Results 1 to 18 of 18

Thread: Bless Online

1. Back To Top | #1

2. Back To Top | #2
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by Demon Hunter View Post
    Sa vedem. Toate infos vin dinainte sa il refaca. Vechiul bless a dat fail in Cureia si Rusia. Au zis ca refac sistemul de combat si multe altele. Arata bine, pvp in arene si open world, dungeons asa si asa. Vor fi toate clasele mai putin mystic si asasinul ce avea oricum niste mecanici dubioase. gata riftul ? Ai vandut contu ? :-):-):-)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

3. Back To Top | #3
    Nu, inca suntem in el dar e slacking mare pe partea de progress. Nu prea mai am ce sa fac. Legat de Bless, Au anuntat ca se vor focusa mult pe pvp decat pe pve si asta ma face sa i dau o sansa. Din ce stiu nu o sa fie acelasi joc cel lansat in KR/RU/JP, etc, altfel jucam direct acolo. Am intrat la JP si m am jucat putin pe acolo dar mi s a parut ciudatel. Ii dau o sansa pt ca pana la CU in Iulie nu am ce juca seara

4. Back To Top | #4
    total rework fata de KR/RU versions, din cate am auzit decat assassinul nu o sa fie available, mysticul o sa fie

5. Back To Top | #5
    Quote Originally Posted by Kusanagi View Post
    total rework fata de KR/RU versions, din cate am auzit decat assassinul nu o sa fie available, mysticul o sa fie
    Eu nu cred ca e asa usor sa refaci un joc , nu e ca si cum scrii 2-3 linii de cod si gata s-a rezolvat. Un rahat marunt duce la alte schimbari marunte ce duc pana la urma la ceva major de care te lovesti si vezi ca nu mai poate fi carpit. Sa nu ma zic cate strici pe drum schimband o chestie. Din ce scrie pe pagina lor nu au nici un mistic. Ceea ce inseamna ca mai toti healerii o sa fie paladini. Apropo de combat, daca introduci noi mecanici, va trebui sa schimbi si boss fights in dungeons.
    Deci asta implica schimbari la clase nu numai in pvp ci si in pve.
    Din punctul meu de vedere genul este unul pe duca, asa cum sunt si RTS-urile. Uitati-va care sunt trendurile si ce se joaca, nu mai are nimeni chef de 3 luni pt un achievment. Viitorul o sa fie cacarezele alea gen battle royale, arenas si jocuri unde un meci dureaza 30 de min max. Pt aia cu adevarat lenesi e si varianta pe mobil, de la munca.
    Si mmourile vor incepe sa se dea pe brazda daca vor sa mai manance o paine. Deja trendul exista, Chamelot, Crownfall si alte traznai incep din ce in ce mai mult sa puna accent pe un pvp rapid ca in sieges din guild wars 2 si fara batai de cap gen farm de rep. sau rahaturi de tin 3 luni ca sa iei un mount.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

6. Back To Top | #6
    Ce o sa fie total rework ca nu gasesc info pe nicaieri parca au spus ca nu o sa fie nici mystic nici ass.

@Strumfi: au facut o aia cu FF14 1.0 si 2.0 si au iesit 2 jocuri total diferite parca in 1 an. Cred ca daca exista vointa si buget exista si rezultate.

7. Back To Top | #7
    Ce o sa fie total rework ca nu gasesc info pe nicaieri parca au spus ca nu o sa fie nici mystic nici ass.

@Strumfi: au facut o aia cu FF14 1.0 si 2.0 si au iesit 2 jocuri total diferite parca in 1 an. Cred ca daca exista vointa si buget exista si rezultate.
    Si de unde fonduri daca jocul lansat s a dus pe garla dupa o luna sau doua ? Vbim aici de Koreea, da ? Jocul fiind destinat initial pt piata asiatica si rusi, vestul nici macar nu era in plan.

8. Back To Top | #8
    va avea sistem de combat diferit fata de celelalte tari in care a fost lansat.

9. Back To Top | #9
    va avea sistem de combat diferit fata de celelalte tari in care a fost lansat.
    Vom vedea.

10. Back To Top | #10
    pai au anuntat combatul diferit, cu stanceuri si skillurile aferente.

11. Back To Top | #11
    pai au anuntat combatul diferit, cu stanceuri si skillurile aferente.
    Sunt multe aspecte de acoperit aici. In primul si in primul rand fluiditatea noului sistem in pve si pvp. O sa fie ca wildstar de te lua durerea de cap de la cate lumini pe podea vedeai ? O sa fie pur si simplu fara nici o noima ca in bdo unde nu aveai habar ce spume face celalalt si trebuia sa te agiti ca disperatul ? In ce masura noul sistem va influenta pvp ul in grupuri mari? Avea mari probleme la capitolul optimizare , 50vs50 era un lag fest. Vor avea niste servere cat de cat decente ? Jocul este un open world pvp , sunt doua factiuni ce se vor ciocni in mod constant , cat de bine suporta serverele chestia asta la nivel global ? Nu vorbim de arene aici .

12. Back To Top | #12
    Cred c o sa fie mai degraba ca in GW2. 2 Stance-uri, 5 skilluri si poate alte 2 ultimate, dar e misto ca ai mai multe stanceuri din care sa alegi

13. Back To Top | #13
    Cred c o sa fie mai degraba ca in GW2. 2 Stance-uri, 5 skilluri si poate alte 2 ultimate, dar e misto ca ai mai multe stanceuri din care sa alegi
    Totul este facut pentru prosti. Nu auzi care era problema ? Nu stiau ce sa faca, le facea un mini tutorial si trebuia sa iesi pe poarta sa gasesti tu questuri , zone etc. Exact cum ar fi trebuit sa fie bdo dar fara cacatu ala de questline obositor. Si prostii erau derutati asa ca le au refacut astea sa le dea mura in gura sa nu se mai rataceasca . Cine rahat ar vrea sa se rataceasca in un joc , iti dai seama ce trauma pe capul la puisori ? Sa o cotesti pe carare sa ajungi la un mob ce sa iti dea doua bucati sa te trimita acasa, trauma nu asa. Combatul era 100 % cu tab targeting si 1 2 3 4 nu pot sa zic ca sunt fan asa ceva. Ala nu il regreta nimeni. Da, probabil va fi f asemanator cu gw 2 , cu diverse stance pt fiecare clasa ce sa acopere cat mai bine o gama variata de roluri.

14. Back To Top | #14
    E mai complexa varianta cu stance-uri pt ca e ca si cum ai avea un semi rol, dps/cc, dps/heal, etc.

15. Back To Top | #15
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Eu nu cred ca e asa usor sa refaci un joc , nu e ca si cum scrii 2-3 linii de cod si gata s-a rezolvat. Un rahat marunt duce la alte schimbari marunte ce duc pana la urma la ceva major de care te lovesti si vezi ca nu mai poate fi carpit. Sa nu ma zic cate strici pe drum schimband o chestie. Din ce scrie pe pagina lor nu au nici un mistic. Ceea ce inseamna ca mai toti healerii o sa fie paladini. Apropo de combat, daca introduci noi mecanici, va trebui sa schimbi si boss fights in dungeons.
    Deci asta implica schimbari la clase nu numai in pvp ci si in pve.
    Din punctul meu de vedere genul este unul pe duca, asa cum sunt si RTS-urile. Uitati-va care sunt trendurile si ce se joaca, nu mai are nimeni chef de 3 luni pt un achievment. Viitorul o sa fie cacarezele alea gen battle royale, arenas si jocuri unde un meci dureaza 30 de min max. Pt aia cu adevarat lenesi e si varianta pe mobil, de la munca.
    Si mmourile vor incepe sa se dea pe brazda daca vor sa mai manance o paine. Deja trendul exista, Chamelot, Crownfall si alte traznai incep din ce in ce mai mult sa puna accent pe un pvp rapid ca in sieges din guild wars 2 si fara batai de cap gen farm de rep. sau rahaturi de tin 3 luni ca sa iei un mount.
    este in rework de 3 ani, s-au schimbat foarte multe chestii, combat,economy samd, dar cel mai important este shop-ul.. nu mai exista nici o posibilitate sa devina p2w, asta l-a omorat in korea si rusia...

16. Back To Top | #16
    este in rework de 3 ani, s-au schimbat foarte multe chestii, combat,economy samd, dar cel mai important este shop-ul.. nu mai exista nici o posibilitate sa devina p2w, asta l-a omorat in korea si rusia...
    Posibil sa ma insel dar intr adevar in Cureia era p2w, am inteles ca nu puteai macar avea mounts si alte chestii fara bani , dar in Rusia ce l a omorat a fost optimizarea proasta. Rusii sunt vestiti pt zergaraie si se ciocneau doua dube cu tovarasi in intersectie si devenea un lag fest. In majoritatea clipurilor cu mass pvp observi asta, acelasi lag infect cum se facea in bdo la un world boss.

17. Back To Top | #17
    ah da, si varianta pentru EU este mult mai bine optimizata... merita incercat, eu zic ca o sa aiba succes avand in vedere ca pana la AOC nu vad nimic care sa mai trezeasca interes.

18. Back To Top | #18
    ah da, si varianta pentru EU este mult mai bine optimizata... merita incercat, eu zic ca o sa aiba succes avand in vedere ca pana la AOC nu vad nimic care sa mai trezeasca interes.
    Camelot Unchained

1.  

Bookmarks

Bookmarks