Page 46 of 47 FirstFirst ... 364344454647 LastLast
Results 901 to 920 of 921

Thread: Black Desert Online

1. Back To Top | #901
    Registered User strumfi's Avatar
    Am o problema de ceva timp in sensul ca nu mai pot face afk primesc cam un disconnect pe noapte. Extrem de enervant vroiam sa imi cresc caii si nu prea mai are sens orice chestie afk. uneori iau dupa o ora alteori dupa 4 . E random . Am dat un ping pe random si totul pare ok , nu pare sa fie de la netul meu . Mai pateste cineva asta ?
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

2. Back To Top | #902
    Registered User SpecialOps's Avatar
    da. random disconnects apar si la mine 1/3 zile. Unde pui ca eu am o aproblema cu mancatul de ram si am totusi 32gb de ram iar 1-a la 3 zile trebuie sa dau restart ca sa anulez 99% ram usage

3. Back To Top | #903
    Quote Originally Posted by SpecialOps View Post
    da. random disconnects apar si la mine 1/3 zile. Unde pui ca eu am o aproblema cu mancatul de ram si am totusi 32gb de ram iar 1-a la 3 zile trebuie sa dau restart ca sa anulez 99% ram usage
    Inteleg. Cand au facut merge ca plecasera multi nu se asteptau sa revina atatia si sa vina atata buluc de oameni noi. Serverul nu rezista si incepe sa mai dea fraieri afara.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

4. Back To Top | #904
    Anniversary Gratitude Event - Events - The Black Desert Online
    PECI NOTS

hap dupa dulap!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Black Desert Online-iconcg.png  
    Last edited by SpecialOps; 08-03-2017 at 19:38.

5. Back To Top | #905
    pleaca ba de aici ! tu nu vezi cate din alea ai ? !! du-te reak de chinez ! insa nu esti in top , ciudat. cred ca ai pus de acum 6 luni.

6. Back To Top | #906
    Probabil ca eram singur pe server . E de azi poza dupa mentenanta Pai nu ti am zis ca sunt un om de afaceri ?
    Last edited by SpecialOps; 08-03-2017 at 20:50.

7. Back To Top | #907
    Probabil ca eram singur pe server . E de azi poza dupa mentenanta Pai nu ti am zis ca sunt un om de afaceri ?
    Nu, doar ma miram pt ca nu te vad in top la meseriile alea si nu stiam ce e cu tine nu vedema nici guildul ca scrie si guildul din care fac parte si nu intelegeam Am vb cu unu si mi-a zis ca 50 % din cazuri de disconnect sunt daca ai wi lan, adica modem de wi fi . O sa incerc sa ma intorc la modemul vechi sau sa dezactivez wi fi sa vad cum merge.

8. Back To Top | #908
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Nu, doar ma miram pt ca nu te vad in top la meseriile alea si nu stiam ce e cu tine nu vedema nici guildul ca scrie si guildul din care fac parte si nu intelegeam Am vb cu unu si mi-a zis ca 50 % din cazuri de disconnect sunt daca ai wi lan, adica modem de wi fi . O sa incerc sa ma intorc la modemul vechi sau sa dezactivez wi fi sa vad cum merge.
    Cred c am facut 6 luni de joc cu 6 luni pauza. Cred, inca nu stiu sigur

9. Back To Top | #909
    Sa vii din cealalta parte a hartii sa fie intuneric bezna si furtuna (semn ca e ghost ship pe langa tine) sa te fugareasca 2 ninesharks (fiecare lovitura pe care o dau in barca iti mai zboara un item de trade) si in 10 secunde sa ti apara imaginea asta.... asta inseamna sa joci un MMO cu atmosfera superba
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Black Desert Online-2017-03-09_175846476.jpg  

10. Back To Top | #910
    Sa vii din cealalta parte a hartii sa fie intuneric bezna si furtuna (semn ca e ghost ship pe langa tine) sa te fugareasca 2 ninesharks (fiecare lovitura pe care o dau in barca iti mai zboara un item de trade) si in 10 secunde sa ti apara imaginea asta.... asta inseamna sa joci un MMO cu atmosfera superba
    de ce nu te-ai intors ? Te duci ca sfecla in furtuna ca sa ce ? iti paradeste si barca si tot nu ajungi mai repede.

11. Back To Top | #911
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    de ce nu te-ai intors ? Te duci ca sfecla in furtuna ca sa ce ? iti paradeste si barca si tot nu ajungi mai repede.
    Pai pot sa le ocolesc. Am reusit sa fac enchant mare itemurilor de speed si am angajat pe barca un npc marinar tot cu viteza. I Sail like a boss!

12. Back To Top | #912
    Salut, imi voi cumpara BDO zilele urmatoare. Poate cineva sa-mi recomanda un server? As vrea sa apartin unei comunitati de romani.

13. Back To Top | #913
    Quote Originally Posted by sleepyz View Post
    Salut, imi voi cumpara BDO zilele urmatoare. Poate cineva sa-mi recomanda un server? As vrea sa apartin unei comunitati de romani.
    Alege Europe, serverul . E un singur server cu mai multe canale. sincer ? nu ai nevoie. de guild vorbesc. Trateaza-l ca un imens RPG . Inafara de daily si weekly scrolls nu ai nevoie de alti players si alea se rezolva cu spam pe main chat. Si nu poti face trade , totul e prin marketplace dupa ce te impoziteaza cu 35 % Si preturile sunt stabilite automat. Chiar nu ai nevoie , vorbesc serios. Inafara de scrolls eu nu vorbesc cu nimeni , interactiunea e minima.
    Unele guilds au intr-adevar unele skills dar decat sa stau sa fiu leecher mai bine ma lipsesc.Si cand am fost in un guild si le ceream sa taie 10 copaci de caciula se c....u pe ei , mai trimiteau si la misto linkuri cu topoarele din conqueror pack nefolosite. Crede-ma, nu vrei in un guild. Daca nu ai nevoie de ei de ce sa te enervezi inutil ?
    Sa ma pui la friends, am numele de familie Russian Blue sau daca nu merge incearca Ithinkiamanalien , e numele la witchul ce il cresc acum. Pentru orice intrebari iti stau la dispozitie.

14. Back To Top | #914
    Nu prea inteleg de ce sa nu faca parte dintr o comunitate care sa il ajute plecand de la premiza ca nu e un mmo friendly.

Exista 2 guilde de romani. Noi suntem internationali. 10 RO si restul strainezi, casuals. Nu vrem sa ne consume BDO

15. Back To Top | #915
    Nu prea inteleg de ce sa nu faca parte dintr o comunitate care sa il ajute plecand de la premiza ca nu e un mmo friendly.

Exista 2 guilde de romani. Noi suntem internationali. 10 RO si restul strainezi, casuals. Nu vrem sa ne consume BDO
    Pentru ca e inutil . Inafara de salariul de mizerie ai numai dezavantaje :
    -orice prost iti declara war fie si numai sa iti ia spotul. solo percutie macar stii ca face karma, poate vine unul si ii fte una doar de dragul de a ii lua spotul si ii crapa un cristal de 100 milioane.In guild te bate si in oras de ar putea.Este singura modalitate sa ii pedepsesti pe karma bombers. Macar ai o speranta. In guild iti declara war si te bate de te pisi sange.Pana vine SpecOps de pe mare cu armurile alea bengoase de le-a luat cu sniping sa te salveze, ramai fara lichide si mori.
    -prapadesti energie ce o poti folosi altundeva ca sa tai copaci pt guild . Surprizaaa, in loc sa taie toti 10 copaci , raman 2 prosti sa taie 100 .
    -skilurile de guild mi se par frectii.
    -nu iti poate oferi nimeni nici un ajutor concret, gen sa iti dea un topor , gear sau bani.
    -prostii cu care esti silit sa interactionezi desi nu ii suporti dar sunt ai tai deh .
    -orice intrebari ai avea gasesti sprijin si la straini.
    @ Specops : Daca tu crezi ca oamenii se aduna pt a se distra ca la focul de tabara, te inseli. Este foamea si interesul ce mana oamenii sa inchege comunitati. Daca imi merge bine lucrand de acasa, de ce sa ma ma duc nene sa ma inghesui in un birou cu inca 20 de fraieri ? In BDO ai 0 interes sa lucrezi cu altii . Pt 90 % din oamenii din bdo ceilalti exista doar sa faca scrolluri, sunt un fel de walking NPCs.Nu e vina lor si nici a mea. Da vina pe Kakao care s-a gandit ca e mai bine sa controleze ei tot de la pretul la hartia igienica pana la dropuri si sa taie la sange interactiunea intre playeri pentru ca gold selleri.Si ghici ce, tot nu scapi de ei atat timp cat ai pearl shopul.
    Last edited by strumfi; 20-03-2017 at 09:37.

16. Back To Top | #916
    Cam asta e mentalitatea de solo player scrolluri faci daca pescuiesti f mult afk ca tine

17. Back To Top | #917
    Cam asta e mentalitatea de solo player scrolluri faci daca pescuiesti f mult afk ca tine
    Vrajeli.Avand ca nu va cunoasteti si nu iesiti la bere, cu astralienii sigur nu iesi, cam ce crezi tu ca indeamna un om sa intre in guildul tau ? Gandul ca ii trimiti poze cu tine in curul gol? Sunt pe interes coane.Tu crezi ca oamenii se aduna ca se iubesc? Pai in cazul asta nu mai exista nici un oras. Se adunau in pesteri de nevoie sa se apere de alti fraieri sau pradatori si usor usor au intemeiat triburi si comunitati. Daca necesitatea dispare, dispare si motivatia.
    Ah, ca ocazional mai tin legatura cu oameni ca Manole si alti cativa cu care imi place sa comunic, e altceva.Dar chestiile astea au venit dupa 5-6 ani de jucat impreuna.Ne tragea Manolo niste taxe in Aion, de ii umpleam congelatoru de carne

Eu joc Bdo sincer pt ca altceva nu este. Daca ar fi un alt joc, as fi acolo in secunda doi. Si probabil la fel si tu. Nici macar nu fac afk fishing sa stii, fac o chestie cu totul si cu totul neprofitabila, cresc cai. Orice prost poate farma cai la curse , nu e nevoie de breeding dar eu cresc cai pt ca ma distreaza ce mutanti ies Momentan inot in masculi de tier 6 dar poate trag si eu lozul norocos zilele astea si scot si o femela.

18. Back To Top | #918
    Hmm, suntem 95/100 cu 40-50 online zilnic si cu 10 care cred ca s au lasat. Avem seara niste spamuri cu BDO is PVE game vs BDO is PVP game de mori de ras ))))

Unde mai pui ca avem si vreo 130 de puncte pt buffuri.

19. Back To Top | #919
    Registered User
    Ce toxic e Strumfi! Nu il asculta!
    Chiar daca ce spune el e partial adevarat, daca vrei sa experimentezi jocul in afara de PVE, ai nevoie de un guild. Numai cu guild poti face node wars/siege wars...iar astea sunt cele mai fun din tot jocul.

in plus, in guild vei avea oameni pe care sa ii intrebi cand nu stii ceva...si jocul e f complex, asa ca vei avea nevoie de raspunsuri
    VA IUBESC PE TOTI

20. Back To Top | #920
    Quote Originally Posted by Deceneu View Post
    Ce toxic e Strumfi! Nu il asculta!
    Chiar daca ce spune el e partial adevarat, daca vrei sa experimentezi jocul in afara de PVE, ai nevoie de un guild. Numai cu guild poti face node wars/siege wars...iar astea sunt cele mai fun din tot jocul.

in plus, in guild vei avea oameni pe care sa ii intrebi cand nu stii ceva...si jocul e f complex, asa ca vei avea nevoie de raspunsuri
    Daaa, e un fun sa iti dea wizards one shot cu un aoe de intuneca tot ecranul de zici ca nu e adevarat doar pt ca ala are tri ogre ring si tu nu ai mass pvp e un cluster aoe fck de ma dor ochii.Daca iti faci tamer, ala e cel mai bun la sieges )) O sa te bucuri din tooot sufletul cu tamerul la sieges )
    Ma rog fiecare are dreptul la opinii insa eu unu ma feresc de orice imbulzeala. Daca autobuzul e prea plin, nu ma urc.
    Nu stiu cum e la sieges ca nu ma duc deloc dar la world boss mori lejer de la lag unde sunt 20-30 de parliti. Nu vreau sa stiu ce o fi la un 50vs50.
    Intr-adevar sunt chestii ce nu poti sa le faci solo, dar eu zic ca nu pierzi nimic de nu le faci.In plus, nu toate guilds isi permit sa tina un node si in general doar cele de top cu oameni cu gear bun ce probabil iti dau one shot tie in +15.
    Oricum imi racesc gura de pomana, omul probabil deja a plecat de mult de pe forum Orice ai face totusi ca ultim sfat, o sa iti ia luni pana iti pui toata sandramaua pe picioare,skillurile etc.

1.  
Page 46 of 47 FirstFirst ... 364344454647 LastLast

Bookmarks

Bookmarks