Page 1 of 6 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 119

Thread: Star Wars Battlefront 2

1. Back To Top | #1

Star Wars Battlefront 2

Ceva imbunatatiri fata de primul?

2. Back To Top | #2
    Sunt foarte multe imbunatatiri la prima vedere:

- au inclus toate erele
    - campanie
    - free DLC
    - gunplay-ul pare sa fie mai bun, cel din SWF1 era absolut groaznic, fara recoil si spread.
    - mai multe vehicule
    - eroii nu mai sunt complet OP, ba chiar au si customizare cu star cards
    - gata cu pickups, au introdus un sistem de spawn care functioneaza pe puncte acumulate in timpul meciului
    - aerial combat mai bun(au angajat un studio sa se ocupe strict de el)
    - au adaugat in final clase si special units pentru mai mult depth si diversitate in gameplay
    - au scos jump pack-ul ala cretin de pe toate clasele si l-au lasat exclusiv doar la una

Eu personal cred ca au intrecut toate asteptarile - au ascultat de fani si au oferit ba chiar mai mult. Daca campania e buna(iar premiza pare interesanta) si gunplay-ul e solid, ar putea fi chiar GOTY material.

3. Back To Top | #3
    Registered User
    Pe primul il mai joaca cineva? M-ar tenta sa cumpar Ultimate Edition de pe Origin la 5E. Scuze ca postez aici, nu am gasit thread-ul pentru SWF1.
    Sistem :
    AsRock Z97 Anniversary || Intel Core i3 4170 @3.7GHz || 2x 4GB HyperX Predator 2133MHz || MSI RX 480 8GB Gaming X || Modecom Oberon 2F Black || Antec VP700P || Seagate Desktop HDD 1TB

4. Back To Top | #4
    Registered User
    Faptul ca are campanie SP face toti banii. N-au mai scos de mult timp o campanie FPS pe tema asta.

5. Back To Top | #5
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by Sardath View Post
    Sunt foarte multe imbunatatiri la prima vedere:

- au inclus toate erele
    - campanie
    - free DLC
    - gunplay-ul pare sa fie mai bun, cel din SWF1 era absolut groaznic, fara recoil si spread.
    - mai multe vehicule
    - eroii nu mai sunt complet OP, ba chiar au si customizare cu star cards
    - gata cu pickups, au introdus un sistem de spawn care functioneaza pe puncte acumulate in timpul meciului
    - aerial combat mai bun(au angajat un studio sa se ocupe strict de el)
    - au adaugat in final clase si special units pentru mai mult depth si diversitate in gameplay
    - au scos jump pack-ul ala cretin de pe toate clasele si l-au lasat exclusiv doar la una

Eu personal cred ca au intrecut toate asteptarile - au ascultat de fani si au oferit ba chiar mai mult. Daca campania e buna(iar premiza pare interesanta) si gunplay-ul e solid, ar putea fi chiar GOTY material.
    Incep sa fie vizibile si problemele cum ar fi neimplementarea destruction desi se foloseste Frostbite engine si probleme de fizica cum ar fi laserele care nu trec prin boscheti. Also, brace for a ton of microtransactions.

Quote Originally Posted by AppleStore View Post
    Scuze ca postez aici, nu am gasit thread-ul pentru SWF1.
    Star Wars: Battlefront (2015)

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

6. Back To Top | #6
    Registered User dragosalexandru's Avatar
    Cineva de pe aici care se baga?
    Sunt curios ce parere aveti cei care ati jucat predecesorul (la nivel peste Casual) fata de ce promite 2-ul.
    Eu nu prea am prins Battlefront1, dar fiind fan StarWars sunt tentat sa-l cumpar pe al 2-lea. Sunt nehotarat insa pentru ca din cauza timpului imi dau seama ca o sa fiu cel mult casual player ... si nu stiu daca merita investitia.

7. Back To Top | #7
    Registered User Wolfe's Avatar
    Battlefront 1 avea destul de multe probleme mari, dar tot am bagat vreo 50 de ore in el.. asa ca nu regret ca l-am luat.

Sunt 99% sigur ca o sa cumpar 2-ul, pare superior la mai toate capitolele (campanie SP, clase, fara season pass, toate erele SW). Ramane de vazut cum va fi cu mizeria de microtranzactii, trebuie sa-si scoata si ei banii cumva..
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

8. Back To Top | #8
    Probabil ca vrei sa spui bani extra, banii si-i scot cu varf si indesat din 60-80$ price tag.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

9. Back To Top | #9
    Registered User ciocanul's Avatar
    Nu e rau 50-80 de gologoti pt un reskin.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

10. Back To Top | #10
    Numai reskin-uri fac astia in toate jocurile Si cand vad atata lume entuziasmata pentru un rahat de joc, care nici macar nu e ceva nou pe piata. E un reskin cu aceeasi fizica ca si jocurile din trecut si cu aceeasi grafica... Dar asa functioneaza treaba. Creezi hype si pe urma ii lasi sa isi dea cu tesla in ooo dupa ce joaca 20 de ore si isi da seama ca e acelasi joc si se plictiseste de el...
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher f617087 in comenzile tale la F64.ro si vei primi discount 1%!
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 4QP9SN4I in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

11. Back To Top | #11
    pai la asta vad si lupte in spatiu
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

12. Back To Top | #12
    Registered User ciocanul's Avatar
    Si la celalalt(la primul) sunt lupte in spatiu. Nu e mare branza, pew-pew in fundul celuilalt, te invarti vreo 2 scenarii si treci la urmatorul scenariu. Eu zic sa nu-l luati, daca vreti sa jucati dati 4 euro pe o luna si incercati primul. Daca v-ati udat ca fata mare la maritis atunci puteti sa il luati in calcul si cumpara. Eu l-am gasit foarte arcade pe primul, sigur la fel e si al 2-lea ca nu are ce altceva sa fie. Merge asa cateva ore de fun dar nu merita prea multa bataie de cap. Armele sunt foarte simplute, topai pe acolo si apesi ca la P90 . Respawn instant sa nu se plictiseasca americanul cu IQ sub 100. Eroii sunt o sursa de fun dar si de frustrare pt ceilalti ce si-o iau in barba de 43434 pana crapa eroul. Spoiala e faina in schimb. Are feeling de SW. Muzica si decorurile sunt dragute, daca astea nu are fi ar arata ca un joc de anii 90-2000.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

13. Back To Top | #13
    Registered User mocasini's Avatar
    Am facut rost de o cheie beta si l-am incercat aseara: luptele cu nave sunt dragute, ma descurc onorabil.
    Luptele terestre sunt praf, eu nu ii vad pe aia nici cu luneta si ei ma trimit la garderoba. Frustrant, probabil ca nu am mai jucat shootere online de ceva ani )
    Grafica e frumusica, nu pot face ajustari la calitate (eu nu am gasit) , sound-ul e bestial (coloana sonora adica, zgomotul armelor e din filme).
    Pe mine m-a convins, nu dau banii pe el, astept cateva luni sa vad daca o mai juca lumea si paoi caut ceva mai rezon la pret.
    Aveti legatura..
    section moved

14. Back To Top | #14
    Registered User dragosalexandru's Avatar
    Sir, in cazul in care se poate si se vrea, cam cata bere m-ar costa sa intru si eu ... gen 1 ora pe beta key-ul tau sa vad daca merita sa dau banii pe joc sau nu?
    Sunt dispus sa negociez la plata in natura )

15. Back To Top | #15
    Registered User Wolfe's Avatar
    Nu incepe OBT-ul maine?
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

16. Back To Top | #16
    Registered User
    Ba da.

17. Back To Top | #17
    Am uitat sa precizezȘ am luat o keye doar pentru beta de pe ceva site GAME..., 50 de bani ))
    Acum am citit mesajele, azi ar trebuii sa fie open beta pentru toti.
    section moved

18. Back To Top | #18
    Same pew - pew - pew motherfuckers. Toata lumea alearga haotic, trag pe unde apuca, sar ca disperatii si sa nu uitam de camperi. Jocul asta e pentru aia care vor un Battlefield cu miros de COD si nobody cares ce rahat se intampla pe harta. Jumatate din aia din beta nici nu stiu ca exista team. : ))

Sa speram ca macar vom avea parte de o campanie misto. Macar atat sa meritam! In rest, ce sa zic, astia de la DICE doar clone de Battlefield stiu sa faca si optimizare de cacat a armelor.

Ca un plus ... jocul chiar arata si se misca de-a dreptul bestial. Probabil cea mai buna optmizare this damn year.
    Bla bla bla ... noT

19. Back To Top | #19
    Team? Ce e aia ) Putin zis haos, mai ales in luptele terestre, dar cele spatiale sunt funny
    section moved

20. Back To Top | #20
    Este doar un mic pas inainte din ce am vazut eu pe stream-uri, dar tot in aceeasi liga cu Battlefront sau Battlefield 1. O sa-l testez in weekend, dar pare genul de joc la care as da pass.

1.  
Page 1 of 6 1234 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks