Page 8 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 141 to 160 of 176

Thread: Ghost Recon Wildlands

1. Back To Top | #141
    Pt. drthrax2012. Scapa de AMD si treci pe nvidia. Acu' cu noul driver de la nvidia plus optimizarile curente datorate in mare parte producatorilor(patch on day), jocul merge brici la setari maximale si asta fara drop-uri sau alte mizerii grafice. Eu ma declar multumit )

2. Back To Top | #142
    Registered User Raziel01's Avatar
    Are fps drops in continuare, doar ca a scapat de micro stuttering-ul care aparea in unele zone. Cu noul driver eu am artefacte in Wildlands. Si sa scape de pe AMD pentru jocul asta mediocru?

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

3. Back To Top | #143
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Are fps drops in continuare, doar ca a scapat de micro stuttering-ul care aparea in unele zone. Cu noul driver eu am artefacte in Wildlands. Si sa scape de pe AMD pentru jocul asta mediocru?
    aprob raziel aici

nu merita sa schimb o placa video (care pe viitor o sa fie buna pentru dx12 se stie ca pe dx11 nvidia bate amd... dar pe dx12 se bate de la egal la egal cu nvidia in unele jocuri si peste...) pentru un joc care e foarte prost optimizat ...

4. Back To Top | #144
    Registered User ShadowDragon's Avatar
    Jocul este intr-ul fel de beta, primul patch n-a rezolvat prea multe, se vede ca Ubisoft nu-si permite o echipa decenta de beta testeri, sau testerii romani care cica au lucrat la joc sunt orbi si surzi. Ubisoft tine sa lanseze un joc chiar daca stie ca are probleme, imi aduc aminte de la Heroes VI, dupa care Far Cry III (cu probleme rezolvate doar in 1.3) si asa mai departe, pentru ca lista este lunga. De "The Division" n-am zis pentru ca si acuma are probleme :P. Am dat 20 de euro pe joc, atata merita. Nu ca as cumpar DLC-ul, nu ma intereseaza nici un DLC ca sa fiu sincer. Oricum se merita jucat un 2, il joc cu un prieten si ne descurcat foarte bine in doi. Nu este realmente nevoie de alti trei pentru a-l juca.

5. Back To Top | #145
    Registered User erks's Avatar
    De unde cu 20€ ? Mai mult nu merita.

6. Back To Top | #146
    in ultimu timp ubi a dat de gard grav cu jocurile .... toate numai cu probleme ..... :| ubisoft nu mai poate sa faca jocuri bune in ziua de azi .. eu zic ca a cazut mult ubisoft ... :|

7. Back To Top | #147
    Registered User Lucyan88ro's Avatar
    Quote Originally Posted by drthrax2012 View Post
    eu nu pot sa il joc .. numai fps drop si freezuri iau .... o fi din cauza ca am placa video AMD mai e si RX 480 ???

Untitled — Postimage.org
    Verifica hardul in task manager cu alt+tab, nu il tine cumva la 100% cand iti apare jocul ca in poza?

8. Back To Top | #148
    si daca l-ar tine ???

9. Back To Top | #149
    Registered User Lucyan88ro's Avatar
    Nu face fata hardul sa incarce toate detaliile de-ajuns de rpd, daca poti sa il incerci pe un ssd.

10. Back To Top | #150
    Registered User porcofon's Avatar
    Eu l-am jucat trei zile, când a fost free pe uplay. Pe sistemul meu vechi și obosit (Q9550 oc la 3.2, 8GB ddr2 1066, GTX 680 4GB) s-a mișcat foarte bine, cu setările pe high.
    Poate nu am avut eu suficientă răbdare cu el, dar pe mine nu m-a convins să dau 60 euro (46 pe G2A).
    "Nothing great in the world has been accomplished without passion." Georg Wilhelm Friedrich Hegel

11. Back To Top | #151
    Quote Originally Posted by erks View Post
    De unde cu 20€ ? Mai mult nu merita.
    Salut, scuze 25 de euro de fapt, l-am luat de pe Amazon.co.uk. Au avut o promotie, si pentru ca n-aveam de gand sa dau mai mult... am zis ca se merita :P Cred ca gasesti cineva care vinde un cod daca nu asteapta o promotie. For Honor a murit repede, Wildlands vine din spate :P

Este dezamagitor sa vezi ca Ubisoft nu stie sa testeze jocuril serios, sau macar sa le amane pana vad ce probleme au. Ei lanseaza si daca jocul este stricat pentru ca stiu ca fraierii il vor cumpara, si chiar daca jocul are probleme, este mai usor sa minti decat sa accepti realitatea. Un joc dezvoltat cu ajutorul Nvidia care are probleme pe Nvidia, cum sa nu razi de asa ceva? Oricum patch-ul 1.1.5 mai rezolva din probleme.

12. Back To Top | #152
    Still me Mihai.EU's Avatar
    Eu am dat 2 USD, instalat prin teamviewer din Ecuador, joci cu contul aluia de steam offline.
    Insa asa nu ai acces la multiplayer. Dar na, la 10 lei nu te plangi

13. Back To Top | #153
    P for Vendetta viezure's Avatar
    Quote Originally Posted by ShadowDragon View Post
    Este dezamagitor sa vezi ca Ubisoft nu stie sa testeze jocuril serios, sau macar sa le amane pana vad ce probleme au. Ei lanseaza si daca jocul este stricat pentru ca stiu ca fraierii il vor cumpara, si chiar daca jocul are probleme, este mai usor sa minti decat sa accepti realitatea.
    La ce probleme te referi?

14. Back To Top | #154
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    La ce probleme te referi?
    Vrei o lista? Esti cumva dragut si le repari special pentru mine? Eu m-as bucura sa le rezolvi pentru toti, nu doar pentru mine. O sa exclud din probleme, anumite erori care cred ca sunt random, artefactele din joc si AI-ul retardat al echipei, pentru ca nu se pot rezolva. Dar daca poti repara cumva anumite arme care se blocheaza, sau faptul ca cei din echipa mea raman blocati sunt fericit. Si daca poti rezolva cumva faptul ca ajungi intr-o locatie, omori pe cineva important si nu iti da fail la misiune. Aia este cea mai comica chestie. Si dupa ultimul patch jocul are artefacte (sau daca vrei texturi lipsa in diferite locatii). Sunt cateva locatii in Tabacal, Remanzo, La Cruz, cred ca si in Pucara si San Mateo dispar texturi. Din cand in cand mai cad si NPC-uri prin texturi dar cu aia m-am obisnuit din "Far Cry III" asa ca este ceva obisnuit :P Plus cel mai smechera optiuni inventat de vreun joc... este cand ma calca cu masina, cei din echipa mea. La fel era si in Far Cry III cand chemam ajutoare si ma calcau cu masina loooool (bine era un jeep, dar nu asta conteaza).

15. Back To Top | #155
    Registered User Raziel01's Avatar

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

16. Back To Top | #156
    Un alt review destul de interesant, "http://wccftech.com/review/ghost-recon-wildlands-review/"

17. Back To Top | #157
    cum se misca cu noul patch ???

18. Back To Top | #158
    Quote Originally Posted by drthrax2012 View Post
    cum se misca cu noul patch ???
    Stii cum se spune, o pauza de vreo luna nu strica :P

19. Back To Top | #159
    Registered User
    nu am avut timp de el cand s-a lansat, i-am dat drumul de câteva zile, am jucat cateva ore
    l-am instalat direct cu ultimul patch, "Title Update 4", mie pe 1080 Ti pe very high settings & HBAO+ îmi merge pe la 80-90 fps constant, neasteptat de fluid pentru in joc Ubi, fara drops-uri sau stutter
    e lejer tare, dar relaxant, un fel de GTA...
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

20. Back To Top | #160
    Incearca sa modifici parametrii din resolution scaling la o valoare de 2 si nu sub 1(rez.2560x1440) si sa te vad daca mai ai 80-90 fps cu 1080ti. Asta daca tot ai o asa placa...)) Probabil ca urmatoarea generatie de placi video va putea sa tina un fps jucabil cu valoarea resolution scaling maximala . Ce sa mai zic de rularea in 4k cu vsync activat?

1.  
Page 8 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Bookmarks

Bookmarks