Page 1 of 37 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 727

Thread: RCS / RDS - Discutii Generale

1. Back To Top | #1
    ハイブリッド Pyro's Avatar

RCS / RDS - Discutii Generale

Propun acest thread, ca tot se discuta la greu acolo unde activeaza DigiHelper chestii care nu sunt legate de mobil/GSM.

Asta ca sa nu riscam furia moderatorilor
    Eventual si un sticky ar fi util

2. Back To Top | #2
    Registered User PhattBoy's Avatar
    Good job Pyro, că deja pe celelalte thread-uri era numai off-topic.
    Woo-hoo, hoopty-doo, dim-dum-dae, Wha-bam!

3. Back To Top | #3

4. Back To Top | #4
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    DIGIHelper in conditiile in care am comandat din cont extinderea pe 12 luni a serviciului de internet, in ce termen trebuie sa fiu contactat telefonic?
    Cod client 8765802

Si inca o intrebare, cum pot sa-mi fac contul ala @rdslink.ro care este mentionat la toate abonamentele de net?
    Last edited by Pyro; 15-07-2014 at 12:33.

5. Back To Top | #5
    /DRIVE R@Z0R's Avatar
    In ce conditii pot schimba titularul unui abonament de TV ? O persoana e la cablu tv, iar eu la internet. Vreau sa le trec pe ambele pe numele meu, de ce acte este nevoie ?
    This kid also enjoys vitamin H .

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by Pyro View Post
    DIGIHelper in conditiile in care am comandat din cont extinderea pe 12 luni a serviciului de internet, in ce termen trebuie sa fiu contactat telefonic?
    Cod client 8765802

Si inca o intrebare, cum pot sa-mi fac contul ala @rdslink.ro care este mentionat la toate abonamentele de net?
    In cazul tau observ cu 01 a lunii urmatoare. Mentionez ca pentru Fiberlink 200 este nevoie si de interventie in locatie.
    In mod normal este nevoie de prezenta titularului la sediu pentru solicitare.
    Te rog sa notezi sesizare in DigiCare pe tema aceasta si sa revii cu feedback.

Quote Originally Posted by R@Z0R View Post
    In ce conditii pot schimba titularul unui abonament de TV ? O persoana e la cablu tv, iar eu la internet. Vreau sa le trec pe ambele pe numele meu, de ce acte este nevoie ?
    Amebele persoane cu buletinul la sediu.

7. Back To Top | #7
    Psychedelic mind TranceRem's Avatar
    salutare DIGIHelper, intreb si aici ... cand primesc si eu routerul comandat ?
    Cod client : 13229095 cerere facuta in 11.03.2014 (
    vreau sa prelungesc si abonamentul fiberlink 1000, dar ce fac cu routerul ?
    Sony a7r II +Zeiss 25/2 85/1.8 55/1.8 16-35/4 35/2.8 Minolta: 28/2.8 50/1.4 35-105/2.5-4.5 70-210/4
    backup : d750 + 16-35N 4 VR + 50 1.4D + 85 1.4 + SB910

8. Back To Top | #8
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Quote Originally Posted by DIGIHelper View Post
    In cazul tau observ cu 01 a lunii urmatoare. Mentionez ca pentru Fiberlink 200 este nevoie si de interventie in locatie.
    In mod normal este nevoie de prezenta titularului la sediu pentru solicitare.
    Te rog sa notezi sesizare in DigiCare pe tema aceasta si sa revii cu feedback.
    Mmm, am facut o sesizare, mi s-a dat un raspuns irelevant (eg: pentru prelungire mergeti in sucursala), si am mai facut una in care am reiterat faptul ca am facut deja prelungirea, si vreau sa stiu doar cand o sa vina sa verifice in locatie etc. Pentru ca daca trebuie mai mult de remufare vreau sa anulez extensia, alte cabluri nefiind posibil sa-mi bag.
    De atunci nimic

9. Back To Top | #9
    Nick anterior: justdefinitive uatdafac's Avatar
    Am un contract de tip business la RDS-RCS. Expira pe 01.08.2014, am facut cerere de reziliere cu 30 zile inainte in loc de 60 zile iar contractul s-a prelungit pe inca un an fara sa ma intrebe nimeni nimic si fara sa semnez nimic.
    Cum procedez ca sa reziliez acel contract ?
    Multumesc.

10. Back To Top | #10
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Bun, au venit baietii, au zis ca la mine in locatie nu merge decat cu recablare pe fibra, ghinion.
    Acum sa vedem cum anulez toata treaba

11. Back To Top | #11
    Bun, au venit baietii, au zis ca la mine in locatie nu merge decat cu recablare pe fibra, ghinion.
    Acum sa vedem cum anulez toata treaba
    Te rog sa imi dai un PM cu cod client si in cazul in care e o sesizare deschisa pentru aceasta trecere voi mentiona ca nu mai doresti.

12. Back To Top | #12
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    E in regula, multumesc. Am dat un tel si mi s-a spus ca trebuie sa ajung intr-un punct de lucru vanzari pentru anulare si trecere pe 29 RON (plus returnare stick USB).
    In alta ordine de idei, mai e valabila treaba cu mailuril @rdslink.ro? Daca da, cum se creeaza/acceseaza?

13. Back To Top | #13
    E in regula, multumesc. Am dat un tel si mi s-a spus ca trebuie sa ajung intr-un punct de lucru vanzari pentru anulare si trecere pe 29 RON (plus returnare stick USB).
    In alta ordine de idei, mai e valabila treaba cu mailuril @rdslink.ro? Daca da, cum se creeaza/acceseaza?
    Da, mai este valabila oferta. Ai dreptul la 2 casute de mail pe domeniu @rdslink.ro // se solicita crearea lor la punctul de lucru.

14. Back To Top | #14
    Registered User MrDjBthu's Avatar
    tocmai ce au plecat baietii dupa instalarea fibrei de 500 de mega la mine in apartament.
    am bagat si cablul pe direct si au zis sa faca un test iar rezultatul de pe site-ul digi la testeaza-ti viteza acolo este Download 165 Mbps iar Upload 102.99 Mbps.

Ii intreb pai si de ce nu merge in 500 downloadul si nu au stiut sa-mi raspunda. Ca de la ei este totul ok , poate pe un alt calculator al meu! Really ? Asta e raspunsul care sa ofera clientilor cand nu functioneaza treaba ? Sunt tentat sa renunt daca nu se schimba viteza ( de la dumnezeu sau de la mama ei ) in urmatoarele zile.

Asta ca sa nu mai spun ca in 2 programari cate mi s-au facut pentru instalare NICIODATA nu au respectat intervalul orar pe care l-am cerut...

15. Back To Top | #15
    broke Flat's Avatar
    uatdafac, daca ai cererea cu nr. de inregistrare, apeleaza la ANPC

iata rezolvarea la mine (am fost facturat 4 luni aiurea pe un SIM desi reziliasem):

Domnului: ****************
    e-mail : ****************

Va informam că reclamatia dvs. înregistrată la CPCMB sub nr. ****/**.**.2014 privind facturarea serviciilor de telefonie mobila asigurate de SC RCS & RDS SA ulterior datei rezilierii contractului a fost cercetata la aceasta societate dupa cum urmeaza:
    - Cele semnalate se confirma, motiv pentru care SC RCS&RDS SA a procedat la stornarea sumei de 22,08 lei facturata incorect pe numele dvs. pentru servicii de telefonie neasigurate ulterior datei denuntarii contractului – 01.04. 2014.
    - Fata de cele constatate, SC RCS&RDS SA a incalcat prevederile art. 7 lit c din OG 21/92 republicata, fiind sanctionata contraventional pentru aceasta abatere potrivit prevederilor legislatiei in vigoare.
    - Operatorul economic reclamat de dvs va ramane sub atenta noastra supraveghere si nu vom tolera nicio abatere de la prevederile legale.

Va garantam ca Autoritatea Nationala pentru Protectia Consumatorilor supravegheaza permanent piata si se asigura de respectarea drepturilor fundamentale ale consumatorilor.

- Va multumim pentru increderea acordata institutiei noastre.
    Cu respect,

Comisar Şef Adjunct, Şef Birou, **** ANPC
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

16. Back To Top | #16
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    DIGIHelper, o intrebare.
    Stii ca povesteam mai sus ca am prelungit din site contractul pe 1 an pentru trecerea la Fiber 200, dar ca nu a fost posibil din cauza ca trebuia tras cablu nou.
    Am fost azi intr-un sediu si mi-a zis domnisoara ca nu pot face downgrade la Fiber 100 la 29 RON pentru ca sunt in perioada contractuala. Ok, nici o problema cu asta.

Imi poti spune te rog daca a fost anulata prelungirea pe 1 an comandata din site? Nu de alta dar parca vad in septembrie cand expira actuala ca imi zice iar ca-s in perioada contractuala

Cod client 8765802

Multumesc!

17. Back To Top | #17
    DIGIHelper, o intrebare.
    Stii ca povesteam mai sus ca am prelungit din site contractul pe 1 an pentru trecerea la Fiber 200, dar ca nu a fost posibil din cauza ca trebuia tras cablu nou.
    Am fost azi intr-un sediu si mi-a zis domnisoara ca nu pot face downgrade la Fiber 100 la 29 RON pentru ca sunt in perioada contractuala. Ok, nici o problema cu asta.

Imi poti spune te rog daca a fost anulata prelungirea pe 1 an comandata din site? Nu de alta dar parca vad in septembrie cand expira actuala ca imi zice iar ca-s in perioada contractuala

Cod client 8765802

Multumesc!
    Perioada o observ inca 30.06.2015 si de asemenea ai sesizare pe tema aceasta.
    Voi reveni pe acea sesizare si se va solutiona.

18. Back To Top | #18
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Mersi frumos.

19. Back To Top | #19
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Mai ai vreo noutate legata de anularea prelungirii?

20. Back To Top | #20
    Leather SM's Avatar
    Eu am facut prelungirea, au venit sa faca upgradeul dar trebuia tras cablu nou pentru ca am si telefon fix de la ei care ocupa 2 fire si am zis pas, ca e deranjul prea mare iar netul oricum merge bine, iar dupa aia am fost sunat ca daca sunt interesat sa imi schimbe routerul (momentan am un zte de la ei), mi-au zis ca nu mai e nevoie sa schimbe in felul asta cablul, doar ca mometan routerul nu e pe stoc.

1.  
Page 1 of 37 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks