Page 12 of 14 FirstFirst ... 291011121314 LastLast
Results 221 to 240 of 261

Thread: PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS

1. Back To Top | #221
    trippin' duKeZZ's Avatar
    Chiar sunt singurul caruia dupa iesirea din EA ii merge mai bine/fluid jocul plus ca arata ceva mai "colorat" si "shiny"
    Daca rezolva si problema de lag (ce apare doar in primele 2-3 minute pe harta), plus mici alte bug-uri (am ramas blocat de cateva ori in texturi, prone shooting e deficitar din nush ce motive, etc) ar fi un joc perfect* pt o seara casual in squad.
    *casual gaming, no competitive shit.

2. Back To Top | #222
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    2. Ei trebuie să asigure servere capabile să le ducă aplicaţia (evident, cu totul cu legătura la internet a serverelor), plus jocul creat să suporte update-ul la 60hz minim. Desigur, dacă se vrea competitiv pe bune.

4. La astea ce se vor competitive, ar cam trebuiu să blochezi cam tot în ideea de a da şanse egale la toată lumea. Elemente de post processing sunt doar o parte - mai ai performanţă (sub 60, 60, peste 60), rezoluţie, FoV, render distance (pentru toate la un loc sau independent - obiecte importante sau de umplutură), umbre, iluminare, etc.

Anyway, pentru jucătorul casual e suficient cât să aibă o performanţă ok şi să nu fie prea clunky în controale.
    2. Asta stiu, dar mi-a fost dat sa inteleg ca nu e chiar atat de usor pentru orice engine sa suporte 60hz. E vreun exemplu online game pe UE4 cu servere de 60hz? Eu nu stiu nici unul.

4. Nu ai cum sa controlezi fps-ul jucatorilor, vorbim de PC gaming aici si nspe mii de configuratii posibile. Chiar si un joc bine optimizat poate cauza probleme pe diverse configuratii. Render distance nu afecteaza partea competitiva, randarea ierbii se opreste pentru toti la aceeasi distanta si indiferent de setari toti vad playerii de la distante foarte mari.

Quote Originally Posted by duKeZZ View Post
    Chiar sunt singurul caruia dupa iesirea din EA ii merge mai bine/fluid jocul plus ca arata ceva mai "colorat" si "shiny"
    Toti cei cu care joc eu au avut un boost de performanta la lansare. Chiar si cei cu hardware AMD care are probleme cu UE4. S-a lucrat la optimizare, dar sunt vizibile si compromisurile. LOD-ul este destul de slab si sunt pop-uri cat cuprinde, mai ales pe Miramar. Rubberbanding-ul ramane insa problema principala.

Legat de cheateri:
    Twitter
    Last edited by Raziel01; 29-12-2017 at 10:15.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

3. Back To Top | #223
    trippin' duKeZZ's Avatar
    PUBG’s first post-1.0 patch reduces rubber banding, makes map selection 50/50

PUBG’s first post-1.0 patch reduces rubber banding, makes map selection 50/50 | PCGamesN

4. Back To Top | #224
    Registered User warpath's Avatar
    Nu am inteles care e marea atractie la jocul asta ..... M-am uitat la niste streamers la cateva runs si 90% din timp strangeau chestii de pe jos, fugeau, se ascundeau ca trageau unii in ei pe care nici nu ii vedeau apoi trageau ei in unii care erau pixeli pe ecran la cat de departe erau....si cand mai erau 10-15 ramasi in joc isi luau headshot fara sa vada efectiv de unde au tras aia mare parte din timp....

Nu mi s-a parut cea mai amuzanta 1 1/2 h din viata mea , dar macar eram la munca . Nu e mai eficient sa bagi un CS si sa impusti gigei imediat ?
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

5. Back To Top | #225
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Nu te-ai uitat la streamerii care trebuie

6. Back To Top | #226
    Registered User warpath's Avatar
    Dunno, asta cica avea 460+ wins si a terminat intre primii 15 constant cat ma uitam
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

7. Back To Top | #227
    Sa-i vezi pe aia care stau 20 de minute intr-un boschete, sa fie siguri ca prind top 10/5

8. Back To Top | #228
    Mie nu mi se pare fun solo, dar in duo sau squad mai merge. Acolo ai posibilitate de revive si map awareness mai mare, plus ca e mai fun. In solo, in 90% din cazuri, totul depinde daca-l vezi primul pe celalalt sau te vede el, restul tine de gear si reflexele de shooter.
    " Know this: There is nothing on all the Planes that can stay the hand of justice when it is brought against them. It may unmake armies. It may sunder the thrones of gods. Know that for all who betray justice, I am their fate. And fate carries an executioner's axe. "
    ​- Vhailor, Planescape : Torment

9. Back To Top | #229
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    2. Asta stiu, dar mi-a fost dat sa inteleg ca nu e chiar atat de usor pentru orice engine sa suporte 60hz. E vreun exemplu online game pe UE4 cu servere de 60hz? Eu nu stiu nici unul.

4. Nu ai cum sa controlezi fps-ul jucatorilor, vorbim de PC gaming aici si nspe mii de configuratii posibile. Chiar si un joc bine optimizat poate cauza probleme pe diverse configuratii. Render distance nu afecteaza partea competitiva, randarea ierbii se opreste pentru toti la aceeasi distanta si indiferent de setari toti vad playerii de la distante foarte mari.

Toti cei cu care joc eu au avut un boost de performanta la lansare. Chiar si cei cu hardware AMD care are probleme cu UE4. S-a lucrat la optimizare, dar sunt vizibile si compromisurile. LOD-ul este destul de slab si sunt pop-uri cat cuprinde, mai ales pe Miramar. Rubberbanding-ul ramane insa problema principala.

Legat de cheateri:
    Twitter
    2. Dacă se doreau competitivi, fie alegeau un engine capabil, fie se băgau pe partea de net code şi-l făceau cum vor ei (şi la câţi bani au luat până acum, sigur au fonduri de asta). Dar bănuiesc că nu se aşteptau şi ei la ceva mai mult de casual stuff, nicidecum să prindă atât de mult; şi dacă sunt cu sacii-n căruţă... why bother?

4. Controlezi limitând FPS-ul la unul maxim, aia poţi, multe o fac, şi cum îl faci accesibil (fiind low details), ai destule PC-uri ce pot 1080p/60fps. La jocul de faţă nu ştiu cum e, nu m-a interesat să butonez la setări, dar sunt multe jocuri unde eşti în dezavantaj grav în funcţie de setări. Momentan joc War Thunder şi dacă joci realistic, eşti mult mai avantajat să joci pe low cu unele setări (de genul tu-l vezi, el nu ) ). Asta ca o paranteză.

Quote Originally Posted by warpath View Post
    Nu am inteles care e marea atractie la jocul asta ..... M-am uitat la niste streamers la cateva runs si 90% din timp strangeau chestii de pe jos, fugeau, se ascundeau ca trageau unii in ei pe care nici nu ii vedeau apoi trageau ei in unii care erau pixeli pe ecran la cat de departe erau....si cand mai erau 10-15 ramasi in joc isi luau headshot fara sa vada efectiv de unde au tras aia mare parte din timp....

Nu mi s-a parut cea mai amuzanta 1 1/2 h din viata mea , dar macar eram la munca . Nu e mai eficient sa bagi un CS si sa impusti gigei imediat ?
    Păi e un camp fest... Din 100 de jucători ori câţi sunt maxim într-un meci, e de ajuns (teoretic) să omori doar unul ca să câştigi (restul campezi), pe când ăla poate omorî 98.

L-am luat tot aşa, pentru buzz-ul ce era peste tot şi în lipsă de ceva interesant. Cred că am până-n 5 meciuri în el, dar nici nu mă atrage în mod special. N-am văzut nimic wow la el. Probabil dă adrenalină când ajungi pe final şi deh... tragi pentru mica doză cu fiecare meci.

10. Back To Top | #230
    Cred ca au ales cel mai capabil engine pentru 100 de playeri online.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

11. Back To Top | #231
    Registered User Necrosero's Avatar
    Faza tare care arata cat de broken e de fapt jocul pe partea casual: l-am bagat la caterinca pe un tovaras care n-are nici o treaba cu jocurile (si mai ales cu fpsurile) sa dea si el un meci. Omul chicken, cum auzea gloante, cum fugea in partea opusa. Mai o fuga, mai o plimbare cu barca, cu motocicleta, cand ma uit in dreapta sus, hop sarmaua, ajunsese pe 2 fara sa fi tras macar un glont sinfara sa fi vazut vreun inamic. Normal, cand a fost nevoit sa se infrunte cu ala, i-a luat imediat maul.
    Ideea e ca daca tov meu care n-are nici in clin nici in maneca cu jocurile poate sa ajunga pe 2, atunci jocul are probleme serioase.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

12. Back To Top | #232
    ... pentru ca locul 2 inseamna ceva? E fix ce zici tu, mai o plimbare cu barca, o tura pe munte, etc... daca vrei doar top10, trebuie sa fii autist sa nu intri in top10 in 50% din jocuri daca asta e scopul si joci pentru asta.

Sunt jucatori care au 10+ kills average pe meci si au si un rank mediu foarte bun. Sunt jucatori care fac stream in fiecare zi si au minim 2-3 jocuri cu 20 kills pe zi. Recordul lui shroud parca e de 36 kills win, asta inseamna ca a omorat mai mult de o treime din server si a castigat.

13. Back To Top | #233
    Registered User Necrosero's Avatar
    Pai asta zic, omori o treime si iesi pe 10 vs nu omori nimic si iesi pe 2. Doar eu vad o problema aici?
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

14. Back To Top | #234
    Yup. Asta e conceptul de Battle Royale. Doar unul supravietuieste. Restul nici macar statistici de consolare nu-s.

15. Back To Top | #235
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Pai asta zic, omori o treime si iesi pe 10 vs nu omori nimic si iesi pe 2. Doar eu vad o problema aici?
    Nu este joc de esports ca sa aiba sens si sa fie balansat sa fie toti impliniti si sa se simta bine. Ori esti primul ori esti nimeni. Survival battle royale. Daca n-ai noroc poti muri cat esti inca in parasuta. Ghinion! Top 10 nu ar trebui sa fie un scop in sine pentru ca nu inseamna nimic. Daca ar trebui sa-ti propui un scop ca sa inveti jocul si sa progresezi, dupa mine ar fi sa castigi fiecare lupta 1v1, pentru ca in final asta duce la chicken dinner

Pentru cei care ies de pe locul 2 incolo este distractia si adrenalina. Fix ca in orice alt joc. Ce concept, wow... cum se poate asa ceva?

16. Back To Top | #236
    Top 10 e un target pentru ladder, dar nu e suficient sa te mentii sus in top.

17. Back To Top | #237
    Faza tare care arata cat de broken e de fapt jocul pe partea casual: l-am bagat la caterinca pe un tovaras care n-are nici o treaba cu jocurile (si mai ales cu fpsurile) sa dea si el un meci. Omul chicken, cum auzea gloante, cum fugea in partea opusa. Mai o fuga, mai o plimbare cu barca, cu motocicleta, cand ma uit in dreapta sus, hop sarmaua, ajunsese pe 2 fara sa fi tras macar un glont sinfara sa fi vazut vreun inamic. Normal, cand a fost nevoit sa se infrunte cu ala, i-a luat imediat maul.
    Ideea e ca daca tov meu care n-are nici in clin nici in maneca cu jocurile poate sa ajunga pe 2, atunci jocul are probleme serioase.
    Asa am facut eu in primele jocuri. M-am ascuns tot jocul, n-am tras nici un foc, fugeam de lupta pana cand am ramas doar eu cu unul.
    Norocul meu a fost ca s-a strans zona fix unde eram eu pe burta si l-am auzit pe ala cum venea spre mine. Una in cap si a fost primul meu meci castigat )
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][CM HAF X][Seasonic X-1050]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung EVO 250GB SSD / Samsung PRO 256GB SSD / Seagate 2TB][LiteOn iHAS122]
    [Logitech G203 / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

18. Back To Top | #238
    mágico! Cowboy's Avatar
    Cred ca doar tu vezi o problema aici

Playstyle-uri diferite, alta atitudine apropo de risk vs reward. La un stil ai mai des ocazia sa fail, dar e mai engagining with all the run & gun; altul e mai boring, dar mai cert.

Nici unul dintre stiluri nu-ti garanteaza castigul de fapt, the chicken dinner.

Singura chestie care ma deranjeaza oleaca e faptul ca poti sa joci o gramada fara sa castigi, dar si fara sa pierzi. Gen meciuri cu 2+ killuri, si terminat undeva in top 30.

Cele mai enervante jocuri, caci simt ca n-am facut nimic (yay, 2nd/3rd circle!) si n-am avansat deloc (currency, stats) si au fost prea putine gun battles along the way sa zic ca macar am practicat trasul.

Poate la un moment dat o sa aiba nevoie de un metagame mai stufos.
    The last thing I saw with my own eyes was the bleached interior of the medical lab in Earth's orbit, right before they froze me for the journey into the void darkness, to a destination that I felt mythical. When I opened them again I saw the blue dials of my hud and readouts of my systems. I screamed. With my new machine lungs I screamed and screamed and heard the others scream through my audio systems. We were changed.

19. Back To Top | #239
    ^

HOW TO GET BETTER AT AIMING WITH SHROUD - YouTube

0:30 recomandarea lui shroud pentru incepatori si cei care vor sa invete sa traga.

Also this: jump la 15:30 pentru mindfuck. In caz ca nu realizati ce s-a intamplat de prima data, mai reluati de cateva ori. Eu a trebuit, lol

PUBG SHROUD ONLY SHOTGUN CHALLENGE - YouTube

20. Back To Top | #240
    Mă întreb când PUBG va fi pe PS4

1.  
Page 12 of 14 FirstFirst ... 291011121314 LastLast

Bookmarks

Bookmarks