Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 72 of 72

Thread: Chronicles of Elyria

1. Back To Top | #61
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by crystevil View Post
    Eu deja am luat mayor.....am aranjat si cu un king unde sa jucam....o sa jucam in kingdom of Arkadia...
    Da, prima conditie sa poti sa faci ceva in jocul asta este ca toti nobilii,primarii,ducii sa vb cu regele sau baronul ce este deasupra lor.Daca isi fac toti numai grajduri se alege prafu de regatul ala imediat.Sfatul meu e sa nu te grabesti si sa analizezi bine unde mergem. In primul rand sa fie un regat in UE pe un server in UE ca altfel o sa pierdem siegeurile de la 5 dimineata iar pe serverele americane sigur va fi lag.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

2. Back To Top | #62
    Registered User
    Normal ca pe UE.. ..

3. Back To Top | #63
    Registered User
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Lasa man aduna bani tu ca oricum pana se lanseaza mai e timp ) Dar tie ti se pare ca eu ma rup cu munca ? )
    Ai impresia ca nu pot sa dau 250 de euro pentru postul de primar ? Ba pot si mai mult, acum pot cat vreau, dar nu vreau, mi-am luat prea multa teapa, si am ajuns la varsta la care ma gandesc sa imi petrec weekendul undeva, sa ma urc in masina/tren, etc sa ma duc sa ma plimb, poate ca vorba unui alt coleg, am imbatranit prea mult si nu mai apreciez jocurile, dar nu ma mai prinzi la munca, pentru ca in final trebuie sa mai si traim.
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

4. Back To Top | #64
    Quote Originally Posted by kolonelu View Post
    Ai impresia ca nu pot sa dau 250 de euro pentru postul de primar ? Ba pot si mai mult, acum pot cat vreau, dar nu vreau, mi-am luat prea multa teapa, si am ajuns la varsta la care ma gandesc sa imi petrec weekendul undeva, sa ma urc in masina/tren, etc sa ma duc sa ma plimb, poate ca vorba unui alt coleg, am imbatranit prea mult si nu mai apreciez jocurile, dar nu ma mai prinzi la munca, pentru ca in final trebuie sa mai si traim.
    Nu trebuie sa dai 200 e ca sa fii primar man , jocul este facut sa te bucuri de el si daca nu esti nascut in Arabia Saudita.Se poate lua un shard de pionier sau ceva de genul te uiti in shop , la 20 euro . Acesti bani kolo , aia 200 e, nu sunt ca sa faci pe dracu in patru. Sunt oameni ce investesc practic in joc, pun fundatia jocului. Este un fel de rasplata.Acesti oameni nu iti dau one shot , au putere dar puterea este tranzitorie. Daca dai de un rege tampit si care habar nu are ce face,armata la inamici vine iti da foc la cocioaba si daca te prind, te spanzura Pun alt primar in locul lui Cristi pentru ca va fi alt baron iar ala o sa puna ce primari vrea muschiul lui , vreun chinez probabil ce este activ non stop. Titlurile , puterea trec din o mana in alta. Asta e bine de lamurit. Oamenii cand aud de bani zic aaa, ala isi ia mosie pe veci. Nu este deloc asa. Poti fi asasinat oriunde in afara zonelor civilizate unde muncesc si oamenii se tin mereu de hotomanii. Mai ales saracii
    Nu este o problema daca se va intampla, cum a zis si Caspian este o problema doar de cand In plus, caracterele tale mor, chiar si muncind la o ferma , ca gospodar si nefiind lovit de razboaie si asasini cibernetici. Pur si simplu mor in timp. Trebuie sa iti cumperi un nou shard ca sa ii dai viata .
    Ca un om ce nu vine de la inceput si incepi cu 3 luni mai tarziu , vei gasi o lume deja populata cu cladiri, cu case si campuri. Vei merge la Cristi in sat sa muncesti, iti va da casa , vei avea acces la traineri si la ce mai construieste el din banii de inceput. Vei munci si vei plati taxe dar nu vei sclavagi,vei avea suficienti si pentru tine. Vin eu iti mai vand un cal, altu iti vinde o armura, etc. Oamenii au saracii impresia ca trebuie sa vanda casa . Nu, va jucati la fel de bine si cu 20 euro cu cel mai amarat starter pack. Doar ca va trece un pic mai mult pana va puneti pe picioare, are mare importanta familia din care descinzi cand te nasti si ce atribute ai la acele souls.
    Daca oamenii astia reusesc sa faca ce au in cap, ar fi minunat. Este o gura de aer proaspat la ce gasesti acum pe piata mmourilor.Si nici nu e bine sa fim 2 primari , in loc sa fie un primar cu 5-6-10 tarani la inceput sa muncim in o directie, facem 3 comune unde muncesti aproape singur 3 luni pana vin descultii. Daca am gasi oameni , daca ai gasi 50 oameni interesati de joc , am face cheta, am avansa mai mult , in sensul ca luam un scaun de duce si un primar si restu workeri si am trage mai bine, dar eu ma multumesc si cu un sat,daca e la un prieten e mai bine, nu de alta dar poti dezbate in ce directie o apuci.
    Sper ca m-am facut inteles si nu va mai speriati,luati cel de rahat pack , shard sau veniti si la lansarea de dupa Expansion. Nu va place nu jucati, ati pierdut 20 e, mare caca.
    Last edited by strumfi; 17-05-2017 at 23:03.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

5. Back To Top | #65
    Registered User
    De ep o sa cumpar kit ul cu infrastructura cred...si de ce mai ramane upgradeuri....nu iau nimik militar deocamdata..

6. Back To Top | #66
    De ep o sa cumpar kit ul cu infrastructura cred...si de ce mai ramane upgradeuri....nu iau nimik militar deocamdata..
    poti lua un singur kit am inteles.Majoritatea chestiilor le poti construi oricum am inteles doar ca nu in expansion, va trebui sa le construiesti cu resurse adunate, cercetate, etc. Forturile mari le pot plasa doar baronii si alte titluri.
    Settlement kits sau defense kits este ce poti plasa tu .
    Settlement Kits: 625 EP
    Settlement kits are designed to help customize your settlement. They'll typically include a set of pre-made, pre-furnished buildings and a small amount of infrastructure to create the type of settlement you want to create. This could be a mercantile settlement, one focused on harvesting of resources or agriculture, or the production of goods and items. (ex. trade hub, mining town, sea port, farm belt). Individual items range from 100 EP to 250 EP.
    Infrastructure kit este un kit ce tine de dukes.

sursa Forums - Chronicles of Elyria . Acest kit este unul per account.Probabil EP ramas va putea fi folosit dupa expansion, dar la inceput ca primar vei avea de ales intre settlement si defense. Daca ai noroc , ambele Eu ca gentry vin la tine in sat odata ce ai stabilit ce fel de settlement ai si imi pun un shop fie aleg un profession kit cu un set de unelte pt meseria mea sau un land kit in care capat pamantul si apoi voi construi pe el ce vreau, casa, ferma, pasune , etc. Desigur nu vei fi limitat la asta. Alegi un singur kit , restul chestiilor va trebui sa le construiesti cercetezi, etc . Am trei optiuni. Tu nu ai decat una , nu stiu cine si-ar face turnuri prima oara ca primar Decat vreunul ce sufera de grandomanie Sau paranoia.

7. Back To Top | #67
    Pe cand preconizati ca se va lansa? Din ce au in plan suna bine, acum sa vedem cat se pune in practica sa nu se intample cum a fost cu BDO cu cleric system si merchant.

8. Back To Top | #68
    Quote Originally Posted by zacusca_man View Post
    Pe cand preconizati ca se va lansa? Din ce au in plan suna bine, acum sa vedem cat se pune in practica sa nu se intample cum a fost cu BDO cu cleric system si merchant.
    jocul este in ceva alpha obscur din ce vad. se misca ca melcii, nici nu stiu ceva de vreun alpha.Nu va ambalati, nu va hype(r)ventilati e bine de tinut sub radar.
    intre timp ce stiu sigur ca apare in 2017 sunt :
    - Life is feudal the sandbox
    -Albion online in 17 iulie
    -Dauntless
    De tinut de asemeni sub radar cu slabe sanse totusi in 2017 : Crownfall.

9. Back To Top | #69
    Banned
    Primesti in kingdomul tau si jucatori care nu au reusit sa progreseze in niciun fel intr un mmo in care puteai sa faci totul singur si ai asteptari ca se vor schimba si ca vor face treaba impreuna cu tine (daca singuri nu au facut nimic ) ???? )))

10. Back To Top | #70
    Nice try.Nu mai ma obosesc cu tine.Ai block plus un report. Daca nu esti in stare sa aduci nimic constructiv in discutie poate e timpul sa ne parasesti. Definitiv, Yamamoto + Special ops . Si sa nu il uitam pe iubitul Reno Jackson. Desigur. Ia ti clonele Misha si dispari.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

11. Back To Top | #71
    Banned
    am fost buni cand te a carat o comunitate prin toate jocurile pe unde a putut...acum e randul sa te lipesti de alti oameni. aportul tau in online gaming si intr-o comunitate este direct proportional cu caracterul si respectul pe care il ai fata de jucatorii cg cu care ai jucat zile si nopti de a lungul anilor care au trecut. Ai imbatranit f f aiurea...zici ca te a prostit singuratatea.
    Last edited by SpecialOps; 18-05-2017 at 23:11.

12. Back To Top | #72
    Registered User
    209920 folositi codul meu daca va hotarati careva sa luati vreun pack. Town Wallachia , kingdom Arkadia. O sa fac update si cu zona cand o sa o aflam.

1.  
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks