Page 227 of 227 FirstFirst ... 127177217224225226227
Results 4,521 to 4,536 of 4536

Thread: Armored Warfare

1. Back To Top | #4521
    Registered User goguxx2000's Avatar
    Probabil că votkă...că nu-mi explic cum pana mea reușesc să bulească chestii care erau funcționale

Mda, am mai jucat un pic ieri și-am constatat că-i fu...ut rău PVE-ul - din 5 meciuri 3 s-au terminat brusc cu Match failed!

Așa c-am renunțat la PVE și-am băgat câteva ture PVP pe la tiere mici( 3 - 4)...n-am întâlnit nici un bug și a fost distractiv

2. Back To Top | #4522
    Am jucat cateva meciuri de PvE din care jumate s-au terminat cu Match failed. Numai bun jocul de lansat pe Steam.

In meciurile care au mers pana la capat am vazut ca nu trage AI direct turret ring la MBT-uri. Trage in continuare dupa gun si view port cand esti hull-down. In schimb pe Hard am vazut ca toate misiunile au niste "AI wolfpacks"(cu le spun pe AW forum) care se concentreaza pe un singur jucator. Stau 5 Terminator si 3 M8 la gramada si toti trag dupa un jucator. Mail.ru rezolva o problema si creaza 3 in loc...

3. Back To Top | #4523
    Registered User GcristianI's Avatar
    Am vazut si eu chestia asta cu toti botii pe cate un player.Cand te iau in catare sa te tii,si mai aldracu e treabaca daca te retragi si iesi din focul lor,te pomenesti cu cate un bot respawn in dosul tau care ti-o trage la ...fund.Bravo rusnaci,facurati treaba buna cu carpeala asta...Tare m-as mira sa nu fie valuri si prin "Proiect Armata" si sa piarda jucatori ca dupa cum am observat pe serverele EU sunt mai putini playeri decat inainte de carpeala.Sper sa remedieze treaba ca ,cu comandantii au dat cu mucii in fasole.

Numai bine!

4. Back To Top | #4524
    Registered User dangrig's Avatar
    Cred ca dupa mai bine de jumatate de an am reusit, in sfarsit, sa pun camuflaj permanent pe credite pe T-14 Armata fara sa dea eroare )))))))))))))))))))))

Macar asta au rezolvat.
    voucher cod de discount PC Garage : LVDF8JB8

5. Back To Top | #4525
    Registered User GcristianI's Avatar
    Camo...care camo?Vaz ca dupa ultima carpeala,uitara de camo .Da ce mai conteaza,vodka sa curga garla

6. Back To Top | #4526
    Am intrat si eu cateva zeci de ture, sa vad cum se mai misca, ce au mai schimbat, ce au resit sa mai strice si tot asa.

Pai, numai lucruri bune nu pot spune despre schimbari.

In primul rand sunt inca atatea buguri de te doare mintea, cum au reusit sa fta jocul in asa hal incat sa ajunga in o stare mult mai proasta decar era initial acu mai multi ani in alpha, jur daca pot sa inteleg.

Am avut ture in care am intalnit artefacte de zici ca imi era arsa placa video, de fapt nu era nici o problema cu placa video sau cu driverul sau cu orice altceva, au intalnit si prietenii problemele astea din cand in cand.

Apoi am avut ture cu lag de jucai in poze, apoi am avut ture in care muream instant in global ops. Adica astepti secundele alea, revii, si ca si cum ai cadea prin podea sau ceva, te trezesti ca te-ai sinucis, dar de fapt nu ai apasat ceva, nu ai facut nici macar 1 metru in fata, efectiv te-ai sinucis cum ai aparut, apoi mai stai si astepti din nou acel counteri, revii din nou, mori din nou.

A fost o placere sa se intample asta de cate 5-6 ori in aproape fiecare meci global ops, au raportat si altii problemele astea, cu instant suicide. Apropo sunt mai multe harti in global ops, dar din pacate sunt doar niste copy/paste din hartile PVP, nimic original, doar bagat acolo un pic de vopsea, oricum nu se vede, e ca nou.

Match failed inca este o problema in PVE, pe langa destul de multe alte probleme si glitchuri in PVE, genul AI te focuseaza si primesti instant 5 rachete dup acare ramai cu 100 viata.

PVP este total haotic, de fapt pasul jocului este haotic, indemanarea acel "skill" a disparut de mult, nu prea trebuie sa le ai cu manevrele, iei ceva in genul T15, iesi in lateral la careva genul Armata si il omori sub 5 secunde. Armura este acolo doar teoretic, MBT-urile au devenit slabe si cam degeaba pe campul de batalie, majoritatea joaca TD si AFV-uri prin care fac mass missile spam.

Frontal putine MBT-uri au ramas la fel de puternice cum erau initial. Commander revamp, si acea interfata penibila este doar o batjocoreala si o insulta catre cei care au dorit in sfarsit sa vada ceva progres,ceva diferit la commander skills.

Mai citesc pe forum, pe reddit, lingai ca si SS&company o tot tin cu dumele pline de patos ca de fapt lansarea a mers chiar bine, ca de fapt sunt prea multi pesimisti care doresc ca jocul sa falimenteze. Din pacate realitatea ii cam contrazice.

Chiar pacat, si lansarea de la steam a fost un dezastru, abia au reusit sa adune cateva sute de jucatori noi, si majoritatea nu vor sta pentru ca jocul nu are ce sa le ofere. Se zvoneste ca incepand de anul viitor se va baga tare si mare in reclame ca sa atraga cat mai multi jucatori, nu cred ca asta e o solutie, sa atragi cat mai multi oameni sa ii frustrezi cu un joc buguit, dar pana la urma,e jocul lor si problema lor. Pentru mine e suficient acuma cu AW, o sa mai intru catre patchul urmator.

7. Back To Top | #4527
    Nu stiu daca au rezolvat "Match failed" dar nu am mai prins in ultimele zile.

Din meciurile pe care le-am jucat pana acum PvE-ul pare a fi mai ok. Nu am mai incasat ATGM-uri direct in turret ring si AI-ul nu pare sa mai traga cheat-shots cu damage garantat. Singura problema ar fi in PvE Hard unde bot-packs trag dupa acelasi jucator. In cazul asta depinzi de echipa. Trebuie ca cei din echipa sa faca ceva flanking si sa-i ia de pe tine. E totusi PvE Hard si e nevoie de ceva team play.

Daca joci cu un MBT si ai ceva grija sunt sanse minime sa iei damage.

Totusi AW are o problema mare. Ce naiba faci cu tancurile astea? Nu exista PvP clan-wars si nici ceva PvE Raids. Ce faci cu o gramada de tier 10?

Cu toate ca WoT e un joc de rahat, ofera o motivatie destul de buna ca sa faci grind pentru urmatorul tanc. In plus are clan Wars si WG are grija ca noile tier10 sa ofere ceva in plus. La inceput toti aveau Maus/IS-7 din clan wars. Dupa aia au bagat E-100, US-heavy, US-TD, Batchat si alte tancuri noi la care jucatorii au avut de bagat grind.

In AW care e diferenta dintre Leo2A5 si Leo2A6?

8. Back To Top | #4528
    Registered User mac80's Avatar
    Am cateva Coduri Bonus pentru acest joc sper sa nu se supere nimeni daca le pun aici, poate folosesc cuiva.

Continutul:
    "Armored Warfare: Standard Loot Package
    With this package you'll get the following in-game items for Armored Warfare:
    IS-7 Tank (Tier 3)
    3 days Premium
    Gold Crate
    About Armored Warfare Stormy steel monsters, the world's most dangerous battlefields and the world in flames. Are you ready to take the plunge into the flames? Find out more about the fascinating and dangerous world of Armored Warfare!"

Coduri:
    AMWKT13P7M4RCE3B
    AMWKT14FZPYNFHTC
    AMWKT11BRTH6Q8YA
    AMWKT12Z9BB6R8L9
    AMWKT13P7TDHY7SB
    AMWKT14G1Q2IGF3K
    AMWKT11BS7EFYHLN
    AMWKT122UWV91TG1
    AMWKT12ZADMAUPPI
    AMWKT13P8JPB6KLQ
    AMWKT14G2CREY4V6
    Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta...Inteligenta are limitele ei, prostia nu.

9. Back To Top | #4529
    Întrebare întrebătoare - cum cumperi PLZ-05 dacă ai deja PZ2000 ?

Că zice că-i linked cu PZ2000 da stă gri și nu pot s-o cumpăr...

Chiar am jucat ceva meciuri și n-am mai întâlnit celebrul bug cu
    "Match failed"...indiferent de tier.

10. Back To Top | #4530
    Quote Originally Posted by goguxx2000 View Post
    Întrebare întrebătoare - cum cumperi PLZ-05 dacă ai deja PZ2000 ?

Că zice că-i linked cu PZ2000 da stă gri și nu pot s-o cumpăr...

Chiar am jucat ceva meciuri și n-am mai întâlnit celebrul bug cu
    "Match failed"...indiferent de tier.
    Nici eu nu l-am mai intalnit in ultima vreme,(eu am intrat chiar cand a fost steam launch, dupa aia parca au lansat 2-3 mini patchuri) dar sincer jocul a devenit la fel de uscat cum era. A fost marea gargara cu steam launch, marea "campanie" pe care multi nu au reusit sa o duca nici la jumatate deoarece erau prea multe buguri in primele zile cu steam launch. Eu am si abandonat aia cu PVP cand am vazut ca din 6 jocuri am reusit sa joc 1 joc calumea, restul ba ma arunca jocul afara, ba eram deconectat, ba aveam ping400, ba se intampla ceva sa fta meciul.

Iar pentru global ops nu am reusit efectiv sa gasesc destule meciuri cand aveam timp liber, nu fiecare isi poate face programul ca exact la acele ore sa poata intra cand se aduna cativa pe server, ca altfel suntem max 15 jucatori online.

A fost o mica crestere la populatie cand a fost marea lansare pe steam, insa vreo 2 saptamani dupa, totul a devenit la fel cum era inainte, abia sunt oameni care sunt pe server si in afara de PVE nu prea poti juca nimic.

11. Back To Top | #4531
    Uite și un print screen cu Dealer-ul
    Armored Warfare-screenshot0332.jpg

12. Back To Top | #4532
    Am rezolvat....făcut tichet la suport și-n 5 minute am putut să cumpăr PLZ-05

Acum singurul tanc ce-mi lipsește este Type 99A2...care e pe vine

Armored Warfare-screenshot0333.jpg

13. Back To Top | #4533
    Arty pe Snake Bite
    Armored Warfare-screenshot0334.jpg

14. Back To Top | #4534
    Și cică ălea premium au MM favorabil

Armored Warfare-screenshot0335.jpg

15. Back To Top | #4535
    Registered User dangrig's Avatar