Page 494 of 494 FirstFirst ... 394444484491492493494
Results 9,861 to 9,877 of 9877

Thread: Multiculturalismul si Corectitudinea Politica, Origini Cauze Consecinte

1. Back To Top | #9861
    Quote Originally Posted by eugenius View Post
    Arăti la exterior ca un bărbat alb. Taci din gură, rasistule!
    De unde stii? Esti sigur?

2. Back To Top | #9862
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Asa, si?
    Deci esti de acord cu cenzura si discriminarea, sa inteleg? Sau ce? Din replica nu se intelege nimic, asa spun 2 pitipoance cand se cearta la mall.

3. Back To Top | #9863
    Registered User RAN's Avatar
    Nu inteleg problema ta. Gen, de ce se fac filme numai asa si nu altcumva? Suni ca pensionarii aia suparati ca DNA leaga doar pesedisti.

4. Back To Top | #9864
    Registered User eugenius's Avatar
    RAN, când mă uit la tine văd un bărbat alb care nu care face suficient pentru a lupta cu supremația irlandeză în Irlanda.

Consiliul Europei nu stă degeaba ca tine! Consiliul Europei salvează Irlanda de supremația irlandeză!

Dacă vrei să demonstrezi că tu crezi în proiectul European, contactează-l pe acest irlandez și oferă-i o donație. Are nevoie de resurse!

Last edited by eugenius; 30-04-2017 at 11:56.

5. Back To Top | #9865
    Noutate legislativă în Carolina de Nord:

NC House Passes Bill Shielding Drivers Who Hit Protesters | WFAE

Last edited by eugenius; 30-04-2017 at 11:42.

6. Back To Top | #9866
    Si ce, nu ti se pare normal? Pai se pot pune 10 in fata si 10 in spate si-ti zic "fraiere, esti sclavul nostru, nu mai ai voie sa scoti masina de aici, ori dormi in ea pana plecam noi, ori pleci pe jos acasa 100 de mile".

Ran, da, nu-mi convine, ca imi place libertatea de expresie, nu imi place ca cei care critica islamul sa fie impuscati in tarile islamiste sau amendati, dati afara din job sau chiar bagati la puscarie in tarile occidentale, timp in care te poti pisa pe crestinism oricat vrei. Nu e normal si spun asta ca ateu.

Oricum, sunt la un punct in care incepe sa nu-mi pese sau incep sa ajung invers, sa iau popcorn ai sa astept sa o ia lucrurile pe aratura de tot, sa rad de prostii care au pupat in fund islamul.

7. Back To Top | #9867
    Uite asta nu-mi place mie, ca aduci in discutie ca ne putem pisa fara griji pe crestinism. Ca si cand ai zice ori ne pisam pe amandoua, ori pe nici una. Ti-ar aduce un pic de multumire sa fie pedepsit si pisatul pe crestinism?

8. Back To Top | #9868
    Nu, mi-ar aduce multumire sa ne putem pisa pe islam, iar cei care se pisa pe crestinism sa nu mai apere islamul, ca aia care se pisa pe crestinism apara si islamul in cea mai mare parte, deci sunt SJW, ca tine.

Foarte putini sunt aia lucizi, care tin cu adevarat la libertate si corectitudine. Din cauza asta, daca ar fi sa aleg, ar trebui sa ma aliez cu nebunii mai putin periculosi, crestinii, si sa fiu doar contra islamului, chiar daca pana sa se agraveze problema islamului loveam in crestinism mereu. Daca poate crestinismul oferi ceva protectie, foarte bine, prefer sa imi ia cativa lei din impozit la catedrala decat sa fiu spanzurat in piata publica, asa cum doresc majoritatea islamistilor (exista sondaje in acest sens)

Tu nu te temi ca daca ajung aia majoritate, vor pune in aplicare ceea ce declara? Nu crezi ca va fi ca in Afghanistan? Ce i-ar opri?

Sansele sa se intample asta sunt destul de mici, dar totusi miza e atat de mare incat trebuie luat im calcul si evitat.

9. Back To Top | #9869
    Muh principles!

Uite cum va arăta lumea generată de principiile "liberale" ale încornorării și statului în genunchi care domină acum Vestul.

Cât o să le folosească albilor din Africa de Sud principiile? Dar francezilor din zonele islamice, credeți că principiile le țin cald?

Cine are un pic de realism își dă seama că familia, cultura/religia și în ultimă speță țara lui contează. Fără țară, principiile nu fac doi bani.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Multiculturalismul si Corectitudinea Politica, Origini Cauze Consecinte-muh-principles.jpg  
    Last edited by eugenius; 30-04-2017 at 12:41.

10. Back To Top | #9870
    Ba da, ma tem de momentul in care isi va impune agenda politica orice grup religios, fie el crestin sau musulman sau orice alta religie.
    Zici ca te aliezi cu grupul mai putin periculos? Vezi ca miscarea antivaccinare e aproape 100% crestina. Aia care forteaza indoctrinare religioasa in scoli pe banii tai? Crestini.

Nu, problema ta vine din faptul ca e ceva cu care nu esti obisnuit, strain. Ccatul romanesc crestin e ok, e bun.

Cu oameni ca tine se face dictatura aia din filmul care te-a triggerat.

11. Back To Top | #9871
    Tu compari ora de religie si 2 lei la catedrala cu executiile ateilor, femeilor infidele etc? Trebuie sa ai ceva probleme sa faci asta.
    Stii ce mi-ar placea? Si n-as avea nicio mila fata de ei. Toti care macane prin lumea (inca) libera crestina sa fie dusi la sauditi si obligati sa faca la fel acolo, sa ii vad aruncati de pe cladiri si dati foc de vii, sa stau cu popcornul in mana. Ptr ca astia nu merita civilizatie occidentala, merita fix ce indragesc, islam.

Iar mi-am adus aminte de suedezul ala care se plangea de oprimarea crestina alba si a ascuns somalezi in sifonier, apoi i-au largit aia fundul (la propriu) si omu inca insista ca aia sunt oprimati si nevinovati. Deci cred ca unii au ceva defect si chiar si in zbor de pe cladire ar lauda islamul.

12. Back To Top | #9872
    RAN nu se teme de creștini, îi urăște cu ura fundamentalistă a stângoidului.

Stângoizii și islamiștii merg mână în mână pentru că au aceiași dușmani: civilizația europeană. D-aia RAN sare peste Sharia și moare de grija teocrației creștine care nu mai există de sute de ani.

Unui stângoid ca ran RAN nu-i pasă de distrugerea țărilor europene prin colonizarea cu islamiști. Orice argument aduci - oricât de logic este, nu-l va convinge. Precum islamiștii, e membru al unui cult.

Pe RAN nici o vizită în Arabia Saudită nu l-ar vindeca de ura împotriva creștinilor. S-ar întoarce înapoi și ar continua din inerție mentală aceeași placă anti-creștină obosită.

Pentru un stângoid ca RAN islamofobia e incorectă politic și creștinofobia e corectă politic.

De fapt nu, pentru stângoizi creștinofobia nu e doar corectă politic, e NECESARĂ politic!
    Last edited by eugenius; 30-04-2017 at 14:41.

13. Back To Top | #9873
    Pentru ca se se intampla in Arabia Saudita nu ma afecteaza si nu e argument ce fac aia acolo. Noi nu suntem acolo.
    Mai mult, voi sumteti in Romania, unde singurii fundamentalisti sunt aia crestini. Rezolvati-va problemele de acasa inainte sa va preocupati de ce fac altii.

14. Back To Top | #9874
    Aici nu ma spanzura nimeni, din fericire, in Arabia Saudita jumate din forumul asta ar fi fost spanzurat daca se manifesta ca aici. Iar aia care spanzura in Arabia Saudita sunt aceiasi cu cei ajunsi in Occident si probabil, dupa cum singuri declara multi din ei si sondajele o arata, vor face si acolo la fel. Si Estul Europei va avea si el de suferit, la fel ca toate tarile cat de cat libere, nu se poate castiga nimic daca Occidentul ajunge o groapa de gunoi, ca tarile de unde vin aia pe care-i indragesti.

Si nu, sa nu dai vina pe stat, ca jumate is omorati organizat, jumate linsati pe strada, de oameni obisnuiti, nu mai apuca sa ajunga la "proces" unii din ei.

Cat de cinic sa fii? Fix in acest moment oameni isi asteapta moartea doar ptr ca nu adera la islam, iar tu esti ingrijorat ca mi-a luat mie 2 lei din salariu ptr catedrala. Atitudini de-astea ma fac sa ma gandesc "asa, si, poate chiar nu ajunge la mine si mai da-l dracu de Occident, daca asta vor sau tolereaza majoritatea, o sa ma uit cum sunt aruncati de pe cladiri si ma amuz, asta e, de ce sa imi para mie rau pentru ei daca-s cretini?"

Ce nu inteleg eu, de ce vin toti salbaticii inapoiati in Occident si nu stau la sharia lor frumoasa, iar occidentalii care pupa islamu-n fund de ce nu se duc in tarile cu sharia, sa se bucure acolo de ea? Bate logica...

Cum adica sa vina un nespalat salbatic, sa stea pe banii unui occidental care munceste, si sa spuna "am venit aici, oamenii sunt cam nenorociti si merita spanzurati multi din ei, o gramada de tarf.e fara batic pe strazi, dar o sa bagam sharia curand". Mi se pare halucinant apoi ca occidentalul sa spuna da, hai sa fim toleranti.
    E cam ca Imperiul Roman, sfarsitul civilizatiei, cand oamenii ajung rupti de realitate, au de toate si nu le mai pasa de nimic, iar barbarii navalesc si te pun capra fara sa-ti dai seama ce s-a intamplat.
    Last edited by limelight; 30-04-2017 at 15:18.

15. Back To Top | #9875
    limelight, înțelege-l și pe RAN

Ideologia lui nu-i permite să critice non-albii. Să critici islamul înseamnă să ataci mai mult sau mai puțin direct o rasă non-albă. Știu, islamul e universal - dar majoritatea tot non-albi sunt. Verboten!

Pentru un anti-rasist, singura rasă care poate fi criticată este rasa albă. E principiul de bază al anti-rasismului.

16. Back To Top | #9876
    Si inca ceva, RAN, pentru ca treaba asta nu are cum sa se termine frumos, cred. Sunt mari sanse ca islamistii sa fie pusi cu botul pe labe, apoi sa vina eugenius la putere si nevasta-ta sa poarte tot un batic, dar crestin, iar in loc de 2 lei la catedrala, sa dai jumate de salariu si sa speli si pe jos prin casa la popa. Asta e pericolul. Pentru ca daca incurajezi islamismul pana cand devine amenintare fatala si este indepartat intr-un act de disperare, vor prelua conducerea cine? Ai ghicit.

Mi-e la fel de teama de dominatia islamica la fel cum mi-e teama de ce s-ar intampla daca va fi indepartata si din teama si adrenalina se va pune in loc un crestinism pe steroizi. Oricum ar fi, ori ne indreptam spre o opresiune ordonata dintr-o parte sau alta, ori spre haos si nebunie din toate partile.

17. Back To Top | #9877
    Registered User taribobo's Avatar
    Crestinismul din nefericire pentru ran a permis multiple evolutii, islamul zero. Numai cineva defect le poate pune in aceeasi oala.
    We all are born stupid, but it takes a special person to remain that way.
    Exclus david_cdd, ionutgbrl123,sidramon
    Nu folosesc Yahoo messenger

1.  
Page 494 of 494 FirstFirst ... 394444484491492493494

Bookmarks

Bookmarks