Page 35 of 35 FirstFirst ... 2532333435
Results 681 to 693 of 693

Thread: Valve CyberCafe

1. Back To Top | #681
    M-am intilnit cu o veche cunostinta zilele trecute . Vrea sa-si deschida o sala noua de gaming si internet in Baia Mare . Nu m-am obosit sa-i fac teorie . Oricum deja s-a mai deschis una zilele trecute, ca sunt 4 sau ca sunt 5 sau 6 sali in oras, ce mai conteaza, oricum este loc de crestere , clientii dau buluc ... si salile sunt pline ochi .
    Oricum primeste banii moka de la parinti .

2. Back To Top | #682
    Tot mai multi clienti ma intreaba de dota 2. E posibil sa fie introdus jocul, chiar daca este beta, in lista de steam pt internet caffe uri? Aveti informatii in acest sens? Se poate face ceva?

3. Back To Top | #683
    Registered User azd's Avatar
    Deocamdata nu stim daca jocul Dota2 o sa fie introdus in programul CyberCafe in varianta beta.

4. Back To Top | #684
    Din ce am discutat cu ChadW pe forumul Cyber Cafe de la steampowered.com in cateva saptamani vor baga Dota 2 Beta si pe conturile de VCC in zonele unde au servere. Momentan, zice el, ca nu detin suficente servere pentru a face fata fluxului mare de jucatori din Internet Cafeuri. Momentan au dat cate un key (3 invitatii practic) pe conturile personale ale proprietariilor de club.
    Steam Users' Forums

Azd, am inteles ca CG gazduieste servere de Dota 2 din Europa de est, ii doar un zvon sau adevar ?

5. Back To Top | #685
    Care imi explica si mia cum functioneaza Cafe Administration Server 2 (CAS 2) se stie daca stai pe fiecare sistem sa download'zi cat timp iti ia...

6. Back To Top | #686
    Deci stati sa vad daca am inteles eu bine. Ca eu la o sala de calculatoate sa obtin dreptul legal de a se juca doar Counterstike 1.6 (caci atat ma intereseaza din acel carnat lung de jocuri), trebuie sa platesc ~800 lei (pentru 10 statii) la fiecare 3 luni ? Daca asa stau lucrurile este pur si simplu ridicol. Eu am 20 de statii, deci trebuie sa dau 1600 lei la fiecare 3 luni ! Adica hai sa fim seriosi, eu mi-am deschis sala ca tot profitul sa-l haleasca Valve ? Nu e putin cam exagerat ? Am cumparat jocul...salut. Cum adica sa platesc eu abonament la Valve ?

Adica avand in vedere cum merg salile in ultima vreme, pur si simplu nu este imposibil sa pot da o astfel de suma doar pentru un biet joc. Eu nu cred ca scot profit pe luna mai mare de 400-500 lei peste cheltuieli, iar asa in lunile in care merge bine.

Eu sincer nu stiu, dar oare chiar toata lumea isi imagineaza ca in zilele noastre o sala de calculatoare este un fel de mina de aur ? Doar asa imi pot explica toate pretentiile exagerate pe care toti vad ca le au. Mda, sa vina ORDA sa-mi inchida sala pt ca nu sunt abonat la programul Valve, ce sa zic...am doar licente de home user, sunt un infractor ! Eu ma chinuiesc ca Iisus pe cruce doar pentru a putea avea licente de windows xp la toate calculatoarele, si ie'te la astia ce pretentii au ! Ia mai da-i dracu !

ps: da, am avut control de la ORDA, si aveam 0 licente de jocuri, doar de windows, si nici macar acela pt toate statiile ! Mi-au dat o amenda simbolica de 250 de lei, si m-au lasat in pace, stiu si ei cum merg treburile in Romania cu salile.
    Last edited by Critical Point; 06-05-2012 at 18:59.

7. Back To Top | #687

Ce parere aveti ?

As vrea sa stiu, exista o lege in tara asta care sa te oblige sa ceri buletinul unei persoane care vrea sa acceseze internetul de la un netcafe ? Sau eu stiu ai vreo obligatie sa instalezi camere de supraveghere, etc ? Care este situatia din acest punct de vedere ?
    La prepay nu se cer acte, banuiesc ca nici la netcafe legislatia nu iti cere asa ceva .

[
    QUOTE=azd;43723765]Deocamdata nu stim daca jocul Dota2 o sa fie introdus in programul CyberCafe in varianta beta.[/QUOTE]

8. Back To Top | #688
    Foloseste careva in sala un program care sa impedice instalarea programelor noi ? Sau ati pus camere ? Cum va asigurati ca din salile voastre nu se comit ilegalitati ? File sharing ilegal, conturi furate pentru jocuri online, etc . Multumesc . Astept si eu cu interes un raspuns .

9. Back To Top | #689
    Quote Originally Posted by Wavelight View Post
    Foloseste careva in sala un program care sa impedice instalarea programelor noi ? Sau ati pus camere ? Cum va asigurati ca din salile voastre nu se comit ilegalitati ? File sharing ilegal, conturi furate pentru jocuri online, etc . Multumesc . Astept si eu cu interes un raspuns .
    in baia mare stiu ca la andernet sau cum ii zicea era instalat deep freeze. Totusi nu cred ca la voi la sala, mai ales ca e o sala mica sa se incerce file sharing ilegal astfel incat sa va vina control.
    NL55T6K4 Reducere 1% La PCGARAGE

10. Back To Top | #690
    Apropo cum beneficiem de cardurile de la jocuri, ca scrie in felul urmator:

Nu poţi schimba obiecte cu ... deoarece foloseşti un cont Cyber Cafe.

11. Back To Top | #691
    azi au fost adaugate pe Steam primele 2 jocuri de la Strategy First: Dangerous Waters si Space Empire 4 Deluxe. Toate cafeurile care sunt deja inscrise in program le pot downloada si folosi in cafe

12. Back To Top | #692
    Foarte interesant

13. Back To Top | #693
    Unde pot gasi lista jocurilor de pe cyber cafe.Cate licente pot cumpara minim?

1.  
Page 35 of 35 FirstFirst ... 2532333435

Bookmarks

Bookmarks