Results 1 to 6 of 6

Thread: sfat achizitie NAS pt torrent si vizionare filme prin DLNA (WD MyCloud sau Sympology)

1. Back To Top | #1

sfat achizitie NAS pt torrent si vizionare filme prin DLNA (WD MyCloud sau Sympology)

Salut,

Doresc sa achizitionez un NAS pentru torrent (download, upload) si pentru a putea sa vad filmele copiate pe TV prin DLNA (Serviio). Nimic mai mult, doar ca as vrea sa renunt la laptop, momentan sta deschis cam 12 ore pe zi pentru seed. Pentru securitate, as vrea sa pot instala un VPN pe NAS.

Am un abonament de 500 mb la RDS, router ASUS gigabit, Smart TV Samsung mai vechi (6 ani - cam pica Serviio cand ma uit la filme) si un laptop nou, windows 10, 8gb ram, 256 gb ssd.

Bugetul pentru aceasta achizitie este de maxim 800 ron.

Din oferta existenta m-am orientat catre urmatoarele variante:

Network Attached Storage Synology DiskStation DS116 - PC Garage

Network Attached Storage WD My Cloud 3TB white - PC Garage

Deoarece WD ofera inclus un hdd de 3Tb as inclina catre acest produs, dar nu stiu daca este bun pentru ce vreau eu.

Astept cu interes parerile voastre.

Va multumesc!
    Last edited by Micael; 31-08-2017 at 09:10. Reason: eroare la link

2. Back To Top | #2
    Registered User traian_stc's Avatar
    Synology are client de bittorent si plex ceea e perfect pentru un media center.

3. Back To Top | #3
    Registered User
    Quote Originally Posted by traian_stc View Post
    Synology are client de bittorent si plex ceea e perfect pentru un media center.
    Si eu sunt interesat de asa ceva. Are si NFS server?
    "I always felt that I had to work harder than the next guy, just to do as well as the next guy. And to do better than the next guy, I had to just kill. And you know, to a certain extent, that's still with me in how I work, you know, I just... go in"

4. Back To Top | #4
    Registered User traian_stc's Avatar
    Da, si vpn..

5. Back To Top | #5
    Moderator Ivan's Avatar
    Vezi daca gasesti un HP Microserver Gen8. Poti rula apoi ce vrei tu pe vmware sau Windows Server direct pe fier.
    Sa pui servicii si briz-brizuri pe Windows e usor

6. Back To Top | #6
    Keep walking mache's Avatar
    Eu pe langa Microserver, am pus mana (la super oferta aici pe CG, ce-i drept) pe un Netgear RN10200. Foarte OK ca interfata, suporta multe aplicatii si are update-uri foarte des. Recomand
    just cruisin'...
    ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură

1.  

Bookmarks

Bookmarks