Page 196 of 196 FirstFirst ... 96146186193194195196
Results 3,901 to 3,903 of 3903

Thread: Armored Warfare

1. Back To Top | #3901
    AW are aceiasi problema ca restul jocurilor online-PvP de genul Warthunder(desi in ultimul an a primit RNG) sau Steel Ocean. Iei scor exact pentru ce faci tu si nu exista RNG care sa te ajute. Aia care sunt cam tot timpul in partea de jos a listei de scor au sa plece destul de repede. Unde? Inapoi la WoT unde primesc macar 50% din scorul echipei. Top player are scor 900 si bottom player tot scoate 500 nu 4000 si 350 cat iese in AW. In plus mai primesc cate un MM/RNG bun daca tot pierd meciuri.

Ramane de vazut daca Balance 2.0 o sa fie suficient pentru ca AW PvP sa faca concurenta la WoT PvP. Poate merge si fara sistemul de scor/RNG/MM din WoT. Ar mai ramane PvE-ul din AW dar Obsidian/Mycom vor sa bata WG la ei acasa.

2. Back To Top | #3902
    Si eu am plecat din WoT dupa 15k batalii,nu stau acum sa mai spun de rng si alte mizerii,dar ma saturasem sa fiu one shot pentru minunea aia numita artilerie,cum naiba lupti in prima linie cu heavy si iti iei one shot si ti se spune ca artileria previne campatul?si in AW exista artilerie dar,nu iti iei one shot,te poti ferii etc,pana una alta nici platit nu ma mai intorc in WoT!

3. Back To Top | #3903
    Registered User GcristianI's Avatar
    Quote Originally Posted by nosferat View Post
    Sa fim cat de cat onesti, majoritatea celora care am trecut la AW, nu suntem tocmai nabi in wot, adica nu ieri sau acu o saptamana ne apucasem de joc,ci suntem acolo de ani de zile,unii ca si mine erau acolo inca din closed beta de acu 7 ani. Si nu am jucat 3-4 ture si am zis bine ma,eu sunt prea bun pentru jocul asta ce plmea.

Asta e, ne-am saturat de wot si de problemele de acolo,am trecut la altele. WT GF promite la unele capitole dar a luat-o in o directie prea diferita,unora le place,mie sincer nu prea,adica nu ma atrage asa cum m-a atras wot la vremea lui sau AW. Cu avioanele am jucat,inclusiv realistic battles, la tancuri efectiv nu m-a atras, imi placuse initial si este mult mai greu de jucat la unele capitole decat wot,dar efectiv nu e ce am cautat.

AW fata de WOT are un grad mai ridicat de dificultate. Un lucru ce a descurajat foarte multa lume de la joc, PVP e groaznic daca nu te afli in treaba, pana pe la lvl 5-6 te mai misti ceva,insa de acolo in sus jocul devine tot mai greu si cere de la tine o oarecare indemanare.

Nu primesti gold ammo sa compenseze faptul ca nu stii unde sa tragi, nu stii? Asta e,imi pare rau,pune-te si invata, orienteaza-te dupa penetration indicator,mai da o raita pe forumuri,mai invata ce tip de obuz ce face sau mai scurt "Git Gud". Nu prea vine nici mister bulan sa iti sara in ajutor sa tot faci bounce de parca zeii au uns tancul tau cu vazelina speciala incat absolut totul aluneca de pe el, ala de stie unde sa traga,o sa faca penetration,obuzul nu o sa ii mearga la 3 tancuri in dreapta ta desi tinta era pusa pe tine,obuzul va merge exact acolo unde a pus el tinta. Evident mai faci cate un bounce,dar nu este asa de des ca in wot.

In wot cu un heavy am vreme sa stau lejer la o cafea,sa nu imi bat capul,doar pana ajunge tancul la batalie aveam timp sa ma duc pana in bucatarie,sa torn cafea,sa vin inapoi la calculator,pun frumos scrumiera,beau o gura de cafea si aprind tigara,abia apoi incepe tancul sa ajunga in sfarsit la ciumegeala unde sa pot face si eu ceva. Incearca sa faci asta in AW unde vine un pispiric si trece pe langa tine cu 100+ la ora. Timpul de reactie nu e acelasi in AW ca si in WOT,asta iarasi unora nu le place, adica in AW un MBT daca nu e sa zicem challenger care e mai lent de felul lui,zici ca joci cu un light din wot,si asta cu un MBT. De alegi ceva genul sphinx,efectiv nu ai cu ce sa il compari din wot.

Cat despre economie,wot nu se apropie la nici un capitol de aw aici. Da,poti mentine si tier 10 cu un cont premium,poti iesi pe profit dupa meciuri in care reusesti sa faci ceva,dar nu este nici pe departe asa cum este in AW.

Asta desigur a descurajat multa lume si a impins obsidian catre balance 2.0 , da erau niste probleme care chiar trebuiau rezolvate, pana la urma nu e nici AW un joc extra special. Insa multe din schimbarile din AW vor fi ca jocul sa fie mai beginner friendly. Sa nu descurajeze lumea chiar in asa hal, acuma daca asta e un lucru bun sau rau,nu stiu. Ei mizeaza ca asta le va aduce mai multi jucatori si mai multi bani in portofel.
    100% de acord cu tine.Ce ma "doare" este ca dupa nerf Armata nu o sa mai dea 45k damage/battle,in rest nu ma deranjeaza nimic din ballance 2.0.Oricum prin WOT n-am mai dat de ceva vreme,cred ca si din clan m-au exclus

1.  
Page 196 of 196 FirstFirst ... 96146186193194195196

Bookmarks

Bookmarks