Page 224 of 224 FirstFirst ... 124174214221222223224
Results 4,461 to 4,480 of 4480

Thread: Armored Warfare

1. Back To Top | #4461
    Registered User slicker's Avatar
    Am intrat aseara pe Eu si m-am trezit cu 400 milioane credite si vreo 16 milioane de free xp bun asa. Cum e PvP pop? am dat un meci la T10 a parut okish.

2. Back To Top | #4462
    Registered User
    Quote Originally Posted by tar1901 View Post
    Din cate am vazut Platinum Box nu mai da nimic util. Din ultimele 10-12 cutii nu a picat nici macar un singur 12h booster. Pica numai ceva credits si insigne. Mai pica si cate un gold-insignia dar majoritatea sunt silver. Inainte din Platinum Box picau 2-3 12h boosters din care unul era garantat Platinum si restul Gold. Am prins si 7day premium time dar acum nu am mai vazut sa mai apara nimic util.
    Mos Gerila scaneaza si forumurile inainte de a da cadourile. Baietii cuminti primesc daruri bune. Cei rai, ca tine, primesc ce ramane.

In doar o saptamana:
    Armored Warfare-screenshot0024.jpg
    Armored Warfare-screenshot0029.jpg

Ca sa nu fiu rau, ai si tu dreptatea ta. Am prins serii de peste 5 cutii platinum in care am gasit doar praf, eventual cate un platinum la credite (excelent pentru tancuri premium). Gold la credite insa curge bine, totul e sa joci.

3. Back To Top | #4463
    Si eu am primit ieri un 30day premium dintr-un platinum. Pana atunci au fost doar insigne si credite. Am in inventar 7-8 luni de premium time dar nu am ce sa fac cu el. Nu sunt tancuri interesante la care sa fac unlock si de altfel le am pe toate in afara de astea din ultimul patch.

Acum joc PvE cu tanculete de tier mic, Patton, T-55, IS-7, asa pentru relaxare.

4. Back To Top | #4464
    Registered User goguxx2000's Avatar
    Mda, din păcate cam așa stă treaba la toți cei care jucăm de ceva vreme - avem o căruță de premium time, credite și free exp dar nu avem ce face cu ele

Eu am tot ceva de genul 5-6 luni de premium time, peste 330 milioane de credite și peste 13 milioane de free exp plus toate tancurile în garaj - mai puțin din cele premium și-mi lipsește doar Rosomack-ul de 8 pe care nici nu mă grăbesc să-l iau...

Sper să scoată cât mai repede linia franțuzească ...că altfel devine plictisitor.

5. Back To Top | #4465
    Am 250 cutii de fiecare pana la platinum. Cum PLM le deschid pe toate odata? Mii ciuda ca tot la rusi trebuie sa joc, e mort serverul EU.

6. Back To Top | #4466
    Din păcate nu poți să le deschizi decât bucată cu bucată

Dar în locul tău nu m-aș grăbi...SS a lansat un teaser că or să fie schimbări în 0,22...da nu știm încă care

7. Back To Top | #4467
    Registered User
    Am mai intrat si eu si am dat niste PVE cu T-90MS si cu Armata. Asa de incalzire pana ajunge T-90MS si in War Thunder.
    voucher cod de discount PC Garage : LVDF8JB8

8. Back To Top | #4468
    Manic Miner burebista's Avatar
    Quote Originally Posted by dangrig View Post
    Asa de incalzire pana ajunge T-90MS si in War Thunder.
    Ai de steaua mea ce-a mai ajuns si WT...
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

9. Back To Top | #4469
    Am zis zilele astea sa dau niste ture prin toate joacele noastre vechi mane. Numai ciocane mi-am luat. Culmea a fost WT cand dau tank -simulator battle, si ma baga in batalie, eu cu t44 versus Mausi and shit ))))))))) Nu mai zic da unde imi luam ghiulele ca a trebuit sa scot toata grafica sa pot vedea si eu, alt-f4 maaarsh

10. Back To Top | #4470
    Manic Miner burebista's Avatar
    Stiu druide, de asta l-am si lasat.
    O sa vreau niste barcute dar nu-mi pun sperante.

AW nici nu ma mai atrage sa intru.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

11. Back To Top | #4471
    Registered User
    Mie imi place WT in tanc RB, mai am putin si imi iau Kpz-70

Iar apoi trebuie sa termin si T-64.

Pentru mine cel putin, pentru moment, AW este in pauza. Asa ca daca am cum mai fac "log-in" ca iau chestiile alea si atat.
    Jocul il tin in calculator ca doar nu imi cere de mancare )))))

12. Back To Top | #4472
    Încercați bre AW...s-au schimbat destul de multe decând n-ați mai jucat voi

GO e chiar fain

13. Back To Top | #4473
    Registered User GcristianI's Avatar
    Quote Originally Posted by goguxx2000 View Post
    Încercați bre AW...s-au schimbat destul de multe decând n-ați mai jucat voi

GO e chiar fain
    Asa e,chiar si PVP e misto,playerii s-au mai "inmultit" ...nu mai stai ca popandaul la coada de-ti vine rau!!!Chestia e ca am revenit la AW dupa o perioada cam lunga si mi-am cam iesit din mana....siii mi-o cam iau in PVP,nu mai stiu hartile si mai departe stiti voi...vreo doua ATGM venite de nicaieri,cateva APCR sa ma trezeasca,eu ceva blesteme printre dinti...garaj=>next battle!!In Global Ops ma descurc binisor cu grelele de tier X,win /defeat sunt printre primi 5,dar cu pvp tre sa ma mai "antrenez"
    Armored Warfare-screenshot0129.jpgArmored Warfare-screenshot0130.jpg

14. Back To Top | #4474
    Bă da e jale în PVE la tiere mici...nu mai jucasem de ceva vreme și cu ultima misiune am jucat exclusiv T10 unde ai 99% win rate

Am băgat în 3 zile ceva, puține, meciuri doar T5 iar rezultatul e nașpa

- prima zi, 2 meciuri cu Leo 1A5 - unu câștigat și unul pierdut
    - a doua zi 2 meciuri cu M60A3 - ambele pierdute
    - azi 3 meciuri, unul cu M60A3 victorie și 2 cu M551 Sheridan ambele pierdute

Deci un procentaj de aprox 29%

Cam așa au fost:

Armored Warfare-screenshot0327.jpgArmored Warfare-screenshot0328.jpg

15. Back To Top | #4475
    Petarde nu alta.Ba ,da ala cu sheridan numa 2500 damage in tot meciu?Cu sheridan si cu nava spatiala dai damage la greu plus ca vs light tank e cam 1shot/1kill.Greu cu incepatorii astia care au plecat din wot.

16. Back To Top | #4476
    Registered User
    Pai toate tomatele din WoT au dat navala in AW pentru ca nu exista XVM si nu se ia nimeni de ei. (+ ca isi pot ascunde dosarul si atunci se pot da si ei zmei)

17. Back To Top | #4477
    Nu neapărat că sunt tomate dar mulți probabil sunt la început și nu cunosc mecanica jocului...și se aruncă la Hard crezând că fac rahatu praf

Tancurile nu sunt foarte puternice la aceste tiere și trebuie jucate prudent.

Am văzut mulți murind în primele minute pt că fac rush și sunt hăcuiți rapid de rachete.

Ceea ce am vrut să subliniez este dezechilibrul între tiere - la cele mici este greu să ai un winrate mare fără pluton pe când la cele mari e mult mai ușor și singur.

Ce șanse să ai cu Leo1A5 care nu are ERA dacă nu-l joci foarte prudent?
    Răspuns - nici una

Orice bășină (nu mai vorbesc de rachete) te penetrează...

18. Back To Top | #4478
    Quote Originally Posted by goguxx2000 View Post
    Ce șanse să ai cu Leo1A5 care nu are ERA dacă nu-l joci foarte prudent?
    Nu juca Leo1 ca MBT pentru ca nu are armura, joaca-l ca un fel de LT. Daca ai Stingray o sa te ajute experienta de la tancul ala.

Leo1 a fost dezoltat prin ani '50, cand HEAT shells puteau sa treca prin armura de Maus/E-100 si nu exista composite armor. Asa ca au redus armura la un minim necesar si s-au concentrat pe mobilitatea tancului in idea ca "fire-control" de pe tancurile rusesti nu e suficient de bun ca sa loveasca un tanc in miscare. Au aparut ATGM-urile si a urmat Leopard 2.

Asta e provestea reala iar aici e vorba de Armored Warfare. In PvP nu sta mai rau la protectie decat alte MBT-uri de tier 5, jucatorii stiu cum sa traga. In PvE botii stiu cum sa triseze. Leo1A5 nu sta chiar asa de rau, Chieftain 900 la t6 sta mai rau,nu are mobilitate, nu are composite armor si nici ERA, trec ATGM-urile in el ca si cutitul prin branza.

19. Back To Top | #4479
    Păi exact asta spuneam și eu...jucat prudent

20. Back To Top | #4480
    Eu drept sa va spun joc Leo1A5 aproape ca pe un TD.E un tank foarte bun,are mobilitate,precizie si un tun excelent ca penetrare.Cu reload-ul cam scartie,dar ca sa faci...nu le poti avea pe toate....In AW tre sa joci prudent,cam la orice tier si orice mod de joc.....ca or fi ele tancuri moderne dar si OBUZELE sunt moderne(nu mai zic de ATGM).Iesi ca in WOT cu mausu la inaintare,stau pispiricii aia cu lunete si rachete la panda si in doi timpi si trei miscari esti istorie...poti fi si cu t14armata sau atdu.AW nu se prea joaca cu muschii...mai mult cu creierasu'.O sa ma reintorc definitiv la AW,m-am saturat de wot cu defendere,munitie gold,playeri de bani gata,RNG de rahat,etc etc.Incerc de ceva vreme sa-i aduc pe cei din clanul wot in AW,dar fara sanseri au bagat bani la greu in wot,ori au pc-uri rasnite !!!

1.  
Page 224 of 224 FirstFirst ... 124174214221222223224

Bookmarks

Bookmarks