Page 8 of 12 FirstFirst ... 567891011 ... LastLast
Results 141 to 160 of 230

Thread: Far Cry 5

1. Back To Top | #141
    Quote Originally Posted by Irenicus View Post
    Stalker nu are stealth decat daca umbli in ini. AI-ul are o distanta minima de 50 m in care te vede si te aude indiferent ce ai face. In rest perfect de acord.

Metacritic - influentam opinia habarnistilor din 1999
    Hah, ma refeream desigur la media notelor date de site-urile de stiri si recenzii, nu userscore-ul dat de hateri.

Daca jocul nu a impresionat redactorii unor site-uri de tip Clickbait, e cam clara treaba ca jocul e PRAF.

Adica, e cam GRAV daca niste site-uri clickbait n-au fost impresionate de joc. Sa vedem de maine incolo cam ce pareri vor avea IGN si Gamespot, mai ales IGN care are obiceiul de a da note mari si supraevaluate, ori la ei, un joc notat cu 8 inseamna ca e mediocru, ori notat cu 6-7 inseamna ca e literlamente prost.

2. Back To Top | #142
    Registered User Irenicus's Avatar
    Si eu la aia ma refeream. Tre sa fii fraier sa te mai iei dupa revieweri "profesionisti".
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

3. Back To Top | #143
    Quote Originally Posted by Irenicus View Post
    Si eu la aia ma refeream. Tre sa fii fraier sa te mai iei dupa revieweri "profesionisti".
    N-ai inteles nimic!

Nu e vorba ca ma iau dupa ei.

E vorba ca ei de obicei dau note mari si supraevaluate la jocuri mediocre, notandu-le cu 9 si 10, trecand cu vederea peste multe probleme.

Daca le noteaza cu 7 si 8, inseamna ca jocul are probleme si nici recenzorilor cu mintea de meduza si fara pretentii nu sunt impresionati de acesta si se simt deranjati de problemele jocului.
    Adica, daca nici lor care n-au pretentii nu le place jocul, ce sa mai zic de gamerii hardcore?

4. Back To Top | #144
    Dupa note e un joc cat de cat decent, nici teribil, nici o capodopera care se dorea inainte de lansare. Poate fi luat drept un Call of Duty open-world mai de primavara.

Si tot se invarte pe la media de 75.
    Far Cry 5 for PC Reviews - Metacritic

La userscore citesc o gramada de hateri care zic ca e un Far Cry 4 cu alta tematica si mai plictisitor.

Pe Steam, majoritatea sunt multumiti.

Far Cry® 5 pe Steam

5. Back To Top | #145
    Totdeauna o sa existe haterii respectivi.
    Da-mi o harta, animale din care sa imi fac portofele, free roam, masini si climbing si ma ai ca fan.
    Da, 3,4 si primal au fost asemanatoare si mi-au placut la nebunie. N-as vrea sa se schimbe mare lucru
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][Phanteks P400S TG][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung PRO 512GB SSD / Micron 512GB SSD][LiteOn Bluray Writer]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

6. Back To Top | #146
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Fericitule, pare ca ti-ai gasit jocul ideal. Si are si 3 DLC-uri mari.

7. Back To Top | #147
    Quote Originally Posted by Fallen View Post
    Totdeauna o sa existe haterii respectivi.
    Da-mi o harta, animale din care sa imi fac portofele, free roam, masini si climbing si ma ai ca fan.
    Mai vorbim dupa ce joci vreo 10-15 ore.

Sunt curios daca si atunci o sa-ti mai placa sa faci portofele din animale.

8. Back To Top | #148
    In ultimul timp n-am prea avut timp de terminat jocuri, insa totdeauna se pare ca m-au prins Far Cry-urile.
    De exemplu, nu mi-am facut timp sa termin witcher3, care am inteles ca este un joc extraordinar. La fel si Ass Creed ăsta, ultimul. M-am jucat 2-3h si le-am lasat deoparte.

Insa FarCry-ul m-a tinut prins totdeauna. Nu stiu ce kkt il face sa ma atraga asa mult. Probabil FPS-ul, pt ca mass destruction + stealth + multiple side missions nu m-au atras asa tare la Just Cause 3.

MadRex, am peste 100 de ore cumulat in 3,4 si primal, stiu despre ce vorbesc.
    Partea buna a lucrurilor este ca pot sa imi cumpar Far Cry Primal si sa-l termin odata, pentru ca m-am oprit spre final din cauza ca ma simteam vinovat ca il termin pirat, desi il instalasem doar de test .

Legat de DLC-uri, da... nu prea sunt fan asa ceva. Polonezii de la Dying Light (un alt joc pe care am reusit sa-l termin de vreo 2 ori, fiind foarte misto) ne-au dat DLC-uri gratis. Aia au fost baieti de treaba.
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][Phanteks P400S TG][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung PRO 512GB SSD / Micron 512GB SSD][LiteOn Bluray Writer]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

9. Back To Top | #149
    Registered User RAN's Avatar
    Stealth la Just Cause 3? Cred ca il joci gresit

10. Back To Top | #150
    Registered User dumy252008's Avatar
    @mad rex
    nope, nu regret, am spus doar ce-am observat
    oricum, pt un joc iesit de o zi, dpdv hardware, e f bine optimizat
    CPU AMD Ryzen 7 1700X 3,95GHz MB Asus Crosshair VI Hero VC AMD Radeon RX Vega 64 SC Asus Xonar DX RAM G.Skill Trident Z B-die 2x8GB 3,466GHz M.2 Samsung 960 EVO 500GB PSU Corsair RM1000i Case wall mounted D LG 27UD58-B 4K FreeSync Mouse Mionix NAOS 7000 KB Roccat Ryos MK Glow SPK Logitech Z623

11. Back To Top | #151
    Registered User Irenicus's Avatar
    Quote Originally Posted by Mad Rex View Post
    Mai vorbim dupa ce joci vreo 10-15 ore.

Sunt curios daca si atunci o sa-ti mai placa sa faci portofele din animale.
    Tu cate ore ai jucat?
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

12. Back To Top | #152
    Registered User
    Quote Originally Posted by Fallen View Post
    In ultimul timp n-am prea avut timp de terminat jocuri, insa totdeauna se pare ca m-au prins Far Cry-urile.
    De exemplu, nu mi-am facut timp sa termin witcher3, care am inteles ca este un joc extraordinar. La fel si Ass Creed ăsta, ultimul. M-am jucat 2-3h si le-am lasat deoparte.

Insa FarCry-ul m-a tinut prins totdeauna. Nu stiu ce kkt il face sa ma atraga asa mult. Probabil FPS-ul, pt ca mass destruction + stealth + multiple side missions nu m-au atras asa tare la Just Cause 3.

MadRex, am peste 100 de ore cumulat in 3,4 si primal, stiu despre ce vorbesc.
    Partea buna a lucrurilor este ca pot sa imi cumpar Far Cry Primal si sa-l termin odata, pentru ca m-am oprit spre final din cauza ca ma simteam vinovat ca il termin pirat, desi il instalasem doar de test .

Legat de DLC-uri, da... nu prea sunt fan asa ceva. Polonezii de la Dying Light (un alt joc pe care am reusit sa-l termin de vreo 2 ori, fiind foarte misto) ne-au dat DLC-uri gratis. Aia au fost baieti de treaba.
    Total deacord cu tine. Fac Cry si Dying Light sunt practic FPS-urile mele preferate din ultimii ani, pe care am reusit sa le termin de 2 ori+. Am jucat mai multe (asassins creed, witcher, fallout... etc) nu m-au atras, le am sters dupa cateva ore..
    Daca Far cry 5 seamana cu 3 sau 4, pentru mine e perfect.

13. Back To Top | #153
    Registered User Necrosero's Avatar
    Chiar ma gandeam de ce ubisoft tot scoate resaparile astea. Iata.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

14. Back To Top | #154
    Registered User Raziel01's Avatar

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

15. Back To Top | #155
    Registered User mihai176's Avatar
    Oare cati din cei care comenteaza l-au cumparat?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Far Cry 5-2f98f235-fb09-4555-8937-a02dc726d0b7.jpg  
    Asrock H170M Pro4, Intel i5 6500, Noctua U12s, Goodram 16GB ddr4, Gigabyte RX 580 Aorus XTR, Crucial 240GB, WD Red 2TB, Seagate 3TB, SuperFlower 600W Gold, In Win 303

16. Back To Top | #156
    Registered User razvvan's Avatar
    Quote Originally Posted by mihai176 View Post
    Ai pus preventiv nurofenul lângă )

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk

17. Back To Top | #157
    Registered User droopy_ro's Avatar
    buna asta Razvvan.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

18. Back To Top | #158
    Registered User ShadowDragon's Avatar
    Quote Originally Posted by mihai176 View Post
    Conteaza? Pot sa pun si eu o poza cu o cutie de FC V pentru PS4, desi il joc pe PC, unde nici macar nu are varianta retail :P

19. Back To Top | #159
    Iertati-ma, nu ma pot abtine.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Far Cry 5-untitled.jpg   Far Cry 5-untitled2.png   Far Cry 5-bvobyt.jpg   Far Cry 5-20180328_220346.jpg  

20. Back To Top | #160
    Registered User dumy252008's Avatar
    ce fain ar fi sa bage un HD textures. parca Primal are HD textures, daca mai tin bine minte, vreo 2GB

" I'd love to see a high-res texture pack for Far Cry 5; the config file hints at such an option, containing "HDTexturesOptionSeen" and "HDTexturesEnabled", which both don't do anything at the moment (I tried)" TPU

acum am inteles de ce jocul e pe DX11 si nu pe 12 sau Vulkan. engine-ul folosit, Dunia... e destul de vechi. poate ca 5-ul l-au construit pe FC 4 si au sch locatia... habar n-am, poate vb prostii

legat de misiunile secundare, date de cetateni: m-am intors intr-un loc deja eliberat, care arata colorat pe harta 3D, s-am bagat in seama 2 cetateni, de la ambii am primit misiuni, ceea ce inseamna ca daca harta-i colorata, eliberata, mai primesti misiuni secundare, nu c-ai facut toate misiunile din locatia respectiva (cum iti da impresia o harta colorata)
    Last edited by dumy252008; 28-03-2018 at 22:51.
    CPU AMD Ryzen 7 1700X 3,95GHz MB Asus Crosshair VI Hero VC AMD Radeon RX Vega 64 SC Asus Xonar DX RAM G.Skill Trident Z B-die 2x8GB 3,466GHz M.2 Samsung 960 EVO 500GB PSU Corsair RM1000i Case wall mounted D LG 27UD58-B 4K FreeSync Mouse Mionix NAOS 7000 KB Roccat Ryos MK Glow SPK Logitech Z623

1.  
Page 8 of 12 FirstFirst ... 567891011 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks