Page 8 of 8 FirstFirst ... 5678
Results 141 to 148 of 148

Thread: Star Wars Battlefront 2

1. Back To Top | #141
    Abia astept sa se interzica ouale Kinder si pufuletii cu surprize - astea is clar gambling. L-am vazut ieri pe vecinul de la 4 cu 30 de pungi de pufuleti, era in sevraj si spumega la gura.

Poate, poate asa o sa se interzica si alcoolul si barurile, ca doar sustin si provoaca dependenta. As fi recunoscator guvernului daca ar face acest pas, n-as vrea, doamne fereste, sa fiu responsabil pentru actiunile mele impulsive. Daramite a copilului meu, caruia ii las nesupravegheat cardul meu de credit. Amin.

2. Back To Top | #142
    Registered User Raziel01's Avatar
    Sa le interzica, zahar si sare peste masura.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

3. Back To Top | #143
    Eu sincer cred ca nu esti o persoana prea desteapta, Sardath! Sincer, chiar cred asta! Eu inteleg ca nu doresc sa le interzica, doresc sa le catalogheze ca atare, adica drept gambling. Daca unele state, gen Belgia, vor include banarea intr-un mod legislativ e chiar alta problema. Pana atunci jocurile ce atrag minorii cu elemente de 18+, insa ele sunt rated E, nu ar trebui sa existe pe piata.
    Bla bla bla ... noT

4. Back To Top | #144
    Registered User Raziel01's Avatar
    Rating means squat in the digital era...

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

5. Back To Top | #145
    Registered User west1785's Avatar
    Stau foarte prost cu vanzarile, si daca l-ar face "gratuit", si-ar mai spala putin imaginea in fata multora.
    Asta ar fi cea mai ideala miscare in acest moment pe care ar trebui s-o faca EA.
    Si sa-si enerveze si ce-a mai ramas din clientii loiali care tocmai au aruncat minim 60 de EUR pe joc. Tu nu te-ai simti inselat daca l-ai luat acum o saptamana si de maine ar fi f2p? Abia au mai ramas o mana de clienti, fix asta ar mai lipsi, sa-i enerveze si pe astia. Oricum astia is aia care cumpara si loot boxes, deci nu cred ca-i o idee tocmai buna sa-ti bati joc de ei.
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

6. Back To Top | #146
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Rating means squat in the digital era...
    La noi poate ca nu, dar asta nici nu prea conteaza. Nu poti cumpara un box cu cacat colorat in versiunea de pe FL anyway. Prin state, UK, sau Asia insa conteaza enorm M-ul ala, mai ales daca te gandesti ca vor trebui sa adauge in descriere ceva, gen: "elemente de gambling ce va pot taxa suplimentar". Nu numai ca iti faci imaginea praf dar mai si risti sa nu se atinga nici dracul de jocul tau. Gen Battlefield 2. )
    Bla bla bla ... noT

7. Back To Top | #147
    Quote Originally Posted by west1785 View Post
    Si sa-si enerveze si ce-a mai ramas din clientii loiali care tocmai au aruncat minim 60 de EUR pe joc. Tu nu te-ai simti inselat daca l-ai luat acum o saptamana si de maine ar fi f2p? Abia au mai ramas o mana de clienti, fix asta ar mai lipsi, sa-i enerveze si pe astia. Oricum astia is aia care cumpara si loot boxes, deci nu cred ca-i o idee tocmai buna sa-ti bati joc de ei.
    In afaceri trebuie sa te gandesti BIG si pe termen lung.
    In locul lor asta as face : ca sa ma ierte, le-as da ceva abilitati si arme gratuite mai puternice celor care au achizitionat jocul, le dau inclusiv toti eroii care sunt prezenti si vor mai fi implementati in viitor sa fie deblocati instant, , iar celor care au achizitionat editia Elite Trooper le mai dau ceva improvizat.
    Te pui apoi bine cu cei care n-au achizitionat jocul (fie din lipsa de bani, fie fiindca au fost influentati de parerile si recenziile negative de pe net), dar care vor neaparat sa-l incerce.

Pe langa asta, daca jocul devine Free to Play cu microtranzactii, atragi jucatorii de MMO-uri ca aia care joaca Star Wars: The Old Republic , ce sunt dispusi sa arunce sute sau mii de euro lunar pe tot felul de nimicuri.
    Decat sa astepti sa ai vanzari de la milioanele de gameri care iti platesc doar 60 euro (foarte putini dispusi sa plateasca 80 euro pe editia Elite Trooper, dar sa mai dea si bani suplimentari pe microtranzactii) , mai bine te multumesti cu un numar mic de jucatori fani hardcore dispusi sa-ti aloce profitul garantat pe termen lung, jucatori bogati fani hardcore care sa arunce mii de euro pe luna pe microtranzactii fata de gamerul amarastean pentru care 60 euro inseamna o avere si pentru care jocul ala reprezinta cadoul de Craciun.

Oricum:

• jocul e deja Play to Win daca ne uitam la modul cum faci progresia si deblochezi eroii, deci mai trebuie sa-l faca Free to Play
    • Reputatia EA e deja patata pentru urmatorii 10 ani dupa faza asta cu cutiutele si faza cu expresiile faciale din Mass Effect Andromeda. In 2-5 ani s-ar putea sa vedem EA in insolventa daca Anthem o fie la randul sau un esec colosal. Nici macar un Battelfield 1944 sau un Titanfall 3 nu-i mai poate curata!
    • jocul e fucked up in toate privintele pentru ca pana si grafica pare mai slaba decat cea din primul joc.
    • Peste cateva luni, jocul o sa fie deja uitat si nu cred ca va mai fi cineva dispus sa achizitioneze jocul cand vezi ce medie si UserScore are pe Metacritic: Star Wars Battlefront II for PC Reviews - Metacritic
    • De fapt, nu stiu daca se vor mai gasi jucatori pe servere din ianuarie incolo dupa ce trece febra asta cu noul film Star Wars. Probabil ca initial, jocul chiar fusese gandit ca un F2P!
    Last edited by jokercroker67; 22-11-2017 at 17:29.

8. Back To Top | #148
    Quote Originally Posted by AltShiftKill View Post
    Eu sincer cred ca nu esti o persoana prea desteapta, Sardath! Sincer, chiar cred asta! Eu inteleg ca nu doresc sa le interzica, doresc sa le catalogheze ca atare, adica drept gambling. Daca unele state, gen Belgia, vor include banarea intr-un mod legislativ e chiar alta problema. Pana atunci jocurile ce atrag minorii cu elemente de 18+, insa ele sunt rated E, nu ar trebui sa existe pe piata.
    Iar eu totusi cred ca nu dau doi bani pe opinia unuia care mananca orice rahat de pe internet. Povestea cu Belgia e fake news si deja au declarat ca nici n-au decis si nici discutat nimic. Ciocu mic si tine-ti prostia pentru tine sa nu ma molipsesc.

1.  
Page 8 of 8 FirstFirst ... 5678

Bookmarks

Bookmarks