Page 37 of 37 FirstFirst ... 2734353637
Results 721 to 729 of 729

Thread: RCS / RDS - Discutii Generale

1. Back To Top | #721
    Chiar daca ar fi 5.1, nu cred ca RDS transmite semnal Dolby. Poate anumite filme de pe HBO sa fie, dar ma indoiesc.
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

2. Back To Top | #722
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Quote Originally Posted by Pyro View Post
    A revenit problema. DigiHelper e ceva cauza cunoscuta? Am restartat iar modem si alte prostii, degeaba. Acum cateva zile se rezolvase de la sine fara sa fac eu nimic, ceea ce ma face sa suspectez ca-i ceva de la voi.
    Cod client 8765802 pentru adresa.

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
    Attachment 1519133
    Meh, iar a aparut, astept o echipa Ce naiba s-o fi intamplat dupa ani de zile fara probleme.
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

3. Back To Top | #723
    Nick anterior: Keeper_Gismo gismo's Avatar
    In temnita intunecata creata cu truda si sudoare de loialii mei supusi
    Quote Originally Posted by AlexandruD View Post
    gismo, din ce ai inteles atunci, era o problema de setari sau incompatibilitati hardware?

Ce model de Mikrotik ai si care sunt setarile ce se pot face la conexiunea prin fibra?
    Nu. Ci de modul cum si-au facut ei reteaua de fibra optica.

Daca vrei sa folosesti portul SFP, trebuie sa inchiriezi o linie separata de fibra optica.

Am un Mikrotik CCR1009-8G-1S-1S+

4. Back To Top | #724
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Quote Originally Posted by Pyro View Post
    Meh, iar a aparut, astept o echipa Ce naiba s-o fi intamplat dupa ani de zile fara probleme.
    Aparent e de la mine, am rezolvat cand am schimbat dintr-o placa de retea in alta, noroc ca am dual pe placa de baza, pacat ca aparent e de rahat placa din moment ce se intampla asta.
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

5. Back To Top | #725
    Registered User mudpie's Avatar
    E disponibil pe undeva un manual tehnic pentru receiverul Humax digi+c hd4? Nu merge functia de inregistrare pe un hard extern si voiam sa verific cum trebuie formatat - file system, cluster size, volume label? Odata conectat hard-ul receiverul afiseaza ca s-au imperecheat corect dar ulterior nu inregistreaza efectiv nimic pe el.
    Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.

6. Back To Top | #726
    Registered User ktf's Avatar
    Am primit si eu ieri decodorul, pare sa se miste mai bine decat cel de la Telekom.

Cu ce HDD ai incercat ? Inca nu am incercat cu al meu, dar am doar un HDD extern cu o distributie ciudata de Linux , deci nu cred ca se aplica.

7. Back To Top | #727
    Registered User mudpie's Avatar
    Un hdd extern usb de 320GB, formatat NTFS.
    Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.

8. Back To Top | #728
    Registered User
    Buna ziua, vin cu o problema, astazi am primit acel digi smart card de bagat in slotul ci+. Dar se pare ca nu am noroc, am televizorul "horizon 32hl7300h" peste tot scrie ca are slot ci+ ca transmisia prinde dvbt2 si dvb-c. Am bagat acel card (care nu are cartela, mi-a zis baiatu de la rds ca are cip nu are neovie de cartela) in televizor, nu se intampla nimic, am dat la instalare si imi arata doar antena digitala cablu digital si analog. Se pare ca televizorul este o chinezarie de la pcgarage? si peste tot unde scrie de slot ci+ e fals? Trebuie sa iau televizor doar din lista suportata de digi?

Never mind, se pare ca sunt prost si nu stiam ca trebuie sa am totusi cablul tv bagat in el ca sa prinda posturile Eu credeam ca le prinde asa din aer )
    Last edited by Arkatana; 20-01-2018 at 14:26. Reason: im dumb

9. Back To Top | #729
    Salut, Arkatana!

Ai reusit receptionarea inclusiv a programelor din pachetul Digital?

1.  
Page 37 of 37 FirstFirst ... 2734353637

Bookmarks

Bookmarks