Il gasesc la prima cautare pe google (acum stau prost cu timpul si nici acasa nu sunt la desktopul cu pricina...)...alte idei?

Registered User taribobo's Avatar
    cauti pe goagal hirens boot cd , faci un cd cu el , bootezi de pe el mini xp sau linux iar de acolo poti sa stergi ce vrei tu . dar merge foarte simplu cu ownershipul asa cum a fost scris mai sus .
    We all are born stupid, but it takes a special person to remain that way.
    Exclus david_cdd, ionutgbrl123,sidramon
    Nu folosesc Yahoo messenger
    QC4L8D93

Nu am unitate DVD/CD ROM din alte motive (s-a stricat si am scos efectiv unitatea pentru mai mult spatiu!) ...asa ca probabil voi ramane sa bootez de pe o unitate flash

Vreo versiune de ms-dos nu ar merge mai bine ?

Nu merge cum ati scris mai sus cu permisiunile, le-am incercat pe toate, nu ma lasa mizeria aia de trustedinstaller sa fac nimic, am incercat s-o opresc din services dar nu o gasesc....hmm...ceva este ciudat in aer!!! Mai ales ca versiunea asta de windows a fost de pe alt hard-disk, alt sistem, efectiv a ramas acolo...

Acid Pimp Flat's Avatar
    ai incercat si in safe mode treaba cu take ownership? eventual sa intri direct pe contul Administrator?

vezi si cu asta poate merge
    UNLOCKER 1.9.1 BY CEDRICK 'NITCH' COLLOMB

cel mai simplu ia naibii hardul si baga-l in alt computer ca secundar, la munca nu ai computere? stergi ce vrei dupa aia back home
    BOICOTATI TAXIMETRISTII DIN BUCURESTI! NU MAI MERGETI CU TAXIUL!

E mai complicat plus de asta lucrez pe cont propriu Tot nu s-a inteles ca este vorba de alt hard disk, alt windows ? )

Deci pe C este actualul windows cu un HDD de 320 GB, pe D este un hard disk separat de 1 TB luat de pe alt sistem (tot al meu pe care l-am vandut) unde se afla acea versiune de windows care nu a rulat niciodata in acest sistem

Daca ma duc cu HDDul la alt windows nu voi pati practic acelasi lucru?

Nick anterior: MirceaPui Sychostone's Avatar
    Exista un program numit Unlocker,de obicei daca nu poti sa stergi ceva el te ajuta,acuma nu stiu care sunt sansele sa poti sterge ce vrei tu cu el.Eventual iei folder cu folder folosind Unlocker poate ai noroc.

Incerc sa-l gasesc dar nu prea am noroc! (intelegeti voi) va tin la curent daca merge!

Am instalat UNLOCKER si am reusit, efectiv am dat delete si a mers Recomand tuturor acest utilitar si va multumesc anticipat !!!

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post