Results 1 to 3 of 3

Thread: Migrare date

1. Back To Top | #1

Migrare date

Am achizitionat doua domenii maxhome.ro si maxview.ro ambele domenii sunt gazduite pe acelasi cont tocmai pentru a facilita migrarea copierea datelor de pe un site pe un altul... dupa cum reiese din denumire unul este site de imobiliare si altul este de anunturi generale. Le am descris pentru a arata ca au o structura distincta... Ma poate ajuta cineva cu un inceput de script pentru a-mi crea o imagine cum pot face asta. Multumesc anticipat

2. Back To Top | #2
    Registered User sebid2k3's Avatar
    Ce înseamnă migrare date în acest caz? De unde, până unde? Ce tehnologii in spate ( baza de date)? Vrei sa "contopești" informațiile din ambele siteuri? Sa le faci backup? Tu nu ai cumpărat cumva doar domeniile?
    Metode de contact: PM / Telefon / Mail.
    Doar cele din postarile mele, NU folosesc alte metode.

3. Back To Top | #3
    Te pot ajuta cu suport sau realizarea siteurilor. Vezi subiectul (linkul) din semnatura mea.

Pot aparea multe piedici in crearea unui site si sunt lucruri pe care un incepator nu le cunoaste, iti dai seama ca nimeni nu o sa-ti ofere suport pentru orice eroare intampini sau orice nelamurire 24/24 in acest topic.

@sebid2k3 - el are gazduire web. da un whois sau ping sa vezi ca are nameserverele puse si pointeaza - sau intra pe siteurile care le-a pus.

La fel ca si @sebid2k3 nu inteleg intrebarea ta, in contextul a ceea ce ai scris, ce inseamna sa migrezi datele?

1.  

Bookmarks

Bookmarks