Page 642 of 648 FirstFirst ... 142542592632639640641642643644645 ... LastLast
Results 12,821 to 12,840 of 12954

Thread: Multiculturalismul si Corectitudinea Politica, Origini Cauze Consecinte

1. Back To Top | #12821
    Registered User eugenius's Avatar
    Quote Originally Posted by Capcaunu View Post
    The Alt Right is the religion of peace!

Bashar Al-Assad Never Called Me Goyim
    Last edited by eugenius; 11-09-2017 at 17:28.
    (1) România este stat naţional, suveran şi independent, unitar şi indivizibil.

2. Back To Top | #12822
    Quote Originally Posted by meganic View Post
    Attachment 1504919
    Tradus: Nu sunt rasist, îmi plac negrii care-i condamnă și disprețuiesc pe majoritatea negrilor pentru ceea ce sunt.

3. Back To Top | #12823
    Un nazist a fost admis ca șef al programului spațial american!

4. Back To Top | #12824
    Nick anterior: adijarca Irenicus's Avatar
    al-Assad e cam singurul din regiune care nu discrimineaza pe criterii religioase.
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

5. Back To Top | #12825
    Registered User RAN's Avatar
    pentru ca e autocrat, nu teocrat.

*sa nu analizezi autocrat ca pe antisemit.

6. Back To Top | #12826
    Registered User noob_one's Avatar
    Ma bucur enorm ca vajnici aparatori ai multiculturalismului, RAN si Capcaunul, nu au nimic de comentat la imbogatirea culturala pe care o aduc africanii si musulmanii, in comparatie cu xenofobii de slovaci, cehi, polonezi si alte natii est europene.

Mica mi-a fost mirarea cand am citit ca un imigrant afgan a recunoscut ca a ucis o tara germanca. Stirea, tot eu am pus-o, dar anul trecut. Se pare ca acesta mai avusese o tentativa de ucidere a unei femei in Grecia. Refugees welcome, zic.

Germania: Un imigrant afgan a recunoscut in instanță că a violat și ucis o studentă – AGERPRES
    "Nu în momentul creării lor suferă imperiile de lipsa unui scop, ci mai târziu, când sunt ferm stabilite şi când obiectivele sunt date uitarii şi înlocuite de ritualuri lipsite de orice temei."

"Valar Morghulis"

7. Back To Top | #12827
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

8. Back To Top | #12828
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    nu a fost arestat, nici nu aveau de ce sa-l aresteze. omul a fost atacat și s-a temut pt viața lui.

sau voiai sa subliniezi violenta celor de stânga care au început sa arunce cu pietre in mașina, neprovocati ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

9. Back To Top | #12829
    Antifa au fost recent puși pe lista de terorism domestic.
    Antifa throws smoke and projectiles at police at Portland rallies; 7 arrested | Fox News

Anyway din ciclul white women ruin everything

British conductor sacked by US music festival after 'innocent' joke with his African-American friend was labelled racist

Matthew Halls was removed as artistic director of the Oregon Bach Festival following an incident in which he imitated a southern American accent while talking to his longstanding friend, the African-American classical singer Reginald Mobley.

It is understood a white woman who overheard the joke reported it to officials at the University of Oregon, which runs the festival, claiming it amounted to a racial slur.

10. Back To Top | #12830

Multiculturalismul si Corectitudinea Politica, Origini Cauze Consecinte

Antifa au fost recent puși pe lista de terorism domestic.
    Cel mai amuzant lucru e ca s-au luat la bătaie cu politia pentru ca nu mai aveau cu cine. "Naziștii" au mutat marșul în alt oraș ))
    Antifa throws smoke and projectiles at police at Portland rallies; 7 arrested | Fox News

Anyway din ciclul white women ruin everything

British conductor sacked by US music festival after 'innocent' joke with his African-American friend was labelled racist

Matthew Halls was removed as artistic director of the Oregon Bach Festival following an incident in which he imitated a southern American accent while talking to his longstanding friend, the African-American classical singer Reginald Mobley.

It is understood a white woman who overheard the joke reported it to officials at the University of Oregon, which runs the festival, claiming it amounted to a racial slur.

11. Back To Top | #12831
    obv antifa sunt retarzi, mai ales ca nu rezolva nimic. si daca ar rezolva apoi ar ramane ei ca problema.

intrebarea era de ce white supremacists copiaza metodele celor pe care ii urasc (sa zicem ISIS) si aleg sa intre si ei cu masinile in multime

6 Reasons Good People Turn Into Monsters
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

12. Back To Top | #12832
    Nick anterior: Lewis.Orne meganic's Avatar
    Quote Originally Posted by eugenius View Post
    Tradus: Nu sunt rasist, îmi plac negrii care-i condamnă și disprețuiesc pe majoritatea negrilor pentru ceea ce sunt.
    bradului la munte-i place multumesc frumos, m-a facut eugenius rasist. evident nu mi-a zis-o ca repros civic, ci pentru ca nu sunt suficient de rasist cat ar vrea el, si umblu cu jumatati de masura si privesc favorabil si cu optimism viitorul negrilor in timp ce ma nemultumsc cultura si cutumele lor. nu e posibil sa critici negrii si in acelasi timp sa nu-i urasti, sa nu fii pesimist pana la capat. balet cu ursi. ma forteaza in dihotomia lui perversa (si a stangoizilor- teoria potcoavei in efect, feciori) rasist/non-rasist: ori critici vehement cultura afro-americana, ori esti un apologet neconditionat, astea sunt toate optiunile tale, ori la bal, ori la spital; e ori rasismul chad al lui eugenius - absolut, inexorabil si fara jena, pentru care problema nu mai are rezolvare- ori esti antifa si nu le gasesti niciun cusur. trebuie sa alegi una din tabere, nu merge cu rasism moderat, sovaielnic si nedeclarat, de virgin.

faptul ca incuviintez ce zice un uncle tom (imi fac un deserviciu numindu-l asa, tipul e un negru care vede problema din interior si a trait-o pe pielea lui) automat inseamna ca privesc problema ca eugenius, din unghiul cinic biologic al iq-ului, deci sunt nesincer; nicidecum eu, spectatorul, cat si negrul care vorbeste avem prezent ca se discuta probleme culturale pentru care exista pana la urma mijloace de remediere (din interior). trebuie sa ma explic, desi stiu ca urc nuci in pod cu furca, pentru ca superficial acuzatia parea sa aiba fundament.

13. Back To Top | #12833
    Quote Originally Posted by noob_one View Post
    Ma bucur enorm ca vajnici aparatori ai multiculturalismului, RAN si Capcaunul, nu au nimic de comentat la imbogatirea culturala pe care o aduc africanii si musulmanii, in comparatie cu xenofobii de slovaci, cehi, polonezi si alte natii est europene.

Mica mi-a fost mirarea cand am citit ca un imigrant afgan a recunoscut ca a ucis o tara germanca. Stirea, tot eu am pus-o, dar anul trecut. Se pare ca acesta mai avusese o tentativa de ucidere a unei femei in Grecia. Refugees welcome, zic.

Germania: Un imigrant afgan a recunoscut in instanță că a violat și ucis o studentă – AGERPRES
    Si ce ai vrea sa facem, sa punem linkuri si sa repetam ca retardatii "uite violatorul uite criminalul"?
    Trecand peste ce am postat mai devreme si despre parerea mea despre imigratia ilegala, pe care evident nu ai citit-o dar ti-e clara, ca orice om care are numai certitudini.

Iar polonezii nu se integreaza, se enclavizeaza. Mai integrati sunt africanii decat polonezii, polonezii stau numai intre ei, negrii se amesteca cu localnicii.

14. Back To Top | #12834
    Polonia cred că are nevoie de niște no-go-zones afro-islamice, cum au europenii care nu practică "enclavizarea".

15. Back To Top | #12835
    Quote Originally Posted by meganic View Post
    bradului la munte-i place multumesc frumos, m-a facut eugenius rasist. evident nu mi-a zis-o ca repros civic, ci pentru ca nu sunt suficient de rasist cat ar vrea el, si umblu cu jumatati de masura si privesc favorabil si cu optimism viitorul negrilor in timp ce ma nemultumsc cultura si cutumele lor. nu e posibil sa critici negrii si in acelasi timp sa nu-i urasti, sa nu fii pesimist pana la capat. balet cu ursi. ma forteaza in dihotomia lui perversa (si a stangoizilor- teoria potcoavei in efect, feciori) rasist/non-rasist: ori critici vehement cultura afro-americana, ori esti un apologet neconditionat, astea sunt toate optiunile tale, ori la bal, ori la spital; e ori rasismul chad al lui eugenius - absolut, inexorabil si fara jena, pentru care problema nu mai are rezolvare- ori esti antifa si nu le gasesti niciun cusur. trebuie sa alegi una din tabere, nu merge cu rasism moderat, sovaielnic si nedeclarat, de virgin.

faptul ca incuviintez ce zice un uncle tom (imi fac un deserviciu numindu-l asa, tipul e un negru care vede problema din interior si a trait-o pe pielea lui) automat inseamna ca privesc problema ca eugenius, din unghiul cinic biologic al iq-ului, deci sunt nesincer; nicidecum eu, spectatorul, cat si negrul care vorbeste avem prezent ca se discuta probleme culturale pentru care exista pana la urma mijloace de remediere (din interior). trebuie sa ma explic, desi stiu ca urc nuci in pod cu furca, pentru ca superficial acuzatia parea sa aiba fundament.
    Pe bune, dacă-ți nu-ți plac decât țiganii care urăsc țiganul tipic, nu-ți plac țiganii. Nu-i mai simplu să recunoști în loc să te ascunzi după deget?

La fel, dacă nu-ți plac decât românii care urăsc românul tipic, ghici ce! Nu-ți plac românii. Nu-i greu, trebuie doar să lucrezi cu realitatea.

PS: Să ne imaginăm un neo-irlandez pe nume RANescu. El vine și spune: îmi plac doar irlandezii care vor să-și desființeze țara prin imigrație necontrolată și multiculturalism. Irlanda nu e țara irlandezilor, e țara neo-irlandezilor ca mine! Ce concluzii am putea trage despre atitudinea lui RANescu față de irlandezi și țara lor?
    Last edited by eugenius; 11-09-2017 at 21:43.

16. Back To Top | #12836
    Registered User
    Quote Originally Posted by eugenius View Post
    Ce concluzii am putea trage despre atitudinea lui RANescu față de irlandezi și țara lor?
    RANescu e doar un oportunist fara scrupule care are aceeasi atitudine fata de orice popor si tara lui, respectiv pozitiva daca-i baga ceva in buzunar si negativa daca e vorba de principii daunatoare scopului personal.

17. Back To Top | #12837
    Nick anterior: adijarca Irenicus's Avatar
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    pentru ca e autocrat, nu teocrat.

*sa nu analizezi autocrat ca pe antisemit.
    Sunt si alti autocrati in zona (Sauditii, Saddam pe vrema cand traia. Erdogan) care practica sporturi de genul. Sunt si democratii care disrimineaza pe baza religioasa (Israel. Iraq de ex).

PS: autocrat chiar se analizeaza ca antisemit, vine din cuvintele grecesti auto + kratos. E bine ca vrei sa inveti din greseli.
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

18. Back To Top | #12838
    Nick anterior: Lewis.Orne meganic's Avatar
    0 concluzii. nu poti sa stii ce gandeste RANescu cand are limita la scris un paragraf. zici ca posteaza pe twitter. dupa ani si ani de zile tot nu stie nimeni exact unde se pozitioneaza in discutie. descoperi chestii noi zilnic, te trezesti ca e mai taliban decat tine in unele privinte. (inb4 "calitate, nu cantitate")

Quote Originally Posted by eugenius
    Pe bune, dacă-ți nu-ți plac decât țiganii care urăsc țiganul tipic, nu-ți plac țiganii. Nu-i mai simplu să recunoști în loc să te ascunzi după deget?

dam amandoi cartile pe fata. eu marturisesc ca am o problema cu ethosul victimist-parazitar al afro-americanilor, cu egocentrismul generatiilor tinere si cu ura ascunsa de minoritate pe care o au multi (nu toti) negrii fata de albi, dar apreciez corect ca nu e vorba de o majoritate; iar pe tine te deranjeaza ca-ti populez estrada virtuala cu negrii proeminenti, te irita ideea in sine de negru istet, si de-aia te-ai luat de postul meu. cadem la pace? nu era nicio contradictie in a posta un negru care imi confirma opinia. singurul mod in care putea fi interpretat ca inconsecventa si lipsa de fermitate in idei din partea mea e doar daca in timp ce criticam negrii am zic ca imi plac negrii, deci probabil tu ai inteles ca ti-l indes pe gat si ai raspuns in spiritul: exceptia nu confirma regula/cu o floare nu se face primavara, desi eu nu luasem calitatile lui si cautam sa le atribui tuturor negrilor. Poate nici nu a fost nevoie de toate astea si simpla mentiune a ideii de negru de succes (cand sunt atatia albi...) a fost suficienta.

iti faci jucarii singur, boxezi cu umbra, nici macar nu stiu daca ma recunosti ca user si stii ce opinii am (am serioase dubii pentru ca mi-am schimbat recent avatarul si te stiu cu memoria scurta). vrei sa argumentez invers si sa-mi exersez discursul public PC pe tine si sa te fac frustrat, cum te face RAN? nu stiu neam ce vrei de la mine, poate ai ramas fara adversari.

Last edited by meganic; 11-09-2017 at 23:29.

19. Back To Top | #12839
    Quote Originally Posted by Irenicus View Post
    autocrat chiar se analizeaza ca antisemit
    Ma gândeam să nu-ți iasă ceva gen șofer. Antisemit se analizează fix cum scrie în dex, indiferent cat te zbați tu sa nu fie așa.

20. Back To Top | #12840
    Pentru adevar merita sa lupti o viata intreaga, daca e necesar. In cele din urma va invinge, toata lumea isi va da seama ca antisemit este un termen impropriu, ca se supune unor reguli si conditii si ca nu e drept sa fie folosit doar pentru evrei. Ce conteaza etimologia cuvantului (precisa, stim si numele evreului care inventat termenul), modul in care a fost folosit de la aparitia lui in secolul 19 (in limba romana secolul urmator, ca mergea greu calul), rescriem tot. De o parte si alta a baricadei reinventam sensul cuvintelor, sunt armele cu care ne luptam pe forum, pe 4chan, pe reddit si pe facebook. Daca cuvantul nu e ascutit bine, riscam sa ricoseze aiurea in cine stie ce idee creata despre viata. Are you a rape victim? Wrong, you're a rape survivor! Are you a nazi? Wrong, you're alt-right! Are you antisemite? Wrong...actually yes.
    Dar nu-i bai, limba noastra-i o comoara, la fel si a lor, o scoatem noi la capat de unde se zvarcoleste aiurea in adancuri infundata.
    Last edited by doppelgänger; 12-09-2017 at 12:19.
    That 1930s gum you like is going to come back in style!

1.  
Page 642 of 648 FirstFirst ... 142542592632639640641642643644645 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks