Page 8 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 141 to 160 of 172

Thread: Destiny 2

1. Back To Top | #141
    se pare ca nu.

Twitter
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

2. Back To Top | #142
    Cel mai mult ma deranjeaza diferenta de lansare intre pc si console ... primul raid deja coonfirmat dupa o saptamana iar pe pc apare dupa o luna si ceva? Pana la urma nu inteleg care ii treaba cu pc-ul va fi tot timpul defazat pentru ca daca e asa fac o greseala mare din start.

3. Back To Top | #143
    Registered User Raziel01's Avatar

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

4. Back To Top | #144
    12 ore campania. 12 ore de copy paste la ce am vazut in mizeria aia de beta ?
    Bla bla bla ... noT

5. Back To Top | #145
    Am vazut 3 misiuni pe stream aseara, nimic interesant. Ma ia cu greata cand ii vad pe jurnalisti ca lauda grafica si jocul are low resolution textures pe care tot incearca sa le mascheze prin contrastul strident de culori si post-processing effects.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

6. Back To Top | #146
    Tocmai ce am iesit dintr-o tura de 20h de destiny 2. Terminat campania pe titan, level 251, gata de nightfall si incep sa ma pregatesc de raid.

Quote Originally Posted by AltShiftKill View Post
    12 ore campania. 12 ore de copy paste la ce am vazut in mizeria aia de beta ?
    Vei ramane placut surprins, daca il vei juca pana la sfarsit! mult peste primul in materie de story telling, character developing, cutscenes, umor, actiune, etc.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

7. Back To Top | #147
    Registered User
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Ma ia cu greata cand ii vad pe jurnalisti ca lauda grafica si jocul are low resolution textures pe care tot incearca sa le mascheze prin contrastul strident de culori si post-processing effects.
    Aceleasi texte nefondate de hater deja consacrat.

"The PC version (Destiny 2) supports high-resolution textures and improved particle effects, along with graphical niceties like soft shadows."(arstechnica)

Cine il joaca in 4k observa imediat ca texturile si in general grafica sunt de inalta calitate.

8. Back To Top | #148
    Oh, a venit aparatorul shooterelor cu argumentul de baza "hater!!!!".
    Si ce daca suporta high-resolution textures? Le-am vazut in beta-ul de pe PC, high resolution-textures != good textures. Battefield 3 in singleplayer are mai multe de aratat vizual decat are Destiny 2 si aici vorbim de o diferenta in ani destul de notabila.

Tu consideri screenshot-ul ala ceva de laudat?

9. Back To Top | #149
    @495 ... mult peste primul == cu mult peste 0. L-am terminat pe primul via PS3 si la final cautam pe google sa vad daca chiar ala e finalul.

Grafica e subiectiva ... clar e gandit sa ruleze pe orice si unele persoane sunt atrese de stilul asta. Asta e ...

Parerea mea e ca pe PC jocul si-o va lua rau de tot in mufa ... pentru ca va trece prin filtrarea astora cu PC-uri. W8 and see
    Bla bla bla ... noT

10. Back To Top | #150

11. Back To Top | #151
    Grafica e subiectiva ... clar e gandit sa ruleze pe orice si unele persoane sunt atrese de stilul asta. Asta e ...
    Doar partea artistica este subiectiva ca in orice alt domeniu. Partea tehnica e destul de usor de evaluat intr-un mod obiectiv.

12. Back To Top | #152
    Cand am spus ca e subiectiva ar fi trebuit sa te gandesti nu la expectul tehnologic, ci la aspectul uman. Unele persoane nu sunt interesate de pixeli, efecte, texturi. Iar pentru acele persoane ce crezi tu e irelevant si Destiny 2 poate fi cel mai aratos FPS din 2017 si, cine stie, probabil GOTY. Because why not ?

Out of the box Raziel, out of the box
    Bla bla bla ... noT

13. Back To Top | #153
    Cand am spus ca e subiectiva ar fi trebuit sa te gandesti nu la expectul tehnologic, ci la aspectul uman.
    Este evident din post-urile mele ca eu m-am referit de la inceput la aspectul tehnologic, cum de altfel fac cand critic grafica jocurilor pe aici.

Unele persoane nu sunt interesate de pixeli, efecte, texturi.
    Beauty is in the eye of the beholder, but we can count polygons and analyze the texture work.
    Daca acele persoane nu sunt interesate de partea tehnica si ce efecte are asupra calitatii imaginii, atunci acele persoane pot fi catalogate ca ignorante si orice "argument" adus de ele la acest capitol nu reprezinta mare lucru. Nu crezi? Exemplu: I don't give a rats ass about cars, de ce m-ar lua cineva in seamna pe mine cand vine vorba de acest subiect?

Iar pentru acele persoane ce crezi tu e irelevant si Destiny 2 poate fi cel mai aratos FPS din 2017 si, cine stie, probabil GOTY. Because why not ?
    Eu (si oricine altcineva for that matter) nu scriu pentru acele persoane. Deci acest comentariu nu-si are rostul decat poate ca o incercare ieftina de a ma ataca pe mine.

Out of the box Raziel, out of the box
    I can give you my cutter. ^^
    Last edited by Raziel01; 07-09-2017 at 09:39.

14. Back To Top | #154
    Vazut. Placut. Convins cumparat. Pacat ca trebuie sa astept pana pe 24 ...

15. Back To Top | #155
    @ Raziel / nu fiecare postare e un atac la adresa matale.

Tu reprezinti obiectivitatea prin argumente, ei o fac prin ceea ce le place aka locul ala intunecat unde obiectivitatea nu are valoare.

Primul Destiny a fost un copy review si la final tot eram stupefiat ca cineva si-a permis sa ma determine sa joc mizeria aia. Daca eram beat si tot scriam mai bine story-ul // realizam un gameplay mai fun. Dar a contat ca jocul e o prastie ? Nu ... s-a vandut pentru ca sunt gen mai sus ... si s-a vandut mult.

@rogue // tu de ce ai fost ma convins ? De beta ?! Ti-as scrie: "hai, jet!", dar ma baneaza astia.
    Bla bla bla ... noT

16. Back To Top | #156
    De ce reprezinta ca joc. E o versiune imbunatatita a primului joc ... mergand logic cum au putut imbunatatit partea de pve si activitatile care le poti face e posibil sa urmeze si alte lucruri mai interesante mai departe. Pana la urma prost cum a fost, vault of glass ramane ceva memorabil si cred ca este cel mai interesant raid din cele 4. Ce sa zic imi plac loot shooter. Chiar vad niste pareri de hateri aici chiar frustrati care nu are nici o legatura cu obiectivitatea. Un joc nu este facut din grafica sau din alte chestii total separat ... asa cum nici un lucru din lumea reala nu este perfect ... poate fi foarte bun la ceva si slab la alta categorie ... ce conteaza este daca per total se merita experienta si parerea mea a fost ca da ... din cate am vazut imi va placea si voi pierde destule ore cu el. Sunt o gramada de serii de jocuri care scot la comanda noi versiuni si imbunatatesc pe ici pe colo grafica. Battefield 3 are grafica mai buna dat ca exemplu mai devreme ... really? ... chiar pe cine intereseaza lucrul asta cand e o porcarie de joc care nici nu am fost interesat sa il instalez si nu il mai joaca nimeni. Chiar cu ce l-a ajutat grafica aia buna cand e o panarama de joc? Si nu e deloc la fel ca cel anterioare .... Chiar ma intreb daca ai jucat vreodata vreun joc cu adevarat nu intrat jucat cateva ore si exit.

17. Back To Top | #157

18. Back To Top | #158
    Registered User alexx12's Avatar
    Quote Originally Posted by rogue View Post
    Cel mai mult ma deranjeaza diferenta de lansare intre pc si console ... primul raid deja coonfirmat dupa o saptamana iar pe pc apare dupa o luna si ceva? Pana la urma nu inteleg care ii treaba cu pc-ul va fi tot timpul defazat pentru ca daca e asa fac o greseala mare din start.
    1. Destiny 1 a fost doar pe console, astfel Bungie deja are o baza de development pe console. Si daca nu ma insel, la inceputurile dezvoltarii sale, si Destiny 2 se presupunea ca este doar pe console, mai tarziu s-au razgandit sa il faca si pe PC (nu sunt sigur de asta, probabil ma insel dar imi amintesc ca am citit acum ceva timp un articol care adresa chestiunea asta).
    2. Optimizarea pentru console este mult mai usoara de facut, in schimb pe PC nu e chiar asa de usor.
    3. Au vrut sa faca full support pentru Ultrawide si 4k.
    4. Nu au vrut sa faca o alta portare ieftina de pe console. Vezi fail-uri majore in genul Batman Arkham Knight.

Jocul asta nu e pentru toti oricum... e pentru cei care valorifica gameplay-ul si distractia in defavoarea graficilor realistice si efectelor orbitoare.
    No! Try not. Do, or do not. There is no try.

19. Back To Top | #159
    Mai degraba motivu lansarii tarzii pe PC e ca sa mai stoarca niste malai de pe console , nu ca sa optimizeze sau sa repare buguri.

20. Back To Top | #160
    Registered User alexx12's Avatar
    Quote Originally Posted by kokos View Post
    Mai degraba motivu lansarii tarzii pe PC e ca sa mai stoarca niste malai de pe console , nu ca sa optimizeze sau sa repare buguri.
    Se poate spune si asta
    No! Try not. Do, or do not. There is no try.

1.  
Page 8 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Bookmarks

Bookmarks