Page 3 of 35 FirstFirst 12345613 ... LastLast
Results 41 to 60 of 693

Thread: Valve CyberCafe

1. Back To Top | #41

nu se poate fara download?

am instalat steamul pe computere, nu-mi recunoaste jocurile pe care le am deja instalate, ca sa le downloadez cred ca imi ia 250 de ani. ce alta posibilitate mai este? contra cost evident. sau dati-mi o idee sa-l fac sa vada jocurile pe care le am deja instalate

2. Back To Top | #42
    Din cei care au instalat CAS .. are cineva mai multe lamuriri...?se spune ca trebuie sa ai "your café name, and Valve Cyber Cafe ID." ca sa poti inregistra IP/MAC-ul ... "Cafe name" si "Valve cyber cafe id-ul" cine le furnizeaza...? Mai scrie in text ca se trimite e-mail la o adresa ...in caz ca nu ai... Se trimit datele dorite ?? ca la ora asta nu mai inteleg nimic ! Multumesc!

3. Back To Top | #43
    Administrator Silviu's Avatar
    Da-mi mail sau PM sa iti dau Cafe ID.

4. Back To Top | #44
    La instalarea Steam-ului pe calculatoare , se creeaza cont-uri Steam separat pentru fiecare calculator sau se foloseste un singur cont si se activeaza licentele pe fiecare computer , folosind link-ul "Activate a product on Steam" ?

5. Back To Top | #45
    Pentru fiecare calculator cate un cont, la fiecare cont cate un cdkey, din cele primite de la noi.

6. Back To Top | #46

Angry

as dori sa intru si eu in acest program.am doar 7 calculatoare si as vrea sa te rog sa imi dai licente pt acestea ca sala mea de jocuri este una modesta de cartier si nu fac prea mare branza;nu ma indur sa o inchid si as vrea sa intru in legalitate

7. Back To Top | #47
    Am CdKey'urile la jocuri, am jocurile pe dvd in format ".GCF" acum intrebarea e, mai imi trebuie vrun programel sa le instalez sau cum fac??? Ca habar nam sa le instalez.
    If you want to play game's on your computer, play original games.
    Sustin producatorii pentru ca asea trebuie facut si pun punct aici .

8. Back To Top | #48
    Doresc sa cumpar si eu 10 licente dar am o retinere in achizitionarea acestora in privinta instalarii cum vad din posturile de mai sus. Poate posta cineva toti pasii in ordine de la primirea cd-key-urilor pana ce se poate juca clientul pe aceste jocuri? Ca sa nu ma trezesc cu cd-key-urile in mana si sa treaca vreo cateva saptamani pana ce pot juca aceste jocuri in timp ce abonamentul se plateste conform contractului. Si mai am o conexiune slabuta la internet, si cum am inteles, ma ia o vesnicie pana ce downloadez jocurile. Chiar nu se pot pune jocurile pe un dvd, bineinteles, contra cost? Mersi

9. Back To Top | #49
    Nick anterior: party_man
    pai e nasol, cred ca doar in Romania se poate asta sa ai o marfa si sa-l obligi pe client sa caute teava tare sa decarce 17 GB sau sa ceara-n stanga-n dreapta, sa nu existe un numar de telefon unde sa poti cere niste detalii.
    Am ajuns la concluzia ca, daca vrei sa fi legal in romania la nivel de I-cafe mai bine te lasi pagubas. In general daca nu esti din Bucuresti costurile pentru un I-cafe sunt greu de suportat...n-ai de nici unele si nici nu prea gasesti sprijin...
    Distribuitorii nu vand CS ca nu au voie, CG iti spune cauta-ti net sa tragi 17 GB...
    Jocurile originale nu merg decat cu CD-ul/DVD-ul bagat deci alte costuri, asta daca vrei sa fii corect ... asta inseamna timp pierdut de tine si de client cu schimbatul cd-ului, daca ai licente nu poti fara acordul orda care dureaza cel putin o luna si care cere un fel de accept de folosire a jocurilor din partea producatorilor, de care distribuitorii nu au auzit si fara care te poti sterge undeva cu licentele.
    Sfatul meu desi pare nelalocul lui, baieti dati la pace cu cei ce vin in control sau apucati-va de altceva.

10. Back To Top | #50
    Mai baieti, pe ce lume traiti? Vreti sa vin eu cu 2-3 kg de net sa va aduc? Cand preturile au cazut atat de mult la net, voi va plangeti de legaturi proaste? Cand Romania este una din putinele tari care au servere de content, voi nu puteti sa downloadati?

Noi dam fiecarui cafe un contract prin care au dreptul sa foloseasca acele jocuri in cafeul lor, si din cate stiu suntem cam singurii care fac asa ceva.

11. Back To Top | #51
    Quote Originally Posted by Silviu
    Mai baieti, pe ce lume traiti? Vreti sa vin eu cu 2-3 kg de net sa va aduc? Cand preturile au cazut atat de mult la net, voi va plangeti de legaturi proaste? Cand Romania este una din putinele tari care au servere de content, voi nu puteti sa downloadati?

Noi dam fiecarui cafe un contract prin care au dreptul sa foloseasca acele jocuri in cafeul lor, si din cate stiu suntem cam singurii care fac asa ceva.
    tu vorbesti de net in bucuresti...stii macar pe unde e moldovita pe harta si cam ce raspuns am primit de la RDS?

12. Back To Top | #52
    Da am reusit sa instalez steamul si e destuld e usor, doar cativa pasi si gata , trebuie ca sa dati jos de pe www.steampowered.com kitu de instalare care are 700 KB si in rest isi face el toata treaba.

13. Back To Top | #53
    Domnule Silviu , am trimis o cerere pentru 10 licente , si pana acum nu am primit nici un raspuns ...ce sa fac ? sa mai astept ? in mail am specificat si datele firmei , si nr. de tel , si....inca nimic.

14. Back To Top | #54
    Mai baieti, pe ce lume traiti? Vreti sa vin eu cu 2-3 kg de net sa va aduc?
    Nu vreau net mai mult si mai bun pentru ca imi ajunge ce am pana acum. In schimb nu imi ajunge pentru cei 17 GB de jocuri VALVE. Stau si socotesc acuma ... prima luna = 2GB, a doua luna = 4 GB .... a noua luna = 17 GB. pentru ca nu pot face download numai la aceste jocuri in acest timp. Se pare ca o sa raman tot la varianta forte la romani ... pirateria.
    ... si din cate stiu suntem cam singurii care fac asa ceva.
    Pacat, daca nu ati fi singurii si ati avea concurenta precis ati fi mai "aproape de clienti", atragandu-i de partea voastra prin mai multe facilitati si .... promtitudine. Pentru ca nu cred ca vindeti aceste jocuri doar pentru amorul artei si amorului cu VALVE, aveti ceva de castigat din distribuirea acestor jocuri.
    Numai bine

15. Back To Top | #55
    Traiti inr-o lume de basm. Indiferent cati distributori ar fi, Valve Cybercafe este disponibil DOAR online. Puteti intelege acest concept?

16. Back To Top | #56
    Traiti inr-o lume de basm. Indiferent cati distributori ar fi, Valve Cybercafe este disponibil DOAR online. Puteti intelege acest concept?
    eu te-as chema sa stai undeva in romania unde RDS nu e sau nu vine si dupa aia vorbim despre basme...altfel ar fi bine de regandit chestia cu exclusivitatea sau oferirea pe DVD a jocurilor, astfel incat sa nu ne rugam de unii sau altii sa-si rapeasca din timp sa ne faca DVD-uri sa le trimita prin posta...daca le mai trimit si daca se complica cu asa ceva
    Last edited by game_store; 25-06-2006 at 13:25.

17. Back To Top | #57
    Repet, nu este vorba de mine, de RDS, sau orice alta fima. Acest program FUNCTIONEAZA DOAR prin Internet, si pentru el ai nevoie de conexiune "broadband". Noi il vindem in Romania, nu il dezvoltam, nu nimic. Acum e clar?

18. Back To Top | #58
    Repet, nu este vorba de mine, de RDS, sau orice alta fima. Acest program FUNCTIONEAZA DOAR prin Internet, si pentru el ai nevoie de conexiune "broadband". Noi il vindem in Romania, nu il dezvoltam, nu nimic. Acum e clar?
    Atunci lasati muritorii de rand sa cumpere si sa foloseasca licentele din magazine...Eu am aproape o luna de cand am platit la voi licentele si nu pot sa ma folsesc de chestia asta...

19. Back To Top | #59
    Cu toata parerea de rau trebuie sa ma repet :
    Domnule Silviu , am facut pe mail o cerere de 10 licente ...nu am primit nici un raspuns...
    ......

20. Back To Top | #60
    Am si eu o mica dilema ... Am pachetul Steam, instalat, este activat, dar ... la jocul Earth 2160, la Status ii spune ca e "Pre-Load Completed", iar in loc de "Launch" am "Purchase", ma uitai eu pe acolo si observai ca jocul este inclus in abonament, deci nu am ce sa cumpar. Repet contul este activat.

Deci ce e de facut acum ???

1.  
Page 3 of 35 FirstFirst 12345613 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks