Page 10 of 12 FirstFirst ... 789101112 LastLast
Results 181 to 200 of 230

Thread: Far Cry 5

1. Back To Top | #181
    Quote Originally Posted by qalex21 View Post
    More Far Cry 5 - Setari 1440p, Ultra preset (pozele for fi downscaled)
    In mai toate pozele nu vad decat o vegetatie moarta si spalacita.

Doar catelul ala BOOMER pare bine realizat (probabil ca au investit mai mult efort si mai multi bani pe el dupa modelul Riley din Call of Duty Ghost).
    E chiar dragut si jucaus....dar ce facem cu restul jocului avand in vedere ca-i varza totala?

Si apoi, catelul arata realistic, dragut si jucaus, dar degeaba daca AI-ul acestuia e praf si nu asculta comenzile.

2. Back To Top | #182
    cum merge un gtx 950m 4gb ram ?

3. Back To Top | #183
    Registered User Mandea's Avatar
    eu cred ca iti faci un deserviciu imens sa ai vegetatie activa. sa unduiasca iarba aia ca in realitate. mai ales ca in toate jocurile nu stiu cum se face, dar e iarba asa mare, ca zici ca o ai pe la piept. devine imposibil sa mai detectezi cand e ceva acolo si chiar obositor pt ochi sa se tot miste. din punctul meu de vedere, asta e un compromis care chiar trebuie facut ca sa ai o experienta mai placuta. nu e cazul sa am real life la orice intr-un joc. maine-poimaine o sa aud ca de ce nu dormi, nu-ti faci nevoile sau alte chestii inutile.

4. Back To Top | #184
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Astea existau acum cativa ani, Bad Company 2 va aduceti aminte de el ? sau Crysis, Far Cry 2 aveau astea. Ce lipseste pentru mine e FIZICA, vreau sa pot taia liane cu maceta, sa pot rupe copacii cu camionul, sa daram o casa cu C4. Se puteau face astea in 2007-2011 dar nu si in 2018, consolele nu sunt de vina ca si astea au evoluat.
    Obositor pentru ochi ? decloc, detaliile astea fac un joc bun, realismul combinat cu gameplay.

Legat de dormit si alte deastea, nu e cazul in Far Cry, poate in STALKER, Metro, DayZ si altele de gen.

Se aude ceva de DLCuri, o data de lansare ceva ?
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

5. Back To Top | #185
    fizica in sine, da, iarba in niciun caz. mai si papa resurse in prostie.

6. Back To Top | #186
    Quote Originally Posted by droopy_ro View Post
    Astea existau acum cativa ani, Bad Company 2 va aduceti aminte de el ? sau Crysis, Far Cry 2 aveau astea. Ce lipseste pentru mine e FIZICA, vreau sa pot taia liane cu maceta, sa pot rupe copacii cu camionul, sa daram o casa cu C4. Se puteau face astea in 2007-2011 dar nu si in 2018, consolele nu sunt de vina ca si astea au evoluat.
    Obositor pentru ochi ? decloc, detaliile astea fac un joc bun, realismul combinat cu gameplay.

Legat de dormit si alte deastea, nu e cazul in Far Cry, poate in STALKER, Metro, DayZ si altele de gen.

Se aude ceva de DLCuri, o data de lansare ceva ?
    Go back la primul Red Faction.

Da, iarbă "animată" de fizică pe bune, cum era în Crysis 3, dar adusă la un nivel superior, era frumos (să vezi cum reacţionează când trece cineva/ceva prin ea + bonus la stealth, propagarea focului, etc). But again, Red Faction (circa 2001) vs. cam toate jocurile de acum (BF are "fake"/baked physics)? Când poţi vinde acelaşi joc sub formă de DLC, de ce ai inova?

7. Back To Top | #187
    Si cand te gandesti ca de la Far Cry 2 au trecut 10 ani si nu s-a facut niciun progres tehnologic....TRIST!

De ce nu au pastrat motorul grafic CryEngine chiar nu inteleg....Dunia e de tot cacatul.

8. Back To Top | #188
    Nick anterior: Sychostone Darthstone's Avatar
    Dunia e chiar OK, implementarea sa lasa de dorit. S-au facut atatea cu Dunia in FC2 dpdv al fizicii.. asta facea din FC2 unul bun.

9. Back To Top | #189
    Registered User razvvan's Avatar
    De distracție merge, poate îl mai pach-uiesc....

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk

10. Back To Top | #190
    Trist e ca fix pe seceta asta de jocuri s-a nimerit sa se lanseze Far Cry 5 si Kingdom Come Deliverance, doua jocuri open world neterminate si pline de buguri.

Pana in toamna, nu intrevad un joc AAA de calitate la orizont.

11. Back To Top | #191
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Ba, nu e rau jocul. Doar ca o suge grav pe partea de story si are un final de tot rahatul.

12. Back To Top | #192
    Nu e rau ca are gameplay de aceeasi reteta reutilizata de la Far Cry 3 incoace!

13. Back To Top | #193
    baaa, esti bolnav????? iar ai aparut??? dar esti fixist rau.

14. Back To Top | #194
    Cata vointa sa caci in tine incat sa stai la generat conturi pe GC.ro. Like lol
    Bla bla bla ... noT

15. Back To Top | #195
    Ah Kin TimmY's Avatar
    Am aproape 16 ore si jocul e mai mult decat decent. Nu am dat peste nici un game breaking bug. E si bine optimizat, joc 1440p si merge snur.
    Pentru mine e fun si relaxant. Povestea e decenta, voice actingul e bun. Sunt multumit.

16. Back To Top | #196
    Registered User KodiaK's Avatar
    Stop enjoying it, Timmy!!!
    Vrei sa-l bagi in boala pe MadRex. Nu intelegi ca jocul este praf, cu gameplay reciclat de la Far Cry 3 incoace. God dammit!
    ASUS Z170-A | Intel Core [email protected] | Thermalright TRUE Spirit 140 Power | 16GB DDR4 Corsair Vengance LPX | Gigabyte GTX 1080 Windforce OC | Samsung EVO 850 250GB | Seagate 2TB | Hitachi 1TB
    Redragon Yama Black | Logitech G500 | Sennheisher HD559 | Asus Xonar DG | Dell U2311H | Coolmaster CM 690 III | Antec True Power 650W

---------------------------------
    Foloseste voucher-ul G6TPRZ4K la orice comanda la PcGarage si ai 1% reducere

17. Back To Top | #197
    Quote Originally Posted by AltShiftKill View Post
    Cata vointa sa caci in tine incat sa stai la generat conturi pe GC.ro. Like lol
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    baaa, esti bolnav????? iar ai aparut??? dar esti fixist rau.
    Nu-mi place Facebook-ul, care-i problema?

Quote Originally Posted by TimmY View Post
    Am aproape 16 ore si jocul e mai mult decat decent. Nu am dat peste nici un game breaking bug. E si bine optimizat, joc 1440p si merge snur.
    Quote Originally Posted by TimmY View Post
    Pentru mine e fun si relaxant. Povestea e decenta, voice actingul e bun. Sunt multumit.

Inainte sa spui ca povestea e decenta, voice-acting-ul e bun, ai mai jucat si alte jocuri?
    La alte capitole cum zici ca sta?

Quote Originally Posted by KodiaK View Post
    Stop enjoying it, Timmy!!!
    Quote Originally Posted by KodiaK View Post
    Vrei sa-l bagi in boala pe MadRex. Nu intelegi ca jocul este praf, cu gameplay reciclat de la Far Cry 3 incoace. God dammit!

Pai asta si este!

18. Back To Top | #198
    Registered User Raziel01's Avatar
    Far Cry 2 details vs Far Cry 5 - YouTube

Spune multe video-ul asta.

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

19. Back To Top | #199
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Far Cry 2 details vs Far Cry 5 - YouTube

Spune multe video-ul asta.
    Dupa clipul asta imi vine sa instalez ...Crysis 1 ) . Oricum "good old days" .

20. Back To Top | #200
    Au trecut 10 ani de la FC2 si niciun progres, ba chiar au involuat! TRIST!
    10 ani de "INOVATIE"

1.  
Page 10 of 12 FirstFirst ... 789101112 LastLast

Bookmarks

Bookmarks