brat Half Life 2 Episode 3 - Page 2
Page 2 of 44 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 863

Thread: Half Life 2 Episode 3

Junior Moderator altceva's Avatar
    Da, in Ep 3 te duci s-o cauti pe Dr. Mossman, in ultimul comunicat ea e deja undeva aproape de Borealis.

Uite, cu noclip, cum arata zapada.
    [ame="http://youtube.com/watch?v=vXcDf1q5EXE"]YouTube - Half Life 2 Episode Three Arctic Base[/ame]
    Pentru copaci.

Nick anterior: ollama oLlamaFavilla's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Mnea...ar fii aiurea ca tot jocul sa fie asa. E cam plictisitor sa tot vezi alb. Dar cred ca nu o sa fie tot timpul asa. Valve ne-a obisnuit cu diverse locatii. Niciodata nu m-am plictisit.
    e bine ca nu e rau

Seb
    Seb is offline
    Nick anterior: Greg Seb's Avatar
    Quote Originally Posted by altceva View Post
    Da, in Ep 3 te duci s-o cauti pe Dr. Mossman, in ultimul comunicat ea e deja undeva aproape de Borealis.

Uite, cu noclip, cum arata zapada.
    YouTube - Half Life 2 Episode Three Arctic Base
    Intr-unul din developer commentaries zice ca pentru a crea anumite cutscenes, cum e transmisia lui Mossman, folosesc o zona care se afla in joc insa este inaccesibila jucatorului, iar personajele din cutscene joaca scena in timp real adica exact cand te uiti tu la ea. Baza aia din clip e folosita pentru transmisia lui Mossman si cam atat.
    Am vazut azi un clip pe GametrailersTV in care Gabe Newell zicea ca in Ep3 va fi o arma noua, mai dementa decat portal gun-ul, courtesy Aperture Science probabil
    What I want from each and every one of you is a hard-target search of every gas station, residence, warehouse, farmhouse, henhouse, outhouse and doghouse in that area.

Roter Blitz's Avatar
    tare ar fi sa readuca barnacle gun....

Greg, stiu cum functioneaza sistemul de transmisie in nivelele Half Life. M-am dat si eu cu noclip prin mai toate. Ideea era ca daca Dr Mossman e acolo si tu te duci dupa ea la cercul polar, cam asa o sa fie. Era asa de inima albastra, sa vezi cum e zapada pe 3 metri patrati.

Barnacle Gun nu e marca Valve. S-a mai discutat. Produsele Gearbox (Opposing Force si Blue Shift) nu fac parte din scenariul Valve. Oricat ne-ar placea noua sa revedem elemente sau personaje din jocurile alea in seria Half Life, asta nu se va intampla. Cele 2 moduri scoase de Gearbox, chiar daca se desfasoara in acelasi univers, nu au nici o influenta in povestea lui Gordon Freeman. Asa a declarat Marc Lidlaw, autorul scenariului. Mi-e lene sa caut acum...
    Pentru copaci.

Eu am jucat si Blue Shift si Opposing Force si au fost calumea. Nu trebuie neaparat sa le joci ca sa intelegi povestea dar e totusi misto sa le joci. Descoperi mai mult din Black Mesa
    e bine ca nu e rau

Registered User freeman21's Avatar
    mie mi-a placut si "they hunger" din pachetul HL1 . Pacat ca nu a avut continuare...
    Peace sells... but who's buying ?

Registered User
    Eu cred ca sa simti cu adevarat atmosfera half life trebuie sa:
    1.sa instalezi half life 1
    2.sa deschizi half life.exe
    3.sa dai new game
    4.si sa joci jocul A-Z + blue shift,...si restul

wow...ne-ai luminat iti dai seama ca oricine e fan Half Life le-a jucat pe toate. Daca cuiva nu-i place doar nu o sa le joace pe toate...asa in scarba.
    e bine ca nu e rau

Registered User
    normal ca le-a jucat pe toate doar e fan...am vazut oameni care jucau blue shift si sareau direct la hl2 episodul 1
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    asa ar arata half life 3
    [ame="http://youtube.com/watch?v=iDL7Apxs_3Y"]YouTube - HALF-LIFE 3[/ame]
    Last edited by dizzy000; 17-03-2008 at 19:17. Reason: Automerged Doublepost

For Sale - Buy Now SeikQ's Avatar
    wtf? in prima parte apar fotografii cu "canalizarea" Tokyo-ului.
    Do you know the difference between an error and a mistake? Anyone can make an error. But that error does not become a mistake until you refuse to correct it.

Roter Blitz's Avatar
    cam naivi unii

Registered User freeman21's Avatar
    Quote Originally Posted by dizzy000 View Post
    normal ca le-a jucat pe toate doar e fan...am vazut oameni care jucau blue shift si sareau direct la hl2 episodul 1
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    asa ar arata half life 3
    YouTube - HALF-LIFE 3
    FAKE !! ma rog, probabil nu e vina ta, dar tot fake este
    Peace sells... but who's buying ?

Registered User
    mda...intr`adevar poate e frumos sa fii singur..fara nimeni care sa iti distraga atentia din kilaritul zombilor......per example: Max Payne unde erai tu singur impotriva tuturor..supertare jocul (la vremea lui)...insa vremurile evolueaza cum a mai spus cineva, se cer lucruri noi si drept urmare producatorii se conformeaza normal. Mie, Alyx nu mi s-a parut deloc agasanta sau stresanta cum au spus unii...care mi`a fost de ajutor as putea spune, nu ma deranja cu nimic faptul ca "avea buze reci" uneori sau ma punea sa fac una, alta; chiar ma mai tinea treaz, ancorat in realitate caci altfel devenea prea monoton kilaritul asta si ma plictiseam insa acest personaj (chiar simpatic) m`a tinut oarecum in priza tot timpul

Registered User

Cool alyx

frate mie imi place sa fie alyx langa mine pt ca ea ma mai ajuta in chestii de astea mai grele dar as vrea ca in hl 2 ep 3 pe baza arctica sa se duca o lupta finala dintre combine si rebeli si intr-un colt ascuns g-man sa priveasca totul si daca am putea sa vedem cine e cu adevarat acest "personaj misterios"

De vreo cateva zile a fost lansat si primul artwork Episode 3. Din cate am aflat eu (desi n-am cautat prea mult) desenul face parte dintr-un proiect care aduna cele mai frumoase artworkuri direct de la companiile de jocuri, deci nu e fan-art.

Asadar, dati-va cu presupusul , oricum o sa fie cam liniste anul asta, Valve a specificat destul de clar ca la E3 nu vor veni cu nimic despre Ep3.

http://cdn2.shacknews.com/public/ima...669608b0af.jpg

Inca un artwork aici, dar acesta nu stiu cat de oficial este. Dar asa, la impresie, pare destul de profesionist.

Edit: Mda, se pare ca Jeremy Bennett este artist la Valve, deci nici a doua nu e fan-art.
    Last edited by altceva; 21-07-2008 at 19:28.
    Pentru copaci.

42
    42 is offline
    theultimateanswer 42's Avatar
    Trebuie sa ma alatur si eu celor care sunt extrem de frustati de "pseudointeractiunea" cu personajele din joc.
    Sunt extrem de frustrat de "good job freeman"
    "freeman, you'r the man for opening that door"
    "help me up, freeman"
    "i'l stay here and cover you"
    "freeman does it once again"
    Si asa mai departe, e atat de artificial totul. Imi e dor de hl1 unde farmecul era tocmai sentimentul de singuratate impotriva necunoscutului.

Blah, nu se mai fac jocuri ca pe vremuri. Doom3 la capitolul asta ii da clasa, te simti abandonat pe tot parcursul jocului, chiar daca genul de abordare scriptata (la fel si in hl2, dar mai putin evidenta) il trage in jos.

dizzy000, in cazul in care nu stiai pozele, ala e sistemul de canalizare din Tokyo. Da, asa maret si spectaculos arata.
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

Registered User dani129ro's Avatar
    depinde de parerea fiecaruia... eu urasc sa ma simt abandonat in timpul jocului, mi se pare atat de stupid
    la half life 2 ep 1&2 cam exagereaza cu replicile

originalu a fost perfect din cand in cand mai aparea un doctor, guard

Registered User
    Salut! Sunt nou pe aici, dar la fel ca si restu' de pe aici, sunt fascinat de seria Half-Life. Revenind la companionul pentru Freeman. Cred ca Dog era ideal )

Paladin Sir Andrew's Avatar
    am si eu o intrebare. am jucat seria half life de la aparitie incoace. cine naiba-i tipul ala misterios ca nu am inteles nici pana in ziua de azi. Un extraterestru cu fata umana.., constiinta....cine-i? cine-i?
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 2 of 44 FirstFirst 1234512 ... LastLast