Page 1 of 326 12341151101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 6502

Thread: War Thunder

1. Back To Top | #1

War Thunder

Salut!
    Vreau sa va prezint jocul War Thunder . Este un mmo simulator de avioane cu moduri de joc : arcade, history si full real battle. Este o alternativa pentru World of Warplanes, care nu ofera placere jucatorului prin prisma controlul avionului care e contra intuitiv.
    War Thunder momentan este in `open beta` , deci este usor sa-ti faci un cont si sa incepi sa joci imediat. tinand cont ca actiunea jocului este situata intre anii 1920-1947, cu o vasta selectie de avioane, si natiuni, jocul ofera diversitate si userul nu are acel `feeling` de grind.
    jocul ofera 4 grade de dificultate in modul de configurare a controlului. de la mouse si tastatura, pana la full flight sim controls.

un gameplay , `amuzant` : War Thunder Gameplay | First Impressions Part 1 - YouTube

2-3 screenshots cu un avion de al meu :
    shot 2013.02.04 11.03.31.jpg
    shot 2013.02.04 11.05.23.jpg
    shot 2013.02.04 11.06.04.jpg
    shot 2013.02.04 11.06.05.jpg
    shot 2013.02.04 11.06.11.jpg

2. Back To Top | #2
    Registered User LEXX^'s Avatar
    Salut, mai joc si eu din cand in cand, imi place.
    Jocul are un potential mare, engine-ul grafic e destul de bun, are o grafica frumoasa si ingrijita.
    Se doreste prin el crearea unui battle simulator complet, adica vor exista si blindate si nave pe langa avioanele deja prezente, un fel de "World of Tanks+Warships+Warplanes" cu batalii combinate...
    Un posibil preview al blindatelor: War Thunder - Armour Tech Tree Preview - YouTube
    Eu il joc cu mouse si tastatura in arcade mode, sau cu controller de xbox in hystoric battles.

3. Back To Top | #3
    salut. sunt foarte curios cum va fi. dar nu cred ca vei putea juca cu tancuri. cred ca poti sa le cumperi sa `te ajute`. ce lvl ai si ce natiuni?

4. Back To Top | #4
    Registered User
    Aţi făcut vreun guild, sau cum se numeşte?
    L-am instalat şi eu. E drăguţ. Grafica e bună, gameplay-ul destul de strategic. Oricum, sunt varză deocamdată...

5. Back To Top | #5
    te inveti. ideea e sa joci la inceput pe mai toate natiile (daca vrei) sa vezi punctele forte si slabe ale inamicilor.
    ma gandeam sa fac un `clan` de romani, dar sa fim macar 5-6-7-8

6. Back To Top | #6
    Registered User
    Eu mă înţeleg cel mai bine cu avioanele ruseşti. Înţeleg ce vrei tu să spui, dar e greu deocamdată pentru mine. Mai ales să recunosc un avion după nume (literă cratimă cifră cifră...).

7. Back To Top | #7
    nu ai jocul in engleza ?

8. Back To Top | #8
    Registered User
    Lol, ba da. Dar aşa se numesc avioanele. Po-2, I-153, I-26

9. Back To Top | #9

10. Back To Top | #10
    Cosstarica cand a invatat sa joace wot, eu l-am invatat. si e un nesimtit. si inca vreo 2-3 din `clanul` ala. nu le-a convenit conducerea, si faceau pe divele. cu toata ca noi castigam teritorii in wot. nu am chef de primadone.

e foarte misto ca v-ati organizat, dar cu elemente de genul sus numitului nu vreau sa mai am de a face. si mai era si ander parca. nici lu` ala nu-i placea sa asculte de ordine, cu toate ca noi castigam activ teritorii.

11. Back To Top | #11
    Quote Originally Posted by buro View Post
    Cosstarica cand a invatat sa joace wot, eu l-am invatat. si e un nesimtit. si inca vreo 2-3 din `clanul` ala. nu le-a convenit conducerea, si faceau pe divele. cu toata ca noi castigam teritorii in wot. nu am chef de primadone.

e foarte misto ca v-ati organizat, dar cu elemente de genul sus numitului nu vreau sa mai am de a face. si mai era si ander parca. nici lu` ala nu-i placea sa asculte de ordine, cu toate ca noi castigam activ teritorii.
    Imi pare rau sa aud asta. Pana una alta nu e nimic clar organizat, deci daca vrei sa joci rank 11 in WT - seara da-mi un add sau scrie un mesaj in joc. Spor

12. Back To Top | #12
    la rank`uri te referi la nivelul avioanelor ?

13. Back To Top | #13

14. Back To Top | #14
    misto. eu am tier 17 jap, tier 12 rusi, si tier 7 (sau 8) brit. lasa-mi un id in joc, sa-ti dau add.

15. Back To Top | #15
    Si eu joc , am level 8 la germani , 6 la Britania , 5 la america si japonia si 4 la URSS. Am jucat si in closed beta , si mi-au dat un avion premium de tier9
    Jocul mi se pare foarte tare , mai bun decat WoWp de la Wargaming Si videoul acela cu tech-tree cu tancuri este fake .

16. Back To Top | #16
    da, si eu cred ca e fake. ar fi ok daca ne-am organiza putin sa facem un clan.

17. Back To Top | #17
    Quote Originally Posted by buro View Post
    misto. eu am tier 17 jap, tier 12 rusi, si tier 7 (sau 8) brit. lasa-mi un id in joc, sa-ti dau add.
    IDul din joc e AA_Cain (forum KAININE). Clanul AA e international (max 50 jucatori activi toate jocurile) si are si o sectiune de romani, subforum, TS etc. E mai usor decat sa ne apucam sa facem totul de la zero pt glorie eterna... ce ziceti?

http://www.youtube.com/watch?v=sRxA_PbWt0A

18. Back To Top | #18
    nu prea ar fi identitate nationala. de obicei nu tin la chestia asta `pe net`, dar in war thunder ar fi in regula sa fim doar romani, cu nume romanesc.

19. Back To Top | #19
    Patch 1.29 va fi lansat in curand . Vor introduce o interfata noua de battle , niste avioane noi (bombere si heavy fightere) , si de asemenea munitie customizabila . Ce credeti ? a incercat cineva pe dev server?

20. Back To Top | #20
    munitia aia suna cam dubios. sper sa nu fie munitie pe bani reali. eu am facut o pauza de la war thunder. ma cam enerveaza cand nu `se baga` nimeni, sau cand esti primul din echipa la punctaj si pierzi 9 din 10 meciuri.

1.  
Page 1 of 326 12341151101 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks