Page 31 of 32 FirstFirst ... 212829303132 LastLast
Results 601 to 620 of 623

Thread: RCS / RDS - Discutii Generale

1. Back To Top | #601
    Quote Originally Posted by zmeul80 View Post
    a functionat fara probleme pana la Creators Update
    si ce e de facut? mi se poate da la schimb unul ce functioneaza?
    Ai de asteptat in cazul asta. Mie mi-a facut update azi si deja nu imi mai vede imprimanta si un HASPkey. Cred ca o sa fac rollback.
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

2. Back To Top | #602
    am "rezolvat"-o
    si de ce zic "rezolvat"? pentru ca mi-am cumparat un WiFi hotspot 3G mobil in care am bagat sim-ul DigiNet - la recomandarea unui nene de la serviceu RDS

o sa returnez stickul DigiNet si o sa pastrez cartela
    cu SpeedTest am ~5mbps down, atinge si 7 uneori; dar semnalul pe celular e mult mai mult pe hotspot decat pe stickul Digi
    Last edited by zmeul80; 22-04-2017 at 12:29.

3. Back To Top | #603
    Am facut prostia sa achizitionez o mizerie de telefon pentru bunica, un allview. De la RDS.

In 4 luni s-a stricat de 3 ori, acum a patra oara. De fiecare data l-am trimis la garantie ( DIANGI group ) si acum vreau sa il ia dracu inapoi.

Am mentionat ca nu mai am nevoie de el in felul asta si ca ii dau in judecata, etc. insa au spus ca tot ce pot face este sa incerc sa fac eu o negatie.

Zis si facut, le-am trimis telefonul cu mentiunea negatie iar ei imi spun la telefon ( DIANGI group ) ca aceasta decizie tine de departamentul tehnic si ca e posibil sa imi vina iar telefonul inapoi acasa, reparat !!! Chestia e ca iar se va strica si eu trebuie sa o tin pe bunicamea iar 15 zile fara telefon pana il repara ei.

Ce pot face in acest caz, cum pot sa ii reclam sau sa obtin negatia aia direct ?

Merci

4. Back To Top | #604
    Ghost Hardware vLD's Avatar
    Quote Originally Posted by AlexSS View Post
    Am facut prostia sa achizitionez o mizerie de telefon pentru bunica, un allview. De la RDS.

In 4 luni s-a stricat de 3 ori, acum a patra oara. De fiecare data l-am trimis la garantie ( DIANGI group ) si acum vreau sa il ia dracu inapoi.

Am mentionat ca nu mai am nevoie de el in felul asta si ca ii dau in judecata, etc. insa au spus ca tot ce pot face este sa incerc sa fac eu o negatie.

Zis si facut, le-am trimis telefonul cu mentiunea negatie iar ei imi spun la telefon ( DIANGI group ) ca aceasta decizie tine de departamentul tehnic si ca e posibil sa imi vina iar telefonul inapoi acasa, reparat !!! Chestia e ca iar se va strica si eu trebuie sa o tin pe bunicamea iar 15 zile fara telefon pana il repara ei.

Ce pot face in acest caz, cum pot sa ii reclam sau sa obtin negatia aia direct ?

Merci

Mai bine ii cumperi ceva mai serios, un samsung A3 sau J5, allview e doar carcasa la telefon, display-urile sunt de la samsung iar placile de baza de la tablete sau telefoane sunt ONDA sau GIONEE, aceeasi configuratie am vazut-o la p6 sau p7. Nu inteleg de ce rds-ul promoveaza asemenea telefoane ca-s bombe curate, toate cu 1GB ram sunt prastii pe roti, sistemele de operare nici nu le tin pe pagina allview, le sterg dupa o perioada, n-au spatiu ca-s prea saraci, suportul tehnic e bomba pe roti, toate update-urile la ele sunt asteptate de la chinez, cauta ceva serios si lasa allview, toate modelele c4 p4 a5 sau ce rahaturi au avut erau atat de laggy incat daca te suna careva nu se aprindea nici ecranul, facebook sau alte aplicatii le omoara instant.
    metoda de contact : organized_nature@rocketmail.com

5. Back To Top | #605
    Quote Originally Posted by vLD View Post
    Mai bine ii cumperi ceva mai serios, un samsung A3 sau J5, allview e doar carcasa la telefon, display-urile sunt de la samsung iar placile de baza de la tablete sau telefoane sunt ONDA sau GIONEE, aceeasi configuratie am vazut-o la p6 sau p7. Nu inteleg de ce rds-ul promoveaza asemenea telefoane ca-s bombe curate, toate cu 1GB ram sunt prastii pe roti, sistemele de operare nici nu le tin pe pagina allview, le sterg dupa o perioada, n-au spatiu ca-s prea saraci, suportul tehnic e bomba pe roti, toate update-urile la ele sunt asteptate de la chinez, cauta ceva serios si lasa allview, toate modelele c4 p4 a5 sau ce rahaturi au avut erau atat de laggy incat daca te suna careva nu se aprindea nici ecranul, facebook sau alte aplicatii le omoara instant.
    Asa voi face, deja am cumparat telefon nou. Problema e insa ca astia nu vor sa imi dea negatie, cum o obtin in mod legal ? pur si simplu ma trag de sireturi

6. Back To Top | #606
    Legal nu poti. Doar daca accepta ei. Conform legii (din ce cunosc eu), un produs trebuie sa stea in garantie mai mult de 10% din perioada totala de garantie pentru a putea cere inlocuirea acestuia. Daca nu se poate inlocui, se returneaza banii.

7. Back To Top | #607
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    DigiHelper, cum e cu roaming-ul la noi (la noi adica Digi)? Adica incepand cu ce data intra in vigoare chestia cu zero taxe?
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!
    [Vând] Fujifilm X-E2 silver body - garantie F64
    [Vând] Aspirator vertical fara fir Philips PowerPro Uno FC6170 25.2V

8. Back To Top | #608
    cred ca am facut o greseala

mi-am trecut abonamentul la internet de la 300mbps la 1gbps
    cu speedtest am ~900mbps, dar nu pot trece de ~500mbps (~60MB/s) cand dau jos torrente - Windows
    am incercat atat Transmission cat si qBittorrent - QB pare ceva mai rapid dar ....

am incercat in linux (Lubuntu) cu rtorrent si ating undeva la ~720mbps - dar nu in Win; banuiesc ca se poate si mai bine daca bag WANu direct in NIC

idei?!

ps: nu am testat cu WAN direct in NIC, ci prin router (ASUS AC1200G+)
    Last edited by zmeul80; 08-05-2017 at 00:53.

9. Back To Top | #609
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    offtopic: vezi ca cica e infectat transmission, vezi google.
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

10. Back To Top | #610
    Quote Originally Posted by Pyro View Post
    offtopic: vezi ca cica e infectat transmission, vezi google.
    a fost odata, nu acum
    plus ca am AV+firewall, si nu ma refer la balariile venite cu Windowsu

11. Back To Top | #611
    Quote Originally Posted by Pyro View Post
    DigiHelper, cum e cu roaming-ul la noi (la noi adica Digi)? Adica incepand cu ce data intra in vigoare chestia cu zero taxe?
    Salut. Momentan tarifele pentru roaming international sunt cele de pe site-ul companiei. Cand am mai multe informatii legate roamingul international cu zero taxe, voi reveni cu reply.

12. Back To Top | #612
    Quote Originally Posted by zmeul80 View Post
    cred ca am facut o greseala

mi-am trecut abonamentul la internet de la 300mbps la 1gbps
    cu speedtest am ~900mbps, dar nu pot trece de ~500mbps (~60MB/s) cand dau jos torrente - Windows
    am incercat atat Transmission cat si qBittorrent - QB pare ceva mai rapid dar ....

am incercat in linux (Lubuntu) cu rtorrent si ating undeva la ~720mbps - dar nu in Win; banuiesc ca se poate si mai bine daca bag WANu direct in NIC

idei?!

ps: nu am testat cu WAN direct in NIC, ci prin router (ASUS AC1200G+)
    Pe speedtest.net incearca serverul de la Vodafone din Frankfurt. Ala imi arata mie cel mai corect viteza de internet. De preferat cu cablul direct in placa de baza.

Legat de viteza de download pe torrent, ai HDD sau SSD? Si ce viteza de scriere are?

13. Back To Top | #613
    Quote Originally Posted by Phew View Post
    Pe speedtest.net incearca serverul de la Vodafone din Frankfurt. Ala imi arata mie cel mai corect viteza de internet. De preferat cu cablul direct in placa de baza.

Legat de viteza de download pe torrent, ai HDD sau SSD? Si ce viteza de scriere are?
    vechiul speedtest.net pe Flash pare a nu mai fi disponibil; a fost inlocuit cu cel pe HTML5 si nu-mi da voie sa-mi aleg din multe hosturi

am atat SSD (850EVO) cat si HDDuri, sunt destul de noi sa suporte rata de transfer si din moment ce merge excelent pe Linux (Lubuntu + rtorrent), nu e de la storage
    am mai facut si in dimineata asta niste teste si am ajus la ~820mbps, pe Linux desigur

14. Back To Top | #614
    Merge sa schimbi serverul. Ai CHANGE SERVER inainte sa dai GO. La search scrii orasul si iti vor aparea serverele. Eu prefer sa testez pe Germania pentru ca e relativ aproape si au banda de upload mare. Un test facut pe un server RDS are valoare zero.

Daca zici ca iti merge bine pe linux, problema ta nu prea mai are legatura cu RDS-ul sau cu thread-ul asta.

15. Back To Top | #615
    Quote Originally Posted by Phew View Post
    Merge sa schimbi serverul. Ai CHANGE SERVER inainte sa dai GO. La search scrii orasul si iti vor aparea serverele.
    RCS / RDS - Discutii Generale-6282834134-1-.png

16. Back To Top | #616
    Registered User sebid2k3's Avatar
    RCS / RDS - Discutii Generale-6282610112.png
    Mi se pare bună viteza. Cam atât prind și eu pe tot ce e extern. Nu cred că avem de ce să ne mai plângem când în tara asta, singurul lucru bun care merge este internetul.
    Metoda de contact: pm, telefon, mail sau Y!messenger.
    Doar cele din postarile mele, NU folosesc alte metode.

17. Back To Top | #617
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Mai are cineva direct debit pentru RDS activ pe ING?
    Dacă da, factura de luna asta s-a tras deja? Sau se trage mai greu?

La mine e prima luna de când e activ, factura s-a emis acum vreo săptămână, dar în homebank încă nu apare nici o suma, doar "în așteptare".

18. Back To Top | #618
    @Pyro - Plata facturii se va face automat din cont la data scadenta a facturii.

19. Back To Top | #619
    Registered User Zamaskus's Avatar
    @DIGIHelper,
    ce pot face in cazul erorii "timeout waiting for PADO packets"? doar asta apare in logul routerului meu.. parola de la PPPoE este corecta, am schimbat-o de pe site.

20. Back To Top | #620
    @Zamaskus - Te rog sa imi comunici in mesaj privat numele titularului si adresa completa pentru a putea verifica si echipamentele externe.

1.  
Page 31 of 32 FirstFirst ... 212829303132 LastLast

Bookmarks

Bookmarks