Page 301 of 301 FirstFirst ... 201251291298299300301
Results 6,001 to 6,018 of 6018

Thread: Mozilla Firefox fanclub

1. Back To Top | #6001
    Registered User starforce7's Avatar
    Şi eu am aceeaşi problemă, ajunge Firefox să consume ~1,5 GB RAM cu 2-3 tab-uri amărâte.

Asus P8H77-M LE//i5-3470S @2.9GHz//2x4GB @1600MHz Kingston//Seagate 500GB+Samsung CM871 128GB //Gigabyte GTX 1050 2GB//FSP 350W//Logitech G103+G203 Prodigy+SS QcK//Windows 10 x64

2. Back To Top | #6002
    Registered User prodygal's Avatar
    double post

3. Back To Top | #6003
    Deci tocmai am inchis Mozilla, incarcase in RAM 2,2 GB cu 4 taburi deschise (3 pagini simple si una de facebook). Si mai am o problema: nu imi mai vede parolele salvate, trebuie sa le introduc de fiecare data - nu stiu dc, poate am apasat ceva aiurea de curand.

Stiu ca e gratis... nu le-am facut niciodata o donatie... folosesc de 10 ani ... dar ma vad nevoit sa caut alta solutie.

4. Back To Top | #6004
    Au avut loc niște schimbări, dar cine știe cum. Pe un calculator am găsit dezactivate toate chestiile pe care le foloseam și răspunde o idee întârziat. Pe altul este instant. Deci...

5. Back To Top | #6005
    Cei care aveti probleme dupa updates care altii zic ca fac lucrurile sa mearga mai bine, folositi optiunea de refresh. Acum vreun an (poate doi) mi-a fost de mare folos.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

6. Back To Top | #6006
    Eu am rezolvat și celălalt mai devreme. Am scos absolut tot ce era și am pus compatibil cât am găsit. Acum merge fără probleme. 105 tab-uri.

7. Back To Top | #6007
    Multumesc!

8. Back To Top | #6008
    Registered User LR's Avatar
    M-a pus naiba sa fac update la 57.0 si m-am trezit ca nu imi mai merg o gramada de extensii care pe 56.0.X mergeau ! Deci mare grija si nu faceti update pana nu verificati ca sa nu aveti surprize ! Insa va pot spune ca se misca impecabil.
    Din pacate am nevoie de extensiile care nu mai merg si va trebui sa revin la 56.0X. Ma intereseaza daca exista vre-o solutie de „roll-back" fara a fi nevoit sa dezinstalez, sa sterg tot sa reinstalez 56.0.X si mai apoi sa fac restore din profilul pe care l-am salvat.
    ...

9. Back To Top | #6009
    De cateva luni se stia ca update-ul 57 va dezactiva extensiile marcate ca Legacy de ceva timp incoace.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

10. Back To Top | #6010
    Registered User LR's Avatar
    Si 56.0.X le-a dezactivat insa le-am reactivat cu trucul about:config -> extensions.legacy.enabled=true. La 57 am schimbat si nu mai tine . Am nevoie urgent de un inlocuitor pentru GET MAIL PLUS C.F.DE deoarece e-mail link il folosesc deja pentru un cont pop3. I-am trimis mesaj autorului de azi dimineata insa nu am primit raspuns.
    ...

11. Back To Top | #6011
    Registered User Intel's Avatar
    Am mai intrebat si eu la un momendat dat aici si n-am primit raspuns la intrebarea: unde gasesc niste versiuni mai vechi?

12. Back To Top | #6012

13. Back To Top | #6013

14. Back To Top | #6014
    Registered User Luc1aNo's Avatar
    Quote Originally Posted by Intel View Post
    Am mai intrebat si eu la un momendat dat aici si n-am primit raspuns la intrebarea: unde gasesc niste versiuni mai vechi?
    Directory Listing: /pub/firefox/releases/

15. Back To Top | #6015
    Registered User Intel's Avatar
    Oooo da, multumesc!

16. Back To Top | #6016
    magic man iozefini's Avatar
    Whatsapp-ul versiunea web nu mai merge pe FF 57. Vreo idee?

17. Back To Top | #6017
    magic man iozefini's Avatar
    Ok, am gasit solutia
    about : config
    cache.offline.enable
    daca e TRUE se schimba in FALSE

18. Back To Top | #6018
    FF57 mi-a dat în sfârșit șutul în fund necesar pentru a-mi face un profil nou. N-am păstrat decât bookmarks. A fost mult mai puțin dureros decât mă așteptam; sunt doar câteva lucruri care mă deranjează / îmi lipsesc:

browser.tabs.loadBookmarksInTabs = true
    Toate bune, însă nu merge și pentru RSS feeds. Trebuie să-mi aduc aminte să fac middle-click pe fiecare item. Foarte enervant.

Aveam un toolbar pentru AccuWeather și FoxClocks, plus un Download Bar care dispărea automat după ce se terminau toate downloads. Nu se mai poate în FF57.

O extensie care curăță bara de căutare după ce apăs Enter.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

1.  
Page 301 of 301 FirstFirst ... 201251291298299300301

Bookmarks

Bookmarks