Page 325 of 326 FirstFirst ... 225275315322323324325326 LastLast
Results 6,481 to 6,500 of 6502

Thread: War Thunder

1. Back To Top | #6481
    E ceva dracie adaugata recent in joc: 106 mm Multiple Self-propelled Rifle M50 "Ontos" - WarThunder-Wiki

Are 4x.50 cal pentru tras dupa avioane/soft-targets plus 6 recoilless gun ce trag cu HEAT/HESH. HEAT are ~380mm pen la BR 6.7 si recoilless guns sunt destul de precise. Din ce am vazut pe yt pot sa loveasca tinte la 500-1000m destul de usor. Eh, e doar un nou tanc "echilibrat"

Edit: Daca te uiti pe yt la clipuri cu IS-6 o sa-i auzi ca are armura super si ca e OP. In mare au dreptate pentru ca dau peste free-players cu Tiger 2/Panther/Maus care au cel mult 250-260mm pen. In schimb uita sa spuna ca sunt multe tancuri noi, majoritatea premium care au HEAT cu +380mm pen incepand cu BR 6.7. Centurion premium are racheta cu 600mm pen la BR 6.7. Tu dai banii pe tanc rusesc premium iar altii dau pe US/UK/German premium ca sa fie Op contra tancurilor rusesti. La mijloc sunt prinsi free players care incearca sa faca unlock la module si munitie.
    Last edited by tar1901; 07-11-2017 at 14:24.

2. Back To Top | #6482
    Manic Miner burebista's Avatar
    Da frate, rahatu' ala cu tevi multe e ca l-am vazut la after-death animation si m-am intrebat ca ce dreq e ariciul asta.

In fine, inca o chestie care n-ar avea ce cauta in WT. Daca ar face odata separarea clara intre WWII si restul de post-war ar fi superb. Eu nu vreau decit sa ma joc cu avioane/tancuri din razboi nu cu tot felul de chestii de dupa.
    Oricum un meci-doua pe zi vad ca (inca) nu-mi face rau asa ca mai deschid WT o perioada.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

3. Back To Top | #6483
    War Thunder: How 2 Kill the IS-6 (War Thunder Gameplay/Discussion) - YouTube

Cum să-l bum bum pe IS6. Cu Tiger II (H) i-am dat în partea curbată de jos a turelei, ricoşeu în carcasă, bum!

O grămadă sunt "OP", mai ales când intri la un BR superior, când nu ştii bine tancurile şi al tău, plus echipaj, sunt chele. Când prindeam înaine câte un Tiger, T34 (rusesc) sau vreun Panther şi-mi ricoşau obuzele din ele de zici că era mereu la sub 19*, tot acelaşi feeling era.

Echilibrarea tancurilor ar putea-o face din gameplay, dar cât timp jocul are moduri de joc de zici că-i FPS şi o balistică dubioasă, mai greu.
    Last edited by calin_banc; 07-11-2017 at 23:09.

4. Back To Top | #6484
    Registered User slicker's Avatar
    Pe mine un singur cacat ma enerveaza, gun shots, mi se par tare imbecile, sa stau ca vaca si sa fac repair pt ca a avut ala bulan sa imi distruga tunul. In rest, numai de bine, chior raman tot chior, azi eram cu T44, ajung la 100 m de un RU251, il omor, si plec mai departe FARA sa vad exact langa el un Jagd care se intoarce si ma omoara. Cum pot sa fiu atat de chior???????

5. Back To Top | #6485
    Caline AB sau RB? Ca in AB e simplu sa-ti pui crucea verde unde vrei tu. In RB e "oleaca" mai greut.

Anyway, e troll tancul asta. Am jucat aseara 2 meciuri dupa cum am promis. Citeva patanii din cele 2 meciuri.
    Ma duc linistit intr-un cerc d'ala sa capturez baza. La un moment dat aud un ding. Ma uit in "coltul" celalalt al cercului si vad o tufa care scoate fum si se misca incet in spate.
    Stranut in directia generala a tufei si trimit un STRV-ceva in garaj.

Stau ce stau la cap si deodata o ditamai explozia pe UFP. A fost un ding ofcorz. Ma uit in directia de unde a venit si un KT-H se retragea incet in spatele unui morman de moloz. Bun, pun tunul pe morman si astept. Iese ala incet pentru a doua lovitura, il las sa-si indrepte turela inspre mine si-i trag una undeva in turela. 3 oameni morti si i-am dat si foc pe deasupra. L-am lasat sa se perpeleasca la foc mic ca sa zic asa.

Pe Poland printre case. Ma prinde un JT cu lateralul. Imi trage una in senila. Mi-a stricat-o si atita tot. Intorc turela ii trag una si nimic ofcorz. El mai trage una si-mi da foc. Sting imediat fara niciun alt damage. Mai trag una frontal tot degeaba. Mai trage inca o data JT-ul si ma trimite acasa.
    Acu' 2 ani cind jucam cu JT-ul stiu ca era ca o testoasa sedata dar in schimb unde ajungea obuzul ala nu mai crestea iarba. Se pare ca s-a mai schimbat cite ceva intre timp.

Overall imi place tancul. Sincer cam asta e ideea mea de tanc pentru WT. Sa nu mor din primul shot incasat, atita tot vreau.
    Astia care ati mai jucat cu mine prin WoT sau pe la inceputuri in WT stiti ca nu mi-e frica sa ma bag la cafteala. Mai ales intr-un heavy dar faptul ca zbori din prima ma cam seaca ca sa fiu sincer.
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

6. Back To Top | #6486
    Majoritar arcade. Îmi place şi realistic, are plusuri (şi minusuri), dar momentan mai fun e arcade pt mine. Ştiu că ai elemente ajutătoare, însă înainte tot aiurea mergeau obuzele, chiar dacă ţinteam în centrul din faţă la o turelă de T34, IS1, T44, etc. (iar ei mă trimiteau la garaj cu o lovitură dată "la întâmplare" - cum de altfel făceau şi eu când jucam cu ele ), aşadar nu mi-e necunoscut stresul de a nu păli ce ţinteşti sau pur şi simplu de a te retrage dacă dai nas în nas cu vreun tanc căruia nu prea ai ce-i face.

Până la urmă ai de trecut de două etape de roll în joc: prima ce ţine de variabille echipajului şi a doua de RNG, chestii ce nu mai ţin de abilităţile tale.

7. Back To Top | #6487
    Ghinisor...

Ce m-a frapat e ca am dat one-shot frontal la un Tortoise de pe la 100 metri.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails War Thunder-shot-2017.11.08-20.07.10.jpg  

8. Back To Top | #6488
    Ba, mai am o intrebare.
    De cind PLM joaca impreuna rusi+nemti impotriva US+GB? Si pe harta din Japonia?
    Majoritatea meciurilor de aseara asa au fost. S-a schimbat ceva? Amesteca astia echipele/hartile cum vor numa' ca sa intri intr-o lupta?

9. Back To Top | #6489
    Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    Majoritar arcade. Îmi place şi realistic, are plusuri (şi minusuri), dar momentan mai fun e arcade pt mine.
    Modul RB e bun ca si idee dar e plin de probleme la spotting. Ma refer la ULQ pentru open ground si spotting bugs prin oras.

In AB au cam rezolvat problema cu spotting-ul si au bagat auto-aim(calculeaza automat distanta pana la target). Din pacate nu merge sa ai spotting+aim de WoT cu realistic damage model. Ca sa nu moara prea repede tancurile au bagat RNG la aim/damage. In stilul tipic rusesc au creat mai multe probleme ca sa rezolve prima problema. Poti sa omori un target din prima lovitura sau din 10 daca nu iese bine zarul...

10. Back To Top | #6490
    Registered User
    Quote Originally Posted by burebista View Post
    De cind PLM joaca impreuna rusi+nemti impotriva US+GB? Si pe harta din Japonia?
    Majoritatea meciurilor de aseara asa au fost. S-a schimbat ceva? Amesteca astia echipele/hartile cum vor numa' ca sa intri intr-o lupta?

Schimbarea s-a produs de mult timp. Acum poti sa pici pe orice harta.

S-au tot plans astia ca Germanii prind doar Norvegia, SUA / UK prindeau doar Hokkaido sau Japonezii cu Guinea.
    Solutia lor a fost sa nu mai conteze hartile in functie de ce natii se intalnesc...
    voucher cod de discount PC Garage : LVDF8JB8

11. Back To Top | #6491
    Ok, ca joaca rusii in Japonia sa zicem ca ar mai merge ca pina la urma e o harta.
    Da' cum dreq joaca rusi cu nemti impreuna?

In fine, e cale lunga pina la acele Historical battles pe care le jucam in CB. Cale pe care nu cred ca o s-o vad intoarsa in WT.
    Deocamdata e bine ca trolez cu bIaS-6.

12. Back To Top | #6492
    Registered User
    Pai de ce sa nu joace rusii cu nemtii ?
    Pana la urma dupa al 2-lea razboi mondial Germania a fost impartita in 2 colonii, una americana si una ruseasca. (adica rfg si rdg)

De aia in tech tree-ul German gasesti MiG 15bis.

Nu stiu ce li se pare unora la IS-6 ... eu am jucat destul impotriva lui si nu mi se pare nimic asa special sau extra-terestru cum il descriu unii ...

13. Back To Top | #6493
    Eu ma dau cu tier 1. Ma distrez la nebunie. Momentan nu vreau sa bag bani in el , astept "vaporasele" .

14. Back To Top | #6494
    Registered User
    Si eu m-am jucat WT moca timp de 4 ani, din 2013 pana anul asta, si am ajuns sa am aproape toate tech tree-urile.

Acum 2 saptamani mi-am luat niste tancuri / avioane / timp premium pentru ca au fost reduse la 50% de ziua War Thunderului.

Daca am jucat pana acum si mi-a placut probabil o sa imi placa si pe viitor.

15. Back To Top | #6495
    Quote Originally Posted by tar1901 View Post
    Modul RB e bun ca si idee dar e plin de probleme la spotting. Ma refer la ULQ pentru open ground si spotting bugs prin oras.

In AB au cam rezolvat problema cu spotting-ul si au bagat auto-aim(calculeaza automat distanta pana la target). Din pacate nu merge sa ai spotting+aim de WoT cu realistic damage model. Ca sa nu moara prea repede tancurile au bagat RNG la aim/damage. In stilul tipic rusesc au creat mai multe probleme ca sa rezolve prima problema. Poti sa omori un target din prima lovitura sau din 10 daca nu iese bine zarul...
    De acord, sunt chestii de kkt în ambele moduri, fiecare le toacă mărunt, iar la comun, mizeria de RNG, map design, tank design, BR, etc. Sunt momente când e fun, dar asta e în general când sunt playeri cel mult medii. Cu cât dai de jucători mai buni, cu atât devine mai enervant.

Quote Originally Posted by dangrig View Post
    Nu stiu ce li se pare unora la IS-6 ... eu am jucat destul impotriva lui si nu mi se pare nimic asa special sau extra-terestru cum il descriu unii ...
    Frontal e dificil de luptat. Momentan mă dau cu americanii, în principiu T34 şi T29, şi nu prea îi pot face multe, nici lui, nici la IS3 sau T54. Din lateral toate-s slabe pt. tancurile din BR-ul în care joacă.

16. Back To Top | #6496
    Registered User slicker's Avatar
    Na IS6 balance )))) fresh de acu 10 min.

Cu nici un tanc nu pot face asa ceva... rusi retardati. Numai in RB joc cu el pt troll factor.

War Thunder 11 12 2017 03 50 43 01 - YouTube

17. Back To Top | #6497
    Mda, cam asa e si al meu atita vreme cit stau cu fata la dujman.

Ca sa nu mai zic ca un bonus de 300% la credite mai aduce si o poala de credite.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails War Thunder-shot-2017.11.11-10.45.22.jpg  

18. Back To Top | #6498
    Facuse ieri un nene un topic pe forum in care intreba care-i pozitia/impresia noastra fata de WT.
    Discutia era foarte civilizata dar mai toti care intrau si postau aveau ca si concluzie ca jocul e misto dar gameplay-ul lasa de dorit. Mi-am lasat si eu oole acolo ofcorz.
    Nimeni n-a postat ceva jignitor sau de genu'.

Ce sa vezi? Azi dimineata topicul a disparut.

19. Back To Top | #6499
    Ce sa vezi? Azi dimineata topicul a disparut.
    Nu sti ca la Gaijin functioneaza Free speech "sovietic". Nu e prima data cand sterg discutii care nu le plac iar raspunsul lor a fost ceva de genul "e site-ul nostru, facem ce vrem"

Continuati sa sponsorizati firme rusesti de jocuri....

20. Back To Top | #6500
    Registered User
    Facuse ieri un nene un topic pe forum in care intreba care-i pozitia/impresia noastra fata de WT.
    Pe ce forum ?

Quote Originally Posted by tar1901 View Post
    Continuati sa sponsorizati firme rusesti de jocuri....
    Bine , o sa sponsorizam EA si Ubisoft )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

1.  
Page 325 of 326 FirstFirst ... 225275315322323324325326 LastLast

Bookmarks

Bookmarks