Page 16 of 16 FirstFirst ... 613141516
Results 301 to 319 of 319

Thread: Destiny 2

1. Back To Top | #301
    multumesc mult, mai bine de 30 si ceva de euro imi iau altceva

2. Back To Top | #302
    Oamenii au pus continutul final in spatele DLC-ului. Asta spune tot ...
    Bla bla bla ... noT

3. Back To Top | #303
    nu e "expanison cu osiris". e dlc. si nu e 30 de euro, e 16.

nu vreau sa ne certam, dar au adaugat exotice noi, legendare noi, acel forge system cu 12 arme/armuri. story missions, locatii noi, new social space, desi e minuscul, strike-uri noi, heroic srikes, mod pvp nou cu harti noi, noul mod in zona de raid Lair, modifiere noi la strikeuri, aventuri pe heroic etc.

pt 16 lire si pt faptul ca joci iar in coop cu prietenii tot contentul eu zic ca e ok.

am ajuns la 325 cu titanul, am terminat cele 4 forge weapons de saptamana asta si vanez noul pistol exotic Crimson si noul "rocket launcher" The Colony. Bineinteles si cea mai op arma din istoria destiny pvp, noua arma cu laser, care va primi un nerf 100%.

pe ps4, pe pc cred ca jcoul era mort inainte de lansare, nu stiu de ce s-au obosit...
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

4. Back To Top | #304
    Si apoi te miri de ce isi bat astia joc de noi cand avem useri precum asta de mai sus ...

495, boss de boss ce ne uimesti ca se merita si costa doar 20 de euro, ne spui si noua cate zone au fost incluse ?! Cate dintre ele nu arata de parca sunt engine random shit generated si cate chiar sunt zone de joc noi ? Ne spui si cate legendare au fost incluse ? (adica modele de arme existente modificate putin si apoi excel tutorial) Si poate aflam de la tine si de ce strikes-urile din jocul de baza au devenit lock behind pay DLC la 3 luni dupa lansare.

Astept cu interes sa ne informezi si despre poveste, am auzit ca e super. Adevarat ?!

Destiny 2: Curse of Osiris for PlayStation 4 Reviews - Metacritic

Also, e neinteresant daca il joci pe PS4 sau nu, ne dovedesti ca mai platesti si PSN Plus pentru mizeria asta, aka low level IQ.

La final te las cu citatul din review-ul astora de la Distructoid, cred ca o sa-ti placa tare mult:

"A DLC that as is, is up there with House of Wolves as the worst Destiny add-on to date"

P.S. Dintre toate planetele existente inaptii astia de la Bungie au ales-o pe cea mai de rahat dintre ele pentru actiunea jocului.
    Last edited by AltShiftKill; 07-12-2017 at 18:35.
    Bla bla bla ... noT

5. Back To Top | #305
    Gusturile nu se discuta. Cui ii place ii place. Personal, cel mai mare turnoff pt mine este felul in care au facut noua planeta, Mercur cu toate platformele pe care sari si mergi si omori random mobs. Pur si simplu nu ma atrage design'ul deloc. Mi s'ar fi parut mai ok daca ar fi aratat ca intr'una din viziunile lui Osiris.. savana aceea imensa. Aia ar fi aratat incredibil. Momentan voi lua o pauza de la joc. Sper ca urm "dlc" sa fie mai ok.

6. Back To Top | #306
    Registered User Raziel01's Avatar
    Asta cu gusturile nu se discuta e un bullshit cat casa. Pe principiul asta nici un bun nu trebuie discutat/analizat/criticat/reviewed pentru ca gusturile nu se discuta!

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

7. Back To Top | #307
    Registered User alexx12's Avatar
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Asta cu gusturile nu se discuta e un bullshit cat casa. Pe principiul asta nici un bun nu trebuie discutat/analizat/criticat/reviewed pentru ca gusturile nu se discuta!
    din punctul meu de vedere, intr-adevar, orice produs trebuie analizat si criticat, dar lucrul la care (cred) ca se referea wild_1 este ca sunt criticati userii, nu produsul. gen multi care spun ca cei care au luat destiny 2 si le place, vezi doamne, sunt niste oi fara creier.
    intr-adevar, jocul nu e flawless si e departe de perfect (abia tinde spre bun), dar atata timp cat omului ii place si nu regreta banii dati, nu merita sa il critici
    pace
    No! Try not. Do, or do not. There is no try.

8. Back To Top | #308
    Foarte tare noul mod raid lair! Scurt si la obiect cu mecanici simple si frumoase! Probabil cea mai faina chestie din dlc-ul asta.

Prometheus lens fest in pvp, dar nu ma deranjeaza, acum e skill vs skill.

9. Back To Top | #309
    Quote Originally Posted by alexx12 View Post
    din punctul meu de vedere, intr-adevar, orice produs trebuie analizat si criticat, dar lucrul la care (cred) ca se referea wild_1 este ca sunt criticati userii, nu produsul. gen multi care spun ca cei care au luat destiny 2 si le place, vezi doamne, sunt niste oi fara creier.
    Ataci omul cand e dus cu pluta si abereaza in tot ceea ce posteaza, adica, asa cum 495 ne tot obisnuieste pe threadul asta. Spui ca il prinde Zotta si il pompeaza saptamanal si e obligat sa promoveze jocul.
    Bla bla bla ... noT

10. Back To Top | #310

11. Back To Top | #311
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

12. Back To Top | #312
    Registered User vortex07's Avatar
    De cand sa lansat ultimul DLC, versiunea prestige a raidului si a Nightfallului nu se mai poate juca, daca nu ai achizitionat Curse Of Osiris. De asemenea nu mai poti sa faci nici Platinum fara DLC.
    Lucrul acesta a creat o gramada de plangeri si din cate am auzit se fac refund-uri la jocul Destiny, in mare parte pt versiunea digitala, dar stiu ca au fost cazuri in care Amazon a returnat contravaloarea variantei pe disc (PS4)

Dupa ce am jucat D2 si D1 cu toate DLC-urile, refuz sa mai arunc bani catre Bungie, care nu invata din propriile greseli si nu este in stare sa ofere un content i end-game de calitate. Iar acum nu ma lasa sa am acces la content pt care am platit initial!

Credeti ca sunt ceva sanse sa fac returnarea variantei pe disc la Mediagalaxy/Altex? (Evident jocul a fost desigilat, si cumparat la precomanda)

13. Back To Top | #313
    Altex e prea nesimtit sa returneze banii pe orice ... iar atunci cand o fac e doar via ANPC.

Acum urmeaza sa apara 495 sa ne spuna despre cat de marfa e jocul + DLC-ul si cum toate astea sunt normale
    Bla bla bla ... noT

14. Back To Top | #314
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    nu e "expanison cu osiris". e dlc. si nu e 30 de euro, e 16.
    de unde ai scos tu 16 EUR?
    20 EUR este pretul oficial (cel putin la PS4). Chiar si daca ai cumpara Season Pass e 35 EUR...dar sincer eu personal nu ma risc cu season pass, dupa ce am vazut cat de praf este primul DLC....si spun asta ca si un fan Destiny.
    Nu in ultimul rand pt 20 de EUR poti sa-ti cumperi niste jocuri extraordinare iar Bungie ar putea sa invete ceva de la CD Project de exemplu care tot cu 20 EUR ofera The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine. Nici nu se compara ca si continut cu ceea ce ofera Curse Of Osiris. Si nu ma intereseaza daca se numeste DLC sau Expansion, ma intereseaza ce primesc eu pt cei 20 de EUR.
    Dar din pacate asta e lumea in care traim si noi suntem de vina pana cand aruncam banii catre developeri care nu merita acest lucru. Eu unul am spus NU de data asta...

15. Back To Top | #315
    Registered User alexx12's Avatar
    Mdea, in situatia de fata Destiny 2 nu merita niciun pic, sa speram ca macar dupa catva timp o sa fie mai bun, cum a fost si cazul primului joc, dar daca nu... RIP
    No! Try not. Do, or do not. There is no try.

16. Back To Top | #316
    Mi-am achizitionat si eu ,,bucuria'' de joc si totusi nu inteleg in ce masura afecteaza acel dlc buna desfasurare a campaniei single/player ?? Sa inteleg , eu avand jocul de baza , ca nu pot termina campania single/player ?

17. Back To Top | #317
    Quote Originally Posted by zaq View Post
    Mi-am achizitionat si eu ,,bucuria'' de joc si totusi nu inteleg in ce masura afecteaza acel dlc buna desfasurare a campaniei single/player ?? Sa inteleg , eu avand jocul de baza , ca nu pot termina campania single/player ?
    Nu afecteaza campania. fecteaza raidul, nightfallul si achievmenturile. Am scris mai sus.

18. Back To Top | #318
    Quote Originally Posted by vortex07 View Post
    de unde ai scos tu 16 EUR?
    20 EUR este pretul oficial (cel putin la PS4). Chiar si daca ai cumpara Season Pass e 35 EUR...dar sincer eu personal nu ma risc cu season pass, dupa ce am vazut cat de praf este primul DLC....si spun asta ca si un fan Destiny.
    Nu in ultimul rand pt 20 de EUR poti sa-ti cumperi niste jocuri extraordinare iar Bungie ar putea sa invete ceva de la CD Project de exemplu care tot cu 20 EUR ofera The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine. Nici nu se compara ca si continut cu ceea ce ofera Curse Of Osiris. Si nu ma intereseaza daca se numeste DLC sau Expansion, ma intereseaza ce primesc eu pt cei 20 de EUR.
    Dar din pacate asta e lumea in care traim si noi suntem de vina pana cand aruncam banii catre developeri care nu merita acest lucru. Eu unul am spus NU de data asta...

in acelasi post din care ai selectat quote-ul de mai sus am scris 16 lire.

felcitari pt... neachizitie?

pacat ca nu vei juca raid lair-ul, e la nivelul lui atheon sau aksis ca distractie si teamwork!

Expansion and Season Access Update > News | Bungie.net

• The Prestige Leviathan Raid will be brought back down to Power 300, and its rewards will drop down to match the new Power Level. All players will regain access to the Prestige Raid.
      • This will allow access to “The Prestige” Achievement/Trophy for all players.
      • This will also allow all players ability to complete the final step for the Legend of Acrius Exotic Shotgun.

• Trials of The Nine will only require Curse of Osiris when it features a Curse of Osiris map. For all other weeks, it will be available to all players.
      • This will allow access to “Lest Ye Be Judged” Achievement/Trophy for all players.
      • Trials of The Nine rewards that launched with Destiny 2 will still be accessible to all players.

Last edited by 495; 12-12-2017 at 04:46.

19. Back To Top | #319
    Nu pierdem mai nimic. Continut pentru maimute. RIP
    Bla bla bla ... noT

1.  
Page 16 of 16 FirstFirst ... 613141516

Bookmarks

Bookmarks