brat problema conexiune remote
Results 1 to 5 of 5

Thread: problema conexiune remote

Registered User

problema conexiune remote

Salut. Am si eu urmatoare problema. Vreau sa intru remote pe calculatorul de acasa cu windows 7 de pe calculatorul de la birou cu win xp. Problema e ca trebuie neaparat sa mearga cu remote desktop connection din windows pt ca nu am voie sa instalez la birou diverse programe(lucrez la o banca). Eu acasa am net wireless printr-un router d-link dir600. Am incercat sa fac proba de acasa de pe laptop pe desktop ambele cu win7 si nu a mers. Imi zicea ca nu poate gasi calculatorul respectiv. Ip-ul desktopului l-am luat de pe whatismyip. daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator

Registered User
    Telekom - 300 - Thread
    Nu ai voie sa faci asa ceva la banca,oricum toate chestiunile de genu asta sunt blocate,deci nu o sa poti face asa ceva.O sa fii concediat daca te "prinde' sau sanctionat.
    Viitorul sună rău!!sinuciderea României, codex alimentarius

Registered User
    lasa asta in seama mea. doar ca nu stiu ce setari sa fac sa pot intra remote pe desktopul de acasa de pe orice alt calculator sa zicem ... chiar si de pe laptopul meu. problema e ca ies pe internet printr-un router wireless si asta ma incurca rau

Registered User ithanium2's Avatar
    Nu o sa fie concediat...o sa fie imposibil sa se conecteze
    Am o prietena care lucreaza la otp bank. Totul...aproape totul e blocat. Nici macar google nu poate accesa.
    Practic inafara de intranet-ul bancii, moneybookers si ceva site al ministerului de interne pe care verifica carti de identitate nu poate accesa nimic.

Cat despre problema ta de acasa. Degeaba ai incercat pe whatsmyip. Pentru ca atat de pe laptop cat si de pe pc ai acelasi ip pe internet. Trebuie sa pui ip-ul de lan.

Registered User
    pai si care e ala? ip-ul routerului ? eu la banca am acces la absolut orice site pt ca ne-am facut noi un proxy pe server. si sunt colegi carora le merge conexiunea remote de la birou acasa...dar ei au tot win xp si au zis ca nu au facut nimic. doar au bagat ip-ul.

1.  
    Telekom - 728 Last Post