Page 11 of 18 FirstFirst ... 891011121314 ... LastLast
Results 201 to 220 of 344

Thread: PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS

1. Back To Top | #201
    Ar fi mai interesant sa ne spuna despre jucatorii activi : )
    Bla bla bla ... noT

2. Back To Top | #202
    Nick anterior: Necromonger Necro's Avatar

3. Back To Top | #203
    Quote Originally Posted by AltShiftKill View Post
    Ar fi mai interesant sa ne spuna despre jucatorii activi : )
    Chinejii au devenit acum de baza.
    Probabil vor sa-l prinda pe koreanul ala care le-a dat-o peste bot,imbracandu-se in acelasi tricou de culoare rosie ca ei,ciuruindu-i cand nu asteptau.

4. Back To Top | #204
    trippin' duKeZZ's Avatar
    hello guys! tocmai ce am sarit si eu in barca pubg

hmu with tips & tricks (gameplay si video settings) si daca vrea careva add me as friend (nu pot adauga eu, din pacate) (user: duke_lp - tre sa am un avatar cu doom)

5. Back To Top | #205
    Daca mai joaca cineva PUBG : Steam Community :: Bobby 6 Clear
    Nu te pune cu prostu'.. ca te bate din experienta.

6. Back To Top | #206
    Registered User Raziel01's Avatar

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

7. Back To Top | #207
    wrong game
    Last edited by Raziel01; 11-12-2017 at 01:26.

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

8. Back To Top | #208

9. Back To Top | #209
    Daca vrea cineva sa ma adauge sa jucam : Steam Community :: ★RaZeR★
    Am jocul de cateva zile, deci nu aveti pretentii prea mari
    »»───(knee)───►

10. Back To Top | #210
    GOTY
    Bla bla bla ... noT

11. Back To Top | #211
    Why so salty?!

12. Back To Top | #212
    Primul meu chicken dinner :P

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS-wiinner.jpg

13. Back To Top | #213
    @Raziel

1. Too many bugs & glitches
    2. Servers de 2 lei + hackers?! Serios acum ... vorbim de un joc competitiv plin de hackers.
    3. No viable reward system - Orice joc are ceva care sa te multumeasca la final ... asta nu vrea
    4. Grafica naspa pe Unreal Engine 4. Nu stiu cum poti face ceva naspa cu Unreal ... in fine.
    5. Update-uri putine si foarte rare.
    6. Tine foarte mult de noroc: gen armele care fac spawn in zona care pici.
    7. LAG, LAG, LAG, LAG, LAG, LAG, LAG, LAG -> infinit.
    8. Primul joc butonat de mine unde daca setezi grafica pe low esti avantajat.

ar mai fi dar imi e lene si jegul nu merita oricum.
    Bla bla bla ... noT

14. Back To Top | #214
    Registered User Necrosero's Avatar
    Mi se pare senzațional ca dupa lansarea oficiala, jocul merge de 10 ori mai prost ca inainte, calatoresc in timp cu lagul de la începutul hartii.

Ah, si dc nu pot selecta prima harta? Ma obliga sa joc pe aia cu desertul si chiar nu-mi place.

15. Back To Top | #215
    @Raziel

1. Too many bugs & glitches
    2. Servers de 2 lei + hackers?! Serios acum ... vorbim de un joc competitiv plin de hackers.
    3. No viable reward system - Orice joc are ceva care sa te multumeasca la final ... asta nu vrea
    4. Grafica naspa pe Unreal Engine 4. Nu stiu cum poti face ceva naspa cu Unreal ... in fine.
    5. Update-uri putine si foarte rare.
    6. Tine foarte mult de noroc: gen armele care fac spawn in zona care pici.
    7. LAG, LAG, LAG, LAG, LAG, LAG, LAG, LAG -> infinit.
    8. Primul joc butonat de mine unde daca setezi grafica pe low esti avantajat.

ar mai fi dar imi e lene si jegul nu merita oricum.
    1. Nu ca e o scuza, dar arata-mi ce joc complex a iesit anul asta fara bug-uri serioase. Sunt jocuri de doi lei cu mai multe probleme. Cele ramase prin PUBG in momentul de fata nu afecteaza experienta de joc foarte tare.
    2. Desi 60hz servers sunt necesare pentru o experienta buna in shooterele online, asta nu e CS:GO si implementarea lor nu e o chestie care depinde numai de developer. Sunt complicatii de engine si alti factori la mijloc. Hackers? In ce joc online pe PC nu sunt hackers? Cine crezi ca poate sa-i opreasca daca bunul simt nu o face? Insa am mai spus-o, dar o sa o repet. Experienta mea nu e standard-ul, dar eu am acumulat peste 800 de ore beta + EA + test servers si am vazut 4 hackeri, ciudat nu crezi? E destul de comun ca in jocurile competitive playerii sa vada hackeri din orice.
    3. Wait what the fuck are saying? Un joc trebuie sa te multumeasca prin gameplay, nu prin mecanici carrot on a stick menite sa profite de mintea controlabila a muritorilor. Majoritatea jocurilor din ziua de azi au un progression system fortat in ele pentru ca gameplay-ul e de doi lei si n-au cum sa te tina legat fara sa-ti ofere acest false sense of achievement...
    4. In primul rand Unreal Engine 4 nu e un engine chiar atat de mind blowing, are niste trait-uri grafice destul de meh si foarte usor de recunoscut pe langa probleme binecunoscute cu orice tine de AMD. In al 2-lea rand asta e un joc competitiv cu o harta de 8km2 care suporta pana la 100 de playeri online simultan. E un joc care necesita un transfer continuu de informatii intre client si server. De ce ar ingreuna acest proces si mai tare cu elemente grafice care n-au valoare la nivel competitiv (competitiv se joaca pe low).
    5. Putin = rar Si despre ce vorbesti aici? Au avut un patch saptamanal si un update pe luna pana in toamna cand au anuntat ca sa se concentreaze pe lansarea jocului si cu toate astea tot au continuat cu patch-urile sa imbunatateasca versiunea EA.
    6. Desi norocul e un factor, jucatorii buni si-l fac singuri, de aia ladder-ul e dominat mereu ce aceeasi playeri.
    7. Vezi ca te-ai plans de servere mai sus... Lag-ul a venit cu lansarea si se manifesta prin rollback-uri la inceputul meciului, dar in afara de asta eu si cei cu care joc n-am avut alte probleme.
    8. Pai poate nu le butonezi cum trebuie, in orice shooter semi-tactic cu sistem de umbre si texturi mai complexe esti avantajat daca reduci sau elimini detaliile grafice. In Quake 3 Arena erau playeri care jucau fara texturi (google the release year for this one).

Sunt jenante plangerile tale.

Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Ah, si dc nu pot selecta prima harta? Ma obliga sa joc pe aia cu desertul si chiar nu-mi place.
    Patch-ul de azi face automatic map selection 50-50. Au anuntat ca n-au bagat manual map selection pentru ca sunt prea multe moduri (variabile) de joc care pot complica matchmaking-ul, dar cica vor introduce in viitorul apropiat.
    Last edited by Raziel01; 28-12-2017 at 17:27.

16. Back To Top | #216
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Mda. Desync la greu. Si parca doar tie ti se intampla

17. Back To Top | #217
    @Raziel

Eu ti-am oferit argumente de ce nu l-as lua drept jocul anului. Just that. E irelevanta parerea mea despre cat de bun e, sau nu, jocul, avand in vedere ca genul nu ma atrage.

Cat despre argumentele tale tehnice - >>> nu stiu. Am vazut ca Fornite, asa shade cum e el, o face mai bine.
    Bla bla bla ... noT

18. Back To Top | #218
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    2. Desi 60hz servers sunt necesare pentru o experienta buna in shooterele online, asta nu e CS:GO si implementarea lor nu e o chestie care depinde numai de developer. Sunt complicatii de engine si alti factori la mijloc.

4. . De ce ar ingreuna acest proces si mai tare cu elemente grafice care n-au valoare la nivel competitiv (competitiv se joaca pe low).
    2. Shooter online, competitiv, restul sunt poveşti. Fie asiguri infrastructura, fie cauţi scuze.

4. Ok, în cazul ăsta blochează low @ 60fps maxim/1080p, ca să fie egalitate la toată lumea şi să ai în acelaşi timp un reach cât mai mare şi pe sisteme slabe.

19. Back To Top | #219
    @Raziel

Eu ti-am oferit argumente de ce nu l-as lua drept jocul anului. Just that. E irelevanta parerea mea despre cat de bun e, sau nu, jocul, avand in vedere ca genul nu ma atrage.

Cat despre argumentele tale tehnice - >>> nu stiu. Am vazut ca Fornite, asa shade cum e el, o face mai bine.
    Argumente astea despre care vorbesti unde sunt mai exact!?

Ce face mai bine Fortnite? Are un world design cu foarte putine detalii, nu are vehicule sau inventory si serverele au cu maxim un 1hz in plus fata de PUBG si toate astea de la creatorii engine-ului.
    Fortnite beats PUBG 's Terrible 17Hz Netcode - YouTube

Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    2. Shooter online, competitiv, restul sunt poveşti. Fie asiguri infrastructura, fie cauţi scuze.

4. Ok, în cazul ăsta blochează low @ 60fps maxim/1080p, ca să fie egalitate la toată lumea şi să ai în acelaşi timp un reach cât mai mare şi pe sisteme slabe.
    2. Niste detalii ca daca asiguri infrastructura poti face acest transfer atat de usor? Eu sunt foarte dispus sa le fac bashing pentru asta daca e din vina lor.

4. Au blocat minimul necesar de post processing, restul e la libertatea player-ului, this is not console gaming...
    Last edited by Raziel01; 28-12-2017 at 22:44.

20. Back To Top | #220
    2. Ei trebuie să asigure servere capabile să le ducă aplicaţia (evident, cu totul cu legătura la internet a serverelor), plus jocul creat să suporte update-ul la 60hz minim. Desigur, dacă se vrea competitiv pe bune.

4. La astea ce se vor competitive, ar cam trebuiu să blochezi cam tot în ideea de a da şanse egale la toată lumea. Elemente de post processing sunt doar o parte - mai ai performanţă (sub 60, 60, peste 60), rezoluţie, FoV, render distance (pentru toate la un loc sau independent - obiecte importante sau de umplutură), umbre, iluminare, etc.

Anyway, pentru jucătorul casual e suficient cât să aibă o performanţă ok şi să nu fie prea clunky în controale.

1.  
Page 11 of 18 FirstFirst ... 891011121314 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks