brat RDS/RCS lanseaza internet mobil Digi Net Mobil - Page 3
Page 3 of 14 FirstFirst 12345613 ... LastLast
Results 41 to 60 of 266

Thread: RDS/RCS lanseaza internet mobil Digi Net Mobil

Registered User
    Reclama poate fi si online, nu numai la tv! lucrezi pe la ei?
    This is the year of the hungry man Whose place is in the past Hand in hand with ignorance And legitimate excuses
    The rich declare themselves poor And most of us are not sure If we have too much But we'll take our chances
    Because god's stopped keeping score I guess somewhere along the way He must have let us alt out to play Turned his back and all god's children Crept out the back door

Registered User PigBrother's Avatar
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    God, un roman adevarat. Daca nu-i injur, atunci sigur lucrez la ei.

Da link la bannerul ala al lor mincinos, sa vada si ochiul nostru.
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

Registered User
    "in acest moment"....."in toata tara"
    Last edited by lucian777; 12-12-2009 at 20:17.
    This is the year of the hungry man Whose place is in the past Hand in hand with ignorance And legitimate excuses
    The rich declare themselves poor And most of us are not sure If we have too much But we'll take our chances
    Because god's stopped keeping score I guess somewhere along the way He must have let us alt out to play Turned his back and all god's children Crept out the back door

Registered User
    kjaskar
    Total Posts: 489
    Posts Per Day: 0.32

Quote Originally Posted by kjaskar View Post
    potel

Si totusi care e problema ta, ca eu nu inteleg? de ce esti foc si para ca inca nu este serviciul disponibil???
    Eu n-am probleme ca deja e ultima luna de abonament la ei. Ei insa au, ca le place sa minta. Paradoxal sunt unii care inghit minciuni nemestecate si chiar le place...
    Cred ca .:indie:. si lucian777 au raspuns deja la a doua ta intrebare. Multumesc si subscriu opiniilor celor doi.

Registered User VaMpYrIx's Avatar
    Quote Originally Posted by lucian777 View Post
    "in acest moment"....."in toata tara"
    urmareste campania noastra ,, digi net mobil acopera romania '' si afla si cand ajungem in orasul tau.

cand o sa invatati sa cititi.... pe rdslink.ro sunt puse orasele in care e deja disponibil, cu parere de rau, bucuresti nu e pe lista, na , ca sa muriti de ciuda
    If you GTFO, vampires won't catch you.

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Scrie clar 'iti punem la dispozitie cu viteze de 384 kpbs internet mobil in toata tara' nu vad de ce incerci sa ne prostesti cu daca si parca.
    I-a mancat in fund sa scrie negru pe alb treaba aia, din partea mea n-au decat sa isi suporte injuraturile cuvenite pentru publicitate mincinoasa, 'toata tara' inseamna toata tara si nu ce au ei in harta aia.
    In astfel de conditii nu vad de ce ai avea ciuda pe un serviciu de 15 lei.

Si apropo, sa isi angajeze niste oameni mai buni pentru facut slogane si reclame, din ce scrie in fituica aia se intelege ca in toata tara ai 384 kbps iar unele judete (Timisoara, Brasov, Oradea, etc au 7.2 mbps)
    Apoi vin si spun ca urmareste bla bla ca sa aflii cand ajung cu internetul mobil in orasul tau.
    Pai ori e in toata tara (cu viteze mai mici), ori nu?

ORANGE:
    Incarca cu 5E si primesti 5E bonus

daca citesti mai bine si restu o sa vezi ca aia 5 euro bonus sunt valabili 7 zile şi pot fi utilizati doar pentru apeluri şi mesaje scrise în reţea şi se consumă după minutele şi mesajele din opţiuni, deci fix ,, frectie la picior de lemn''

daca esti bouvagon o sa afli iar ca daca cartela nu are credit si incarci cu 5 euro, de fapt nu primesti aia 5e bonus ca nu ai avut cum sa trimit mesaj cu ,, vreau bonus '' samd, la 321, sau numaru ala.

ideea care nu o inteleg eu e urmatoare: la fel fac si ceilalti operatori, chiar mai rau, nu te inteleg, la ce firma ziceai ca ai abonementu telefonic ? sau ce nu iti convine mai exact, o reclama trebuie sa fie atragatoare intr-un fel. rds-u face doar promovarea serviciilor, ne-am invatat cu chestia asta, inafara de tine, te legi de o fraza din reclama, da tata, dar cand cei de la orange ziceau INTERNET NELIMITAT PE TELEFON, stim cu totii ce insemna asta..... nu te minte nimeni, o infloresc un pic dar tot iti zic adevaru, orasele in care e disponibil si etc....

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Ti-ai ales exemplul prost, e o diferenta intre faptul ca incarci cu 5 e si chiar primesti 5e bonus, chit ca sunt valabili 7 zile si 'internet in toata tara', care defapt sunt cateva orase oricum ai lua-o.

Acum chiar nu inteleg de ce le aperi magariile, te platesc cumva?

Made in RO! DanTM's Avatar
    Quote Originally Posted by .:indie:. View Post
    Eu am din cutia de pe scara pana in splitter (pentru ca am si internet de la UPC) un cablu...
    Altii se pare ca sunt platiti de UPC si vin pe topicurile RDS din frustararea ca oferta RDS are raport mai bun calitate/pret!
    signature

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Sigur, cum sa nu
    Internet mobil am de la orange si vodafone (probabil ti-a sarit partea aia) si nu mi se pare deloc ca oferta rds de internet mobil are un raport calitate/pret mai bun din moment ce aria de acoperire e cat e si din moment ce disponobilitatea serviciului e cat e.
    Daca ar oferi aceasi arie de acoperire si aceleasi viteze la pretul pe care il au, atunci sigur sunt o oferta mai buna.
    Dar din moment ce atatea persoane nu pot beneficia de internetul lor mobil, fie pentru ca acoperirea e mica fie pentru ca efectiv nu pot cumpara echipamentul necesar nu inteleg cum poti sustine sus si tare ceea ce sustii.
    De bine de rau folosesc internetul mobil de la operatorii susnumiti de vreo 2 ani si le cam stiu plusurile si minusurile, pe cand tu folosesti serviciul de la rds de nici 3 saptamani. Nu e cam devreme totusi sa spui ca e cel mai bun?

Made in RO! DanTM's Avatar
    Eu platesc 39 lei/luna pentru 4 servicii care merg ireprosabil:
    1.Internet Fiberlink2 50Mbps
    2.Telefonie fixa+Telefonie mobila(gratis 2000/min in retea si 300/min RTC)
    3.Internet mobil DIGI Net Mobil(trafic nelimitat, dupa 3GB trafic scade viteza la 128kbps)
    Cand tu, cumulat, UPC+Vodafone+Orange(vezi ca ti-a scapat Cosmote, dar nu e tarziu!) vei plati sub 39 lei/luna vei putea spune ca nu este RDS cel cu raportul cel mai bun calitate pret!
    signature

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Nu ma intereseaza neaparat sa platesc ieftin, ma intereseaza calitatea serviciului si sa ma pot baza pe el, ceea ce evident nu se poate intampla momentan cu digimobil din cauza mai multor factori care nu tin de mine.
    Si pana nu rezolva asta ar fi frumos sa nu mai vina cu gogosi gen 'toata tara'
    Eu cred ca voi chiar nu ati avut nevoie de internet mobil in adevaratul sens al cuvantului prin tara, ci il folositi in 2-3 locatii, gen cand iesiti prin oras sau intr-o zona cu multa lume gen litoral/munte, este?
    Nu, nu sunt ironic, dar nu inteleg de ce unii incearca sa convinga pe altii cu cel mai putin performant internet mobil de pe piata ca e cel mai bun, cand deocamdata singurul lui avantaj e pretul mic (asta daca cei de la romtelecom nu au ceva mai avantajos, am vazut ca si ei au internet mobil)

dude KillerOPS's Avatar
    4 servicii care sunt 3 care de fapt sunt doua: internet si telefonie

n-are de-a face cu ce discutatzi voi aici, dar ii tare
    "daca pui 3 huburi de 10 mb unu dupa altu cele 2 capete o sa comunice cu viteza luminii. In cauciuc."
    "Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience"

Banned
    este inadmisibil ca dupa 3 ani in bucuresti sa ofere doar 384 kbs

sau de fapt momentan nu ofera nimic ca am fost la casierie si m-au trimis la plimbare...

Registered User
    Stie cineva, la Iasi, Craiova si unde mai e serviciul 'disponibil', exista modemuri la centrele RCS? Poate confirma cineva? Si daca da, a incercat vreodata vreun client din cele 5 (sau 7) orase sa se conecteze in Bucuresti? Se conecteaza macar la cei 384 kbps?

Registered User

Thumbs up

Quote Originally Posted by .:indie:.
    Scrie clar 'iti punem la dispozitie cu viteze de 384 kpbs internet mobil in toata tara' nu vad de ce incerci sa ne prostesti cu daca si parca.
    I-a mancat in fund sa scrie negru pe alb treaba aia, din partea mea n-au decat sa isi suporte injuraturile cuvenite pentru publicitate mincinoasa, 'toata tara' inseamna toata tara si nu ce au ei in harta aia.
    Quote Originally Posted by marcelinosar View Post

sau de fapt momentan nu ofera nimic ca am fost la casierie si m-au trimis la plimbare...
    Faptul ca tu nu te poti abona, nu inseamna ca nu ofera nimic. Poate cineva isi face abonament in Bihor si viziteaza Bucurestiul. Daca ii va merge cu 384 kbps in Bucuresti, inseamna ca reclama este corecta.

Registered User
    Quote Originally Posted by pivo View Post
    Faptul ca tu nu te poti abona, nu inseamna ca nu ofera nimic. Poate cineva isi face abonament in Bihor si viziteaza Bucurestiul. Daca ii va merge cu 384 kbps in Bucuresti, inseamna ca reclama este corecta.
    In oferta spune ca poti sa te duci la punctele lor din Buc. asa ca hai sa terminam odata treaba asta cu e disponibil in buc sau nu. Daca e disponibil inseamna ca pot sa-ti faci abonament, "toata tara" nu e doar Bihor si Timsoara..., intelegeam daca nu aveau in Buc. la 10 centre rds si aveau in al 11-lea, dar ei nici macar nu stiu ce? cum? cand! , iar oferta de ti-o da printata la sediu nu corespunde cu cea de pe site, nu de alta dar o am in mana! Asa ca hai sa facem pauza vreo luna...poate cine stie. Apropo baiatu de la Sediu Rds mi-a comunicat ca oferta se modifica la cateva zile asa ca..Spor la Surfing in baltile din Buc..nu pe Net la RDS (MOBIL PRIN MODEM USB..STICK) ca sa nu fie confuzii cu cabluri sau cu fiber.
    Last edited by lucian777; 12-12-2009 at 20:17.

Registered User Blackhawk's Avatar
    Pai e disponibil, poti sa te duci la centrele RDS, dar nu au modemuri Si asta e tare
    Ca fapt divers poti sa-ti activezi internetul pe mobil, cu taxare per MB, 0.1euro/MB pt DigiMobil 0, 0.05/MB pt Digimobil de 2euro

La sfarsitul lui octombrie o sa vina modemurile, deci mai aveti cateva saptamani sa va plangeti ))
    RCS&RDS 5Play user

Registered User
    Marea problemă ar erdeeș e că nu știu să comunice. Trebuiau să facă o hartă clară din care să reiasă unde e serviciul disponibil și cu ce viteze. Trebuiau să anunțe pe net de când sunt disponibile modumuri și unde. S-au cam grăbit ca și cu digi tel mobil.

În plus, siteurile sunt praf. Au unit RCS cu RDS și se numește RCS & RDS și oferă servicii integrate. Au schimbat denumirea serviciilor pentru a fi mai sugestive. Totul ar trebui să fie mai clar. În loc de asta:

-ai digitv cablu pe : RCS &amp RDS (logic, nu? rcs -> digitv cablu, o denumire f sugestiva pt site)

-digitv satelit pe : www.digitv.ro (asta e ok)

-net și VPN pt firme pe: RDS

-diginet pe: RDS . Link (iar aiurea)

-digitel (mobil și fix) pe : RDS.Tel - Serviciul de telefonie oferit de RCS&RDS (iar aiurea, dar macar nu au un site separat pt telefonia mobilă și unul pt cea fixă)

-diginet mobil pe: RDS.Tel - Serviciul de telefonie oferit de RCS&RDS (ce-o avea netul în comun cu telefonul, în afară de rețeaua 3G)

După toată brambureala asta, nici măcar nu găsești informații actualizate pe siteurile mai sus menționate. Nici măcar viteza reală la net nu este menționată (care este 100 mbps și 50 mbps în loc de 50 mbps și 30 mbps).

Ce dracu era așa de complicat să facă un singur site bine structurat pe care să ofere informații actuale?

le:

Măcar au schimbat softul phpBB din 2000 sau 2001 de pe www.linux.ro cu unul din 2007.

Quote Originally Posted by marcelinosar View Post

in lesa

nu te inteleg, zici ca celelalte servicii sunt mai bune si etc, asa e, ca acoperire nu zice nimeni nimic, dar ca bani, ufffff, dar tu tot te duci la concurenta sa vezi daca poti sa iei.....
    PS e firma privata, nu e firma mamei tale, si o sa ai serviciul disponibil cand o sa vrea ei. )

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 3 of 14 FirstFirst 12345613 ... LastLast