Page 2 of 35 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 693

Thread: Valve CyberCafe

1. Back To Top | #21
    pe situl lor. Iti dau o cotare, 10 pe luna pt 1 calc.300$ pentru 3 luni.

2. Back To Top | #22
    Administrator Silviu's Avatar
    Pretul nostru este special si se aplica doar pe teritoriul Romaniei.

3. Back To Top | #23
    Azi au fost adugate in programul Valve Cybercafe inca 2 jocuri: Sin 1 si Sin1 Multiplayer. Urmeaza Half Life 2: Episode 1, care va fi lansat pana la sfarsitul lunii Mai.
    Last edited by Silviu; 06-04-2006 at 10:33.

4. Back To Top | #24
    Registered User Bomba's Avatar
    Silviu am completat formularul de pe site la CyberCafe, dar acum ce fac ??? Astep ca sa imi trimita acasa formularele???
    Am primit la completare o confirmare :

Thank you for submitting your cafe information. We appreciate your interest in our Cyber Cafe Program. If you wish to proceed with this order, please contact the Representative below for your area.

Email: silviu@computergames.ro

Care este urmatorul pas pe care trebuie sa il fac?
    Last edited by Silviu; 06-04-2006 at 16:00.
    TOTUL VA FI BINE

5. Back To Top | #25
    Asta am zis eu , sa completezi formularul pe site ?
    Da mail la sales@computergames.ro cu datele firmei.

6. Back To Top | #26
    Registered User Bomba's Avatar
    Scuze dar la ora aia, nu am vazut ultima fraza, dar se pare ca nu sunt singurul nedumerit..mai sunt si altii care... fac ca mine
    TOTUL VA FI BINE

7. Back To Top | #27
    Azi a fost adaugat in program Earth 2160, dela Zuxxez Entertainment

8. Back To Top | #28

salut

Doresc sa achizitionez un pachet de 10 licente Valve CyberCafe
    Concord 94 Prodimpex SRL Bucuresti
    Irimia Dragos tel 0788.744.904, 0726.290.624

9. Back To Top | #29
    Treaba cu pretul special pentru Romania e tare, dar tinand cont ca sunt atatea firme concurente fiecare trebuie sa isi dezvolte marketingul pentru fiecare zona in parte, dupa cum stiti pana si cei de la TNT Games au incheiat un contract cu cei de la NCSoft, unde a fost si domnul Silviu Stroie prezent, vor face alcelasi lucru ca si valve, updateaza preturile pentru Romania la nivelul nostru ... dar totusi chestia cu downloadul direct de pe internet e cam aiurea ... deoarece multe dintre salile de JOCURI pe computer nu au net (daia sunt sali de jocuri) , exemplu sala mea eu sunt situat la tara in Facaeni judetul Ialomita pe langa Fetesti si nu am nici o speranta de net mai bun decat dial-up cu care as putea sa downloadez tot internetu intr-o clipa si o apasare de buton ... , macar sa se faca un program cu livrari prin posta sau curier sau mai stiu eu ce ... ca daca ar trebui sa le iau eu ... as plati contractul acum, as primi codul ca sa il pot downloada, dupa care as putea sa il joc cam peste 2 luni si ma trezesc ca am platit o droaie de bani pe degeaba doar ca sa iau half 2 ... sa nu mai pun si restul jocurilor, asta ar dura vreo un an de zile
    Last edited by Fluidy4Real; 04-05-2006 at 22:43.

10. Back To Top | #30
    Nick anterior: party_man
    Quote Originally Posted by Fluidy4Real
    Treaba cu pretul special pentru Romania e tare, dar tinand cont ca sunt atatea firme concurente fiecare trebuie sa isi dezvolte marketingul pentru fiecare zona in parte, dupa cum stiti pana si cei de la TNT Games au incheiat un contract cu cei de la NCSoft, unde a fost si domnul Silviu Stroie prezent, vor face alcelasi lucru ca si valve, updateaza preturile pentru Romania la nivelul nostru ... dar totusi chestia cu downloadul direct de pe internet e cam aiurea ... deoarece multi dintre salile de JOCURI pe computer nu au net, exemplu sala mea eu sunt situat la tara in Facaeni judetul Ialomita pe langa Fetesti si nu am nici o speranta de net mai bun decat dial-up cu care as putea sa downloadez tot internetu intr-o clipa si o apasare de buton ... , macar sa se faca un program cu livrari prin posta sau curier sau mai stiu eu ce ... ca daca ar trebui sa le iau eu ... as plati contractul acum, as primi codul ca sa il pot downloada, dupa care as putea sa il joc cam peste 2 luni si ma trezesc ca am platit o droaie de bani pe degeaba doar ca sa iau half 2 ... sa nu mai pun si restul jocurilor, asta ar dura vreo un an de zile
    si eu am aceeasi problema si nu am primit un raspuns de aici...

11. Back To Top | #31
    Tin sa mentionez ca prin chestia asta cei de la valve ar putea pierde, deoarece eu pur si simplu vreau sa fiu legal si nu pot, asea ceva nu am auzit niciunde in lume, sa vrei sa dai bani unei firme si sa iti spuna nu dom'le pentru ca nu am cum sa iti dau produsul meu, e chiar cea mai stupida idee posibila. Ar trebui sa infiintez o campanie in genul la "nu dati banii pe prostii ajuta-ti salile de la tara, pentru copii" ...

Sau macar gasiti o alta alternativa si daca nici aici pe forum la computergames nu gasim raspuns atunci unde ?? daca nu voi atunci cine ???

P.S. degeaba adaugati o droaie de joace daca eu nu primesc nici macar pe cele din reclama ... care sa facut la infiintarea programului.
    If you want to play game's on your computer, play original games.
    Sustin producatorii pentru ca asea trebuie facut si pun punct aici .

12. Back To Top | #32
    Nick anterior: party_man
    numai in romania se poate asa ceva...

13. Back To Top | #33
    Registered User
    Tot Steam-ul are 17Gb in acest moment! Il poti ruga pe Silviu sa-ti trimita fisierele *.gcf pe DVD-uri! Apoi updatezi doar cateva fisiere!
    ForteGames este cel mai tare icafe din Cta ... "din Ro" ... "din SE Europei"!
    Gazda pentru ESWC 4-5 iunie 2005, WCG 2-4 septembrie 2005, ECG 18-19 februarie 2006, WGT 9-10 septembrie 2006, ECG 24-25 februarie 2007, WCG 2-3 iunie 2007 si KODE5 8-9 decembrie 2007
    Constanta, B-dul Tomis 235, et.1, Complex Dacia, Tel:0241-551251
    13 septembrie 2010 - 1998 = 12 ANI de FORTE!

14. Back To Top | #34
    Am facut asta si mia zis ca nu poate sa mi le trimita deoparece nu are timp de asea ceva ...

15. Back To Top | #35
    Acest produs se livreaza exclusiv prin internet. Faptul ca eu pot fi baiat dragut si sa te ajut cu acele fisiere e altceva, nici macar Valve nu trimite nimanui jocurile pe DVD... Dar de aici pana la a ma pune sa ma duc sa cumpar niste dvd-uri pt tine, sa le scriu, sa ma duc la posta, sa ti le trimit, e cale lunga. Bunavointa e foarte foarte prost inteleasa de tine.

16. Back To Top | #36
    Registered User
    Quote Originally Posted by Fluidy4Real
    Am facut asta si mia zis ca nu poate sa mi le trimita deoarece nu are timp de asea ceva ...
    Dupa ce semnezi contractul cu Silviu si platesti prima factura ... iti trimit eu fisierele pe DVD prin Cargus! Este bine asa?

Daca treci prin Cta in vara asta ... pot sa te invat mai multe despre Steam!
    Gazda pentru ESWC 4-5 iunie 2005, WCG 2-4 septembrie 2005, ECG 18-19 februarie 2006, WGT 9-10 septembrie 2006, ECG 24-25 februarie 2007, WCG 2-3 iunie 2007 si KODE5 8-9 decembrie 2007

17. Back To Top | #37
    Registered User
    Pentru icafe-uri este F.F.BUN:

https://cafe.steampowered.com/index.php?area=cafe/setup

sau versiunea mai veche care permite si "This is why you can have, say, 25 PCs in a café but only 10 license keys, and your customers can still play on any machine."

http://support.steampowered.com/cgi-...p_sp=undefined

Daca nu vreti sa aveti toate jocurile din Steam puteti folosi :

http://support.steampowered.com/cgi-...i=&p_topview=1
    Last edited by Forte; 06-05-2006 at 23:59.

18. Back To Top | #38
    NU am spus nimic despre bunavointa ... iar chestia cu nici valve nu trimite jocurile pe dvd ... pai voi sunte-ti direct distribuitori valve, e vreo diferenta ??? adica ei creaza jocul, voi il vinde-ti, pe ei ii intereseaza doar veniturile, nu cum reusiti voi sa le vinde-ti, tinand cont ca e singura firma care a luat aceasta forma de as vinde jocurile pentru sali, ar trebui sa se gandeasca la tot ce tine de asta, pentru ca daca imi luam cs la cutie era mult mai usor si fara bataie de cap, acum nu spun ca domnul Silviu e de vina, e de vina cei care nu iau in calcul toate posibilitatile de a ajunge clientii lor in posesia jocurilor pe care le ofera.

Incat domnul Silviu este un om de treaba si raspunde la intrebari fara nici un fel de retineri (ma refer la telefon, pe forum deabea am intrat si nu am pus prea multe intrebari) il rog sa nu se supere pe mine sau sa ma ia in considerare de om cu intentii de scandal sau altceva, dar eu ii critic pe cei din spatele dumneavoastra, pe cei care au creat acest program.

"Forte" iti multumesc mult dar sa vad zilele astea poate rezolv cumva, am o promisiune si o sa il ajut si pe Party Men, iar la vara fii sigur ca vin pe acolo, acolo m-am nascut si mai stam de vorba, poate o sa fii surprins ca am doar 18 ani.

19. Back To Top | #39
    Registered User
    Astep si eu un PM de la Silviu pentru o oferta de 10 licente.
    Welcome to the Future!!!

20. Back To Top | #40
    nu cred ca se fac oferte ... se trimite un mail la adresa lui cu datele firmei, cu cate licente vrei si se rezolva ...

1.  
Page 2 of 35 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks