Page 1 of 47 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 926

Thread: World of Warships

1. Back To Top | #1
    Registered User Camarades's Avatar

World of Warships

Nici bine nu au eliberat pistele pentru avioane si deja vor sa deschida porturi .World of Battleships E3 2012 Trailer - YouTube
    Banii aduc fericirea si alte chestii de alea frumoase.

2. Back To Top | #2
    Galaxy Commander Azmodan's Avatar
    jocul se numeste intre timp: "world of warships"

Remember Tukayyid!

3. Back To Top | #3
    Cred ca va fi chiar mai bun ca world of tanks , airplaines chiar nu se merita .

4. Back To Top | #4

5. Back To Top | #5
    Manic Miner burebista's Avatar
    Cite un post pe an in threadu' asta.

Open beta for all in uichend. Pe baza de invite sau de bafta din cite inteleg.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

6. Back To Top | #6
    L-am jucat în toamnă la Gamescom, sub NDA. Cam meh la vremea respectivă.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

7. Back To Top | #7
    Registered User bogrado's Avatar
    Incercati aici: World of Warships - mamy dla was 300 zaproszeń do testowego weekendu - Gry
    Mie mi-a mers un cod.

Poate schimba cineva titlul topicului.

8. Back To Top | #8
    M-am inscris acum 2-3 ore si...

Dear robE89!
    Congratulations! You have been granted access to the World of Warships Beta Weekend and become a Closed Beta tester. You can now take command of a huge fleet, testing legendary vessels while honing your tactical skills in intense naval combat.

9. Back To Top | #9
    e mai demanding la hardware ca world of tanks sau e aceeasi mancare de peste?
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

10. Back To Top | #10
    Mi-a venit si mie invite-ul. Ma uit oleaca pe el ca-s curios.

LE: Let's battle then.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails World of Warships-wows.jpg  
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

11. Back To Top | #11
    Ăştia sunt handicapaţi, sunt înscris pt. WoWb de acum 1 an cred, nu am primit nimic.

12. Back To Top | #12
    Inregistrarea pentru weekend play e separat fata de inregistrarea pentru beta tester.

13. Back To Top | #13
    http://www.curse.com/betas/world-of-...k-peek-weekend

Aici cheiţe.

LE: Greşeală la Curse. Aparent sunt numai pentru US. Or să facă în curând şi pentru EU.
    Last edited by Archenuh; 10-12-2014 at 19:16.

14. Back To Top | #14
    I put enough expectations on myself that I really don't have to worry about all of that other stuff

15. Back To Top | #15
    Abia astept sa ma dau in barci)

16. Back To Top | #16
    Registered User mocasini's Avatar
    @ Bossman merci, navigam in weekend prin atlantic
    section moved

17. Back To Top | #17
    Registered User strumfi's Avatar
    Daca aveti noroc o sa fie precum avioanele alea de rupeati caietele in generala . Daca aveti ghinion o sa fie precum spanzuratoarea
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

18. Back To Top | #18
    Banned
    bai, nu am cheie...nimic nu merge de pe site-ul ala Polski...

19. Back To Top | #19
    Au dat drumu, in caz ca nu stiti ...cam simplist parca la prima vedere, dar n-am jucat foarte mult...oricum imi place mai mult ca WOT

20. Back To Top | #20
    Am jucat fo' 15-20 de meciuri cind o barca cind cu ailalta.
    Pe scurt la botu' calului citeva impresii.

Ce mi-a placut:
    - control usor. 4 taste si un buton de soarec si esti bun de cafteala
    - tintirea. In sfirsit nu mai e mura-n gura si trebuie sa corelezi viteza obuzelor cu distanta si traiectoria nefericitului. E un pic de efort intelectual fata de crosshairu' verde/galben/rosu (cu toate ca am vazut tasta X care face lead target sau asa ceva da' nu m-am prins cum/daca functioneaza).
    - fepeseuri. kklau cu toate la maxim dar sincer ar fi fost culmea sa aiba probleme cu fepeseurile la cit de saracacios e jocul.

Ce nu mi-a placut
    - grafica. O apa albastruie cu niste valurele si niste insule trintite in mijlocul hartii. Nici modelele de nave nu prea mi s-au parut ultra-detaliate. Dar aici e posibil sa fiu influentat de WT ca n-am mai pus mina pe WoT de un an juma'
    - hartile. Cam mici si searbede. Fuga pe linga insule aproape de cercul de captura si pir-poc la inamici
    - spotting. Spre oroarea mea am avut vaporase care dispareau-apareau-dispareau-apareau la interval de o secunda-doua. Cei din WoT stiu despre ce-i vorba.
    - sniper view. Aici spre deosebire de tancuri trebuie sa fii in miscare continuu si daca se poate si serpuit/zig-zag. Ei daca esti in sniper view ca sa poti trage mai bine in inamici pierzi complet contactul cu ce se intimpla in jurul tau. De citeva ori m-am trezit proptit intr-o insula (da, ai un semnal sonor de avertizare la coliziune dar cind esti sub tirul inamic si raspunzi cu foc dracu' mai e atent pe unde navighezi) sau si mai naspa cind dadeam inapoi cu spatele ca m-am trezit intre citiva inamici ma miram de ce dracu nu ma misc deloc (eram in sniper view si fix in spatele meu ma bloca un coechipier).

Ce nu m-am prins:
    - n-am putut schimba de nicio culoare controalele. Eu sunt obisnuit sa controlez din sageti si nu din WASD si am pierdut timp aiurea sa nimeresc tastele de miscare.
    - obuzele. Nu m-am dumirit ce face AP si ce face HE. Adica inteleg, HE explodeaza si AP penetreaza dar ce si cit si care e de preferat si in functie de ce.
    - mi s-a parut ca am vazut o boare de RNG dar nu pot fi sigur ca vasele erau in miscare si hai sa zic ca traiectoriile difera de la o lovitura la alta
    - damage. O salva mi-a facut damage de 100-200 puncte iar alta de 2000-3000. De ce? Ce dracu am nimerit a doua oara si am ratat prima oara?
    - iar nu mi-e clar cum o sa fie jocul cind o sa fie toate vasele in joc. Din cite am vazut fiecare vas are o distanta maxima la care poate trage si probabil ca unul de Tier 8 trage mai departe decit unul de Tier 6 asa ca daca ala micu' e spotat mai devreme poate fi decimat fara sa stie de ce si fara sa poata riposta. In WoT mai ai un gold-ammo, un RNG si o mai scoti la capat daca dai de unul mai mare ca tine dar aici nu prea vad cum, dar momentan imi dau doar cu presupusul.

Inteleg ca e alfa, e departe de a fi lansat in CBT, inteleg ca daca urci in tier-uri poti trage cu torpile sau lansa avioane de recunoastere, o sa ai vapoare mai mari si mai bengoase dar cu ce-am jucat nu m-a convins.

Prima impresie e ca nu e tocma' genul meu de joc. Dar n-o sa renunt din prima, o sa mai arunc un ochi din cind in cind poate o sa-l mai slefuiasca oleaca.
    Last edited by burebista; 13-12-2014 at 01:39.

1.  
Page 1 of 47 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks