Page 193 of 209 FirstFirst ... 93143183190191192193194195196203 ... LastLast
Results 3,841 to 3,860 of 4164

Thread: Armored Warfare

1. Back To Top | #3841
    Registered User
    Am dat si eu un meci aseara, de curiozitate, la tier 10. Alta viata la acest nivel, esti sef!
    Intamplarea a facut ca rezultatul sa fie aproape identic cu al tau (8370 basic reputation), cu amendamentul ca diferenta la incasari se datoreaza lipsei boost-urilor pe tanc, altfel nu imi explic. Cum ma asteptam, cheltuielile se apropie de 200k.

Armored Warfare-screenshot0000.jpgArmored Warfare-screenshot0002.jpg

Nu mai conteaza ca vor reduce profiturile. Am strans credite incat imi pot decora toate tancurile tier 10 si tot mai raman. Sunt interesat in primul rand de tancuri noi. Fie ele de tier 1, dar noi sa fie.

2. Back To Top | #3842
    Registered User
    Sa fie cumva de la acest patch?!

AMX-10RCR
    Perseus
    Locul 1 (5022 basic reputation)
    28.818 damage
    21.717 spot damage
    24 assist
    9 kills
    685.832 credite (brut)
    Secundarele facute

Doar o cutie gold !!!
    Perseus e misiunea unde am scos platinum chiar si de pe locul 2.

3. Back To Top | #3843

4. Back To Top | #3844
    Registered User
    Mare baza nu pun pe el nici acum, in special la pixel weakspot. Era mult mai ok daca il eliminau complet.
    Parerea mea.

5. Back To Top | #3845
    "green non-penetrations were not only possible, but common".......yeah I'm calling bullshit on that one. Adica, da, se intampla sa nu faci pen si daca era verde acel indicator,dar nu era un lucru ce se intampla foarte des. Ei prezinta acest lucru de parca la fiecare 2-3 lovituri, una nu facea pen ca deh, "it's a very common thing". Eu am jucat ieri 4 ture in global ops, in alea 4 ture am intalnit o singura ocazie in care era verde si nu am facut pen la un T14 armata. Insa in alea 4 ture cred ca am tras dupa weakspot cel putin de 100 de ori. 1 din 100 nu ineamna "nu doar ca era posibil,era si la ordinea zile,adica se intampla foarte des".

Macar atat ca au modificat un picut,inainte era intre 50 si 100% acuma a devenit intre 60 si 100%. Cine stie,dupa destula perseverenta va urca macar la intre 80 si 100%.

De multe ori se intampla sa nu faci pen deoarece in ultima fractiune de secunda tancul inamic s-a mai miscat un pic,desi tie iti arata acel indicator verde, poate s-a miscat 3-4 centimetri din momentul in care ai apasat click pana in momentul in care obuzul a ajuns sa se intaleasca cu tancul inamic. Asta de exemplu nu se ia in considerare,un lucru foarte enervant venind de la devs care stiu foarte bine ca acest joc la tier mare cu un MBT se bazeaza pe pixel hunting. La tier mare nu ai acele hitboxuri lejere cum le ai prin wot, la unele tancuri ai puncte minuscule care le cauti cu lupa sa poti face un pen garantat.

Ei tot o dau in stanga si in dreapta, dar dupa mine se rezuma la asta. Vor sa creasca artificial locul unde faci pen, nu au gasit o solutie buna pentru pixel hunting, asa ca asta e solutia numarul 2. Penetration indicator te minte ca vei face pen in locuri in care pana acuma aveai doar sanse mici sa faci pen. La final ramai cu iluzia ca in sfarsit avem un hitbox cum sunt de exemplu in wot. Nu, pixelul ramane, numai in zonele in care pana acuma era galben adica sanse mai mici de penetrare,vor deveni si alea verzi in acel indicator.

Oferindu-ti o iluzie ca pana la urma nu mai trebuie sa tot faci zoom si sa cauti cu lupa dupa acel pixel.

Nu stiu,poate ma insel,dar eu asta am presimtirea ca va deveni sau asta se incearca.

6. Back To Top | #3846
    Registered User
    Am activat unul din boost-urile FAME primite si am scos un net de 3.866.434 in 10 meciuri in PvE cu tancuri premium (1 cu T8, 6 cu T7 si 3 cu T6). Cu doua Challenges finalizate si puzderia de "cutiute" primite, estimez incasarile nete 340-350k per meci. Mentionez ca in niciun meci nu m-am clasat mai jos de locul 2 si am folosit pe tancuri doar doua boost-uri de 5%, ca atatea am avut.

Nu e rau, dar nici bine. Nu e rau cand ai in target achizitionarea de tancuri t1-8, dar ai de tras serios daca tinta sunt tancurile T 9-10.
    Mai pe seara o sa intru si BOps, de data asta numai cu T10. Am de platit niste datorii de pe vremea vremea cand am fost obligat sa fiu carne de tun la t6 si 9.

Nota:
    Am pierdut si un meci din cele 10. Mai jos, va prezint artizanul acestei infrangeri, iar pozele (ultimul minut de joc) spun totul despre el. De mentionat ca a spotat doar 6 tancuri inamice iar pozitia actuala e cea mai avansata din tot meciul.

Armored Warfare-screenshot0003.jpg
    Armored Warfare-screenshot0008.jpg
    Armored Warfare-screenshot0009.jpg
    Armored Warfare-screenshot0010.jpg

PS. Are rachete (o prostie, zic eu), dar tocmai aceste rachete iti indica ca tancul era suficient cercetat pentru un 570 m view range, maximum din joc. Pe Scorpio, poti castiga un meci cu el doar prin plasament.

7. Back To Top | #3847
    Eu inca astept pentru un event sau ceva,abia dupa aia le voi activa sa fie cumulate cu mai multe chestii impreuna. Vreau sa vad si eu ce ar insemsa sa ai event+fame boost+ al doilea premium boost activat+ platinum insignias pe ceva genul chally wolf in global ops,tare m-ar mira cat as scoate la credit si xp.

Pe moment treburile cu balance 2.0 nu decurg deloc bine,nu stiu cati urmariti pagina oficiala si ce se intampla pe acolo, ss a trebuit sa inchida mai multe topicuri deoarece s-au cam ingropat in propriile gafe. Nu stiu,mari sperante ca acest balance sa mai aduca ceva bun nu prea am, mai ales la cum arata retrofits in PTS Retrofits - Album on Imgur https://wiki.wargaming.net/en/Equipment adica daca le pui paralel,nu prea vezi mare diferenta intre cele doua.

Ma rog, om trai si om vedea.

8. Back To Top | #3848
    Registered User
    Modificarea retrofiturilor, zic eu, e o falsa problema in PvP pentru ca orice modificare adusa lor afecteaza toti jucatorii. Poate ca nu o sa mai acelasi dpm sau vision, dar e valabil si pentru cel din fata ta.
    In PvE...vom vedea. Cert este ca hardul e din ce in ce mai hard, de la update la update, si nu au de gand sa se opreasca. Daca vor introduce si rachete pe boti (mai ales ca acum ploua cu Ramka si T2), eu vad soarta multora asemanatoare cu a nefericitilor din BO cand dau nas in nas cu buncarele inamice. Ioi, sa vezi plansete si injuraturi! Presimt de pe acum ca vor cere un rebuild premium, ceva care sa ii reinvie de 4-5 ori. )))))))))))))))))))

9. Back To Top | #3849
    Registered User goguxx2000's Avatar
    Cam așa mi-a mers toată ziua

Armored Warfare-screenshot0181.jpgArmored Warfare-screenshot0182.jpg

10. Back To Top | #3850
    Registered User
    Mai insista!

Trei meciuri si gata.
    In primul, victorie dar doar locul 8 cu PL-ul.
    E primul meci cu un LT in BO si simt eu ca e mult pana departe. Ca sa nu-i incurc pe ceilalti, e si ultimul meci in care il voi folosi aici. Cel putin pana la update.

Al doilea, infrangere si locul 2 cu Sphinx. Nici cu asta nu am jucat cine stie ce (acesta a fost al doilea meci) insa meciurile cu Terminatoarele ma ajuta enorm cu el.

Al treilea, victorie si cireasa de pe tort.
    820k net, fara boost pe tanc, la care se adauga inca 900k din celelalte doua meciuri. Plm, aratati-mi un singur wot-ist care sa se lafaie in credite, la tier 10, cum o facem noi?

Armored Warfare-screenshot0016.jpg
    Armored Warfare-screenshot0017.jpg
    Armored Warfare-screenshot0018.jpg

11. Back To Top | #3851
    Gata m-am săturat să tot iau bătaie, ăsta-i ultimul meci pe seara asta

Am avut 7 victorii și 12 înfrângeri

Am ajuns iar la 48,6% după ce abia am reușit să ating iar 50%....asta de la 59%

Armored Warfare-screenshot0183.jpgArmored Warfare-screenshot0184.jpg

12. Back To Top | #3852
    Asa arata arty pe moment in PTS. Nu inteleg ce probleme grave avea lumea cu arty cum era, in orice caz,cum e acuma dupa modificari, e efectiv ridicol. Mai bine sa le scoata complet decat sa devina glass cannon. Aa si sa nu uit,in al doilea video se dau explicatii ceva mai clare despre ce si cum la compensation dupa balance 2.0.

13. Back To Top | #3853
    Sa zicem ca Abbot ar merge cu direct fire pentru ca-i mic si se misca bine. Dar ce faci cu balene de genul Palmaria, PzH 2000 si Paladin? Pana iesi cu Paladin din cover si faci aim ai incasat cateva lovituri si mai ramane de vazut daca ajungi in "cover".

Arti din AW chiar nu are problemele din WoT. Ai arty warning cand trage dupa tine si exista counter-arty. In PvE e chiar underpowerd iar in PvP are o contributie minora. In WoT daca ai pus 3 HE in cap la tancurile din echipa adversa ai scos deja mai mult damage decat majoritatea jucatorilor.

14. Back To Top | #3854
    Registered User slicker's Avatar
    Sa ma pis pe serverul EU.

10 oameni in queue la ora 18. M-am dus tot la rusi, mi-am facut un cent 120 de tier 7, astept patchul.

15. Back To Top | #3855
    Registered User slicker's Avatar
    Sa ma pis pe serverul EU.

10 oameni in queue la ora 18. M-am dus tot la rusi, mi-am facut un cent 120 de tier 7, astept patchul.

16. Back To Top | #3856
    Eu am jucat aseară pe la 19-20 și intram în GO repede la cca 1-2 minute asta la T6, T9 și T10.

17. Back To Top | #3857
    O întrebare : ce se întâmplă cu Token-urile nefolosite după patch ?

Am 2 Token-uri de 9 - de la Warrior și de la BMP-3M și nu mai am ce debloca...

În mare înțeleg că rămân...dar nu sunt sigur

18. Back To Top | #3858

19. Back To Top | #3859

20. Back To Top | #3860
    Quote Originally Posted by goguxx2000 View Post
    O întrebare : ce se întâmplă cu Token-urile nefolosite după patch ?

Am 2 Token-uri de 9 - de la Warrior și de la BMP-3M și nu mai am ce debloca...

În mare înțeleg că rămân...dar nu sunt sigur
    M-am lămurit...sigur rămân

Trebuie să recumpăr Bradley-ul că devine T8

1.  
Page 193 of 209 FirstFirst ... 93143183190191192193194195196203 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks