Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 43

Thread: Cursuri CISCO retelistica, InfoAcademy sau CREDIS?

1. Back To Top | #1
    Registered User

Cursuri CISCO retelistica, InfoAcademy sau CREDIS?

Salut,

Vreau sa ma inscriu pentru cursuri de retelistica in Bucuresti (CCNA). Am vazut ca exista un numar mare de academii in Bucuresti dar dupe ce am citit mai mult am redus la 2: Infoacademy si Credis.

Aproape toate informatiile pe care le-am gasit despre aceste academii sunt destul de vechi (2005, 2008 etc.)

Momentan sunt indecis la care sa ma duc, daca sunt oameni care au urmat de curand cursurile la oricare din aceste academii, va rog sa va dati cu parerea aici.

Ma intereseaza in special:
    Cum sunt profesorii? Predau ca sa intelegi sau doar citesc de pe o programa invatata pe de rost?
    Au hardware necesar in laboratoare si daca da, te lasa sa il folosesti?
    Sunt conditii bune? Am citit un post mai vechi ca stateau cate 3 la un PC cu un CRT.
    Orice alte detalii si pareri sunt binevenite.

Si da, vreau sa merg la cursuri si nu sa invat de acasa.

Multumesc anticipat,
    Alex

2. Back To Top | #2
    Nu stiu cum e la Infoacademy, dar la Credis am fost dezamagit ( de factorul uman). Si nu vreau sa intru in polemica cu nimeni!

3. Back To Top | #3
    Registered User sebid2k3's Avatar
    Iti recomand academia CISCO din cadrul Politehnicii Academia Cisco, UPB
    Metoda de contact: pm, telefon, mail sau Y!messenger.
    Doar cele din postarile mele, NU folosesc alte metode.

4. Back To Top | #4
    Registered User Osmium's Avatar
    La Infoacademy am facut 7 cursuri - CCNA (4), CCNA Voice, Linux (2). Exista laptopuri pentru fiecare, la laboratoare lucrezi pe routere/switchuri/telefoane Cisco la fiecare masa. Am facut cu 3 instructori:

Morar Ionut - foarte bun pedagog, profesionist, cunostiinte vaste de programare/linux/reteilistica.

Moise Marius - la fel, bun pedagog, exemple din "real-life", stil mai relaxat de predare.

Lungu Romeo - cel mai bine pregatit instructor din Romania la nivel de cunostiinte, insa pe partea de pedagogie are un stil mai ciudat, ideea e ca trebuie sa stii dinainte partea de curs pe care o preda pentru ca intra in detaliu foarte mult.

Pe de alta parte, daca vrei sa dai certificarea CCNA, iti recomand diferitele manuale de la Cisco Press sau alte resurse mai ieftine. Nu faci mare lucru in laboratoare oricat de bine pregatit ar fi instructorul - dintr'un motiv foarte simplu - sunt oameni care vin pregatiti foarte putin spre deloc in momentul in care se fac laboratoare mai serioase - de obicei in ultimile 3-4 sedinte si configurarile pe care unii le fac in 2-3 minute altii le fac in 30.

La Credis am facut doar 1 curs si am fost neplacut surprins de lipsa de profesionalism si pregatire a instructorilor.
    Hate is more lasting than dislike.

5. Back To Top | #5
    Registered User GSM's Avatar
    Am fost eu la infoacademy. desi se lauda ca cica`s cei mai buni, nu pare neaparat sa fie asa. faci doar 3 ore pe saptamana...nu stiu cat intelegi de acolo, tine de fiecare. eu recunosc ca invat putin mai greu...insa profesorul ala doar turuia, isi raspundea singur la intrebari...mi s`a parut bizar rau de tot. sunt cate 2 oameni la pc, deci not so convenient. inca ceva...nu stiu de altii, dar infoacademy NU te iau de la 0. nici nu speram sa fie asa, de it...m`am tot lovit, ma simt confortabil cand vine vorba de tehnologie, dar baietii aia vor sa stii matematica, nu gluma. ti se explica extrem de superficial de spre ip`uri si masti de retea si binar.
    Ba mai rau, primul examen sau pe acolo...a fost despre mac address si bla bla. bun, beleaua e ca nu a predat nimeni niciodata despre asa ceva. au gasit scuza ca gasesti documentatie pe site la ei. da` eu ce am platit, sa ma uit pe site? n`apai daca`i asa...nu`i ok.
    Cel mai probabil ii intereseaza banii plevei si pe parte de learning doar aia mai rasariti care retin instant.

habar nu am unde e mai bine. pt. intensiv...cica ar fi crystal academy sau ceva de genul, nu am fost, am auzit de la unul.
    acu` vreau sa incerc la telacad...revin si va zic si de aia ce`i de capul lor.

Edit:
    1) minte, nu exista telefon cisco la fiecare masa. poate doar cand or fi lectiile de voip.
    2) aici e toata problema. oamenii aia chiar sunt extrem de bine pregatiti pe partea profesionala. Si...cum stim ca nu le poti avea pe toate in viata asta, baietii aia n`au habar de metode de invatare, nu te indruma spre nimic. predau si iar predau ce stiu ei, nu ce ar trebui sa inveti tu. nu conteaza daca ai inteles, chiar nu conteaza. si nici n`ar avea de ce sa conteze, doar ai dat banii iar ei iti fac un mare serviciu ca iti turuie 3 ore acolo. ai ceva sanse sa iesi cam la fel cum ai intrat.
    3) "sunt oameni care vin pregatiti foarte putin spre deloc" - gen...asta nu e ok. de ce or fi venit bietii fraieri acolo...daca nici nu stiu nimic. adica chiar au tupeu sa vina asa...fara sa aiba habar.
    "configurarile pe care unii le fac in 2-3 minute altii le fac in 30" - nasol, nu? foarte urat din partea lor. daca le dai cateva palme ca fac configurarile in 30 de minute sa stii ca le vor face mai repede. sigur asta.
    4) "trebuie sa stii dinainte partea de curs pe care o preda pentru ca intra in detaliu foarte mult." - Si tre` sa ghicesc asta? Pe banii mei? Nu multumesc, ma duc in alta parte. Si chit ca ar fi undeva in fata mea ce va preda el, nu vreau sa citesc o lectie din viitor. Din nou, eu ma duc sa invat acolo, nu sa fac eu extra ca el intra in detalii mai mult.

Ma roade ca nicio academie nu are un curs pregatitor pt. inceperea cisco. chiar si platit, ar fi super ok. eu realizez ca nu toti tre` sa iasa de acolo cu examenele luate...cine n`o sa invete, adio, n`o sa treaca niciodata. Dar sa ii tai unui om sansele din start...pe banii lui, asta nu e deloc ok. Si dupa aia sa mai apara si vreunu` pe forum sa zica ca e o problema dom`le ca vin aia nepregatiti. Hun`...nu mai bine academiile astea dezvolta o metoda ca oamenii sa invete mai eficient in loc sa te plangi ca aia vin ca fraierii cu 0 cunostinte? p.s. - deaia se duc acolo.
    Sau mult mai simplu...sa faca nene o clasa de rasariti...si una de inceti la minte, daca sa zicem s`ar plage unu` ca ala mai prost il incetineste pe ala mai rasarit.
    Caci...amicu` tau de la infoacademy ne`a zis`o, nu? "Nu devii destept, te nasti asa".
    Last edited by GSM; 22-06-2011 at 16:29.
    By gsm by T.G.F. vs. HELL

Bagi H nu vrei sa te lasi... - La Haleala addicted®

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by GSM
    1) minte, nu exista telefon cisco la fiecare masa. poate doar cand or fi lectiile de voip.
    Cand sunt lectiile de CCNA Voice e un telefon la fiecare masa, la ce ti'ar folosi la CCNA 1? Legat de cursul cu binar, da, trebuie sa stii sa transformi din baza 10 in baza 2 cateva cifre...nu cred ca e chiar asa greu.

7. Back To Top | #7
    Pai specifica monsieur...cand e de ccna voice. ca nu ma ajuta la ccna 1, nu discutam despre asta. eu am zis ce am vazut.

Ma...n`o fi greu, dar habar nu am daca e greu sau nu. poate e usor pt. tine, pt. mine sau altu` n`o fi. Vezi daca profesorul ala scria pe tabla si isi raspundea singur cand intreba ceva? Eu doar am copiat de pe tabla pe caiet...el se grabea ca...avea de predat baietelu` mamii...si nu mi`am pus mintea la contributie niciodata. Nu stiu daca esti doar un student sau vreunu` din magii aia 3 si nici nu`mi pasa, dar eu nu mai vreau asa academie. Consider ca la clasa 1 inveti sa scrii, nu inveti fizica direct. Asa si learning`ul, tre` sa`l iei treptat. Eu poate habar nu mai am de matematica, nu ca n`as sti sa fac 2 la a 2. Daca vreodata ai sa`mi explici ce dumnezeu inseamna 2 la a 2`a, poate am sa inteleg. Daca NU am sa inteleg, okei, atunci sunt un prost si merit sa ajung la sapa. Dar nu e ok sa ma cataloghezi(nu zic de tine) direct inutil ca nu stiu binarul and stuff. Explica`mi inainte, nu preda doar ce scrie pe hartia aia. Asta cred ca face diferenta intre un profesor cu adevarat bun....si un profesor.

Pe unu` nu l`a pus sa dea un exemplu, la Infoacademy. Nu a explicat niciodata profesorul ala ce inseamna cifrele alea si ce fac ele. Omul le scria de parca era ceva natural sa le stii, le foloseai zi de zi. Unu` saracu` nu a apucat sa zica ca n`a inteles ceva. Zic apucat ca...profesorul ala era cam bagat in chestia lui acolo...de a scrie pe tabla. Again and again...profesorul intreba..profesorul raspundea. Ce sa te ridici sa intrebi....

Iar faptul ca aia stiu multe despre retelistica, am zis`o...pe mine chiar nu ma ajuta. ba chiar imi face mai rau, ei nu stiu sa predea. MULT mai bine ar fi sa existe un profesor...cand vine vorba de CCNA...care stie doar CCNA. Dar sa`l stie bine...sa`si aduca aminte ca nici el n`a inceput direct geniu...si ca oamenii aia vor sa INVETE, nu sa vina cu, cunostinte de acasa. Ca deaia platesc.
    Si in final...bun sau rau profu` ala...ce sa te invete in 3 ore? In 3 ore...incearca, mai mult nu face. Dupa aia te duci acasa...unde ai documentatia in engleza...si citesti de nebun la cap. Wow ce metoda super de a invata....

8. Back To Top | #8
    Quote Originally Posted by GSM View Post
    Dupa aia te duci acasa...unde ai documentatia in engleza...si citesti de nebun la cap. Wow ce metoda super de a invata....
    Invatatul, in opinia mea, nu e team-game. E solo. Stai acasa si citesti carti / documentatii/ te uiti la videouri / construiesti retele in PT / cauti tooluri pe google care transforma ip-uri si masti, iar academia e un mediu in care poti pune intrebari si a te familiariza cu IOS-ul.

9. Back To Top | #9
    Pai ok, dar ei de ce nu`mi zic asta de la bun inceput? De ce ma mint? Doar sa puna mana pe alea 3-4-5 milioane? Nu`i frumos din partea lor, sa stii.

Sa`mi zica...bai baiatule...tu vii aici sa iti facem cont pe...cum ii zicea...netacad, asa...si cam aia e...poate iti aratam si IOS`ul, in rest, inveti de acasa!
    Daca`mi ziceau asa, statea altfel treaba. Dar sa imi piarda ala 3 ore dintr`o saptamana ca asa e el platit si tot ce poate sa faca pt. mine e sa scrie pe tabla si sa`si raspunda singur...nu e frumos.

Nu sunt de acord cu tool`urile alea. Am si eu si tu wincalc. Dar nu marius moise zicea...de alt tab ca nu e ok? nu el zicea ca, calculatorul de win nu e ok si ca tre` sa ne folosim mintea?
    sorry mate, daca foloseam wincalc, eram inscris la ccnp la ora asta. dar inca ma chinui extrem de mult sa invat ce dracu` e cu ip`urile si mastile alea si nu prea inteleg nimic. pt. ca nu mi se explica cum trebuie. Din nou, exemplu: ei vor sa stii cat e 2 la a 2`a de acasa. stiu cat face 2 la 2...dar altele nu le stiu si nu le inteleg. inca.

10. Back To Top | #10
    life is a race track Freelancer's Avatar
    Daca faci cursurile doar de amorul artei eu zic ca este o pierdere de vreme, daca chiar vrei sa lucrezi pe ceva de genul cel mai bine este sa faci cursurile cat esti inca in facultate, dupa asta fugi si cauta un post in care sa vezi cum se mananca in real life cisco si o sa inveti de 10 ori cat la academie, chiar si pe un post de helpdesk. Pot sa iti zic cu mana pe inima ca eu am fost la cursuri la baietii de la Infoacademy, si doar cativa au experienta adevarata, ai sa ramai suprins dar unul care e bun la teorie nu e bun si la practica .

Vrei sa inveti cisco pe bune ? Cauta GNS pe google, cauta scenarii, incearca sa intelegi, citeste documentatia singur cel putin o data, joaca-te cu simulatoare de router adevarat nu prastia aia de PT. Dupa care examenul de CCNA este floare la ureche .

A devenit o moda cu academia asta cisco , la CCNA1 sunt 40 cursanti, pana la CCNA4 mai raman maxim 10 din clasa initiala, 2-3 isi dau certificarea finala, 1 o sa lucreze pe domeniu .

11. Back To Top | #11
    Quote Originally Posted by GSM View Post
    Din nou, exemplu: ei vor sa stii cat e 2 la a 2`a de acasa. stiu cat face 2 la 2...dar altele nu le stiu si nu le inteleg. inca.
    Daca citesti odata capitolul din documentatie corespunzator sedintei, iti insusesti bazele si cu ajutorul informatiilor aditionale din clasa intelegi protocolul / configuratia. Bine, trebuie sa faci un efort sa citesti juma de ora pe saptamana 10 - 15 slideuri.

12. Back To Top | #12
    Ok, am inteles parerea ta.

Freelancer, multumesc pt. sfat Am downloadat si instalat, acum ma chinui cu el.

Am dat click pe vreau sa devin instructor. Ce gasesc la conditii: •A PC for every student, •A dedicated classroom

Nais asa...desi sunt prea putini aia care au astea.

13. Back To Top | #13
    Registered User
    Va multumesc pentru reply-uri oameni buni. Deci ce concluzii am tras pana acum din comment-urile voastre:
    1. Infoacademy e misto si au de toate, Credis sunt neprofy
    2. Info academy e naspa ca nu explica cum trebuie si ca tre sa stii de inainte.
    3. Mai bine inveti singur acasa

Deci sunt si mai confuz decat am fost inainte sa postez .

Eu oricum am luat niste cursuri de la ei si am inceput sa invat singur. Tocmai ce am terminat de invatat si inteles modelul OSI si diferentele intre OSI si TCP\IP. De transformat din Decimal in Binar si Hex nu mi s-a parut asa de greu, matematica simpla. Acum urmeaza sa ma apuc de Networking Media dar m-am speriat cand am vazut Tabelul periodic al elementelor pe prima pagina si am lasat-o pe maine .

Pana la urma vad ca nu cont cel mai mult asa ca o sa aleg cel mai porbabil Credis ca sunt mai aproape de mine si eu sunt mai comod din fire.

Daca mai aveti sugestii, experiente de impartasit, please do so.

Multumesc si o seara buna,
    Alex

14. Back To Top | #14
    Registered User
    Salut,

Eu iti recomand asta : Academia Cisco, UPB , este Academia Cisco UPB, eu am facut ccna 1 acolo (nu l-am terminat ca nu m-am mai dus), sunt cei mai buni (Sunt cei care au infiinatat Academia Cisco si ei acrediteaza celelalte unitati (credis si toate cele)), au cele mai bune echipamente , iti explica in detaliu ceea ce vrei (pana la ultimul byte ) ) si cam atat. Nu trebuie sa platesti pe loc cursul, il poti platii dupa a 3-4-a sedinta (in caz ca iti place cum predau sau nu).

PS: Totusi sunt toti absolventi de Automatica si nu's tampi.

15. Back To Top | #15
    bun cat costa cursurile Academia Cisco, UPB ca pe situ lor nu apare nici un pret
    mar interesa si pe mine aceasta firma dar as vrea sa stiu cant costa sa vad daca imi permit
    vouchere pc garage cod 28O9JVF5 reducere de 1% la orice produs

16. Back To Top | #16
    Registered User sebid2k3's Avatar
    CCNA total e 2000 RON, 500 RON pe modul. 350 RON daca esti student in cadrul politehnicii, 1400 RON in total cu aceasta reducere.
    Metoda de contact: pm, telefon, mail sau Y!messenger.
    Doar cele din postarile mele, NU folosesc alte metode.

17. Back To Top | #17
    Salutare tuturor,

Discutia voastra mi-a atras atentia si imi pare rau ca nu am putut dialoga cu voi in momentul in care ati discutat aceste aspecte.

Numele meu este Andrei Rotaru si sunt Marketing Manager la Academia Credis, iar daca imi permiteti si considerati ca ceea ce va spun va poate ajuta v-as prezenta si un punct de vedere din partea cealalta a baricadei.

Interesul meu nu este sa atac competitorii Academiei Credis ci sa va ofer o viziune corecta si reala asupra acestei piete intrucat in acest mod atat voi ca viitori cursanti cat si noi ca pioni din aceasta piata vom avea de castigat.

Dupa cum ati vazut si voi parerile sunt impartite si va pot garanta ca o parte din aceste informatii sunt adevarate insa altele sunt mai putin adevarate sau expuse din perspective diferite.

Academia UPB a fost prima academie Cisco, cu denumirea de CATC (Cisco Academy Training Center, denumire care in viitorul apropiat va disparea in urma unei reorganizari Cisco). Celelalte academii care au aparut ulterior purtau denumirea de academii regionale si primeau sprijinul celor de la UPB in special pe partea de training. Cei de la Cisco au regandit modelul si dupa cum spuneam in viitor acest program va avea o alta organigrama. Toate aceste informatii insa tin de "bucataria interna" care duc la buna functionare a programului celor de la Cisco, asa ca afirmatia: "o academie este mai buna ca da acreditari altei academii" o data ca nu este adevarata din punctul de vedere al functionarii programului si in al doilea rand, nu are nicio legatura cu nivelul calitativ al serviciilor oferite.

Consider ca daca sunteti nehotarti ce academie sa alegeti pentru cursuri trebuie sa luati in calcul numarul de echipamente din dotarea academiei. De ce? Pai sa nu stati 2-3 oameni la un echipament. In momentul de fata marea majoritate a academiilor isi inlocuiesc perioadic echipamentele insa in ceea ce priveste modulele de CCNA 1-4 nu cred ca se poate afirma ca exista academii care sa nu aiba echipamente performante care sa nu le permita sa-si tina cursurile. Performata echipamentelor este un criteriu si el relevant in ideea in care vreti sa lucrati in domeniu si nu doriti sa lucrati pe echipamente invechite care nu se mai folosesc. Din acest motiv va recomand sa vorbiti cu persoane care lucreaza in domeniu si sa va spuna ce echipamente folosesc companiile. Ulterior puteti vedea ce echipamente are academia unde doriti sa urmati cursul. Informatii despre echipamente teoretic trebuie sa gasiti pe site-urile academiilor unde doriti sa urmati cursuri.

In ceea ce priveste modalitatea de predare, aici exista poate o diferenta. Unele academii merg mai mult pe parte teoretica, la Credis de exemplu se merge mai mult pe practica. Acest lucru inseamna ca in momentul laboratorului cursantii trebuie sa vina cu materia citita, insa lucrurile neclare se clarifica la laborator. Mai mult, dupa cum ati spus si voi, fiecare instructor are stilul lui si calitatile pedagogice ii recomanda mai mult sau mai putin, insa personal cred ca alegerea trebuie facuta in functie de cum abordati ideea de a invata. Vreti sa invatati pe sistemul clasic de prdare ca la scoala sau invatati singuri si clarificati nelamuririle la laborator?

Idea este ca orice am face o sa existe mereu oameni nemultumiti si sunt convins ca pe buna dreptate. Nu toti avem aceleasi perceptii si nici aceleasi asteptari. Eu ma bucur ca primesc feedback din partea voastra, fie ca e negativ fie ca e pozitiv, pentru ca stiu ce avem de corectat.

In ceea ce priveste deciziia voastra, eu nu vreau sa va zic sa veniti la Credis pentru ca oricat de bine as argumenta o sa fiu considerat subiectiv. Vreau sa va invit in schimb la sediul nostru, sa vedeti cum arata, ce echipamente avem, cum arata laboratoarele si de ce nu sa discutati cu instructorii care sa va recomande ce este de facut ca sa incepti o carierea in domeniu. Daca ajungeti sa urmati cursuri la noi, va garantez ca Academia Credis isi doreste sa fiti multumiti si satisfacuti de serviciile oferite si nicidecum sa va simtiti frustrati cu alegerea facuta. Sunt convins ca pana acum au existat asemenea cazuri, asa ca as vrea sa imi cer scuze personal in numele colegilor mei care din diverse motive nu au reusit sa se ridice la nivelul asteptarilor voastre. Cu totii gresim, important este sa nu facem acceasi greseala de doua ori!

Daca va mai pot ajuta cu diferite informatii puteti scrie aici si voi incerca sa raspund cat pot de repede (sper ca mai devreme de 6 luni :-)), insa pana atunci eu va doresc succes si sper sa faceti cele mai bune alegeri cand vine vorma de academii Cisco.

18. Back To Top | #18
    Registered User
    Quote Originally Posted by AcademiaCredis View Post
    Salutare tuturor,

Discutia voastra mi-a atras atentia si imi pare rau ca nu am putut dialoga cu voi in momentul in care ati discutat aceste aspecte.

Numele meu este Andrei Rotaru si sunt Marketing Manager la Academia Credis, iar daca imi permiteti si considerati ca ceea ce va spun va poate ajuta v-as prezenta si un punct de vedere din partea cealalta a baricadei.

Interesul meu nu este sa atac competitorii Academiei Credis ci sa va ofer o viziune corecta si reala asupra acestei piete intrucat in acest mod atat voi ca viitori cursanti cat si noi ca pioni din aceasta piata vom avea de castigat.

Dupa cum ati vazut si voi parerile sunt impartite si va pot garanta ca o parte din aceste informatii sunt adevarate insa altele sunt mai putin adevarate sau expuse din perspective diferite.

Academia UPB a fost prima academie Cisco, cu denumirea de CATC (Cisco Academy Training Center, denumire care in viitorul apropiat va disparea in urma unei reorganizari Cisco). Celelalte academii care au aparut ulterior purtau denumirea de academii regionale si primeau sprijinul celor de la UPB in special pe partea de training. Cei de la Cisco au regandit modelul si dupa cum spuneam in viitor acest program va avea o alta organigrama. Toate aceste informatii insa tin de "bucataria interna" care duc la buna functionare a programului celor de la Cisco, asa ca afirmatia: "o academie este mai buna ca da acreditari altei academii" o data ca nu este adevarata din punctul de vedere al functionarii programului si in al doilea rand, nu are nicio legatura cu nivelul calitativ al serviciilor oferite.

Consider ca daca sunteti nehotarti ce academie sa alegeti pentru cursuri trebuie sa luati in calcul numarul de echipamente din dotarea academiei. De ce? Pai sa nu stati 2-3 oameni la un echipament. In momentul de fata marea majoritate a academiilor isi inlocuiesc perioadic echipamentele insa in ceea ce priveste modulele de CCNA 1-4 nu cred ca se poate afirma ca exista academii care sa nu aiba echipamente performante care sa nu le permita sa-si tina cursurile. Performata echipamentelor este un criteriu si el relevant in ideea in care vreti sa lucrati in domeniu si nu doriti sa lucrati pe echipamente invechite care nu se mai folosesc. Din acest motiv va recomand sa vorbiti cu persoane care lucreaza in domeniu si sa va spuna ce echipamente folosesc companiile. Ulterior puteti vedea ce echipamente are academia unde doriti sa urmati cursul. Informatii despre echipamente teoretic trebuie sa gasiti pe site-urile academiilor unde doriti sa urmati cursuri.

In ceea ce priveste modalitatea de predare, aici exista poate o diferenta. Unele academii merg mai mult pe parte teoretica, la Credis de exemplu se merge mai mult pe practica. Acest lucru inseamna ca in momentul laboratorului cursantii trebuie sa vina cu materia citita, insa lucrurile neclare se clarifica la laborator. Mai mult, dupa cum ati spus si voi, fiecare instructor are stilul lui si calitatile pedagogice ii recomanda mai mult sau mai putin, insa personal cred ca alegerea trebuie facuta in functie de cum abordati ideea de a invata. Vreti sa invatati pe sistemul clasic de prdare ca la scoala sau invatati singuri si clarificati nelamuririle la laborator?

Idea este ca orice am face o sa existe mereu oameni nemultumiti si sunt convins ca pe buna dreptate. Nu toti avem aceleasi perceptii si nici aceleasi asteptari. Eu ma bucur ca primesc feedback din partea voastra, fie ca e negativ fie ca e pozitiv, pentru ca stiu ce avem de corectat.

In ceea ce priveste deciziia voastra, eu nu vreau sa va zic sa veniti la Credis pentru ca oricat de bine as argumenta o sa fiu considerat subiectiv. Vreau sa va invit in schimb la sediul nostru, sa vedeti cum arata, ce echipamente avem, cum arata laboratoarele si de ce nu sa discutati cu instructorii care sa va recomande ce este de facut ca sa incepti o carierea in domeniu. Daca ajungeti sa urmati cursuri la noi, va garantez ca Academia Credis isi doreste sa fiti multumiti si satisfacuti de serviciile oferite si nicidecum sa va simtiti frustrati cu alegerea facuta. Sunt convins ca pana acum au existat asemenea cazuri, asa ca as vrea sa imi cer scuze personal in numele colegilor mei care din diverse motive nu au reusit sa se ridice la nivelul asteptarilor voastre. Cu totii gresim, important este sa nu facem acceasi greseala de doua ori!

Daca va mai pot ajuta cu diferite informatii puteti scrie aici si voi incerca sa raspund cat pot de repede (sper ca mai devreme de 6 luni :-)), insa pana atunci eu va doresc succes si sper sa faceti cele mai bune alegeri cand vine vorma de academii Cisco.
    Heh, ce marketing agresiv i-a apucat pe cei de la Credis...
    Sa inteleg ca s-a convins toata lumea ca la voi se doarme in clasa in timp ce instructorii vostri recomanda sa se citeasca din curicula (cand ar trebui ei sa vorbeasca si sa tina laboratoare) si acum nu mai aveti clienti?

Recomandarea mea pentru cine vrea o recomandare este: orice academia alta decat Credis. In principiu oricare alta...
    Foloseste voucher-ul PN77HUYN ​in comenzile tale la PC Garage si primesti o reducere de 1%.

19. Back To Top | #19
    Quote Originally Posted by AcademiaCredis View Post
    Salutare tuturor,

Asta este vrajeala ieftina. Ca si Marketing este bun.
    Mergeti la Credis si vedeti cum o sa aruncati banii pe geam. Nu va invata nimeni nimic. Invatati documentatia singuri si acolo 2h cineva plictisit incearca sa faca niste laboratoarea plictisite.
    Referitor la echipamente, este tot vrajeala. NU CONTEAZA CE ECHIPAMENT SE FOLOSESTE. Atata timp normal cat nu este de 100 ani.
    Ca este un Router de 100 euro de pe ebay sau unul de 10.000 euro este tot aia.
    De ce ? Aceste routere au un sistem de operare, care este acelasi atat pe routerul de 100 euro cat si pe ala de 10 mii.
    Este ca si cand ai invata Programare pe Celeron de 200 euro sau pe Pentium QuadCore cu 8GB RAM de 1000 EURO. Este tot aia din punct de vedere al programarii, doar ca buteaza mai repede.

Da, intrebati pe cineva care lucreaza in domeniu la un ISP sau la o corporatie, daca am eu dreptate sau baiatu cu vrajeala de la Credis.

---------- Post added at 09:06 ---------- Previous post was at 09:03 ----------

Referitor la celelate academii Cisco sa continuam discutia:
    - Infoacademy, cei de la Ilioara acum mutati la Timpuri noi, s-au reorganizat. Patroana a renuntat la academie, este un alt proprietar. Toti instructorii CISCO (fara exceptie) au plecat ca nu s-au mai inteles (probabil la bani, la ce altceva). Aici ma refer la Mariu Moise (f. bun), Romeo Lungu (f. bun), Faruk etc.
    Doar Ionut Morar (f. bun) care nu preda Cisco a ramas. Deci mare atentie mare !!! Sa nu vina vreun student fara experienta de vreun fel sa va predea, sau sa nu se desfiinteze academia brusc asa.

---------- Post added at 09:07 ---------- Previous post was at 09:06 ----------

deci eu daca as face cursuri acum as evita Credis (cursuri proaste) si Infoacademy (reorganizare, nu mai au instructori, nu se stie cine mai preda, daca mai preda).
    In rest, numai bine !

20. Back To Top | #20
    Registered User
    Eu va recomand Telecom Academy

Printre plusuri:
    - echipamente si calculatoare pentru toata lumea
    - instructori bine pregatiti
    - preturi faine (400lei pt studenti, 450 lei pentru restul)
    - castigatorii Cisco Net Riders din 2011 si 2012 au studiat aici

1.  
Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks