Page 6 of 35 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 693

Thread: Valve CyberCafe

1. Back To Top | #101
    Administrator Silviu's Avatar
    Steam-ul trebuie instalat pe fiecare calculator.
    De preferat este sa aveti o conexiune buna la internet, Steam-ul are nevoie in permanenta de conexiune la Internet

2. Back To Top | #102
    Danbae, ai primit pe mail toate detaliile necesare.

3. Back To Top | #103
    Pentru SILVIU
    Salut, te rog sa ma ajuti cu urmatoarele detalii:
    - pot achizitiona licenta pentru STEAM doar pentru 7 statii?;
    - modalitatea de plata: cand, cum, unde, cat;
    - daca totul se downloadeaza, cu partea fizica a licentelor pe care trebuie sa le prezinti la un eventual control cum e?
    Multumesc mult !!!

4. Back To Top | #104
    Numarul minim de calculatoare este 10.
    Plata se face prin banca.
    Vei primi un contract prin care esti autorizat sa folosesti respectivele jocuri in icafeul tau.

5. Back To Top | #105
    am si eu o intrebare: am luat o licenta zilele trecute de la voi si vreau sa stiu,dak formatez HDD eu cum imi reinstalez cs-u inapoi????plz help

6. Back To Top | #106
    La fel cum a fost instalat si prima oara: download. Cel mai bine inainte de format e sa iti backupezi jocurile din Steam, ai optiunea asta

7. Back To Top | #107
    deci am facut backup,pot sa trag pe cd backup ala???si dupa ce formatez hdd-u,intru pe steam si dau optiunea download???un prieten mi-a spus ca poti doar 1 data pe an sa downloadez jocu,e adevarat??
    PS : ce fac cu backup-ul???

8. Back To Top | #108
    sunt si eu interesat de programul cyber cafe

niste preturi?

am nevoie pt 14 calculatoare...
    si doar cs 1.6

9. Back To Top | #109
    Backupul il rulezi pe calculatorul proaspat instalat. Jocurile le poti downloada de n ori pe an.

Preturi? Citeste primul post.

10. Back To Top | #110
    Azi au mai fost adaugate 2 jocuri:

Psychonauts
    Space Empires 5

11. Back To Top | #111

sal

as dori va rog mai multe informatii
    dumitru_mircea77@yahoo.com
    am un net cafe in resita si sunt f intertesat dar nu am primit nici o informatie pe mail.
    daca se poate un nr de telefon,oricum am drum in bucuresti

12. Back To Top | #112
    Salut Silviu

In data de 21 Oct 2006 am trimis un e-mail catre "sales@computergames.ro Cerere oferta de pret Internet Cafe " si nu am primit nici un replay . Poti verifica te rog care este statusul cereri de oferta trimisa catre voi .

Daca este nevoie iti pot trimite un PM cu ceea ce ne intereseaza .

13. Back To Top | #113

contract

Am platit anii pt steam de acum trei saptamani,steamul merge,ok ,dar nu am primit inca un contract in original si factura.
    In cat timp se trimit de obicei respectivele acte?

Ledneting

14. Back To Top | #114
    Se trimit pe 15 si pe 30 ale lunii. Deci, le veti primi saptamina viitoare

15. Back To Top | #115
    ba fratilor am si eu un server de cs 1.6 si vreau sai pun si eu live status dala cum fac ca lagameszone nu-mi merge serverul e gooog.idle.ro :d

16. Back To Top | #116
    Rog pe cineva care stie cum se configureza serverul si clietii la Steam Cafe, sa-mi de-a si mie un email cu toti pasii care trebuie urmati. Am primit prin email CD-KEY-urile dar nu stiu ce trebuie sa fac acum.

P.S.1: Vreau sa am doar serverul care sa downloadeze jocurile si update-urile de pe internet, iar clientii sa downloadeze de la server prin LAN fisierele necesare.
    P.S.2: Am 15 calculatoare (+ 1 Server), dar numai 10 licente. Asi vrea sa am jocurile pe toate 15 calculatoare, dar numai 10 calculatoare (=numarul de licente) sa poate fi folosite in acelasi timp.

Va multumesc anticipat!

17. Back To Top | #117

steam cybercaffe username/pass

Ziua buna ...
    Silviu, as avea nevoie de username/pass pentru CAS si Install Certificate pentru fiecare calculator. Te rog raspunde-mi la email.
    Multumesc.

P.S. dupa ce am citit pe aici ... multa lume se plange de internet prost - o solutie ar fi, fa-ti frate un abonament o luna la clicknet sau astral sau RDS sau orice firma care ofera ADSL - pentru o latime de banda de cel putin 1 Mb care e cam 80kb/s la download si tragi 17 GB in 3 zile (aproximativ 48 de ore iese la calcul dar stim ca nu ai 80k constant ... ups and downs si deci 3 zile incarcat) ... si te costa cam 20 dolari - si sa nu-mi zica nimeni ca 20 usd e mult , mai ales pentru un caffe. oricum, este o solutie pentru cei care au net "deloc".

P.P.S. o alta solutie ar fi sa mergeti in CTA si sa luati totul de la Forte, care s-a si oferit sa ajute pe cei "nevoiasi" din ce am citit pe forum, un drum in CTA te costa cam 2 mil (daca vii de la cluj or something ....), un hard portabil si da-i bataie - lucru pe care cred ca am sa-l fac si eu nu pentru ca am net prost, dar pentru ca am clienti care stau la net si nu imi permit sa demontez tot netu cu download vreo 3 zile ...

Numai bine si spor la D/L!
    Killer 73% Achiever 60% Socializer 40% Explorer 26%

18. Back To Top | #118

Instalare steam

Am si eu o nelamurire.
    Daca am 12 licente steam este legal sa se instaleze steam-ul pe mai multe calculatoare tinind cont de faptul ca nu pot sa ruleze decit 12 simultan?

19. Back To Top | #119
    Da, puteti instala pe mai multe calculatoare, dar vor merge doar 12 simultan

20. Back To Top | #120
    as vrea sa stiu so qm se face un SV de CS 1.6 si ce tre sa fak

1.  
Page 6 of 35 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks