Page 327 of 327 FirstFirst ... 227277317324325326327
Results 6,521 to 6,533 of 6533

Thread: War Thunder

1. Back To Top | #6521
    Registered User dangrig's Avatar
    Lorr. 40t

Primul tanc francez care chiar merita ( si chiar este francez)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails War Thunder-shot-2017.12.27-00.40.14.jpg  
    voucher cod de discount PC Garage : LVDF8JB8

2. Back To Top | #6522
    Auto loader rulls?

3. Back To Top | #6523
    Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    Auto loader rulls?
    Nu este chiar atat de "rullz", dar ai un mic avantaj.

Adica timpul de reincarcare dupa ce tragi este de 7 secunde (reincarcarea intre obuze, nu reincarcarea magaziei) , atat pentru Lorraine 40t (tun de 100mm) cat si pentru AMX M4 (tun de 90mm), ceea ce este cu doar 1-2 secunde mai mic decat Tiger H1, Tiger E, Panther F/G, T-44, Centurion, Strv, Carnivor.

Reincarcarea asta de 7 secunde se cunoaste doar impotriva la T-44-100, Tiger II P / H, M26, ST-A, Type 61 etc, DAR! nu ai penetrarea lor ...
    Si aici este o problema pentru ca de multe ori nu poti fi sigur ca ii pentrezi din fata.
    + ca munitia nu are exploziv in ea, este AP normal, si de cele mai multe ori vei avea nevoie de mai multe lovituri ca sa distrugi un inamic.

Deci trebuie sa flanchezi foarte mult si sa ii lovesti din lateral.
    Sau sa vezi pe unde se bat cei de la tine din echipa si sa incerci sa ajungi in spatele/lateralul inamicilor care sunt ocupati.
    Ideea este sa nu fii tu cel care se bate fata in fata cu inamicii care au "coaja" tare.

Lorraine 40t 6.3BR este ok per total (primul tanc francez bun din punctul meu de vedere), adica are mobilitate, pentrare decenta + timpul de reincarcare.

AMX M4 6.0BR este mai naspa pentru ca se misca mai greu si are pentrare mai mica.
    AMX-50 este AMX M4 cu tunul de pe Lorrain 40t ... dar 6.7 BR ceea ce inseamna ca vei da peste Maus, JagdTiger, T-54, IS-3, IS-4, T28, T95, Conqueror, si asta nu prea suna bine

Eu unul folosesc Lorraine 40t (i-am luat si Talisman cand a fost la 50%).
    Si intru in batalie (Tank RB) cu F8F-1B, F6F-5N, Lorraine 40t, AMX M4, AMX-13 DCA 40

PS : grind-ul pana la Lorraine 40t ma facuse sa regret ca am cumparat pachetul ala mic pentru acces.

4. Back To Top | #6524
    Centurion MK3, Strv, FV42002 ajunge pe la 6.3s, iar ăla de BR5.7 (MK1), pe la 5.9s cu echipaj Ace + plus că are Stab (cu excepţia MK1). Fără Ace probabil se învârte pe la 7s, dar cu muniţie mult mai bună şi nu ai de stat jumătate de minut pentru reload pe "revolver". Avantajul la francezi ar fi viteza ceva mai mare, dar personal n-aş da tunul şi muniţia mai bună pe viteză (căci ca şi mobilitate britanicii sunt chiar ok).

Nu ştiu, nu mi se pare nu ştiu ce faţă restul - deşi e drept, pe la BR 6.3 +/- cu britanicii mi-a plăcut cel mai mult, comparaţi cu americanii, ruşii (ăştia nu i-am jucat aşa mult), dar mai ales nemţii.

PS: Trag într-un Tiger II şi-i dau ammo rack la primul stack de muniţie de pe partea lui stângă. Se face negru şi dispare. Dau ammor rack şi la al doilea. Se face negru şi dispare. Până la urmă luând fiecare om în parte, l-am doborât. Bravos, Gajin! Poţi să tragi cât de bine vrei, CS style, că tot ce vrea jocul face. Dacă mai zic cât de împrăştiat trage un tanc stock, cred că n-are rost. Este de la sine înţeles că fie marci banul, fie stai aşa, pe plantaţie la farmat.
    Last edited by calin_banc; 31-12-2017 at 14:37.

5. Back To Top | #6525
    Inca putin si pun mana pe AMX-50 Surbaissé

6. Back To Top | #6526

7. Back To Top | #6527
    Pentru mine experienţa WT e cam aşa - My experience with War Thunder in a nutshell - YouTube . Much fun
    Se intampla.

Nah mi s-a intamplat sa trag si sa nu penetreze din unghi clar, dar la fel mi s-a intamplat ca si altii sa traga in mine si sa nu penetreze.

M-am resemnat ca asa se intampla in toate jocurile si ca o data mi se intampla impotriva mea, iar alta data se intampla in favoarea mea.

8. Back To Top | #6528
    Registered User slicker's Avatar
    Ai tras mult prea in unghi
    Eu mi-am luat si premium pe 1 an acum de reduceri haha. Dracu sa ii ia, imi provoaca nervi la greu da si cand sparg stanga - dreapta e de bine

9. Back To Top | #6529
    Quote Originally Posted by dangrig View Post
    Se intampla.

Nah mi s-a intamplat sa trag si sa nu penetreze din unghi clar, dar la fel mi s-a intamplat ca si altii sa traga in mine si sa nu penetreze.

M-am resemnat ca asa se intampla in toate jocurile si ca o data mi se intampla impotriva mea, iar alta data se intampla in favoarea mea.
    Poate să fie în favoarea ta într-un moment mai puţin important al jocului (ca să nu zic de-a dreptul banal), pe când tu să ţi-o iei când ţi-e lumea mai dragă. Până acum m-am săturat de câte ori am păţit aşa ceva. De beneficiat de un asemenea "feature" cu siguranţă am beneficiat de mult mai puţine ori - în sensul că "ammo lost" am primit de foarte puţine ori raportat la câte ammo rack neexplodate am dat. Chiar mă miram cum naiba, când jucam cu englezii care n-au HE filler, îmi tot iau ammo rack, dar alţii n-au nimic.

Prefer oricând mecanici previzibile. De exemplu aseară, la 350-400 metri, ochesc turela unui tanc, iar al meu obuz a fost tras de-a cazăut destul de bine în faţa tancului. La sub 400m!.

Quote Originally Posted by slicker View Post
    Ai tras mult prea in unghi
    Eu mi-am luat si premium pe 1 an acum de reduceri haha. Dracu sa ii ia, imi provoaca nervi la greu da si cand sparg stanga - dreapta e de bine
    Mă gândeam să-mi iau şi eu, dar am zis pas - aveam vreo 2 luni + rămase pe atunci de premium şi sigur n-oi juca tot anul să "merite". Plus, cred că vor mai avea promoţii şi la GE pe parcurs, deci, dacă e nevoie, iau atunci.

BTW, mi se pare mie sau de la ultimul patch au extins conul de schije după penetrare la AP?

10. Back To Top | #6530
    Registered User slicker's Avatar
    Dap solid shots sunt buffed, sunt mai ok acum. Eu m-am lasat de jucat cu nemtii la 6.7, este prea greu si mancator de spirit. Back to russian derping cu IS6, macar sa ma simt bine.

11. Back To Top | #6531
    Pe la BR mare când ai de tras mult la grind, cred că e nasol cu toţi, deci când prinzi un line up bun, unde-ţi place să joci, cred că merită să-ţi iei vehicul premium plus/sau medalion şi eventual să sari peste alea mai nasole - păcat totuşi că Gajin pune efort în vehicule de umplutură în cazul ăsta. Sau mă rog, dacă ar binevoi şi ei să facă hărţile mai mari, cu mai mult puncte de control, ar fi interesant. Acum câteva vehicule puternice pot controla jumătate de hartă sau mai bine (în general), dacă sunt împreună, iar pe unele controlează tot - de exemplu în Ash River unde din A, poţi să tragi după B şi să tragi după ruta spre C.

De exemplu cu astea din poză e destul de ok cu germanii: War Thunder-line-up-de.jpg. AA-urile şi Tiger 2 10.5cm mai am de făcut upgrade-uri. Când să găsesc zburători prea mulţi, îi dai frumos jos, iar când îi vezi cum vin după tine în disperare uneori după răzbunare şi nu le iese...

12. Back To Top | #6532
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Nu ma lamuresc cu o chestie, as juca campaniile, dar nu inteleg ce trebuie sa cumpar. Multam.
    EDIT: m-am lamurit.
    Last edited by droopy_ro; 13-01-2018 at 14:32.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

13. Back To Top | #6533
    Pe la BR mare când ai de tras mult la grind, cred că e nasol cu toţi, deci când prinzi un line up bun, unde-ţi place să joci, cred că merită să-ţi iei vehicul premium plus/sau medalion şi eventual să sari peste alea mai nasole - păcat totuşi că Gajin pune efort în vehicule de umplutură în cazul ăsta. Sau mă rog, dacă ar binevoi şi ei să facă hărţile mai mari, cu mai mult puncte de control, ar fi interesant. Acum câteva vehicule puternice pot controla jumătate de hartă sau mai bine (în general), dacă sunt împreună, iar pe unele controlează tot - de exemplu în Ash River unde din A, poţi să tragi după B şi să tragi după ruta spre C.

De exemplu cu astea din poză e destul de ok cu germanii: War Thunder-line-up-de.jpg. AA-urile şi Tiger 2 10.5cm mai am de făcut upgrade-uri. Când să găsesc zburători prea mulţi, îi dai frumos jos, iar când îi vezi cum vin după tine în disperare uneori după răzbunare şi nu le iese...
    Nu e mane ok, pt ca sunt amestecate tier 4 cu tier 5 si primesti penalizare la cercetarea tier 6. Ca marlanii de la gayjin au pus panter 2 la tier 4 sa nu poata fi folosita pt cercetare tier 6.
    Prietenele prietenilor mei sunt si prietenele mele!

1.  
Page 327 of 327 FirstFirst ... 227277317324325326327

Bookmarks

Bookmarks