Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 44 of 44

Thread: ForteGames Internet-Cafe - Constanta Romania UE

1. Back To Top | #41
    Tot respectul, o sala de net pe oras nu strica, este clar . La mine in oras Biblionet este preferata tinerilor si adolescentilor . Deja si 3 lei ora li se pare mult, ce sa zic, calculatoare Quad Core noi cu ultimele jocuri instalate, e mult domnule, mult . La Biblionet netul e gratis si au mai facut o noua sala in oras . Daca o sa mai ramana doua sali in oras in urmatorii ani eu zic ca ar fi mare lucru, imi pare rau ca am investit atita bani intr-o sala de net si gaming .
    Probabil ca spatiul este al vostru si nu platiti chirie, altfel nu imi explic cum v-ati putea descurca .

2. Back To Top | #42
    Si eu sunt dintr-un orasel mic, sala mea a ramas singura din oras, atunci cand am deschis-o acum 6 ani, erau inca 3 sali si cu a mea 4, acum a mai ramas doar a mea. Ce pot zice, merge slab, imi scot banii de chirie, curent si internet, si poate mai scot intr-o luna buna 400-500 lei profit. Daca nu as fi fost un om pasionat de calculatoare, inchideam si eu sala de mult. Nu este o afacere banoasa, cel putin acum nu mai este, iar pretentiile si cheltuielile sunt enorme in raport cu profitul. La fiecare 3 ani schimba calculatoarele, bani de licente de windows, de jocuri, impozite, etc. In final nu ramai cu nimic, iar investitia nu ai cum sa ti-o scoti. Desigur, atunci cand ai 100 de calculatoare, restaurant, este afacerea probabil la un alt nivel, insa la nivelul de 10-20 pc-uri, dai faliment la cum merg salile in zilele noastre.

3. Back To Top | #43
    Registered User Scorpio's Avatar
    Au inceput sa rasara salile cu ps3'uri /xbox'uri - in Craiova in ultimele luni au aparut 4 -5 - . Nu mai trebuie licente noi etc ... (doar jocuri )

4. Back To Top | #44
    Sâmbătă, 25 august 2012, ora 11.30, în incinta Forte Games, de pe B-dul Tomis nr. 235, Complex Dacia, etaj 1, puteţi să faceţi cunoştinţă cu cei mai tari gameri din România, care se vor bate pentru a prinde un loc la Cupa Mondiala a Sportului Electronic.

Evenimentul, care se va încheia duminică, reprezintă un prilej pentru a sta de vorba cu cei mai buni jucători profesionişti de jocuri pe calculator, veniţi din toate colţurile ţării. Primii doi câştigători ai competiţiei de FIFA 12 şi, respectiv, ai celei de Starcraft 2 vor reprezenta România la Cupa Mondială a Sportului Electronic, care se va desfăşura la Paris.

stire preluata de aici: Cei mai tari gameri din ţară vin la Constanţa
    semper fi

1.  
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks