brat STALKER: Shadow of Chernobyl - Page 92
Thread Introduction
STALKER: Shadow of Chernobyl Resources @ ComputerGames.ro

STALKER: Shadow of Chernobyl Review @ ComputerGames.ro

Quicksave / Quickload keys: F6 / F7

Folosiţi tag-uri de Spoiler dacă postaţi informaţii despre finalul jocului, coduri de acces ş.a.m.d
Page 92 of 118 FirstFirst ... 428289909192939495102 ... LastLast
Results 1,821 to 1,840 of 2346

Thread: STALKER: Shadow of Chernobyl

Registered User calin_banc's Avatar
    Din câte am înţeles ar fii mai multe finaluri. Eu am ajuns la

[Spoiler]Tipul îşi pune dorinţa ca Zona să dispară şi-l face orb[/Spoiler]

Care sunt celelalte şi cum pot fii "Deblocate"?

Registered User Alfa_omega's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Eu doar 3 descoperisem

1.Am ajuns si eu la unul in care isi pune o dorinta, doar ca dorinta e ca el sa devina bogat, si o sa para ca din acoperis incep sa cada monezi de aur, dar totul era numai in mintea sa. Ptr. ca dupa cateva secunde de la aparitia acestei halucinatii, o sa cada tavanul peste el
    2.Daca imi aduc bine aminte, la sfarsit, primisem 2 misiuni:una in care puteam sa vad ce e cu piatra aceea Monolith, despre care se spunea ca poate infaptui dorinte( iar finalul e cel de care am zis mai sus) si inca o misiune in care trebuia sa ma duc in nu stiu ce cladire. Acolo u vei afla de unde a izbucnit cea de-a 2-a explozie de la Cernobyl(din 2006, din joc evident ). E vorba despre niste oameni de stiinta care lucrau la un proiect denumit C-Conscience , prin care ei cica doreau sa elimite toate gandurile negative(invidia, lacomia, etc.)din mintile oamenilor. Iar ei te vor pune sa alegi.Si vei avea de ales intre 2 lucruri: In primul caz ai sa poti sa-i ajuti, iar in cel de-al 2-lea ai sa-i refuzi, si deci o sa trebuiasca sa mai mergi nitel pana la "sediul" lor ca sa-i omori pe totzi. Acestea sunt de fapt cele 2 finaluri adevarate.
    Celelate 5 sunt false; ele se leaga de misiunea cu piatra aceea Monolith si din cate am inteles depind de actiunile tale de pe tot parcusrul jocului(de-asta noi 2 am avut finaluri diferite la aceasta misiune)
    Oricum, in cele 2 finaluri adevarate u ai sa afli ca u esti de fapt Strelok. Oamenii de stiinta controlau prin nu stiu ce unde toata zona Cernobylului(nu-mi amintesc exact toate detaliile povestii)si astfel nimeni nu putea ajunge acolo fara a fi afectat de ele. De asemenea existau si stalkeri care lucrau ptr acesti oameni, datorita faptului ca au fost hipnotizati de aceste unde.Tu (Strelok) erai unul din ei.Iar acestora li se dadeau diverse misiuni. Dar din greseala s-a comis o eroare, iar u ai fost pus sa te sinucizi.
    Dupa cum spuneam, nu prea imi amintesc f. multe din poveste, dar sunt sigur ca exista alte persoane de pe forumul acesta care te vor lamuri mai bine decat am facut-o eu
    Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

Am văzut pe YouTube restul end-urilor; foarte frumos. În schimb mi-am făcut la nervi din cauza AI-ul prea bun. Şi mă refer aici cum văd prin pereţi şi trag fiecare glonţ la ţintă.

Pe dificultate maximă cred că e imposibil fără coduri.

Registered User solaris15's Avatar
    Cum se face un: ,,show spoiler'' ?...apropo am terminat si eu in sfarsit Stalker , finalul: ,,cere El sa primeasca toti RU si crapa'' .Am vrut sa joc si eu cu versiunea 10005 si mi-sa blocat jocul . Asa ca am scapat de el , for ever amin .

Registered User Alfa_omega's Avatar
    Quote Originally Posted by solaris15 View Post
    Cum se face un: ,,show spoiler'' ?...apropo am terminat si eu in sfarsit Stalker , finalul: ,,cere El sa primeasca toti RU si crapa'' .Am vrut sa joc si eu cu versiunea 10005 si mi-sa blocat jocul . Asa ca am scapat de el , for ever amin .
    Pui inainte de ceea ce vrei sa spui: [Spoiler = "...."] , unde in locul acelor puncte pui ce nume vrei tu(spre exemplu: [Spoiler = "Rezolvare"]).Apropo...sa nu lasi spatii intre Spoiler, = si "...."(sau ce nume vrei sa pui intre ghilimele) .Eu am lasat, ptr ca altfel ar fi aparut ca Spoiler, si n-ai fi inteles ce vreau sa spun
    Iar dupa ce ai terminat ceea ce aveai de zis, scrii: [/Spoiler]

Spre exemplu:
    [Spoiler = "Rezolvare"]..................................................................(aici in locul punctelor scrii ce trebuia sa scrii) [/Spoiler]
    Gata
    Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar

http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/540331/49240
    Vand jocuri STEAM
    VAND CONT WOW
    Note : niste troli posteaza si fac scandal folosind numele meu prin comentarille stirilor de pe CG , ignore them, eu nu postez deloc pe site

Registered User lokoman99's Avatar
    eu l-am terminat de 3 ori
    si am crescut progresiv dificultatea.
    l-am terminat pe nivelul veteran si la inceput a fost foarte dificil ,pina ajungi la bar ca -ti cumperi ce vrei.
    pe urma nu chiar asa de greu mai ales ca cunosteam pozitionarea inamicilor si cum reactionau...
    cred ac as putea sa-l termin pe nivelul maestru fara nici un truc ,linistit!!

Registered User droopy_ro's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    Am văzut pe YouTube restul end-urilor; foarte frumos. În schimb mi-am făcut la nervi din cauza AI-ul prea bun. Şi mă refer aici cum văd prin pereţi şi trag fiecare glonţ la ţintă.

Pe dificultate maximă cred că e imposibil fără coduri.
    Eu l-am terminat cu Redux 1.02 a doua oara pe Master si nu mi s-a parut greu decat la NPP si cand uitam sa-mi iau bandaje,mancare,munitie si kituri medicale (in Redux sangerezi pana la moarte daca nu ai bandaje care nu mai si vindeca si chiar conteaza mancarea cand ti se face foame).
    Depinde cat de serios joci jocul daca il joci Quake style atunci cred si eu ca mori des , daca te ascunzi dupa fiecare pietricica si tragi controlat e alta treaba.
    Oricum sunt de acord ca daca nu il termini macar o data pe Normal atunci nu ai nici o sansa pe Master (parca asa ii zice la cel mai mare nivel de dificultate) .
    Excelent !

GTX970|3770k|P8Z77-V pro|8GB 2133|U2713HM|XFI|Win8.1x64|G9X etc.

Am avut o droaie de chestii după mine, health kit-uri, bandaje, peste vreo 20 tot timpul din fiecare. NU asta era problema, ci faptul că se vedea clar după cum trăgeau în perete, cum inamicii ştiau permanent unde mă mişc. Şi când mergeam aproape târâş fără pic de zgomot, îmi venea să-i fac pulbere...ceea ce se întâmpla în final.

Am avut o droaie de chestii după mine, health kit-uri, bandaje, peste vreo 20 tot timpul din fiecare. NU asta era problema, ci faptul că se vedea clar după cum trăgeau în perete, cum inamicii ştiau permanent unde mă mişc. Şi când mergeam aproape târâş fără pic de zgomot, îmi venea să-i fac pulbere...ceea ce se întâmpla în final.
    nu-s dar mie nu mi-a tras nimeni prin pereti
    daca vezi ca incerci sa patrunzi prin acelasi loc si nu merge trebuie sa schimbi tactica ...
    este un joc cu adevarat dificil!!!
    si ft important este inventarul.sa stii ce sa iei cu tine ca sa te poti misca usor
    normal ,daca esti incarcat la max(60 kg) nu prea ai sanse...

Eu umblam mai tot timpul încărcat, dar aveam un artefact care mă ajuta să mă mişc uşor, nu asta era problema. Spre final şi prin metal am fost împuşcat. . Nu că ar trage prin pereţi e o problemă colosală, ci că nu prea poţi să-i păcăleşti odată ce te văd, căci au "raze X".

Mă rog, l-am terminat, nu-mi mai bat capul cu el. Poate continuarea să fie mai bună.

Registered User cristy10best's Avatar
    Sunt la BAR , mai este mult pana gat jocul daca urmez doar questa principala ? , pt. ca m-am plictisit.
    Intel Core 2 Quad Q6600 , ASUS P5K-SE , 2 GB ram A-DATA 800 mhz , Nvidia 8800 GTS G92 512 mb , Western Digital 250 Gb S-ATA 2 ,Realtek High Definition , 4TECh Keyboard and Dual Light Mouse , Raidmax Sagitta case and SevenTeam 550W Power Supply ,
    Windows Vista Service Pack 1

Quote Originally Posted by cristy10best View Post
    Sunt la BAR , mai este mult pana gat jocul daca urmez doar questa principala ? , pt. ca m-am plictisit.
    daca ai ajuns pt prima data la bar ai facut cam 10%
    deabia de aici incepe cu adevarat acctiunea.....
    daca cauti un joc gen serious sam cu multa kilareala ai gresit...
    aici o sa descoperi lucruri nemaitilnite in alte jocuri...
    sau poate ca ti se pare prea usor...
    eu am prieteni care l-au abandonat din cauza dificultati ridicate...

Dacă-i "converteşti" pe mulţi în inamici, poţi pune liniştit 5%. Îşi ia o groază de timp să tot omori aceaşi oameni în aceleaşi locuri când revi sau mergi întro misiune.

Registered User droopy_ro's Avatar
    Pai aia e ca in jocul original bandajele si vindeca nu doar opresc sangerarea , de mancare nu ai nevoie.
    Oricum de tras prin pereti nu am intalnit , da stiau in ce directie esti pentru ca na e logic din moment ce trageai de acolo.

Eu mare parte din joc am jucat stealth si a mers chiar si de snorks ma apropiam destul de mult pana sa ma detecteze.
    Daca nu ma insel trebuie pe langa crouch sa mai apesi o tasta shfit sau ctrl nu mai stiu exact ca sa stai si mai jos ghemuit te ajuta si cand tragi.
    Eu umblam mai tot timpul încărcat, dar aveam un artefact care mă ajuta să mă mişc uşor, nu asta era problema. Spre final şi prin metal am fost împuşcat. . Nu că ar trage prin pereţi e o problemă colosală, ci că nu prea poţi să-i păcăleşti odată ce te văd, căci au "raze X".

Mă rog, l-am terminat, nu-mi mai bat capul cu el. Poate continuarea să fie mai bună.
    IIRC si tu poti sa tragi prin pereti si alte obiecte
    Io zic sa te intorci la Call of Duty 4 nota 10 !!!111111, te prinde mai bine
    Excelent !

GTX970|3770k|P8Z77-V pro|8GB 2133|U2713HM|XFI|Win8.1x64|G9X etc.

Droopy, eu eram crouch plus tasta de care zici apăsată, de aceea am zis "aproape târâş". Şi nu e normal să ştie unde eşti cum fac ei. Să explic:

Mă aflu după o tablă să zicem. Ei mă văd şi trag acolo aproape foc continuu. Mă pun crouch plus butonul acela(eu l-am desemnat pe "X" pentru treaba asta) şi mă retrag încet în partea dreaptă. Ei bine, ei trăgeau în continuare(căci se vedeau prin tablă scânteile, eroare de driver probabil) exact pe mine, excat cu viteza cu care mă mişcam; doi paşi stânga-doi paşi stânga schimbat tirul din partea lor; revin- trag iarăşi unde am fost.

Eu am jucat pe medium mi se pare şi dacă nu opream sângerarea, după o vreme inima bătea mai repede şi se schimba iconiţa care arăta că-s lovit, iar sănătatea încet scădea. De mâncare nu ştiu, dar eu de fiecare dată când arâta icon-ul pentru ea, foloseam o conservă, pâine, mezeluri, ce aveam sau găseam pe la inamici.

Ca Becali prin turmă n-am trecut prin joc şi tocmai de aceea mi-a şi plăcu încât să-l termin, dar unele aspecte îl cam trag în jos.

Ar mai fii lipsa graiului la majoritatea NPC-urilor. Dar aici probabil m-am obişnuit prea mult cu Oblivion care e rege.

Registered User freeman21's Avatar
    cum lipsa graiului domne ? eu ma saturasem de "aruji u brau" cum ma saturasem in oblivion de "tidings citizen"
    Peace sells... but who's buying ?

Mă refeream când intercaţionam cu un NPC, dialogul fiind scris precum în Morrowind. În rest da, dar sunt unele detalii care m-au plictisit la început din cauza asta. Dar apoi jocul a început să fie foarte interesant şi n-am mai băgat de seamă.

Registered User andrei1980's Avatar
    Spun aceeasi chestie din cauza ca le bagi arma in nas. Daca nu ai o arma in mana, vorbesc toti cu tine. Bine, e o serie destul de limitata de dialoguri, oricum
    Q9505 @ 3,4ghz vdef; Scythe Ninja+; Gigabyte GA-P35-DS3R; 2x2G A-Data Vitesta Extreme 800+ ; Gainward GS GTX650Ti Boost 2GB ; WD AAKS 320G, Seagate 500G; Samsung SH-223; Samsung 226BW; Microlab FM-6662; CM SilentPro M600

Registered User cristy10best's Avatar

Angry

M-am saturat sa fiu bataia de joc al unor ucrainieni . Jocul are un BUG enorm , nu este facut bine , ideile jocului se pierd pe drum . M-am dus sa iau nustice chei la un laborator dintr- un dulap , dar dulapul este inchis si nu pot sa il deschid ,am incercat cu orice , apoi l-am salvat pe unu de la subsol de la Duty si am tras din greseala in el , apoi toti aia m-au impuscat , apoi sa vad ca ma da iarasi de la BAR ca nu am salvat ultimele 2 ore din joc .Jocul este pur si simplu stupid si a ajuns la un bine-meritat RECYCLE-BIN
    Intel Core 2 Quad Q6600 , ASUS P5K-SE , 2 GB ram A-DATA 800 mhz , Nvidia 8800 GTS G92 512 mb , Western Digital 250 Gb S-ATA 2 ,Realtek High Definition , 4TECh Keyboard and Dual Light Mouse , Raidmax Sagitta case and SevenTeam 550W Power Supply ,
    Windows Vista Service Pack 1

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post