Page 33 of 33 FirstFirst ... 2330313233
Results 641 to 656 of 656

Thread: Cum fac sa...v3.0

1. Back To Top | #641
    CLIPS 6.3

Eroarea nu mi-o da la inceput . Dupa 30,40 sec .

2. Back To Top | #642
    Am Windows 8.1 si pe 7 am aceeasi problema .

3. Back To Top | #643

4. Back To Top | #644
    De ce nu intrebi direct la sursa, decat sa dai UP aiurea pe un forum pe care esti probabil singrul utilizator al acelui soft?
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

5. Back To Top | #645
    Le-am dat un mail . Sa vedem daca-mi raspund .

6. Back To Top | #646
    am cam o mie de fișere, jpg. cum pot șterge . din toate fișierele cu o singură comandă? apare între zi, lună și an
    Dacă îţi merge totul bine, înseamnă că este ceva în neregulă.

on topic-ul este cel mai rar și căutat animal.

7. Back To Top | #647
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Quote Originally Posted by poiu View Post
    am cam o mie de fișere, jpg. cum pot șterge . din toate fișierele cu o singură comandă? apare între zi, lună și an
    Ce sa faca unde cum?
    "People will read again."

8. Back To Top | #648
    Total Commander, multi-rename tool (apesi CTRL+M). Posibil sa trebuiasca sa citesti niste help/hints daca nu esti familiarizat cu TC.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

9. Back To Top | #649
    Da, TC e cel mai ușor. Apropo de asta, e vreo modalitate să ștergi primele x litere din file name cu mulți rename? Gen primele 3, indiferent care sunt ele. M-am uitat data trecută dar nu am reușit.
    Cyanide & Happiness!

10. Back To Top | #650
    Da, exista, in multi-rename tool ai un buton de semnul intrebarii si iti zice acolo toate combinatiile suportate.
    Am intrat acum de curiozitate si am gasit/testat asta, merge, deci adaugi 2- sau 3- sau orice cifra minus la [N]...
    [N2-] All characters starting at character 2

11. Back To Top | #651
    @Cosmin_C - am inteles, mersi mult!
    Am dat si eu acolo pe "?" si am incercat dar nu mergea pentru ca eu le bagam la search and replace (ca asa il foloseam cel mai des) [N1][N2][N3] si replace cu <clear>. Nu m-a dus capu' ca d-aia e Mask-ul acolo. Hurr durr.
    Cyanide & Happiness!

12. Back To Top | #652
    am o carte scanată color, dar e doar text, nu am făcut eu scanarea. ocupă 580 mb.
    folosesc adobe acrobat pro X. îmi poate spune cineva cum să fac pdf alb-negru, iar textul să aibă aceeași claritate?
    Dacă îţi merge totul bine, înseamnă că este ceva în neregulă.

on topic-ul este cel mai rar și căutat animal.

13. Back To Top | #653
    Nu stiu cum se poate face alb-negru, dar daca vrei sa ocupe mai putin loc cea mai buna solutie este extragerea textului printr-un soft tip OCR. Probabil va ajunge sa ocupe (mult) sub 1 mb.

14. Back To Top | #654
    Registered User Kebab's Avatar
    am o carte scanată color, dar e doar text, nu am făcut eu scanarea. ocupă 580 mb.
    folosesc adobe acrobat pro X. îmi poate spune cineva cum să fac pdf alb-negru, iar textul să aibă aceeași claritate?
    Ai incercat site-uri online? https://www.sejda.com/ro/grayscale-pdf
    Cine iti mentine forma? Doar kebabul si shaorma!
    CPU Specs: i5 4690k@4.5Ghz 1.1v/Corsair Hydro Series H45 Performance/Asus Maximus Ranger VII/4x4GB Gskill Trident 2400Mhz Cl9/Gtx 770

15. Back To Top | #655
    Acrobat nu instalează și un PDF printer? Dă-i print as PDF cu opțiunea "grayscale" sau "print colors as black".
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

16. Back To Top | #656
    In acrobat pro ai:
    File -> Save as Other -> Optimized PDF
    Iti da optiuni de comprimare la toate imaginile (color/grayscale/monochrome). Lasa JPEG cu Bicubic Downsampling, scazi PPI la 100(ish), si vezi cat iese.
    Poti sa te joci cu optiunile p-acolo (ppi si quality in principal) pana iese cum vrei (raport calitate/marime), dar cred ca si la setari default ti-l face de sub 100mb lejer.

Daca insisti sa-l faci grayscale neaparat, se poate si asa:
    Deschizi fisierul, si de sus stanga alegi tools -> print production -> convert colors
    Din stanga alegi object type: any object / color type: grayscale

Vezi ce iese.
    Cyanide & Happiness!

1.  
Page 33 of 33 FirstFirst ... 2330313233

Bookmarks

Bookmarks