Page 418 of 418 FirstFirst ... 318368408415416417418
Results 8,341 to 8,350 of 8350

Thread: Wireless stuff

1. Back To Top | #8341
    Nu-l brickuieste daca faci update la bootloader. Problema e stiuta, mi s-a brickuit si mie unul mai demult.
    Updatati-va bootloaderul si nu o sa mai fie probleme
    EdgeMAX EdgeRouter X/X-SFP bootloader update - Ubiquiti Networks Community
    Re: EdgeRouter X/X-SFP check bootloader version - Ubiquiti Networks Community

Inainte de flashuirea unui firmware nou logati-va via ssh si scrieti delete system image
    Pentru a vedea daca aveti doua imagini de sistem tastati show system image.
    Pentru a flashui firmware nou via ssh tastati add system image urmat de linkul de download.

2. Back To Top | #8342

Wink NanoStation M2

Ati folosit portul secundar de la NanoStation M2 ?
    Ma intereseaza ca din portul secundar sa mai plec, pe cablu UTP, la un alt NanoStation Loco M2. Distanta nu depaseste 20-25m.
    N-am desfacut niciodata un nanostation sa vad fizic la ce interfata se leaga portul secundar. Din ce am vazut, alimentarea mai departe pentru portul secundar, se face din soft .Deci clar POE-ul ptr portul secundar este oarecum limitat si banuiesc ca va trebuiisa fac o "inginerie romaneasca" si sa leg alimentarea pentru urmatorul AP, inainte sa intre POE pe portul primar.

3. Back To Top | #8343

NanoStation M2

Ati folosit portul secundar de la NanoStation M2 ?
    Ma intereseaza ca din portul secundar sa mai plec, pe cablu UTP, la un alt NanoStation Loco M2. Distanta nu depaseste 20-25m.
    N-am desfacut niciodata un nanostation sa vad fizic la ce interfata se leaga portul secundar. Din ce am vazut, alimentarea mai departe pentru portul secundar, se face din soft .Deci clar POE-ul ptr portul secundar este oarecum limitat si banuiesc ca va trebuii sa fac o "inginerie romaneasca" si sa leg alimentarea pentru urmatorul AP, inainte sa intre POE pe portul primar.

4. Back To Top | #8344
    Suplimentezi curentul alimentarii si tii cont de caderea de tensiune care o sa apara pe cei 25 m de UTP . In rest nimic spectaculos . Din soft ai on/off pentru PoE pe al doilea port iar cand crapa primul AP , o sa crape si al doilea . Logic !!

5. Back To Top | #8345
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

6. Back To Top | #8346
    Registered User
    salut,

vreau sa fac un upgrade la pc si as trece si pe net de 1000 mbps odata cu schimbarea asta. acum trebuie sa ma orientez dupa aparatura din spate si orice sfat e binevenit.
    noul calculator vreau sa functioneze ca un HTPC / NAS, care sa imi permita sharing si streaming usor in toata casa.
    tocmai ce am renovat apartamentul asa ca am tras cablu cat6 prin toata casa si am tras o gramada de terminale de net. banuiesc ca o sa am nevoie de un combo router + switch, nu?
    citind putin pe aici am mai dat de o informatie: RDS te pune sa iti iei router de la ei. e bine asa? e obligatoriu? sau pot sa raman doar cu al meu?

daca aveti orice sugestie pentru situatia mea, va sunt recunoscator.
    ca buget caut ceva intre 500-1000 de lei, din ce am inteles ar trebui sa fie suficient. daca iese mai ieftin, evident mai bine. vreau doar sa fie o solutie care sa nu necesite intretinere, sa isi faca treaba bine.

multumesc.

7. Back To Top | #8347
    Registered User noob's Avatar
    Nu te pune RDS sa iei nimic de la ei. O sa ai un ONT (modem de fibra) care se poate pune in bridge. In rest, echipezi cu ce doresti.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
    The average male spends 43 minutes a day staring at 10 different women.

8. Back To Top | #8348
    Registered User
    ok, merci pentru clarificare.
    il pun in bridge banuiesc ca inseamna ca il conectez la al meu si dupa aia nu mai am nicio treaba cu el. asa e?
    switch-ul unde ar veni?

9. Back To Top | #8349
    Registered User noob's Avatar
    Dupa router, in mijlocul casei, sau unde ai nevoie de el. Ont-ul are un singur port gigabit.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
    The average male spends 43 minutes a day staring at 10 different women.

10. Back To Top | #8350
    Registered User
    ok, got it. merci.
    astept in continuare sugestii pentru echipament, daca are cineva.

1.  
Page 418 of 418 FirstFirst ... 318368408415416417418

Bookmarks

Bookmarks