Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 25 of 25

Thread: LawBreakers

1. Back To Top | #21
    Registered User Burghy's Avatar
    Tu ai adus vorba de overwatch asa ca fuck off.
    Arena shooters nu sunt populare fiindca sunt produse/publicate de toti terminatii. De cand Quake si UT dominau shooterele si au fost detronate de CS n-a mai fost nici o incercare serioasa de a face un arena shooter, numai money grabs de kkt sau incercari timide cu investii minime. Stau cu capul in nisip sau se ascund dupa deget ca omg so much hardcore, so much skill. E vorba de PvP, hardcore se joaca cu hardcore noobs cu noobs. Dota e mai hardcore ca orice arena shooter si probabil 90% din playerbase joaca un bambilici care n-are nici o legatura cu ce ar trebui sa fie.

2. Back To Top | #22
    Registered User Raziel01's Avatar
    Incepusei sa faci spume cu partea hardcore, normal ca l-am adus in discutie. Vrei sa spui ca toate comparatiile care circula pe net nu te-au adus pe aici? Please...
    Ai tu un studiu de piata complex care te-a dus la concluzia asta? Quake si UT dominau shooterele pentru ca erau alte vremuri. Trend-urile s-au schimbat, playerii au inceput sa se orienteze catre team oriented shooters in care nu este o nevoie continua de reflexe extreme si care spameaza unlockables, iar arena shooters au inceput sa piarda teren. Daca exista o cere mare pentru acest sub-genre investitiile timite n-ar fi speriat playerii. E plina piata de survival games cu production value de doi lei si care totusi au o gramada de playeri.
    Unreal Tournament Alpha e free si e pretty much vechiul UT pe noul Unreal Engine, abia daca avea playeri la cateva luni de cand i-au dat drumul. Toxikk e un pure arena shooter, modest ca production value, dar cu gameplay bun, a murit cu tot cu lansarea free to play. Titanfall 2 e un hibrid de la o companie enorma si abia se descurca. Shooterele dinamice cu aim rapid si mecanici de miscare complexe nu mai sunt pentru gamer-ul de azi care se ascunde in spatele tancilor because tactics! Iar jocurile cu tenta hardcore populare se incadreaza in genuri foarte specifice care fac parte din trend-ul curent.

Good stuff:
    Lawbreakers - How to go Fast! Mobility and Momentum Guide - YouTube

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

3. Back To Top | #23
    Nick anterior: Keeper_Gismo gismo's Avatar
    In temnita intunecata creata cu truda si sudoare de loialii mei supusi
    Mai au mult de lucrat la acest joc.

- Grafica extravaganta il trage in jos... Nu toti au bani de rachete sa joace cu peste 100 fps. Am 40fps-uri cu toate pe low...
    Imbatranesc, am alte prioritati cu cheltuirea banilor. Pentru un shooter fast paced, trebuie sa ruleze cu peste 60 fps, toate pe low. ( paranteza: Blizzard a inteles chestia asta cu Overwatch, si de aceea l-a scos cu grafica aceea cartoonish; il putea face cu super grafica, dar cine il mai juca? ) .Am vorbit doar din punctul de vedere al graficii despre Overwatch., ca s-a facut comparatia mai sus.

- Balansul echipelor este inexistent. Se merge doar pe o chestie random.

- Armele nu sunt balansate. Am jucat cu medic si primary weapon de abia face damage.

- Health pool prea mare, damage al armelor prea mic. Ma rog, am vazut ca unele arme te omoara in 2 secunde, iar altele in 10 secunde.

Bine ca e gratis momentan. Nu il voi cumpara.

4. Back To Top | #24
    Registered User Burghy's Avatar
    @Raziel
    Lasa tu trendurile si studiile de piata complexe. In Quake si UT cele mai populare game modes erau cele de echipe, nu s-a schimbat nimic aici. Valve care probabil au cele mai bune informatii dadusera uitarii TF2 si Blizzard a facut milioane dintr-o clona.

UT alpha nici ei nu stiu unde vor sa ajunga dar e sigur ca va dura mult, toxikk a avut 0 marketing si grafica nu-l ajuta deloc (la fel si reflex care e un joc extraordinar), titanfall 2 trebuiau sa-l faca pe 1 bun nu sa sara la muls bani.
    Lawbreakers daca o sa sfarseasca cum ma astept nu va fi din cauza ca e hardcore sau ca jocul nu are X sau Y, ci din cauza publisherului de kkt care nu o sa investeasca destul in marketing sa poata alimenta matchmaking.

5. Back To Top | #25
    Registered User Red_Dragon's Avatar
    add RedDragon / steam for team up
    Ignorand trecutul traim in prezent cu gandul la viitor

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks