Page 1 of 11 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 203

Thread: Programe contorizare

1. Back To Top | #1
    Registered User kelye's Avatar

Programe contorizare

personal am Icafe Manager .. sunt nemultumit.. sa nu zic totalmente ..
    daca nu as fi toata ziua aici m-ar scoate dator niste angajati..

in curand o sa migrez spre EasyTime ..

http://www.easylinks.ro/pagini/software.html

mai aveti ceva sugestii ?

nu imi spuneti de lintimer.. nici nu am dat de proprietar.. si am auzit numai scoruri de speriat copiii

2. Back To Top | #2
    Samsoft Accounting System. Ruleaza doar pe Win 9x. Foarte bun la capitolul securitate (versus client, versus op).

3. Back To Top | #3
    da il stiu si eu pe tipul de la samsoft... daca nu ma insel nr lui de tel era: edit: scuze sammo nu mi-am dat seama de greseala! , dar nu mai stiu sigur.
    Last edited by szebah; 15-12-2004 at 18:48.
    What's a pina colada anyway?

4. Back To Top | #4
    am auzit lucruri urate de samsoft asta.. a fost si un articol in chip magazin.. cum ca ar fi totusi un backdor.. daca se supara sammy pe tine dadea o comanda si iti formata hdd cu operator...
    si oricum.. acum toata lumea mighreaza pe xp.. :| ..

5. Back To Top | #5
    Te increzi prea mult in fitzuicile care traiesc din spaga. Chiar daca spaga se masoara in contracte de publicitate versus benchmarkuri aduse din condei, tot spaga se cheama.

Intr-adevar singura problema reala este cea cu XP. Este foarte posibil ca din ce in ce mai multi producatori de jocuri sa renunte la versiuni care pot fi rulate sub 9x. Pe de alta parte, din cate am inteles eu interfata client de la Samsoft ar trebui schimbata din "temelii" pentru a putea rula pe XP si nu stiu daca Sammy ar putea fi convins ca se merita efortul.

Quote Originally Posted by kelye
    am auzit lucruri urate de samsoft asta.. a fost si un articol in chip magazin.. cum ca ar fi totusi un backdor.. daca se supara sammy pe tine dadea o comanda si iti formata hdd cu operator...
    si oricum.. acum toata lumea mighreaza pe xp.. :| ..

6. Back To Top | #6
    Aberator comunitar Sammy[BOFH]'s Avatar
    Offf... iar aceeasi discutie? Mi-a soptit o pasarica ca se discuta despre prog-ul facut de mine aici.
    - articolul a fost scris de cineva de la softwin. 90% din ce este in articol nu este adevarat, iar cei 10% care reprezinta adevarul nu deranjeaza si nu a deranjat pe nimeni care a avut / are programul de la mine.
    - softwin: marea firma de soft care
    a) pe un calculator cu win2k nu au fost in stare sa faca o partitie FAT16/32 de cativa mega si sa instaleze pe ea un anumit soft. "nu are cine sa faca asta". Preferau sa booteze de pe cd-ul cu Win98 si sa execute softul de pe disketa. Iar programul scria/citea destul de mult pe/de pe drive-ul de pe care era executat.
    b) decat sa-si faca un soft relativ simplu, pentru ei (adica nu prea conta interfata & stuff + ca il puteau personaliza destul de usor) au preferat sa investeasca mai multe MII de $ in anumite echipamente hardware pt. care exista gata facut softul respectiv.
    Nu vreau sa dau si nu o sa dau detalii. Asta sa va faceti idee despre firma Softwin. Or avea si programatori, dar nu dau impresia asta la o discutie face2face cu persoanele mai importante din firma. Iar antivirusul lor, principalul produs, este mai mult blamat decat laudat.

Also, cine imi poate spune un motiv serios pt. care bitdefender detecta urmatorul program ca virus o sa primeasca un premiu de la mine. Serios.
    Programul era protejat cu un anti debugger, dar alte programe protejate de acelasi anti-debugger nu erau detectate ca virusi.
    Code:
    program Project1;

begin
    end.
    Despre XP: serverul nu merge si nu va merge pe XP. Motive:
    - xp necesita un calculator mai puternic
    - pe un calculator mai puternic exista tentatia de a mai rula si alte programe
    - in xp nu pot securiza programul la fel de bine
    - daca ai licenta de XP poti folosi win9x fara probleme, trebuie doar trimisa o cerere la MS.

- clientul MERGE pe XP, doar ca poate fi scos ceva mai usor decat cel pt. 9x daca nu este setat windows-ul cum trebuie.

Am spus ca nu ma mai ocup de program si asa este, de vreo 2 ani nu am mai facut versiuni noi decat pt. bug fix-uri (iar de mai mult de an nu am mai lucrat deloc la program - de ce oare? ), dar sunt prieteni la care se mai buseste fizic serverul si ma roaga sa-i ajut.

P.S. la momentul tiparirii articolului, versiunea de atunci a programului nu mai trimitea nici o informatie (logic ca nici versiunile ulterioare), nu avea nici un backdoor, iar cine a dorit upgrade a primit upgrade gratuit.
    Hi, I'm a signature virus. plz set me as your signature and help me spread

7. Back To Top | #7
    Din cate tin eu minte ai spus ca interfata client functioneaza sub XP dar fara capitolul securitate. Din punctul meu de vedere (si al oricarui altcuiva i guess), fara securitate isi cam pierde din stralucire
    Daca stii exact ce ar trebui tweak-at in registrii XP-ului pentru ca securitatea sa aiba efect, fa un pustiu de bine si impartaseste si altora secretul

Quote Originally Posted by Sammy[BOFH]
    - clientul MERGE pe XP, doar ca poate fi scos ceva mai usor decat cel pt. 9x daca nu este setat windows-ul cum trebuie.

8. Back To Top | #8
    Aberator comunitar Sammy[BOFH]'s Avatar
    - utilizatorul sub care ruleaza clientul nu trebuie sa poata modifica cheia cu shell-ul
    - utilizatorul sub care ruleaza clientul nu trebuie sa poata modifica nimic din c:\client => trebuie folosit alt utilizator pt. configurarea clientului.

nu stiu daca se poate face asta sub home edition, iar pro nu am vazut in sali. cu licenta, ca altfel nu se pune.
    Hi, I'm a signature virus. plz set me as your signature and help me spread

9. Back To Top | #9
    Registered User
    Asa cum s-a discutat in topicul :

http://www.computergames.ro/forum/sh...ad.php?t=99624

Vreau un vending ptr internet-cafe!!!
    ForteGames este cel mai tare icafe din Cta ... "din Ro" ... "din SE Europei"!
    Gazda pentru ESWC 4-5 iunie 2005, WCG 2-4 septembrie 2005, ECG 18-19 februarie 2006, WGT 9-10 septembrie 2006, ECG 24-25 februarie 2007, WCG 2-3 iunie 2007 si KODE5 8-9 decembrie 2007
    Constanta, B-dul Tomis 235, et.1, Complex Dacia, Tel:0241-551251
    13 septembrie 2010 - 1998 = 12 ANI de FORTE!

10. Back To Top | #10
    Registered User Senatoru's Avatar
    Eu folosesc Guardian. Este un program facut de un baiat din Constanta si care e folosit de multe sali din oras.E dragut programul si cel mai bun din multele pe care le am incercat.Nu stiu daca e voie sa las un numar de telefon al lui in acest post.Oricum...merita toti banii

11. Back To Top | #11
    Registered User
    Quote Originally Posted by Senatoru
    Eu folosesc Guardian. Este un program facut de un baiat din Constanta si care e folosit de multe sali din oras.E dragut programul si cel mai bun din multele pe care le am incercat.Nu stiu daca e voie sa las un numar de telefon al lui in acest post.Oricum...merita toti banii
    Esti proprietarul salii Warpnet din Cta?
    Gazda pentru ESWC 4-5 iunie 2005, WCG 2-4 septembrie 2005, ECG 18-19 februarie 2006, WGT 9-10 septembrie 2006, ECG 24-25 februarie 2007, WCG 2-3 iunie 2007 si KODE5 8-9 decembrie 2007

12. Back To Top | #12
    Registered User Senatoru's Avatar
    Nu Forte....am o mica sala intr-o comuna.Dar folosesc programul ...LICENTIAT
    (adevarul e ca iti da un sentiment de liniste cand ai posibilitatea sa ai un software legal)...si tre sa recunosti ca e unul dintre cele mai reusite avand in vedere ca si tu il folosesti.Apropo...tot respectul ptr sala care o conduci...de fiecare cand ajung acolo ma impulsioneaza

13. Back To Top | #13
    Registered User
    La sala la care lucrez se foloseshte CafeStation si este asa shi asa. El are idei Bune dar nu este seuritzat bine adica poti sa-l opreshti cum vrei tu shi nu mai zic de Server-ul ca pot sa scot bani din casa cat vreau eu ))
    Ma eu am scris

14. Back To Top | #14
    Registered User Cipix's Avatar

Lightbulb Programe contorizare Cyber Cafe

Care vreti programe bune (de afara) va dau eu. Eu acum administrez 6 sali de net in Spania si merg cu un soft foarte friendly si stabil. Merge atat pe 98 cat si Me si XP.
    Dati cu PM si discutam. Nu cer bani sau alte avantaje ci doar informatii.

15. Back To Top | #15
    si totusi.. noi vorbim aici de programe pe care le putem cumpara legal...
    esti proprietarul programului ? il poti vinde ? (chit ca e pe o suma simbolica ..)
    iar informatii poti obtine la schimb :P

16. Back To Top | #16
    Registered User zealotus's Avatar

Lightbulb

De unde pot si eu sa fac rost de un program de contorizare? Stiti vre-o adresa de net unde au asa ceva? este foarte urgent!!!!

17. Back To Top | #17
    ai pm

18. Back To Top | #18
    Registered User
    Ce program folositi pe WinXP? In curand fac upgrade de la Win98 la winXP si se pare ca voi avea nevoie de un alt program. Acum folosesc Guardian.

19. Back To Top | #19
    Registered User
    Ma intereseaza o singura optiune : daca un client ajunge pe HDD (sunt foarte multe posibilitati de a ajunge pe hard) sa nu poata executa nimic. Exista programe care fac asta pe WinXP? Guardian-ul facea asta, dar doar pe Win98.

Vreau sa nu se poata executa tot felul de programe de pe net, ftp, putty sau alte jocuri decat cele instalate.

Nu doresc sa restrictionez accesul la salvare, scriere, copiere, download ... pentru ca asta poate incurca prea mult clientul.

20. Back To Top | #20

Cool I Cafe Manager Isi Face Treaba Destul De Bine

ICAFE MANAGER E PROGRAMUL PE CARE IL FOLOSESC EU DE VREUN AN SI CEVA SI IN MARE ISI FACE TREABA DESTUL DE BINE.
    POTI SA PUI DEEP FREEZE SI NU ARE NICI O PROBLEMA CU ACESTA SI MAI MULTE VEZI PE www.zipp.ro, E UN TIP DE LA IASI CARE A DEZVOLTAT UN PROGRAMEL DESTUL DE DRAGUTZ.

AM GASIT SI PROGRAME MAI SOFISTICATE DAR NU IN TARA.
    EX. WWW.ANTAMEDIA.COM , l-am testat , e ok si baietii de acolo ofera asistenta 24/24 ceea ce e super. La capitolul costuri intr-adevar o sa fie destul de mult dar am fost la Cta la tine in sala si nu cred ca nu iti permiti.
    Apropos, felicitari pentru ce ai facut acolo, e super fain. Tine-o tot asa!
    Pe langa ce ai facut tu acolo, la mine e joaca de copii, poate daca ai timp ne ajutam cu niste sfaturi, si niste sfaturi ca lumea nu poti sa dai decat daca ai o oarecare experienta.

Sper sa nu se considere reclama sau alt gen de nerespectare a conditiilor site-ului dar o sa ma incumet sa iti dau si o oferta de pret.

Asta am primit de la Antamedia de sarbatori cand am cerut o oferta de pret :
    Prices for one license (valid in one cafe) are:
    Server + 5 client computers ... 180 USD / EUR
    Server + 10 client computers ... 230 USD / EUR
    Server + 15 client computers ... 260 USD / EUR
    Server + 20 client computers ... 280 USD / EUR
    Server + 30 client computers ... 320 USD / EUR
    Server + 40 client computers ... 350 USD / EUR
    Server + Unlimited number of clients for just 369 USD / EUR

Additional CD with latest release cost 15 USD / EUR
    Packing and shipping is included.

BEST REGARDS la CONSTANTA !!!

La vara iti fac o vizita !!!